Кекс- каква е вашата най-добра рецепта?

  • 38 992
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен на този хубав празник. 4честито на вси4ки, които празнуват! Laughing
Ето я и любимата ми рецепта за кекс, зная я от моята майка и мога да кажа  спокойно, 4е е бърза, лесна и доста сполу4лива (поне при мене):

6 яйца
1 4аена 4аша захар
1 4аена 4аша брашно
1 бакпулувер (1/2каф. л. сода+ 1/2каф. л. лимонтозу)
6 суп. л. олио

  Продуктите се разбиват по реда на изброяването им. Първо се разбиват яйцата, после се прибавя захарта - лъжи4ка по лъжи4ка (важно е хубаво да се разбие), после брашното + бакпулвера и накрая се прибавя и олиото.
   Готовата смес се изсипва във на маслена кексова форма или тави4ка и се пе4е в умерена фурна (180*С) около 20-30 минути. За готовноста на кекса се проверява  с кле4ка за зъби.
   За да направите кекса по-разнообразен или не еднакъв всеки път може да използвате въображението си:
   Към малка 4аст от  готовата сместа прибавяме лъжи4ка какао - разбъркваме добре  и прибавяме към основната смес в кексовата форма с леко въртеливи движения на лъжицата.
   Прибавяме към готовата смес нарязани орехи, стафиди, нарязани сушени плодове или пар4енца шоколад.
   Ве4е изпе4ения и добре охладен кекс  сиропираме със захарен сироп+1    4аена лъжица какао - става мн. ефектно ако не се сиропира целия, а само на определени места и с помоща на ножа с малки разрези се вкарат пресни плодове(малини,капини....)  bouquet
 

# 31
# 32
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Няма най-добър. Има просто въпрос на вкус. Аз съм фен на т.нар. мокри сладкиши  Peace
Имам бананов и всеизвестният фъч, ако те интересува  Simple Smile



хайде Блонди,давай рецепта за банановия кекс.  bouquet

# 33
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Блонди, и аз чакам с нетърпение банановия newsm35
 Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 070
Блонди, и аз чакам с нетърпение банановия newsm35
 Simple Smile


На мен и на мъжа ми не ни допадна много банановия кекс (сестра ми му вика хляб понеже е в Америка и там така го наричат, но си е жив кекс, само че е сухичък).

# 35
  • Мнения: 42
Eто и моята рецепта за кекс:
6 яйца
1 кофичка(от кисело мляко) захар (става доста сладко,може и по малко)
в 100мл хладка вода се разтварят 3 асперина
1 кофичка брашно
2 ванилии

Много е важно яйцата и захарта да се разбият до побеляване. Останалото е като при всички сладкиши!Намазва се формичката с олио и се наръсава с брашно!
Става страхотно мек, душичка!

# 36
  • Мнения: 1 906
За пръв път правя кекс и си избрах рецептата на nani m . В момента се пече и се надявам да съм се справила  Praynig
После ще дам отчет  Peace

# 37
  • Мнения: 406
Incognito,и аз ще чакам за резултат   bouquet

# 38
  • Мнения: 372
Зарибихте ме с тоя бананов кекс.И аз ще чакам рецептата с нетърпение.    bouquet
Само ще споделя,че моят любим е обикновен,разликата е в есенциите(капките),които слагам - ром,банан,ванилия,шоколад и т.н. 

# 39
  • Мнения: 72
Здравейте , ето и мойта рецепта за кекс

4 яйца
1 1/2 ч, чаша захар
1/2 ч.ч олио
1ч.чаша газирана напитка кола ,лимонада , портокал
2,1/2 брашно + един бакполувер

яйцата се разбиват със захарта до побеляване , постепено се прибавя всичко останало
най - накрая се слага газираната напитка , пече се в умерена фурна .

Добър апетит

# 40
  • Мнения: 233
Ето и моята рецепта за кекс: ( мерителната ми чаша е чаша за уиски)
3 яйца
1 ч. захар
1 ч. олио
1 ч. кис.мляко в което слагам 1каф. лъж. сода бикарбонат
1 ванилия
и брашно до получаване на средна гъстота
ето как изглежда готовия кекс: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10303678

# 41
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Моят любим кекс е баноновият, чиято рецепта съм давала тукPeace

Обичам и мраморен, но както баба ми го правеше, на мен не ми се получава  Confused

# 42
Здравейте! Не видях досега рецепта подобна на моята ,но ви уверявам ,че е страхотна:
 6 яйца се бият много добре до побеляване с 1 1/2 ч.ч.захар. Постепенно след това разбивайки с миксера се добавя на тънка струя 1 к.ч. олио.
Прибавяме 250 мл.Фанта портокал  (или друго газирано безалкохолно,но да бъде жълто на цвят). След което прибавяме 2 1/2 ч.ч. брашно, в което сме добавили 1 бакпулвер, като бъркаме с лъжица вече, и то много внимателно и само в едната посока. Можем да отделим от готовата смес и да я оцветим с какао, за да нашарим кекса. Печем в намаслена и набрашнена форма в предварително загряна фурна на 250*, като първите минути не отваряме фурната,защото ще спадне кекса. Когато е готов не го вадете веднага от фурната.Желая ви приятен апетит.Simple Smile)))

# 43
  • Мнения: 2 110
Моя кекс е с плодове и орехи !
4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
5 с.л. олио
5 с.л. вода
2 ч.ч. брашно
1 пак. бакпулвер
1 ванилия на прах
1 ч.ч. ябълки /почистени от семките, обелени и нарязани на малки кубчета/
1/2 ч.ч. орехи /едро нарязани/
1/2 ч.ч. пудра захар
Начин на приготвяне: Яйцата и захарта се разбиват до побеляване. Прибавят се водата, олиото и пресятото с бакпулвера брашно. Поръсва се с ванилията и се разбърква много добре. Ябълките и орехите се поръсват с 1 с.л. брашно, изсипват се в тестото и се разбърква леко, докато сместа ги поеме. След това тестото се сипва в намаслена форма за кекс. Пече се в предварително загрята фурна при температура 180 градуса първоначално на долен реотан, а след като се надигне, се включва и отгоре. Изстиналият кекс се поръсва обилно с пудра захар. Да ви е сладко!
Можете да ползвате и други плодове, но трябва да са твърди /круши, дюли/, и други ядки /бадеми, лешници/.

# 44
  • Мнения: 1 906
Incognito,и аз ще чакам за резултат   bouquet
Колкото и невероятно да звучи - ПОЛУЧИ СЕ!!!
Благодаря за рецептата. Да си призная не вярвах, че ще се справя, но стана много вкусен  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт