дадоха ли ви отговор "Защо"

  • 10 675
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Търсих отговор, не за да ги обвиня, а за да се предпазя от повторение.

# 16
  • Мнения: 1 170
Търсих отговор, не за да ги обвиня, а за да се предпазя от повторение.
Моля те, не съм го и твърдила Peace . Просто това си беше част от моето разсъждение Peace

# 17
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Някога дори и лекарите не могат да дадат адекватно обяснение.Аз загубих бебето си в 36 г.с,почти до финала но пак никой не ми даде обяснение.Още помня думите на доктора."Божа работа".Да обаче ти започваш да се обвиняваш,какво съм направила за да стане това,аз ли сгреших и т.н.Моя съвет е недей да мислиш надълбоко какво е станало,просто така е трябвало.Гледай напред след всяка буря изгрява слънце.Казва ти го майка която има две живи и здрави деца след този случай.Вярвай в себе си,всяка бременност е различна Praynig

# 18
  • Мнения: 319
Ето за това съм тук, не при психолог. Няма по-голяма подкрепа от тази... Когато разбереш, че има поне един човек, който е минал през този ад и въпреки това нещата вече са наред, получаваш капчицата надежда, от която имаш нужда ,за да се изправиш и да продължиш.

# 19
  • Мнения: 6 206
Аз имам разни отговори защо и как
Но това не го прави по-леко и лесно за приемане

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 185
На епикризата която ни дадоха пишеше без външни и вътрешни малформации.Имах и една безпроблемнна бременност до 7месец в който бебка просто спря да рита.И аз питах защо,но отговор нямаше.
И при мен беше същия случай, но една седмица след термин. Единствено предположение прекалено дълга пъпна връв ...

Още помня думите на доктора."Божа работа".  Praynig
Имат и друг подобен израз "вързана торба".
Не ровете назад, гледайте напред и всичко ще е наред Hug

# 21
  • Мнения: 160
Не мога да приема израза "Така е трябвало!".Защо е трябвало така?!?Не приемам и "Нищо млади сте,ще си имате друго!"-нима и сто други деца да имам,те ще заменят моята звездичка?
Незнам,може би раната ми е още твърде "прясна",но подобни "Успокоителни думи",направо ме вбесяват...
Ще търся отговорите на въпроса "Защо?",докъто съм жива,ще обвинявам лекарите,скапаната ни държава,себе си,скапаната съдба...
Това няма да намали болката,няма да върне сиянието в моя живот,но аз не мога да забравя и да спра да задавам въпроси.
Никой не ми отговори на въпроса "Защо",но аз ще си го задавам докъто съм жива,както знам,че до края на живота ми ще ме боли за моята малка Сиянна.А боли толкова много.................
Простете ми,за грибите изрази,за яроста в тях,но в мен освен болка бушуват безсилието и гнева...

# 22
  • Мнения: 7 111
ksd_g, думите ти са естествени и са съвсем на място.  Hug Hug Hug
Когато не се е намерила медицинска причина защо (или поне не могат да я докажат с изследвания), това защо кънти в нас и се обвиняваме.
След толкова лекари, които четоха съкратената версия на епикризата (действителността беше по-различна) и протокола от аутопсията на трупчето на бебето, "най-хуманното" което можеха да ми кажат е, че ако бил останал жив, щял да бъде с тежки увреждания (най-вероятно). Сигурно е така, но ако си бяха свършили работата преди да се събере спешния дежурен екип, дали щеше да бъде толкова обречено всичко?

# 23
  • Мнения: 90
Лекарите се ползват със заучени фрази от дебелите им книги и учебници...
Когато има по-различен случай от описаните им в учебниците, започват да дават глупави предположения..
"За първи път се случва" " не може да се каже от какво е" "Повече изследвания не могат да се направят" Вдигат ръце и те оставят...
В крайна сметка те са само хора, а не вълшебници-от тях никога не съм очаквала много...исках само разбиране и топла дума-като човек към човек, за съжаление 'лекарите-човеци' са тоооолкова малко на брой! Confused

Всички са осверипяли на тема пари и заплащане, щом не получават висока заплата се държат грубо, отвратително, без капка съжаление към пациентите си...като с животни, третират хората сякаш са им длъжни за дето не получават пари..

Че защо да питам тях защо?  Naughty Уморила съм се от този въпрос!
Отговори няма!

За това и съм си накупила сума ти учебници по медицина, и вечерите когато не заспивам от хилядите си въпроси-чета и се опитвам сама да достигна до изводи..не ми трябва никой!

# 24
  • Мнения: 170
Нашата мъничка принцеса ни напусна завинаги само преди 4 дена. Бях бременна в 5-тия месец, когато откриха проблем с главичката и трима доктори настояха да ми предизвикат раждане. Тя се бори до последно, цели 33 часа, въпреки силните лекарства, с които ме тъпчеха, и аз самата не исках да я пусна да си отиде  Cry
Очаквам да получа отговор "защо" в края на март, когато ще са готови изследванията на нашата бебка. Ако тогава не получа отговори, продължавам да търся. Лошото е, че никой не може да ми отговори на по-важния въпрос - дали постъпих правилно като се съгласих да ми я вземат, и дали не направих най-голямата грешка в живота си.

# 25
  • Мнения: 493
 newsm45Съжалявам  Hugоште една маичица

# 26
  • Мнения: 319
Шери  Hug Hug Hug Изборът е бил труден, а загубата е огромна, раните които остават след това са тежки и дълбоки. Аз съм с теб.

# 27
  • Мнения: 3 016
Шери ,имаш и моята силна прегръдка .Ужасно е просто. Въпросите тепърва започват .

-за твоята малка звездичка!

# 28
  • Мнения: 170
Благодаря ви от сърце, момичета! Най-сетне намирам хора, които да разбират на 100% какво чувствам и колко е огромна мъката ми  Cry Прегръщам ви и споделям и вашата болка  Cry

# 29
  • Мнения: 90
Ой...миличката!!! cry
Съжалявам за загубата ти Шери...съчувствам ти...кошмарно е...
Как ми се иска да спрат да се пълнят тези теми! cry

Прегръщам те много!

Общи условия

Активация на акаунт