Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 284 328
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 737
Не, и малко хляб да ядете, пак си струва според мен. Защото знаеш какво ядеш.
Ние си правим хляб само с пълнозърнесто брашно (внимаваме и за брашното, което купуваме). Слагаме и ядки. В купения хляб слагат доста допълнителни съставки със съмнителен произход и обичайно не е 100% пълнозърнест, почти винаги има и бяло брашно.

# 826
  • Мнения: 690
Такаа,току що си получих хлебопекарнта(Finlux FBM-1580N).Разгледах я и ми изскочи едно въпросче-хлебопекарната не е ли с два съда за печене(за два по-малки и един по-голям) newsm78Останала съм с такова впечатление.
Не е. Само с един по-голям е.
Моята хлебопекарна е Finlux(не помня точно кой модел),но има две казанчета,едното е с две бъркалки,другото е със същия обем,но разделено на 2 части с по 1 бъркалка

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 16:50 от Palmyra

# 827
  • Мнения: 5 209
А имаш ли някаква идея дали може да се намерят резервни казанчета за Финлукс. Моят Мулинекс се скапа тотално и ще трябва да купувам нова машина, а тази Финлукс ми струва с добро съотношение цена-екстри. Търсих в интернет, но повечето мнения са, че резервни казанчета няма, а щом няма, не си струва да я купувам. От Мулинекса смених три.

# 828
  • Мнения: 11 906
Наистина резервни казанчета за Финлукса няма  #Cussing out. Пекарната иначе е чудесна, нямам никакви оплаквания напротив, но казанчето ни е за смяна и няма от къде да си купя. Мотаха ме от сервиза на Зора близо 3 месеца, че са били поръчали, че ще дойдат да се обадя еди кога си....и накрая жената направо ми каза - Ами съжалявам няма  ooooh!. И направо се чудя какво да правя  Rolling Eyes

# 829
  • Мнения: 5 209
Купи си нова. Laughing Явно това е целта на вносителя.

# 830
  • Мнения: 7 779
Купи си нова. Laughing Явно това е целта на вносителя.
ако са вечни производителите ще фалират.
затова купувайте евтини машини.

# 831
  • Мнения: 5 209
Ами Мулинекса, който е скъп - не знам колко, но над 150 лв. - изкара 3 години, през което време смених три казанчета. Сега се развали и мотора - мъчи се като върти и 20 мин. след като я пуснеш спира и се налага 10-15 мин. да доомесвам на ръка. Скрап. Laughing
Финлукса е 100 лв. и с много добри данни, но няма като резервна част точно това, което най се разваля. Не си струва според мен. Това, което ми писа на лични, че казанчетата се ремонтират, няма кой да го направи и не ми се занимава.
Ще чакам лидълската да пуснат. При тях казанче + 2 бъркалки е 20 лева.

# 832
  • Мнения: 19 560

Ще чакам лидълската да пуснат. При тях казанче + 2 бъркалки е 20 лева.
Гес, откъде се поръчват казанчета за Лидълската машинка? Иначе и аз имам Мулинекс и да, вече второ казанче сменям. Доста скъпичко е, но пък ги има. А ако целта на Финлукс е да са еднодневки, аз не бих си купила тяхна марка. Страшно мразя тарикатлъци за сметка на клиента.

# 833
  • Мнения: 5 209
От сервиза. Даже в книжките на някои модели има и формуляр за поръчка.

# 834
  • Мнения: 19 560
От сервиза. Даже в книжките на някои модели има и формуляр за поръчка.
Ми браво на Лидл. И без това съм им фен  Grinning

# 835
  • Мнения: 737
Свекър ми и свекърва ми изкараха 3 години с едно казанче на Мулинекса. Пускат хляб всеки ден или най-много през ден.
Знам, че за да издържа дълго не трябва да се мие с вода, а да се забърсва с кухненски кърпи. И аз имам едно наум с хигиената така, но нали после високата температура убива всичко.

# 836
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Надраскване ли е дефектът на казанчетата?

# 837
  • Sofia
  • Мнения: 1 066
Надраскване ли е дефектът на казанчетата?
Не дефектът е във въртящата се част, т.е. в бъркалките.

# 838
  • Мнения: 1 780
Наистина резервни казанчета за Финлукса няма  #Cussing out. Пекарната иначе е чудесна, нямам никакви оплаквания напротив, но казанчето ни е за смяна и няма от къде да си купя. Мотаха ме от сервиза на Зора близо 3 месеца, че са били поръчали, че ще дойдат да се обадя еди кога си....и накрая жената направо ми каза - Ами съжалявам няма  ooooh!. И направо се чудя какво да правя  Rolling Eyes

От колко време я използваш?

# 839
  • Мнения: 11 906
Другия месец става 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт