Еклерова торта с млечен крем - бърза и евтина.

  • 28 989
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • космополитно
  • Мнения: 941
Venecias ,блата е един,но разрязан на две.Отдолу е едната половина,а отгоре - другата  Peace .
Благодаря за уточняващия отговор 2в1 !  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 204
Изглежда страшно вкусно eat,тази съботя ще я направя,ако се получи добре,може и да я снимам Simple Smile

# 17
  • Мнения: 689
Интересно предложение,яд ме е,че нямам яйца в момента Crazy

# 18
  • космополитно
  • Мнения: 941
Изглежда страшно вкусно eat,тази съботя ще я направя,ако се получи добре,може и да я снимам Simple Smile
Каквато и да се получи, снимай моля те- все ще е информативно! Naughty Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 22 867
Направих тортата по рецептата на Янечек с малки промени, вместо нишесте за крема за еклерите използвах шоколадов пудинг на Йоткер и сложих масло. Стана наистина много сочна и вкусна, въпреки че имах предубеждения. Просто един път съм яла такава торта и не ми хареса. Рецептата за еклерите е много сполучлива, надуха се хубаво, не спаднаха, изобщо станаха както трябва.

 Янечек , благодаря за споделената рецепта!  bouquet

 

Има и разрез, но остана в друг фотоапарат, ако ми го изпратят, ще го сложа.

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Да попитам относно последната фаза - украсяването

Като се подредят еклерите нагъсто, се заливат с последния млечен крем. Това стяга в хладилника. Това нещо си го представям само ако се нареди в тава със закопчаване. Ти така ли правиш? Ако да - после, като разкопчаеш тавата, отстрани украсяваш ли наново?

# 21
  • Мнения: 1 269
Да попитам относно последната фаза - украсяването

Като се подредят еклерите нагъсто, се заливат с последния млечен крем. Това стяга в хладилника. Това нещо си го представям само ако се нареди в тава със закопчаване. Ти така ли правиш? Ако да - после, като разкопчаеш тавата, отстрани украсяваш ли наново?
И аз това исках да попитам  Wink Във форма за торта ли се нарежда? Иначе това е една от най-любимите ми торти, но досега съм яла само от сладкарница. След това изчерпателно и окуражаващо описание ще взема да я на правя за Коледа!!!  Hug

# 22
  • Мнения: 22 867
Да попитам относно последната фаза - украсяването

Като се подредят еклерите нагъсто, се заливат с последния млечен крем. Това стяга в хладилника. Това нещо си го представям само ако се нареди в тава със закопчаване. Ти така ли правиш? Ако да - после, като разкопчаеш тавата, отстрани украсяваш ли наново?
И аз това исках да попитам  Wink Във форма за торта ли се нарежда? Иначе това е една от най-любимите ми торти, но досега съм яла само от сладкарница. След това изчерпателно и окуражаващо описание ще взема да я на правя за Коледа!!!  Hug

Аз я подреждах във форма за торта с диам. 26 см. Като стегна, направих нещо като украса. Но наистина е вкусна тортата. Хората, с които я хапнахме, още я споменават. Grinning

# 23
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
с какво украси отстрани? сметана или пак от крема?

# 24
  • Мнения: 22 867
с какво украси отстрани? сметана или пак от крема?

Моята украса е съвсем елементарна - от крема и поръсено с орехи. То си личи и на снимката. Е, някакви сърчица там уж правих, и чашки, че беше за 14 февруари. Grinning

# 25
  • Мнения: 503
Лабрекс,много хубаво торте. PeaceСлагаш ли над еклерчетата блат или направо заливаш с  крем?  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,много хубаво торте. PeaceСлагаш ли над еклерчетата блат или направо заливаш с  крем?  Simple Smile

Ива, то беше блат, който аз пекох и не стана много дебел, но го срязах на две, така че и отгоре има тънко блатче. Но кремчето вътре беше достатъчно, хубава торта става.

# 27
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
лабрекс, благодаря  Hug
ще ти открадна идеята, няма начин просто

през седмицата ще правя, че утре съм с малките у нас и няма да успея просто  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 689
Пуснете снимки моля!

# 29
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Като поизстине леко се сипва желатина, накрая внимателно се прибавят разбитите на сняг белтъци

Янечек, кажи моля те с подробности - как се добавя този желатин. Разтваря ли се предварително да набъбне? Чака ли се нещо? После набъбналия - разтваря ли се на водна баня? Изобщо - разкажи малко по-подробно тука какво точно се случва.

Лабрекс, гледам, че си я правила - слага ли желатин? Кажи ти как процедираш, че аз снощи станах пишман с друга торта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=454188.msg13463566#msg13463566

Тази торта много искам да я направя - еклеровата, но сега няма да посмея да я почна, преди да СЪМ НАЯСНО как се процедира с този желатин.

Помощ  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт