Съвет при покупка на хлебопекарна.

  • 60 528
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 779
каквато и да вземеш за тези пари си заслужава.
машини с керамично покритие (не тефлоново) са доста скъпи и малко като избор.
аз бих казал ,че не тефлоновото/незалепващо покритие се прецаква , а уплътненията около осите. а те са еднакви - силиконови/гумени. това уплътнение рано или късно се прецаква.
и ако днес (при покупката) машината има гаранция и сервиз не се знае утре какво ще е.  аз лично си патя от такъв проблем - при закупуването имаше сервиз , но днес го няма.  и каква ми е ползата дори и 10 год. да ми е гаранцията ...  newsm78

# 31
  • Мнения: 980
Ние преди около година или може би дори по-малко, си купихме хлебопекарна. По принцип отдавна исках, защото вкъщи сме си фенове на тестяното и много се цени топлия хляб .
Един ден съвсем случайно с мъжът ми видяхме хлебопекарни и се затръшках да купим. Той хич не искаше, ама сега всеки божи ден ме кара да му пека хляб.  Laughing
Даже не бях обърнала внимание, че била CROWN , сега станах да видя каква марка е  Grinning
Беше сравнително евтина (около 70/80лв, не помня с точност).
Понякога пека и по 2 пъти на ден , рецептата, която най-много ни харесва е на програма 3ч. и 30мин.
Засега проблеми нямаме, ваничката е тефлонова, много лесно се измива. То даже след изпичането на хляба почти няма за миене, само бъркалката ме озорва, защото полепва по нея хляб и трудно се измива.
Не ми харесва формата на хляба ... колкото и странно да ви звучи. Един такъв квадратен става хляба и е трудно да се нареже на филийки. 
Но пък хляба става уникално вкусен, а синът ми преди хвърляше коричките на хляба, откакто започнах да правя домашен хляб много обича корички... едни крехки и хрупкави стават.

# 32
  • Мнения: 7 779
... само бъркалката ме озорва, защото полепва по нея хляб и трудно се измива.
вади бъркалката след последното месене и няма да имаш този зор  Laughing

# 33
  • Мнения: 980
Виж, за това не се бях сетила, мерси много за съвета, ще пробвам.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 4 548
И аз се замислям от известно време за такава машинка, че купешкия хляб вече за нищо не става. За сега идеята ми е да чакам да пуснат в Лидл. Имаше ги през септември за около 100 лв. Но като направих сметка колко пари ще отидат за учебници на сина и се отказах тогава. Един колега си купи от техните и ми каза, че като направят рецептата за най-големия хляб, май беше 1250 г., толкова се надувал, че не може да се изпече добре отгоре. Имали ли сте такива проблеми с вашите машинки или нещо е объркал количествата newsm78

# 35
  • Мнения: X
Това е вярно ,но аз не съм правила никога максимума хляб - според мен до 1кг е най -удачно да се пече хляб. 1250г може да е този от пълнозърнесто брашно например -не бухва толкова. За козунак от 750г си изпълва цялото казанче.
 Машинката си струва всяка стотинка / аз съм с тази от Лидл /
  Хляба от нея не мухлясва толкова бързо ,насища повече -може сам да си контролираш количеството на сол например и да знаеш какво съдържа хляба ти .
  Може да е предозирал маята например.

# 36
  • Мнения: 980
Аз като купихме машинката си избрах една от рецептите и хляба киселееше някак от нея. Беше с някакъв странен натрапчив вкус.
Другите рецепти не ми харесаха защото бяха или за пълнозърнест хляб или за някакви такива, дето вкъщи няма кой да го яде...

С една позната се заговорихме и тя ми даде нейна рецепта, по която започнах да правя хляб и вкуса му беше доста добре. Обаче един ден реших да 'ъпдейтна' рецептата и сега е още по-вкусно хлябчето.

не знам като грамаж точно колко е, но слагам около 500/600 гр. брашно. Пека на средна кора и никога не е бил недоизпечен. А и ние си го обичаме по-беличък.


# 37
  • Мнения: X
Така е с времето се трупа рутина и даже смелост да експериментираш . Влагането на нещо свое в рецепта и вкарвайки личен вкус я прави точно такава каквато е нужна.
  Аз рецепти от книжката не ползвам.
Как мериш брашното?

# 38
  • Мнения: 980
Имам кухненска електронна везничка, страхотен помощник ми е.  Grinning

# 39
  • Мнения: X
Аз още нямам.
 За хляб с отложен старт ще ми е нужна . Свикнах да си меря и без везна.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 133
TopKids - Значи някъде около 750 гр хляб правиш. Аз също такъв  правя, стига ни на тримата, така че да пека през ден (бях ако е, при  разни други черни, ръжени и т.н., такъв хляб би ни стигнал и за 3 дни, но тези хлябове повече наяждат и си режем едни тъънички филийки).
Ако направя 1 кг, се налага да храним гълъбите... та не знам де за 4 човека,  може и  повече хляб да им трябва, ако не им се пече ежедневно хляб...
Иначе нашата е 550 W идеално си  пече...

но аз не съм с лидлска, от таз годишните в лидл имаше няколко  мнения, че не им опичала добре хляба... мисля, че даже май някой връщаше машина.

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 20:11 от Angel_Dust

# 41
  • Мнения: 980
Angel_Dust, мисля, че също зависи дали и трите хранения на ден са ви вкъщи, както и какво се яде.
При по-сухите храни (като пържени картофи, скара с гарнитура и т.н.) се консумира много по-малко хляб, отколкото със супите и манджите.

Също така ако се храним навън сутрин и обед, а вкъщи само вечеряме, тогава 1 хляб ни е наистина много.

Днес се излюпихме към обед, мъжът ми яде баница, аз си направих чай с 1 филийка хляб и масло за обяд.  За вечеряхме си изпържихме картофки. Та направих 1 хляб, от който половината занесох на родителите ми, а ние тримата изядохме едва 1/4 от хлябчето.

ПС: Сори, че залитнах в друга посока, знам, че дневното ни меню не интересува никой от четящите/пишещите, просто натам тръгна разговора.  Embarassed

# 42
  • София
  • Мнения: 44 133
TopKids  ами не точно, зависи от хранителните навици,  само вкъщи си ядем(правя за синът ми сандвич за у-ще), но  ние не ядем хляб с готвено почти никакъв. Но предполагам има хора, които  ядат много хляб, за да търсят масово машини, които да правят по над кило, правила съм 1 кг, задължително остава за пилетата. И айде белият в началото е пухкав и може да подлъже да хапнеш повече, че се топи направо, но  другите са си тежки хлябове.

# 43
  • Мнения: X
Машината за да е над 1кг се търси например ако обичаш по -бухнал хляб - този с кисело мляко и тутманиците независимо от грамажа са по -високи.
 В къщи се яде много малко хляб  ,а и този в хлебопекарната засища по -бързо.
 Хляба ми е 750г и половината винаги остава или 1/3.
  Аз бих си купила машина и с капацитет 1500 и 1750г ако има -за козунаци например или замесване на тестото на погача -като си ходим на село правя големи погачи.
 Имам невралгия на лявата ръка и ми е голям помощник .

# 44
  • София
  • Мнения: 44 133
Правила съм и с кисело мляко, не е имало проблеми. С козунака нямам личен опит, само месих тестото вътре(1 кг), нямаше грижи, но после исках да си го оплета и не го пекох вътре, но съм виждала снимки на печен вътре, нищо му нямаше на козунака.

Общи условия

Активация на акаунт