Различията м/у мъж и жена

  • 2 697
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 167
Цитат
Жените са по-склонни да анализират, да задълбават, да се вманиачават дори в отделни случаи.
Мъжете просто скачат на първото решение, което им хрумне. С което понякога дозабатачват нещата.

Зависи от човека - това за обмислянето и първосигналното действие не се дели на мъжко и женско. Познавам много изключения и от двете страни.

Голяма част от мненията ми звучат малко феминистки и не обективни. Ади да не се изкараме пак по - надарения пол.

# 31
  • Мнения: 78
Мхм, особено моите мнения, включително това, което си цитирала, са от най-феминистките Simple Smile

Може да звучат така, но аз не съм някой мъжки шопар-шовинист, за който жената е изначалното зло на света.

Всичките ми заключения се градят на собствените ми наблюдения върху живота и хората. Ако с някое от тях облагодетелствам жените, не ме е шубе да го изкажа. Достатъчно мъж съм да си призная, че жените са по-добри от мен в дадена област

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 14:10 от Фил

# 32
  • Мнения: 15 619
Да, мъжете не влагат толкова емоции, но поведението им е подвластно на логиката, именно защото принципно опростяват нещата. Не се интересуват от подробностите, не се оплитат в детайлите, не анализират излишно, не драматизират ситуацията.

Опростяването по-удачният път ли е?


Пък и само това ли са различията между мъжа и жената?

# 33
  • Мнения: 167
Фил, изобщо не визирах твоето мнение за фенимистко. Цитирах го заради предния ми коментар, че според мен първосигланото и обмислянето не се дели на мъжко и женско.  Иначе за феминистките изказвания не искам да давам примери, за да не се нападаме лично.  Peace
На мен също не ми пречи да признавам много от предимства на мъжете, все пак се мъча да съм обективна и изводите ми за света да не са в резултат на необходимостта ми да се чувствам повече от другите /в случая от мъжете/. И за това се нервя като видя такива изводи ... ама що ли ми трябваше да пиша в тема дето след малко ще се изпокараме кой е по - добрия пол.

В www.kolibka.com има поредица от филмчета - Secrets of the Sexes, там разказват за разлите интересни неща. На който му се задълбава в темата.

Цитат
Опростяването по-удачният път ли е?

luna, всяка по- висша система е по - упростена. В този смисъл, колкото по- опростено е решението на един проблем толкова е по- добро самото решение 

# 34
  • Мнения: 15 619
... И за това се нервя като видя такива изводи ... ама що ли ми трябваше да пиша в тема дето след малко ще се изпокараме кой е по - добрия пол.

В www.kolibka.com има поредица от филмчета - Secrets of the Sexes, там разказват за разлите интересни неща. На който му се задълбава в темата.
Не задълбавай! Peace
Очаквам друго мнение не за да се скарам с някого. Hug
И все още очаквам... все насоки ви трябват....

# 35
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
я опрости въпроса, с повечко думи и конкретни терзания.

# 36
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Препоръчвам "За вдигнатия капак на тоалетната чиния".
Забавно и полезно четиво.

# 37
  • Мнения: 78
ахахах, като каза тоалетна чиния, се сетих един филм, хич не знам кой, ама съм запомнил едно нещо от там:

"Погледнато реално, мъж и жена, общо правят 4 неща в тоалетната чиния, тя - номер 1 и номер 2, и той също.

От тези 4 неща, само едното изисква вдигане на седалката. Следователно, тя трябва да стои винаги спусната, защото се ползва в 75% от случаите."

# 38
  • Мнения: 2 448
Израснах като типичното мъжко момиче, дори често в нета, когато не ме виждат са ме обвинявали, че съм мъж. Някак се страхувах да приема напълно това, че съм жена. Е, успях накрая, но мисля че като цяло преди бях по щастлива. Позволих си на типично женското да изплува на повърхността, на интуицията, която ми е много силна, да се поддавам на емоционалната страна на нещата. Усещам хубавото повече дори в малките неща, но и болката ми се умножи.
Мъжкото мислене и начин на реагиране са по съхраняващи за индивида. Чудно ми е защо статистически жените живеем по дълго.

# 39
  • Мнения: 1 897
Опростяването по-удачният път ли е?
Не винаги, но често-да. Зависи от ситуацията.
Освен това помага при вземането на решения, особено когато е напечено.

Пък и само това ли са различията между мъжа и жената?
Не само. Но  основно   жената се ръководи от чувствителността и интуицията си, а мъжът от желанията и логичността.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:06 от Ulia

# 40
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Израснах като типичното мъжко момиче, дори често в нета, когато не ме виждат са ме обвинявали, че съм мъж. Някак се страхувах да приема напълно това, че съм жена. Е, успях накрая, но мисля че като цяло преди бях по щастлива. Позволих си на типично женското да изплува на повърхността, на интуицията, която ми е много силна, да се поддавам на емоционалната страна на нещата. Усещам хубавото повече дори в малките неща, но и болката ми се умножи.
Мъжкото мислене и начин на реагиране са по съхраняващи за индивида. Чудно ми е защо статистически жените живеем по дълго.
Защото сте се погрижили да ни уморите преди това ...

# 41
  • Мнения: 2 448
Чудно ми е защо статистически жените живеем по дълго.
Защото сте се погрижили да ни уморите преди това ...

 Simple Smile Ако така мислиш, значи трябва да признаеш, че сме по хитри и сме успели да ви уморим.  Laughing
Ако трябва да отговоря в този дух, ще кажа, че може би съдбата ни компенсира с няколко години живот повече, заради това, че живота на жената, особено частта когато е майка е по трудна от тази на мъжа.

# 42
  • Мнения: 6
Препоръчвам "За вдигнатия капак на тоалетната чиния".
Забавно и полезно четиво.

Взе ми думите от устата  Simple Smile Също така и "Скъпа, няма не мога"

# 43
  • Мнения: 1 447
Препоръчвам "За вдигнатия капак на тоалетната чиния".
Забавно и полезно четиво.

Чела съм я и доста ми допадна. Wink

# 44
  • Мнения: 26
Ми щото ако жените бяха като мъжете, а мъжете като жените, пак нямаше да има разлика.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт