Как да стотвя червена леща?

  • 3 917
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Имам купена във вкъщи червена леща от Турция и все да я сготвя и все я забравям,но ако някой ми даде рецепта ще му бъда благодарна,за да я изпробваме най-сетне.

# 1
# 2
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 678
Една индийска рецепта - масала дал

# 3
  • Мнения: 2 199
Лабрекс е дала рецепта за езо гелин чорба. Скоро правих този вариант и ми хареса много повече от предишния който бях дала.

Езо гелин чорба

Друга любима моя чорба с червена леща е:

2к.ч червена леща се заливат с 5 ч.ч вода и се вари на слаб огън, заедно с 1 малка глава лук и няколко скилидки чесън, сол и олио на вкус. Лещата увира много бързо. След като заври се дърпа от огъня и се прави заприжка от малка глава лук, морков - настърган, 2 с.л салча (лютеница), червен пипер и олио. Пържи се до готовност, добавя се към супата и се оставя малко да покъкри. Аз я пасирам, добавям и чубрица. Може да се сервира и със заприжка с олио и червен пипер или олио и мента(чубрица).
Ако искаш по-здравословно може да пропуснеш запържването, а извариш всички продукти.

Да ти е сладко.

# 4
  • Мнения: 556
Аз я готвя така- в тенджерата с вряща вода слагам нарязян лук , морков и картоф на едро. След малко добавям лещата, сол и чубрица. Накрая пасирам с масло или добавям олио докато врат.

# 5
  • загубено
  • Мнения: 6 521
Да ви питам нещо.
След като лещата увира много бързо,
сменят ли и се няколко води както на обикновената?
Благодаря.

# 6
  • Мнения: 2 199
Да ви питам нещо.
След като лещата увира много бързо,
сменят ли и се няколко води както на обикновената?
Благодаря.

Не, не се сменя

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 521
Мерси  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт