Съвет при покупка на хлебопекарна.

  • 60 381
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Предстои ми тази събота да купувам хлебопекарна за майка ми (закъснял новогодишен подарък). Вариантите на които съм се спрял са тези:

1| GORENJE BM 1400 E - http://www.technopolis.bg/b2c/details/822917/P11130417/Hlebopeka … GORENJE-BM-1400-E (слаба мощност, единствен от моделите които върви с две кошници, две бъркалки)
2| PHILIPS HD 9046/90 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823799/P11130417/Hlebopeka … HILIPS-HD-9046/90 (малък обем, слаба мощност, скъпа, една бъркалка)
3| MOULINEX OW610131 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/825501/P11130417/Hlebopeka … MOULINEX-OW610131 (много шумна, съмнително качество, калпава електроника, две бъркалки)
4| KENWOOD BM450 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/821910/P11130417/Hlebopekarna-KENWOOD-BM450 (калпаво покритие на кошничката и бъркалката, слаба мощност, малък обем, скъпа, една бъркалка)

Съжалявам ако съм нарушил правило като пускам линкове, за всеки случай написах и моделите.

По принцип си мисля че един килограм хляб ще е малко за трима човека за два дена (с идеята да не се пече хляб всеки ден а поне през ден), затова вариантите 2 и 4 отпадат.
Колебая се за вариант 1 тъй като ми се струва че ще е малко слаб с 850W мощност в сравнение с 1650W на вариант 3. За сметка на това обаче мисля че би се харесал на майка ми, като визия.
Четох че вариант 3 се разваляли често и липсват елементарни функции в сравнение с вариант 1, 2 и 4, като памет след спиране на ток, лампа за хляба, пауза на програми и други.
Разбрах също така че вариант 3 и 4 имат проблем с бъркалките (вадели се трудно от хляба).
На хлебопекарната няма да се правят багети, конфитюр, йогурт и какви ли не други неща, затова тези функции съм ги пренебрегнал при огледа.
Казаха ми че реотаните на 3, са два но въпреки това за хляб работи само един, вторият е само за багети.
Вариант 2 ме влече най вече заради марката… само ако небеше толкова малък обема. Вариант 1 ми се струва здрава но наистина много се притеснявам за мощността и качеството.
Цялата ми информация идва от разни полски, турски, румънски и гръцки сайтове които съм превеждал с Google Translate, така че е твърде възможно да не съм добре информиран.

Моля за съвет! Коя от 4-те хлебопекарни ще е най добър вариант?

Благодаря предварително и се извинявам ако съм пуснал темата на погрешно място, преди малко се регистрирах а с търсачката неможах да намеря подобни теми.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 641
В събота взехме филипса. Няма спор че е много тиха - почти не се чува, но наистина максималния капацитет е 1 кг. За трима възрастни е трудно да стига за два дни. Основната програма за бял хляб е 4 часа.
Ако горението не е много шумна, бих взела нея.

68 db е, не е много.

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 20:32 от Steltion

# 2
  • Мнения: 8 242
Прекаляваш с мисленето Simple Smile

И 4те са скъпи повече от необходимото - повече от 100 лв няма смисъл да се дават - абсолютно еднаква работа вършат  Peace

# 3
  • Мнения: 197
Приятни модели, приятни цени...
Аз бях пред този избор 3 пъти, понеже ми се наложи да купувам 3 пъти хлебопекарни за вкъщи.
Ще кажа, че втория и третия път избрах машини, които са евтини и се справят отлично, като единственото, което съм гледала е, доколко са им налични резервните части и се обаждах по сервизите да проверявам имат ли резервни бъркалки, след като ми се наложи да чакам 1 година за бъркалки за първата. Функционалностите, които си спестих, са приставка за багети и диспенсер на семена и други, но не мисля, че съм загубила от това, има си начини за всичко.
Памет за тока е добре да има, но лампи и други екстри съвсем не са задължителни. Колкото до трудното вадене на бъркалките - има си кукичка за вадене точно с тази цел.  900 в. идеално вършат работа за печка с 2 бъркалки.
Та, ако позволите, бих купила или евтина машина с добър сервиз, или тази, която така или иначе сте решил (май клоните към Филипс), след като проверя дали имат налични резервни кошници и бъркалки.
П.С. Имайте предвид, че животът на тефлоновите кошници е максимум 2 години. АКо имате повече възможности, потърсете в немски сайтове хлебопекарни с по - здравословни покрития.
П.С.С. Категорично съм съгласна с духи - пухи.

# 4
  • Мнения: 25 587

Моля за съвет! Коя от 4-те хлебопекарни ще е най добър вариант?


Която е с най-дълъг гаранционен срок и която ти харесва най-много като дизайн.  Peace
Всички хлебопекарни вършат една и съща работа. Много от евтините модели са 1:1 с някой от по-скъпите, просто плащаш повече за марката.
При ежедневна употреба повечето (да не кажа всички) са изчислени така, че да се развалят, след като им изтече гаранционният период. За да си купиш нова.  Laughing

# 5
  • Мнения: 116
За мен лично е важно единствено да е до към 1.5кг хляб. Ползвам я предимно за месене и втасване, и си мисля, че ако е до 1кг няма как да замесиш голяма питка, обаче винаги може да печеш по-малък хляб. Аз меся и козунаци там.
За шума никога не съм се замисляла, всъщност шума е първите 30 минути, после втасване печене. Аз съм имала две мулинекс, първата е при майка ми в момента, все още работеща, шума не ми е бил проблем. Пък ако е толкова шумно винаги може човек да я изнесе в друга стая, все пак не е 100 кила.
Съгласна съм, че няма смисъл от приставки за бегети и теб подобни. Мисля, че по-евтина по-добре, марката няма значение. На Мулинекса веднъж съм поръчвала бъркалки, защото изхвърлих едната и за една седмица ми доставиха нови.
Преди години имаше хлебопекарни Аляска в Метро, които момичетата тук във форума доста хвалеха и беше космически евтина в сравнение с моя Мулинекс. Не знам в момента дали още ги има. Thinking

# 6
  • Мнения: 0
Тази промоция с хлебопекарните на Аляска я помня, беше нещо от сорта на 2 на цената на 1 (около 150-160 лева). В момента (поне във Варна) единственото което виждам са Moulinex, Philips, Kenwood.

Няма вариант за по евтина хлебопекарна тъй като капацитета на всички е под един килограм, ако ще правя компромис с 1 килограм то поне ще взема Philips заради дизайна и самата марка.

Сметнах приблизителната консумация на семейството ми, излиза около 800-900 грама на два дена. Не съм се замислял за идеята да пускаме хлебопекарната всеки ден но не го и изключвам като вариант.

В крайна сметка остават:
GORENJE BM 1400 E (1350 грама, 68db)
PHILIPS HD 9046/90 (1000 грама, 55db)
MOULINEX OW610131 (1500 грама, ??db)

Притесняваше ме мощността на Philips и Gorenje. Ще се доверя на “bitter chocolate” и ще приема че 815W са достатъчни за въпросните печки. Може би Moulinex ще отпадне тъй като е най скъпа от трите, за сметка на това обаче гледам че болшинството ползват такива (поне това което видях в интернет) и са доволни. Багети няма да се правят така че това си е излишен разход. Диспенсърите и вътрешните подсветки са глезотии които не са важни.

Явно хлебопекарните с две бъркалки били по добри за замесване на тесто, това означава че Gorenje и Moulinex са с предимство пред Philips (като Gorenje е и по евтина).

Незнам… много се колебая. Като избирах кола ми беше по лесно…

Благодаря за мненията до тук. Полезно е човек да чуе чужд глас в главата си, че сам хептен се изгубих.

# 7
  • Мнения: 336
Съгласна съм с Как` Сийка! И според мен трябва да се гледа гаранционния срок!
Ние имаме Клатроник, някакъв базов модел е. Пълната програма е около 3 часа. Но аз ползвам най-много тази за месене. След това пека във фурната, защото формата на хляба става по-удобна за сандвичи.

Намерих линк, ето тази е нашата:
http://www.amazon.de/gp/product/B003J367MA/ref=oh_details_o00_s0 … ie=UTF8&psc=1

# 8
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Аз имам Горението от първия линк вече година. Много съм доволна от хлебопекарната. предимство за мен е двйното казанче, мога да правя 2 малки хлебчета с квадратни филийки за тостера. В голямото казанче пека голям хляб, когато се налага. Модела има 3 размера на хляба 1000гр, 1200 и 1500. Основна програма 3 часа, пази си настройките, ако прекъсне тока до 10мин. не е от най-тихите вероятно, но като затворя кухнята не се чува. Според мен меси по-добре с двете бъркалки.
Приятели имат НЕО за 100лв. и като сравнявам хляба, техния изглежда недопечен на тъмна кора.
като сложиш 2-3 с.л. олио или масло на бъркалките излизат лесно, дали ще излязат зависи и какво тесто си замесил/по-сухо, по-влажно/.
Краун имат подобен модел с две бркалки, но с едно казанче за цена 150лв. някъде.

# 9
  • Мнения: 336
Devil_Rose , винаги ми е било интересно как функционират двете малки казанчета.
Първо месиш общо тесто и после го разделяш или всяко си меси поотделно и направо печеш? newsm78
Ако второто е супер!!! 

# 10
  • Мнения: 0
Избързах днес и вземах на Moulinex. Майка ми я хареса веднага (май защото е бяла…), утре ще се пробвам да изпека един хляб да видим дали и него ще хареса. Много се колебах за Горението но в крайна сметка се отказах защото ме обзеха съмнения за сензорният дисплей и самата сглобка (пластмасата около капака, някак не ми се хареса).

Трябва да отбележа че мострите в Технополис са доста подлъгващи. Явно клиентите доста грубо разглеждат стоката и това води до разхлабени панти на капаци, одраскани корпуси, зацапани пластмаси (за инокс да не говорим, не са за гледане). Нашата като я изкарах от пакета днес и направо блесна, нищо общо с тази мострената.

Ще взема да се поразровя тези дни из форума да видя какви рецепти има споделени, тези от книжката са някак… обикновени. Също не ми стана ясно CC или CS се гледа на лъжичката за мерене (тоест по голямата или по малката част) когато се слага мая / сол. Защото в книжката е записано като “к.л.” – кафена лъжичка?!, а в опътването е записано като супена / чаена.

# 11
  • Мнения: 336
Честито! Със здраве да си я ползвате!
И аз не ползвам рецептите от книжката.
Напоследък ползвам една на Лабрекс:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg16516761#msg16516761

Но то е въпрос на вкус! Със времето ще прецените кой хляб ви допада най-много...  bouquet

# 12
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Горението в двойния контейнер има по една бъркалка и слагаш продуктите и  забравяш.
Сензорното уп.авление ни е проблем, всичките ми уреди почти са с такова.
Както и да е честита придобивка. Рецепти си наме.ете тук,от книжките не винаги са сполучливи.

# 13
  • Мнения: 0
Аз рецептите ги намерих ама те много неточно написани. Няма никъде упоменато съставките в точни грамажи и милилитри… До колкото знам при хлебопекарните ако сгрешиш нещо и лесно може да се объркат нещата.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Нужно е да мериш водата в милилитри с мерителна чаша/на хлебопекарната/, а брашното с ел. везна, сол и захар, както и мая, с мерителната лъжичка на хлебопекарната.
Най-проста рецепта давам примерна, моята рецепта всъщност/аз я правя разделено на 2 количеството в двойния казан на машината/:
3-4 супени лъжици олио
360мл вода хладка
1с.л. захар
1с.л. сол
650гр. бяло брашно
1 пакетче суха мая д-р Йоткер
Количеството е за около кг хляб.

Общи условия

Активация на акаунт