Съвет при покупка на хлебопекарна.

  • 60 526
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Предстои ми тази събота да купувам хлебопекарна за майка ми (закъснял новогодишен подарък). Вариантите на които съм се спрял са тези:

1| GORENJE BM 1400 E - http://www.technopolis.bg/b2c/details/822917/P11130417/Hlebopeka … GORENJE-BM-1400-E (слаба мощност, единствен от моделите които върви с две кошници, две бъркалки)
2| PHILIPS HD 9046/90 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/823799/P11130417/Hlebopeka … HILIPS-HD-9046/90 (малък обем, слаба мощност, скъпа, една бъркалка)
3| MOULINEX OW610131 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/825501/P11130417/Hlebopeka … MOULINEX-OW610131 (много шумна, съмнително качество, калпава електроника, две бъркалки)
4| KENWOOD BM450 - http://www.technopolis.bg/b2c/details/821910/P11130417/Hlebopekarna-KENWOOD-BM450 (калпаво покритие на кошничката и бъркалката, слаба мощност, малък обем, скъпа, една бъркалка)

Съжалявам ако съм нарушил правило като пускам линкове, за всеки случай написах и моделите.

По принцип си мисля че един килограм хляб ще е малко за трима човека за два дена (с идеята да не се пече хляб всеки ден а поне през ден), затова вариантите 2 и 4 отпадат.
Колебая се за вариант 1 тъй като ми се струва че ще е малко слаб с 850W мощност в сравнение с 1650W на вариант 3. За сметка на това обаче мисля че би се харесал на майка ми, като визия.
Четох че вариант 3 се разваляли често и липсват елементарни функции в сравнение с вариант 1, 2 и 4, като памет след спиране на ток, лампа за хляба, пауза на програми и други.
Разбрах също така че вариант 3 и 4 имат проблем с бъркалките (вадели се трудно от хляба).
На хлебопекарната няма да се правят багети, конфитюр, йогурт и какви ли не други неща, затова тези функции съм ги пренебрегнал при огледа.
Казаха ми че реотаните на 3, са два но въпреки това за хляб работи само един, вторият е само за багети.
Вариант 2 ме влече най вече заради марката… само ако небеше толкова малък обема. Вариант 1 ми се струва здрава но наистина много се притеснявам за мощността и качеството.
Цялата ми информация идва от разни полски, турски, румънски и гръцки сайтове които съм превеждал с Google Translate, така че е твърде възможно да не съм добре информиран.

Моля за съвет! Коя от 4-те хлебопекарни ще е най добър вариант?

Благодаря предварително и се извинявам ако съм пуснал темата на погрешно място, преди малко се регистрирах а с търсачката неможах да намеря подобни теми.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 641
В събота взехме филипса. Няма спор че е много тиха - почти не се чува, но наистина максималния капацитет е 1 кг. За трима възрастни е трудно да стига за два дни. Основната програма за бял хляб е 4 часа.
Ако горението не е много шумна, бих взела нея.

68 db е, не е много.

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 20:32 от Steltion

# 2
  • Мнения: 8 242
Прекаляваш с мисленето Simple Smile

И 4те са скъпи повече от необходимото - повече от 100 лв няма смисъл да се дават - абсолютно еднаква работа вършат  Peace

# 3
  • Мнения: 202
Приятни модели, приятни цени...
Аз бях пред този избор 3 пъти, понеже ми се наложи да купувам 3 пъти хлебопекарни за вкъщи.
Ще кажа, че втория и третия път избрах машини, които са евтини и се справят отлично, като единственото, което съм гледала е, доколко са им налични резервните части и се обаждах по сервизите да проверявам имат ли резервни бъркалки, след като ми се наложи да чакам 1 година за бъркалки за първата. Функционалностите, които си спестих, са приставка за багети и диспенсер на семена и други, но не мисля, че съм загубила от това, има си начини за всичко.
Памет за тока е добре да има, но лампи и други екстри съвсем не са задължителни. Колкото до трудното вадене на бъркалките - има си кукичка за вадене точно с тази цел.  900 в. идеално вършат работа за печка с 2 бъркалки.
Та, ако позволите, бих купила или евтина машина с добър сервиз, или тази, която така или иначе сте решил (май клоните към Филипс), след като проверя дали имат налични резервни кошници и бъркалки.
П.С. Имайте предвид, че животът на тефлоновите кошници е максимум 2 години. АКо имате повече възможности, потърсете в немски сайтове хлебопекарни с по - здравословни покрития.
П.С.С. Категорично съм съгласна с духи - пухи.

# 4
  • Мнения: 25 655

Моля за съвет! Коя от 4-те хлебопекарни ще е най добър вариант?


Която е с най-дълъг гаранционен срок и която ти харесва най-много като дизайн.  Peace
Всички хлебопекарни вършат една и съща работа. Много от евтините модели са 1:1 с някой от по-скъпите, просто плащаш повече за марката.
При ежедневна употреба повечето (да не кажа всички) са изчислени така, че да се развалят, след като им изтече гаранционният период. За да си купиш нова.  Laughing

# 5
  • Мнения: 116
За мен лично е важно единствено да е до към 1.5кг хляб. Ползвам я предимно за месене и втасване, и си мисля, че ако е до 1кг няма как да замесиш голяма питка, обаче винаги може да печеш по-малък хляб. Аз меся и козунаци там.
За шума никога не съм се замисляла, всъщност шума е първите 30 минути, после втасване печене. Аз съм имала две мулинекс, първата е при майка ми в момента, все още работеща, шума не ми е бил проблем. Пък ако е толкова шумно винаги може човек да я изнесе в друга стая, все пак не е 100 кила.
Съгласна съм, че няма смисъл от приставки за бегети и теб подобни. Мисля, че по-евтина по-добре, марката няма значение. На Мулинекса веднъж съм поръчвала бъркалки, защото изхвърлих едната и за една седмица ми доставиха нови.
Преди години имаше хлебопекарни Аляска в Метро, които момичетата тук във форума доста хвалеха и беше космически евтина в сравнение с моя Мулинекс. Не знам в момента дали още ги има. Thinking

# 6
  • Мнения: 0
Тази промоция с хлебопекарните на Аляска я помня, беше нещо от сорта на 2 на цената на 1 (около 150-160 лева). В момента (поне във Варна) единственото което виждам са Moulinex, Philips, Kenwood.

Няма вариант за по евтина хлебопекарна тъй като капацитета на всички е под един килограм, ако ще правя компромис с 1 килограм то поне ще взема Philips заради дизайна и самата марка.

Сметнах приблизителната консумация на семейството ми, излиза около 800-900 грама на два дена. Не съм се замислял за идеята да пускаме хлебопекарната всеки ден но не го и изключвам като вариант.

В крайна сметка остават:
GORENJE BM 1400 E (1350 грама, 68db)
PHILIPS HD 9046/90 (1000 грама, 55db)
MOULINEX OW610131 (1500 грама, ??db)

Притесняваше ме мощността на Philips и Gorenje. Ще се доверя на “bitter chocolate” и ще приема че 815W са достатъчни за въпросните печки. Може би Moulinex ще отпадне тъй като е най скъпа от трите, за сметка на това обаче гледам че болшинството ползват такива (поне това което видях в интернет) и са доволни. Багети няма да се правят така че това си е излишен разход. Диспенсърите и вътрешните подсветки са глезотии които не са важни.

Явно хлебопекарните с две бъркалки били по добри за замесване на тесто, това означава че Gorenje и Moulinex са с предимство пред Philips (като Gorenje е и по евтина).

Незнам… много се колебая. Като избирах кола ми беше по лесно…

Благодаря за мненията до тук. Полезно е човек да чуе чужд глас в главата си, че сам хептен се изгубих.

# 7
  • Мнения: 336
Съгласна съм с Как` Сийка! И според мен трябва да се гледа гаранционния срок!
Ние имаме Клатроник, някакъв базов модел е. Пълната програма е около 3 часа. Но аз ползвам най-много тази за месене. След това пека във фурната, защото формата на хляба става по-удобна за сандвичи.

Намерих линк, ето тази е нашата:
http://www.amazon.de/gp/product/B003J367MA/ref=oh_details_o00_s0 … ie=UTF8&psc=1

# 8
  • Русе
  • Мнения: 5 349
Аз имам Горението от първия линк вече година. Много съм доволна от хлебопекарната. предимство за мен е двйното казанче, мога да правя 2 малки хлебчета с квадратни филийки за тостера. В голямото казанче пека голям хляб, когато се налага. Модела има 3 размера на хляба 1000гр, 1200 и 1500. Основна програма 3 часа, пази си настройките, ако прекъсне тока до 10мин. не е от най-тихите вероятно, но като затворя кухнята не се чува. Според мен меси по-добре с двете бъркалки.
Приятели имат НЕО за 100лв. и като сравнявам хляба, техния изглежда недопечен на тъмна кора.
като сложиш 2-3 с.л. олио или масло на бъркалките излизат лесно, дали ще излязат зависи и какво тесто си замесил/по-сухо, по-влажно/.
Краун имат подобен модел с две бркалки, но с едно казанче за цена 150лв. някъде.

# 9
  • Мнения: 336
Devil_Rose , винаги ми е било интересно как функционират двете малки казанчета.
Първо месиш общо тесто и после го разделяш или всяко си меси поотделно и направо печеш? newsm78
Ако второто е супер!!! 

# 10
  • Мнения: 0
Избързах днес и вземах на Moulinex. Майка ми я хареса веднага (май защото е бяла…), утре ще се пробвам да изпека един хляб да видим дали и него ще хареса. Много се колебах за Горението но в крайна сметка се отказах защото ме обзеха съмнения за сензорният дисплей и самата сглобка (пластмасата около капака, някак не ми се хареса).

Трябва да отбележа че мострите в Технополис са доста подлъгващи. Явно клиентите доста грубо разглеждат стоката и това води до разхлабени панти на капаци, одраскани корпуси, зацапани пластмаси (за инокс да не говорим, не са за гледане). Нашата като я изкарах от пакета днес и направо блесна, нищо общо с тази мострената.

Ще взема да се поразровя тези дни из форума да видя какви рецепти има споделени, тези от книжката са някак… обикновени. Също не ми стана ясно CC или CS се гледа на лъжичката за мерене (тоест по голямата или по малката част) когато се слага мая / сол. Защото в книжката е записано като “к.л.” – кафена лъжичка?!, а в опътването е записано като супена / чаена.

# 11
  • Мнения: 336
Честито! Със здраве да си я ползвате!
И аз не ползвам рецептите от книжката.
Напоследък ползвам една на Лабрекс:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg16516761#msg16516761

Но то е въпрос на вкус! Със времето ще прецените кой хляб ви допада най-много...  bouquet

# 12
  • Русе
  • Мнения: 5 349
Горението в двойния контейнер има по една бъркалка и слагаш продуктите и  забравяш.
Сензорното уп.авление ни е проблем, всичките ми уреди почти са с такова.
Както и да е честита придобивка. Рецепти си наме.ете тук,от книжките не винаги са сполучливи.

# 13
  • Мнения: 0
Аз рецептите ги намерих ама те много неточно написани. Няма никъде упоменато съставките в точни грамажи и милилитри… До колкото знам при хлебопекарните ако сгрешиш нещо и лесно може да се объркат нещата.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 5 349
Нужно е да мериш водата в милилитри с мерителна чаша/на хлебопекарната/, а брашното с ел. везна, сол и захар, както и мая, с мерителната лъжичка на хлебопекарната.
Най-проста рецепта давам примерна, моята рецепта всъщност/аз я правя разделено на 2 количеството в двойния казан на машината/:
3-4 супени лъжици олио
360мл вода хладка
1с.л. захар
1с.л. сол
650гр. бяло брашно
1 пакетче суха мая д-р Йоткер
Количеството е за около кг хляб.

# 15
  • Мнения: 0
Значи аз брашното си го меря на електронна везна, водата също в мерителната чаша.

Само за уточнение…

Голямата част на мерителната лъжица се равнява на една супена лъжица, така ли? Докато малката се равнява на една чаена лъжица? Защото гледам че в книжката към хлебопекарната са записани като кафени лъжици, предполагам че е същото като чаена лъжица? В интернет пише че една чаена лъжичка е 8 грама (ако се мери сол, 10 за захар), като измерих моята обаче ми излезе 6 грама… Това ме обърква в ситуацията, също и липсата на описание в рецептите за какво количество хляб са, предполагам обаче че според количеството брашно ще мога долу горе да налучкам дали става дума за 750 или 1000 грама.

Маята която ползвам е суха на д-р Йоткер, макар че на няколко пъти ми казаха да ползвам “жива” (предполагам става дума за тази на кубчета). Баща ми пък отишъл взел някаква на Dolce Prima.

За олиото незнам обаче тъй като аз лично съм на диета, дали ще може да се замени с маргарин и ако да то в какво съотношение?

В момента както пиша ми се пече първият хляб с тези съставки.

325мл вода (на малко по висока от стайна температура)
8 грама сол (или… 1 ч.л., незнам и аз вече)
520гр брашно (+/- 10-20 грама, разсипах малко докато го прекарвах на ситото)
7 грама суха мая (цялото пакетче)

Програма за обикновен хляб (4, на моята хлебопекарна, те общи ли са или всеки модел с различни?), 1000 грама, средно препечен.

- в този ред.

Тестото докато се месеше ми се стори че брашното е малко, имаше и малко залепнало по ъглите, сега след като сравних с твоята рецепта, май наистина е било малко брашното (или водата повече). В момента се пече и изглежда долу горе добре, ще видим след час как ще е.

Един последен въпрос. Ако имам въпроси или желая да споделя нещо свързано с печенето на хляб, в кой форум/раздел/тема да се насоча? Малко ми е объркан този форум, особено след промените. Предполагам към тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741471.0 ?

Благодаря отново за отделеното време!

# 16
  • Мнения: 8 242
Аз рецептите ги намерих ама те много неточно написани. Няма никъде упоменато съставките в точни грамажи и милилитри… До колкото знам при хлебопекарните ако сгрешиш нещо и лесно може да се объркат нещата.
Пак прекаляваш с мисленето..
Всички хлябове пека на око - като следя 1-2 мин. докато се замеси първоначалната топка дали е ОК. И винаги хлябът е чудесен.
Нищо не може да се обърка и всичко е поправимо Simple Smile Винаги може да се капне малко вода или да се добави брашно.
Горката ти жена с такъв педантичен мъж  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 780
Извинявам се, че подновявам стара тема но имам питане относно покупката на тази хлебопекарна    и понеже е изгодна като цена, по-опитните с такива машина да ми дадат съвет да ли си заслужава.

# 18
  • Мнения: 25 655
Всички хлебопекарни си заслужават. Ако има гаранция, взимай я и не го мисли.  Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 641
Хлебопекарните са казанче с перка за месене на тестото и нагревател за втасване и печене. Както е казала Как' Сийка хубаво е да има гаранция.
За мен важно беше и да не е много шумна

# 20
  • Мнения: 1 780
Избора на такава машина не се свежда само до голям или малък хляб или има ли гаранция, трябва да се предвидят
 - възможност за смяна на бързо износващите се части - казанче /при работа през ден се износва да около 6 - 8 месеца/, бъркалка, поява на хлабини, а от там и изтичане на водата по време на бъркане/месене/
 -  цената на тези части за смяна
 -  както и наличност в сервизите в България /след като четох доста, се оказа че няма резервни казанчета за втората машина която бях решила да купя/

# 21
  • Мнения: 25 655
Досега съм сменила 3 различни марки машини, майка ми 2, всички казанчета си изкараха гаранционния срок, че и отгоре, при ежедневна употреба. На практика няма смисъл да се сменят, защото едно ново излиза почти на цената на нова машина. Ако хлебопекарната ти струва 70-80 лева, трябва да си луд, за да дадеш 50-60 лв. за ново казанче.
Затова предпочитам да си купувам евтини машини, които да подменям на 2-3 години, отколкото да се набутам с някоя скъпа и после да ходя по сервизи, защото ще ми е жал да я хвърля.
А всички правят хубав хляб, стига да сложиш качествени продукти и да спазваш технологията. Да не говорим, че много модели са едни и същи, без никаква разлика, освен надписа за марката. Все са китайски и подозирам, че ги правят и на едно и също място.

# 22
  • Мнения: 483
Аз имам машина Clatronic от 2005г. от онези, които навремето Иван Звездев рекламираше и я купих от Била тогава.
Но от известно време перката на казанчето не може да се върти и се заклинява и няма мърдане. Един -два пъти мъжът ми нещо ръчка казанчето отдолу, където се закрепва за корпуса. Там явно нещо се е скапало и това, което кара да върти перката за момент тръгво но след няколко оборота за застопорява толкова здраво, че няма мърдане.
Знаете ли дали някъде има резервни казнчета за този вид машини? newsm78

Според мен от значение за хлебопекарната е и нейната мощност. Сега има по 1000-1500W и хляба се изпича перфектно а моята е е само скромните 450W и не съм много доволна как изпича хляба. Но тогава въобще не съм се замисляла за това но с течение на времето и в процеса на работа го установих. Naughty

# 23
  • Мнения: 25 655
Защо ти е ново казанче, щом не пече хубаво?
Направо си купи нова. Даже и да е от най-евтините модели, пак ще е с пъти по-добре от сегашната ти.

# 24
  • Мнения: 483
Защо ти е ново казанче, щом не пече хубаво?
Направо си купи нова. Даже и да е от най-евтините модели, пак ще е с пъти по-добре от сегашната ти.
Честно, въобще не се бях сетила за този вариант!   smile3555
Нали съм от старата генерация дето всичко е свикнала да поправя, навик.  Wink

# 25
  • Мнения: 25 655
И аз съм от старата генерация, ама животът учи. Когато ремонтът на старото ти излиза по-скъп или на същата цена като новото... Няма смисъл.
И без това масовата техника е техника еднодневка - щом свърши гаранционният срок, се разваля, ремонтът струва майка си и баща си, за да се принудиш да я хвърлиш и да си купиш нова.
Беше то едно време като си купиш нещо, да те надживее.

# 26
  • Мнения: 69
Аз имам същия проблем с моята хлебопекарна, изведнъж спраха да въртят бъркалките. Иначе машината работи. Мислех да я нося на сервиз, сега като ви чета явно е безсмислено. Иначе не е чак толкова стара - на 5 години е, най-скъпия модел на Мулинекс беше тогава, а и не съм пекла чак всекидневно в нея.

Значи ме съветвате да купувам нова?

# 27
  • Мнения: 1 780
Аз имам същия проблем с моята хлебопекарна, изведнъж спраха да въртят бъркалките. Иначе машината работи. Мислех да я нося на сервиз, сега като ви чета явно е безсмислено. Иначе не е чак толкова стара - на 5 години е, най-скъпия модел на Мулинекс беше тогава, а и не съм пекла чак всекидневно в нея.

Значи ме съветвате да купувам нова?
Определено си купи нова, но за всеки случай провери колко ще струва нова вана с бъркалка/ки и прецени кое си заслужава.

# 28
  • Мнения: 25 655
А, не знам, за по-скъп модел може би си струва да се ремонтира.
По-добре питай колко ще ти струва ремонтът и тогава решавай.  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 9 928
П.С. Имайте предвид, че животът на тефлоновите кошници е максимум 2 години. АКо имате повече възможности, потърсете в немски сайтове хлебопекарни с по - здравословни покрития.
П.С.С. Категорично съм съгласна с духи - пухи.
Как вървят цените на тези с нетефлоново покритие? В краен случай ще ги пека във фурната.


Обмислям ъпдейта на Мидеа (1кг) с една бъркалка - с нещо поне 1150г, с две бъркалки и 800W+.
Бюджета е около 100 (макс 130лв).
В олх.бг попаднах на няколко оферти, дали си струват, не знам дали имат сервиз тук?!

 Clatronic Bва 2594 3L = 1.3kg
http://olx.bg/hlebopekarna-clatronic-bva-2594-i63619348


NEW:

1350g  105лв
http://olx.bg/nemska-dvoyna-hlebopekarna-kitchenware-2-brkalki-i58858630

Хлебопекарна 900-1150 гр. с две бъркалки Zefyr Sp-1446-d
http://olx.bg/hlebopekarna-900-1150-gr-s-dve-brkalki-sp-1446-d-i57938868

Последна редакция: сб, 27 дек 2014, 21:01 от Starrydream

# 30
  • Мнения: 7 779
каквато и да вземеш за тези пари си заслужава.
машини с керамично покритие (не тефлоново) са доста скъпи и малко като избор.
аз бих казал ,че не тефлоновото/незалепващо покритие се прецаква , а уплътненията около осите. а те са еднакви - силиконови/гумени. това уплътнение рано или късно се прецаква.
и ако днес (при покупката) машината има гаранция и сервиз не се знае утре какво ще е.  аз лично си патя от такъв проблем - при закупуването имаше сервиз , но днес го няма.  и каква ми е ползата дори и 10 год. да ми е гаранцията ...  newsm78

# 31
  • Мнения: 980
Ние преди около година или може би дори по-малко, си купихме хлебопекарна. По принцип отдавна исках, защото вкъщи сме си фенове на тестяното и много се цени топлия хляб .
Един ден съвсем случайно с мъжът ми видяхме хлебопекарни и се затръшках да купим. Той хич не искаше, ама сега всеки божи ден ме кара да му пека хляб.  Laughing
Даже не бях обърнала внимание, че била CROWN , сега станах да видя каква марка е  Grinning
Беше сравнително евтина (около 70/80лв, не помня с точност).
Понякога пека и по 2 пъти на ден , рецептата, която най-много ни харесва е на програма 3ч. и 30мин.
Засега проблеми нямаме, ваничката е тефлонова, много лесно се измива. То даже след изпичането на хляба почти няма за миене, само бъркалката ме озорва, защото полепва по нея хляб и трудно се измива.
Не ми харесва формата на хляба ... колкото и странно да ви звучи. Един такъв квадратен става хляба и е трудно да се нареже на филийки. 
Но пък хляба става уникално вкусен, а синът ми преди хвърляше коричките на хляба, откакто започнах да правя домашен хляб много обича корички... едни крехки и хрупкави стават.

# 32
  • Мнения: 7 779
... само бъркалката ме озорва, защото полепва по нея хляб и трудно се измива.
вади бъркалката след последното месене и няма да имаш този зор  Laughing

# 33
  • Мнения: 980
Виж, за това не се бях сетила, мерси много за съвета, ще пробвам.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 4 548
И аз се замислям от известно време за такава машинка, че купешкия хляб вече за нищо не става. За сега идеята ми е да чакам да пуснат в Лидл. Имаше ги през септември за около 100 лв. Но като направих сметка колко пари ще отидат за учебници на сина и се отказах тогава. Един колега си купи от техните и ми каза, че като направят рецептата за най-големия хляб, май беше 1250 г., толкова се надувал, че не може да се изпече добре отгоре. Имали ли сте такива проблеми с вашите машинки или нещо е объркал количествата newsm78

# 35
  • Мнения: X
Това е вярно ,но аз не съм правила никога максимума хляб - според мен до 1кг е най -удачно да се пече хляб. 1250г може да е този от пълнозърнесто брашно например -не бухва толкова. За козунак от 750г си изпълва цялото казанче.
 Машинката си струва всяка стотинка / аз съм с тази от Лидл /
  Хляба от нея не мухлясва толкова бързо ,насища повече -може сам да си контролираш количеството на сол например и да знаеш какво съдържа хляба ти .
  Може да е предозирал маята например.

# 36
  • Мнения: 980
Аз като купихме машинката си избрах една от рецептите и хляба киселееше някак от нея. Беше с някакъв странен натрапчив вкус.
Другите рецепти не ми харесаха защото бяха или за пълнозърнест хляб или за някакви такива, дето вкъщи няма кой да го яде...

С една позната се заговорихме и тя ми даде нейна рецепта, по която започнах да правя хляб и вкуса му беше доста добре. Обаче един ден реших да 'ъпдейтна' рецептата и сега е още по-вкусно хлябчето.

не знам като грамаж точно колко е, но слагам около 500/600 гр. брашно. Пека на средна кора и никога не е бил недоизпечен. А и ние си го обичаме по-беличък.


# 37
  • Мнения: X
Така е с времето се трупа рутина и даже смелост да експериментираш . Влагането на нещо свое в рецепта и вкарвайки личен вкус я прави точно такава каквато е нужна.
  Аз рецепти от книжката не ползвам.
Как мериш брашното?

# 38
  • Мнения: 980
Имам кухненска електронна везничка, страхотен помощник ми е.  Grinning

# 39
  • Мнения: X
Аз още нямам.
 За хляб с отложен старт ще ми е нужна . Свикнах да си меря и без везна.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 133
TopKids - Значи някъде около 750 гр хляб правиш. Аз също такъв  правя, стига ни на тримата, така че да пека през ден (бях ако е, при  разни други черни, ръжени и т.н., такъв хляб би ни стигнал и за 3 дни, но тези хлябове повече наяждат и си режем едни тъънички филийки).
Ако направя 1 кг, се налага да храним гълъбите... та не знам де за 4 човека,  може и  повече хляб да им трябва, ако не им се пече ежедневно хляб...
Иначе нашата е 550 W идеално си  пече...

но аз не съм с лидлска, от таз годишните в лидл имаше няколко  мнения, че не им опичала добре хляба... мисля, че даже май някой връщаше машина.

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 20:11 от Angel_Dust

# 41
  • Мнения: 980
Angel_Dust, мисля, че също зависи дали и трите хранения на ден са ви вкъщи, както и какво се яде.
При по-сухите храни (като пържени картофи, скара с гарнитура и т.н.) се консумира много по-малко хляб, отколкото със супите и манджите.

Също така ако се храним навън сутрин и обед, а вкъщи само вечеряме, тогава 1 хляб ни е наистина много.

Днес се излюпихме към обед, мъжът ми яде баница, аз си направих чай с 1 филийка хляб и масло за обяд.  За вечеряхме си изпържихме картофки. Та направих 1 хляб, от който половината занесох на родителите ми, а ние тримата изядохме едва 1/4 от хлябчето.

ПС: Сори, че залитнах в друга посока, знам, че дневното ни меню не интересува никой от четящите/пишещите, просто натам тръгна разговора.  Embarassed

# 42
  • София
  • Мнения: 44 133
TopKids  ами не точно, зависи от хранителните навици,  само вкъщи си ядем(правя за синът ми сандвич за у-ще), но  ние не ядем хляб с готвено почти никакъв. Но предполагам има хора, които  ядат много хляб, за да търсят масово машини, които да правят по над кило, правила съм 1 кг, задължително остава за пилетата. И айде белият в началото е пухкав и може да подлъже да хапнеш повече, че се топи направо, но  другите са си тежки хлябове.

# 43
  • Мнения: X
Машината за да е над 1кг се търси например ако обичаш по -бухнал хляб - този с кисело мляко и тутманиците независимо от грамажа са по -високи.
 В къщи се яде много малко хляб  ,а и този в хлебопекарната засища по -бързо.
 Хляба ми е 750г и половината винаги остава или 1/3.
  Аз бих си купила машина и с капацитет 1500 и 1750г ако има -за козунаци например или замесване на тестото на погача -като си ходим на село правя големи погачи.
 Имам невралгия на лявата ръка и ми е голям помощник .

# 44
  • София
  • Мнения: 44 133
Правила съм и с кисело мляко, не е имало проблеми. С козунака нямам личен опит, само месих тестото вътре(1 кг), нямаше грижи, но после исках да си го оплета и не го пекох вътре, но съм виждала снимки на печен вътре, нищо му нямаше на козунака.

# 45
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
От няколко дни избирам хлебопекарна и съвсем се обърках.
Единственото условие е да има програма за безглутенов хляб.
Колебая се между:
Мулинекс http://www.technomarket.bg/products/09132333/moulinex-ow-311e
Тефал http://www.technomarket.bg/products/09138426/tefal-pf-311e
Филипс http://www.emag.bg/hlebopekarna-philips-14-programi-tajmer-1-kg- … -90/pd/E6B5NBBBM/
От консултанта в магазина научих, че Мулинекс е дъщерна фирма на Тефал. И ми препоръчва Тефал. В нета хвалят Мулинекса, а мъжа ми хареса Филипса, че правела кисело мляко.....
Трябва да я купя в понеделник, моля помогнете!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 641
За филипса съм споделяла, че за половин година ползване през ден се изтъркаха врътките под казанчето. Не е непоправимо, заварчик ги оправи, но все пак да знаете. Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=801943.msg29165900#msg29165900 №206

Последна редакция: нд, 01 фев 2015, 11:39 от Steltion

# 47
  • Мнения: 44
Здравейте, обмисляме да си закупим Хлебопекарна. Кой модел бихте ни предложили? За сега сме се спряли на тази https://www.technopolis.bg/bg/Hlebopekarni/Hlebopekarna-TEFAL-PF220838/p/824884
Какво мислите?

# 48
  • Мнения: 84
Здравейте! Опитах се да направя хляб със готова смес от лидл обаче не се получи. Моля дайте съвет. Това е сместа

Общи условия

Активация на акаунт