За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори

  • 11 890
  • 312
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 349
Аз пък знам, че малката фонтанела отзад се затваря първо и то скоро след раждането. Но не гарантирам за това, че е вярно. Така съм чела тук. На бебето ми е затворена отдавна /на тила става въпрос/. Дори сега си спомням, че когато педиатърката дойде на първия преглед след изписването на четвъртия ден, и каза, че фонтанела отзад не се напипва.

Имам един въпрос: Колко дни максимум съхранявате в хладилник отворено пюре? Благодаря!
по-важна е горната...моят задна също почти нямаше отворена, горната също беше малка и се затвори на годинка, като вигантол давах по 2 капки чат-пат около 5 месеца....та за горната - не е хубаво по-рано да се затваря, даже може да се стигне до операция ако стане....за тази отзад няма такава опасност...

за бурканите - до 48 часа след отваряне.

# 91
  • Мнения: 1 763
Има ли някъде размер на детските дрехи, примерно 30-ти номер долу-горе за какъв ръст и каква възраст е подходящо и т.н.?

# 92
  • Мнения: 2 521
Поли, пюретата максимум два дни в хладилника.Аз в повечето случаи давах още на следващия ден останалото.
Реме,аз досега винаги гледам сантиметрите-86 или сега вече сме на 92.Не съм виждала такива размери за каквито питаш.
Относно фонтанелата-на моета фъстъче вече е твърдо почти,но все още се усеща на допир малко кръгче(не знам дали ме разбра Simple Smile)

# 93
  • Мнения: 9 973
и аз не съм виждала такива размери.Китайските 3 и 4 стават в момента на детето-р.80см.

# 94
  • София
  • Мнения: 44 349
Бг дрешките са с такава номерация....

30 е нещо като 98...зависи от марката... може и 92... за 2-3 годшно.... поне при пижамките....

# 95
  • Мнения: 9 776
pebs, Angel_Dust, galina_743, Благодаря за отговорите!

За детската номерация - понеже пазарувах няколко пъти от Ла редут, там са според ръста - примерно 86 - за ръст 86 е т.н. Ако искаш да пазаруваш онлайн от някой магазин, най-добре да питаш там за размерите на предлаганите дрехи. Аз при такива поръчки винаги поръчвам по-големи номера - всичко бебешко е адски умалено и почвам да си мисля, че е тенденциозно. Някакси не ми се струва нормално моето бебе, което сега е на 4 месеца да носи дрехи като за едногодишно. Става въпрос например за бодита, на които единствено ръкавите са му леко дълги. А когато беше на 3 месеца му взех бодита за 9-месечно и сега не му стават - адски му се впиват в чатала.

# 96
  • София
  • Мнения: 44 349
при нас пък обратно с бодитата....обикновенно ги носаша по доста дълго и повечето бяха огулемени.....
но не съм купувала БГ...те много се свиват при пране и губят по 1-2 номера....
Но например имаме едно боди на фуар....74 ако не се лъжа беже....и до ден днешен му става...с къс ръкав е и там няма проблем....но то със сигурност беше като за 92 по принцип в размера.....
Освен това за бодитата малко зевиси дали детето е с по-дълго тяло или по-дълги крака....ако е дългокрачко, но с по-късо телце биха ставали по-дълго и обратно....
Въобще относителна работа е с тези размери....моят синковец сега е 1 метър и носи дрехи от 92 до 104  просто има голямо разминаване....
Те за това и в онлайн магазините обикновенно слагат едни таблици - кой номер на какъв ръст , обиколки и тегло би трябвало да отговаря....

А за ларедут...хич не мисля, че им отговарят...по-точно трябва да се купува номер по-голямо....и то заради дължината....че са и за слаби деца(което за нас е ок), но последно имаме едно пуловелче от там 104, ми то е късо на Филип....но пък ръкавите са лееко по-дълги...и все пак едва му покрива кръста.....реално за това и не обичам онлайн магазините....

# 97
  • Мнения: 296
За колко време пораснаха зъбките на децата ви? Питам, защото моето от един месец си чеше много активно венците, текът му лиги и понякога проплаква и се събужда нощем, а зъби още няма newsm78 Чудя се дали проплакването не е от нещо друго, но детето си изглежда здраво.

# 98
  • Мнения: 9 973
За колко време пораснаха зъбките на децата ви? Питам, защото моето от един месец си чеше много активно венците, текът му лиги и понякога проплаква и се събужда нощем, а зъби още няма newsm78 Чудя се дали проплакването не е от нещо друго, но детето си изглежда здраво.
може да пробият и след годинката,Божа работа са това Зъбките  Grinning

# 99
  • Мнения: 179
Много е вероятно да са зъбки. При моят син първото проби някъде към шестия месец. Сега е на 1.4 г. и има 11. При всяко дете е различно, но според прочетеното досега шестият месец е най-типичния за поява на първо зъбче.

# 100
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 011
За колко време пораснаха зъбките на децата ви? Питам, защото моето от един месец си чеше много активно венците, текът му лиги и понякога проплаква и се събужда нощем, а зъби още няма newsm78 Чудя се дали проплакването не е от нещо друго, но детето си изглежда здраво.

Време му е за зъбки, но това е строго индивидуално. Може да си чеше зъбите още доста време преди да прокарат Peace

# 101
  • Мнения: 1 745
Малката я тормозеха зъбки от 6-ти месец,но първото проби на 9!Индивидуално си е! Peace
Зареди се с много търпение и нерви! Mr. Green

# 102
  • Мнения: 296
Мерси много мами Hug Не се притеснявам, кога ще излезат. Повече ме притесняваше, че от един месец каточе са тръгнали, а ги няма, но щом и при вас е било така се успокоих.  Grinning Май някъде бях чела, че като почне да боли венеца и зъбчето избива до няколко дена. То при нас още май повече сърби, плача беше два- три пъти за целия месец и за сега не се мъчи много детето.

# 103
  • Мнения: 9 776
За колко време пораснаха зъбките на децата ви? Питам, защото моето от един месец си чеше много активно венците, текът му лиги и понякога проплаква и се събужда нощем, а зъби още няма newsm78 Чудя се дали проплакването не е от нещо друго, но детето си изглежда здраво.

Време му е за зъбки, но това е строго индивидуално. Може да си чеше зъбите още доста време преди да прокарат Peace

 Peace
Моя бебок се чеше от втория месец началото - зъби още няма. Не ща да ти говоря какви лиги, какво чудо още от тогава. Дано минава по-леко зъбоникненето при всички бебоци Laughing.

# 104
  • Мнения: 2 521
За колко време пораснаха зъбките на децата ви? Питам, защото моето от един месец си чеше много активно венците, текът му лиги и понякога проплаква и се събужда нощем, а зъби още няма newsm78 Чудя се дали проплакването не е от нещо друго, но детето си изглежда здраво.

Време му е за зъбки, но това е строго индивидуално. Може да си чеше зъбите още доста време преди да прокарат Peace
Да, моето започна да си чеше венците още на 5 месеца,а първия зъб проби чак на 1г и 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт