Кекс- каква е вашата най-добра рецепта?

  • 38 945
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 774
....и всеизвестният фъч, ако те интересува  Simple Smile
Мен ме интересува    bouquet .
Ако може    Praynig
Ще съм много благодарна   bouquet
Извинявам се на авторката  Hug

# 16
  • Мнения: 2 587
Аз правя един по рецепта от мама:
1 чаша прясно мляко;
4 яйца;
1 и 1/2 чаша захар(аз слагам две,понеже мъжа ми обича по-сладичко да е);
1 чаша олио;
3 чаши брашно;
1 бакпулвер;
1 супена лъжица кисело мляко;
половин кафена лъжичка сода бикарбонат;
1 ванилия;
2 супени лъжици какао.

Разбивам яйцата със захарта и после добавям и всичко останало,като какаото го слагам на половината смес след като първата половина вече съм изсипала във формата.Изсипвам и какаовата смес на зиг-заг.
Понякога слагам и по пюрено бурканче сладко или мармалад,като тогава слагам само една чаша захар.
Пека на 100-150градуса.

Това е любимият кекс вкъщи.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Да се запиша и аз с моя Кекс "ПЕПОЛИНА". Правя го от много години и винаги е успешен и много вкусен. Grinning

# 18
  • Мнения: 3 675
Моят мъж преди малко ми се обади и каза, че иска кекс, копирах му рецептите от темата тук, ще видим на кой вариант ще се спре.Но условието е той сам да го приготви,а аз ще се включа после в яденето.

# 19
  • Мнения: 930
1 и 1/2 ч.ч. захар, 2 и 1/2 ч.ч. брашно, 1/2 ч.ч. олио, 4 яйца , 1ч.ч. газирана вода /може да е някакво безалкохолно/, бакпулвер
Всичко се разбърква. Пече се 45 минути на 200 градуса, в предварително загрята фурна Peace
тази рецепта я знам от мама и винаги ми става  chef

# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


  Аз кексове не обичам много, но на този не мога да устоя - много е вкусен.

              Мраморен кекс
 

Абсолютно съм съгласна с Биляна на кекс с масло не мога да устоя - другите са ми постни, не знам. Rolling Eyes
Моята рецепта е с 4 яйца и по-малко захар като гледам, но предполагам резултата е подобен.


Иначе когато бързам често правя светкавичен кекс или кексчета в МВ, но него го обичат повече децата.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 581
Здравейте и от мен

Аз правя един единствен : Канелен кекс

1. 4 яйца
2. 1 и 1/2 чаша захар
3. 1 чаша кисело мляко с малко сода
4. 2-3 с.л олио
5. 2 ч.ч брашно с 1 бакпулвер.
канела, какао

П.С : единият набухвател по желание може да се избегне. Също и ако не харесвате вкуса на канелата, може да сложите само какао
Начинът на приготвяне е класически : Разбиват се яйцата със захарта, добавят се другите продукти постепенно, накрая канелата. Изсипва се по-голямата част от сместа в намаслена форма, в остатъка се слагат 1-2 с.л. какао. Изсипва се в кръг върху сместа и с виличка се правят кръгообразни движения. Пече се на около 200 градуса

# 22
  • Мнения: 930

  Аз кексове не обичам много, но на този не мога да устоя - много е вкусен.

   

Иначе когато бързам често правя светкавичен кекс или кексчета в МВ, но него го обичат повече децата.







Наталия, каква е тази глазура отгоре newsm78, би ли я споделила

# 23
  • София
  • Мнения: 7 040
А някой има ли сполучлива рецепта за солен кекс?

# 24
  • Мнения: 22 867
А някой има ли сполучлива рецепта за солен кекс?

buni, най-сполучливия, който съм правила, е по рецепта на Роца. Ама да видим дали ще я открия......

Ето, направо я пействам от моите документи:

3 яйца
150 г брашно
1 бакпулвер
100 мл олио
125 мл прясно мляко
(100 г настърган ементал/кашкавал, но не го сложих в рецептатa със сиомга, добавих малко брашно на негово място)
сол, черен пипер

Яйцата се рaзбиват с млякото, брашното се пресява с бакпулвера, добавят се към яйчената смес. Прибавят се олиото, солта, черният пипер, нарязаната на ситно сиомга и копъра (и сиренето, ако се слага). Тестото се изсипва в намазнена каксова форма (аз ползвам силиконова) и се пече около час в предварително загрята на 180°С фурна.

Гарнитурите могат да са различни - шунка и маслини; настъргани и отцедени тиквички и копър, пушени гърди и сушени сини сливи, сушени домати и маслини, пилешко и чушки...

# 25
  • София
  • Мнения: 7 040
labrex, благодаря ти.

# 26
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

  Аз кексове не обичам много, но на този не мога да устоя - много е вкусен.

   

Иначе когато бързам често правя светкавичен кекс или кексчета в МВ, но него го обичат повече децата.



Наталия, каква е тази глазура отгоре newsm78, би ли я споделила

mimi panayotova, кекса в микровълнова печка става блед отгоре и затова е добре да се полее с някаква глазура. ТОва е разтопен бял шоколадов кувертюр с който залях кекса и после с дървено шишче и червена гелова боя направих мраморния ефект.

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 894
А може ли рецептата за кекс в мв baby_neutral

# 28
# 29
  • Мнения: 4 434
Аз често правя този трицветен кекс Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337295.0

Общи условия

Активация на акаунт