евтини ястия

  • 47 529
  • 145
  •   1
Отговори
# 90
Ето пък едно почти безплатно ястие!

Пращате мъжката половина да улови една риба. През това време измолвате от съседката едно яйце - особено на село може да ви дадат и други работи  Laughing, слизате в градината или в близката околност да съберете някакъв зеленчук - я лападче, киселец, копривка, зелени джанки и т.н. Който по ги разбира тези неща, може да събере и друг зеленяш, който става за ядене (цяла наука е това, да се храниш от природата наготово  Grinning ). Слагате всичко в тенджерка, малко солчица и ето ви супичка за чудо и приказ, и никакви разходи   chef

# 91
  • Мнения: 3 830
ще следя. Peace

# 92
  • Мнения: 122
Каква е рецептата за миш маш Embarassed

# 93
  • Мнения: 157
Каква е рецептата за миш маш Embarassed
аз го правя така: задушавам лук, докато напълно омекне. Прибавям нарязаните печени чушки и ги оставям да се позачервят. ако слагам домати /не слагам винаги/, ги прибавям и оставям 10-15 мин да им се поизпари водата. след това- натрошеното сирене и накрая- яйцата/ колкото искаш. аз слагам 4-5. Накрая обилно поръсвам с магданоз.

# 94
  • Мнения: 22
Вече наближа времето за чудна постна чорбица- я  копривка,я лападец малко подправки, оризец и ето ти на едно чудна чудна еВтинка маджиджка!

# 95
  • София
  • Мнения: 12 560
Мда, точно днес готвих спанак с ориз.

# 96
  • Мнения: 22
Салатка - китайско зеле с моркови. От една зелка излиза доста салатка.
към добави и малко настъргана ряпа, става просто чудесно!

# 97
  • Мнения: 2 110
Зелето е наистина едно от евтините и вкусни неща- стават салатки,супички и гозби от него. Ориза е другото вкусно нещо, което може да се комбинира със зеленчуци и зелени листни растения/коприва,лапад,киселец,спанак.../

# 98
  • Мнения: 804
Евтинко и вкусно-тутманик-малко сиренце,брашно,мая и готово.

# 99
  • Мнения: 1 924
И тъй като zlplst  не е уточнила рецептата за яйца с мляко, а аз имам такава любима,ще я споделя.Трябва да забулим яйцата в съд  с пресно мляко и щипка сол.В чинията за сервиране,която трябва да е по-дълбока,натрошаваме сирене.Върху него поставяме забулените яйца,част от пресното мляко и накрая се полива с леко запържено масло с червен пипер.Да Ви е сладко:chef:Това всъщност са яйца по родопски,знам ги от баба ми,която е от този край Hug

# 100
  • Мнения: 46
И тъй като zlplst  не е уточнила рецептата за яйца с мляко, а аз имам такава любима,ще я споделя.Трябва да забулим яйцата в съд  с пресно мляко и щипка сол.В чинията за сервиране,която трябва да е по-дълбока,натрошаваме сирене.Върху него поставяме забулените яйца,част от пресното мляко и накрая се полива с леко запържено масло с червен пипер.Да Ви е сладко:chef:Това всъщност са яйца по родопски,знам ги от баба ми,която е от този край Hug

Аз ги правя почти като теб,но вместо да сложа в чинията прясно мляко,слагам кисело и чесън-''Яйца по панагюрски''

# 101
  • Мнения: 1 924
И тъй като zlplst  не е уточнила рецептата за яйца с мляко, а аз имам такава любима,ще я споделя.Трябва да забулим яйцата в съд  с пресно мляко и щипка сол.В чинията за сервиране,която трябва да е по-дълбока,натрошаваме сирене.Върху него поставяме забулените яйца,част от пресното мляко и накрая се полива с леко запържено масло с червен пипер.Да Ви е сладко:chef:Това всъщност са яйца по родопски,знам ги от баба ми,която е от този край Hug

Аз ги правя почти като теб,но вместо да сложа в чинията прясно мляко,слагам кисело и чесън-''Яйца по панагюрски''
Даа така е,но резултата е доста различен,като основното е,че Панагюрските са студени, Родопските-топли.Но еднакво вкусни са и двете newsm57 kyllmg

# 102
  • Мнения: 46
Права си,консумира се студено Party

# 103
Ориза е другото вкусно нещо, което може да се комбинира със зеленчуци и зелени листни растения/коприва,лапад,киселец,спанак.../

А ориза може да се замени с кус-кус и става още по-евтино  Grinning   chef Пък ако и отглеждаш зеленичките неща в градината (или в саксийки)...

# 104
Каква е рецептата за миш маш Embarassed

Аз го правя класически:  зелени чушки се нарязват на малки кубчета и се слагат да се запържат с малко олио. През това време правиш същото количество доматки на кубчета. (аз ги беля предварително, защото мразя да ми се моткат обелки). Като омекнат чушките мяташ вътре и доматките. След минута чукваш няколко яйца и бъркаш. (количествено е общо взето една чушка-едно яйце-един домат за един човек, но ако сте по-яшни може и двойно на това) Малко преди да го махнеш от огъня добавяш натрошено сиренце. Като сервираш отгоре ръсиш червен пипер. Много хубаво става ако го сервираш върху препечена филийка и отгоре пресно магданозче  Grinning

И с лук става мноооого вкусно, но за мен това вече не е миш-маш, а друга манджа ("бъркано с яйца" му казваха бабите)

Общи условия

Активация на акаунт