Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 284 284
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 372
cotton4e, а защо не печете голям. нямате нужда или не ти харесва как се получава?

# 91
  • Countryside
  • Мнения: 11 652
cotton4e, а защо не печете голям. нямате нужда или не ти харесва как се получава?
Единствения недостатък е, че много бързо изсъхва пресния хляб. За 3 дни е на камък. Ако не сте отбор юнаци, не ви трябва по-голям хляб от 1кг. 

# 92
  • София
  • Мнения: 372
ааа, ясно   bouquet
пак въпрос - колко е мощността на MOULINEX OW-5003
860W или 1650W  newsm78

# 93
  • Мнения: 337
Да ви кажа честно, пекли сме веднъж и той почти упря в стъклото на фурната. Така се наду.
А и не сме отбор юнаци, така че.
Но на мен пък ми прави впечатление, че и една седмица да стои, той си е така мекичък.
Ние го увиваме в чиста ленена кърпа след като го извадим. Така се запазва мек Peace

# 94
  • Мнения: 337
ааа, ясно   bouquet
пак въпрос - колко е мощността на MOULINEX OW-5003
860W или 1650W  newsm78

860 W

# 95
  • Countryside
  • Мнения: 11 652
Да ви кажа честно, пекли сме веднъж и той почти упря в стъклото на фурната. Така се наду.
А и не сме отбор юнаци, така че.
Но на мен пък ми прави впечатление, че и една седмица да стои, той си е така мекичък.
Ние го увиваме в чиста ленена кърпа след като го извадим. Така се запазва мек Peace
Явно зависи от брашното, свекървата като направи хляб и ни го носи  Mr. Green след 3дни вече е доста твърд, а ако остане повече време, около седмица е направо камък. Явно зависи и от брашната, а може би и машината има значение  Thinking

# 96
  • Мнения: 337
Сиренце, незнам. От голямо значение е брашното, но и това на коя програма меси.
Ние ползваме само 1ва - основна, щото има и такава дето е примерно само час и половина, хляба изобщо не е същия.

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ошашавена съм тотално  Crazy

А доверявате ли се на купешкото брашно или търгувате от мелница?

# 98
  • Варна
  • Мнения: 975
За бял хляб ползвам 1(основна програма)и брашно тип 450,хляба става супер мекичък.Брашното копувам от супера.

# 99
  • Мнения: 220
откакто пробвах програма за -сандвич хляб - само нея ползвам. Иначе става много дебела кората. Сигурно аз някъде греша

# 100
  • Мнения: 2 004
Май най-много зависи от брашното, защото аз по принцип ползвам една и съща рецепта.Веднъж направих хляб с каквото имаше в магазинчето до нас брашно и хляба стана коренно различен, но в лошия смисъл на думата #Cussing out

# 101
  • Мнения: 337
ние ползваме само Софийско брашно - тип 500
Да не стане, че правя реклама сега, и суха мая на д-р Йоткер
Това е
На основна програма

Шани, ти що си ошашавена?

# 102
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
При мен хляба също не става на камък, дори и три дена да стои, но и аз го държа завит в кърпа.

Използвам брашно тип 350, ползвам и различни пълнозърнести брашна, но винаги ги смесвам с бяло брашно. Използвам жива мая.

# 103
  • Мнения: 23 364
Със сигурност зависи от брашното.Аз  засега не съм открила точното,но още утре взимам машината,ще ви чета и ще се пробвам.

# 104
  • Мнения: 2 004
На нас баща ми ни взима брашно направо чувал от една мелница-типово се води, но хляба е супер.Аз също го държа завит с кърпа.

Общи условия

Активация на акаунт