Пролетта отдавна е дошла, щом имаш СЕПТЕМВРИйче у дома!

  • 25 144
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 249
Ирини, чакам с интерес рецептите...нещо напоследък съм се разготвила... Rolling Eyes Честита половин годинка на Джинджи Simple Smile
Йоанка, скорстно и скорошно възстановяване ти желая.
Базел, помага ли тази Бои Гая...Понеже с Хриси проблеми нямам, но с Георги...Дори днес ядох круша - е, на мен вече ми подейства, чакам неговия резултат Embarassed
Вчера нашия тате беше рожденик и да ви покажа как го изненадхме (яд ме е, че нямаше размер и за бате #Cussing out)

# 226
  • София
  • Мнения: 1 575
иринии, честита ви половин годинка.  bouquet А лесните и бързи рецепти с удоволствие ще ги пробваме.

доника, биогайа-та май действа. Пише, че я давали и на новородени. Вики имаше запек и когато беше само на кърма. Не е акала по 5 дена, като на 5тия ден се побърквах и тя най-накрая изкарваше заветното ако. Но тогава тези капки ги нямаше. А блузката на Георги е супер Joy

# 227
  • Мнения: 109
Йоанка, да оздравяваш и за забравяш! Радвам се, че всичко е приключило с хубав край!  Hug

При нас какво да ви кажа. Спаси е във фаза...  Rolling Eyes Последните два дни всяк онего неконтролирано действие води до беля. Просто чист талант - без да полага усилия  кат осмагическа пръчка ги твори нещата. Това съответно ме изнерви много, а аз изнервя ли се той става ревлив и по-чувствителен от обикновено. Та така, държа фронта.

irinii, за Мими го пиша с пълна сила, с разликата, че аз не държа фронта. Това боледуване на малки и големи скъса нервите на всички у дома. Явно преборихме вируса, но сега ходя по дупето й с кърпа и солен разтвор за нослето - хремата си е по реда дошла. В петък беше толкова крива, ама толкова... никога не съм я виждалата такава - "искам, не искам, отвий ме, завий ме", ужас просто. Отказва да яде. Брей, тоя вирус ни взе акъла.
Пускай рецепти. Last but not least - да ви е живо и здраво момиченцето и честита половин годишнина!  Hug

Доничка, честит празник на половинката! Тениската на Гого е един път!   Laughing

Стели, курсът засега върви, да видим докъде ще го докараме. Хората са интересни, учителката - също.

Няма какво повече да кажа - у дома сме си, киселеем си, утре всеки по задачките си и това е.
Бъдете здрави!

# 228
  • Мнения: 2 123
Партито приключи, момичета. БЛагодаря ви от сърце за пожеланията!
Ето обещаната почерпка с част от ордьоврите:

Тортата
Рожденичката


Сега е време за чистене, после игри и по леглата.

Дони, тишъртът на Гоги е върха, а той е красавец и половина.
Марлелка,  Hug
Моля се ние да не влезвем във фаза на боледуване, че от днес Спаси е с течни сополи... А в сряда трябваше да им бият ваксините.
дано се оправи!!! Praynig
Вие ще поставяте ли на децата си Првенар? Защото аз реших за Спаси и Джи да сложа.

# 229
  • Мнения: 731
Топър фечер и от мен!

Сашко е на бабина градина и мога да се добера до компютъра.

Ирини, честита ви половин годинка! Още си спомням трапезата за 6та месечинка на Спаси. тази е още по-хубава. Поздравления! Вече сте с прическа даже. Не съм се замисляла за Првенара. За хепатит А съм решила и на Дани да сложа.

Йоана, бързо възстановяване ти пожелавам!

Поли, ЧРД на голяяяма патерица!

Марлелка, и вие скорострелно да оздравявате!

Амаретке, как е в новия дом? Чакаме снимки!

Дони, много е идейна тениската! Да ви е жив и здрав татито!

Алфи, давай да видим промяната! Може и наживо!

Приятна вечер и целувки от нас!

# 230
  • София
  • Мнения: 3 249
Ирини, Ави, я ме светнете каква е тази ваксина - за първи път я чувам newsm78
Марлелка, ама и ти ли сиболна? Sad
Базел, вчера успешно подейства сок от круша - и на двамата, че пъро аз го пих, а той "втора употреба" Joy Но ще имам в предвид за друг път и Био Гайа

# 231
  • Мнения: 872
Доника, много голям сладък Георги! Как се държи бати?

Ирини, Джи е страхотна, с рокля и прическа, млада дама  Hug

Филип от няколко дни е без памперс, че след Великден тръгва на училище.. За сега нямаме голям успех, но пък времето е хубаво и позволява ...  clean Не си казва, но аз го слагам редовно на тоалетната

Няма да съм първата, даже по скоро последната, като кажа че съм притеснена за училището. Той ще се справи и ще му интересно с децата и заниманията. Училището ни е много наблизо, мога да изтичам при нужда . Учителката му ни е позната, то в нашето село всички се познават. Но изискванията са високи, без памперс, без бутилка. Не ядат топла храна , а си носят сандвичи. Не спят на обяд.
Едно вече може да си облича якето сам  Grinning С такива неща се занимаваме у дома...

# 232
  • Мнения: 2 123
Превенарът е противоменингитна ваксина. Създава имунитет срещу един специфичен вирус, който е с широк спектър на проявление - от възпаление на средното ухо, до най-ужасното възпаление на мозъчната кора - менингит.

мария, поздравления за начинанието.

Живот и здраве на 30ти този месец и Спаси ще става ученик. при нас, Слава Богу не са такива изискванията. С пишканет оняма проблем, но акането...  Confused педагожката ми обясни, че някои деца не са свикнали да си вършат работата в седнало положение. Мозъкът им изпраща сигнал за акане само при определена позиция на правот черво, когато са изправени. Спаси ака основно така - прав и подпрян на нещо  Embarassed


Аз да ви се похваля, че от снощи и четиримата сме болни  Sad Спаси е най-зле, следван от мен, татко му и Джи, която засега само киха.

# 233
  • София
  • Мнения: 3 249
Ирини, ами аз съм  била противоменингитна самостоятелно, но не помня името - трябва да питам сходни ли са Rolling Eyes Нали бихме ДТК по ЗК и педиатърката, след като я разпитвах ми я предписа...Та с 4-я прием на ДТК я поставихме и нея. И оздравявайте Hug
Мария, бате към бебе се държи много добре Simple Smile Вчера осъзнах колко е хубава малката разлика - бяхме на гости, имаше 4 годишен батко. Георги се разплака и баткото изтърси - "спрете го това бебе, стига е плакало" А Хриси веднага тича и ми казва - Мамо, бебе пачи - папка. За него бебето плаче ли, трябва да му дам да яде Joy

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Здравейте, дами!
irinii , честита 6-та месечинка на Джинджи! Дано поне тя не се разболее по-сериозно!
Страхотна маса с лакомства и една много сладка принчипеса с огромни красиви очи, видях на снимките......  Hug Фенка съм й аз на Джи и това си е... Wink
Дано бързо и успешно се преборите с вируса! Аз направих такава ваксина на Стенли, когато стана на 2г /тогава приема е само 1път/ и добре я понесе, но сега съм в чуденка за тази против хепатит А... newsm78 И аз обичам бързи, лесни и вкусни рецепти...Спаси на ясли ли че тръгва или на градина..?!
Доника , много идейна тениска с надпис....Додо още не прави май голяма разлика кой точно е батко и кой бебе...той се определя и като 2-те! Laughing
MariaF , и ние сме още с памперс, защото Стенли въобще не иска да си върши работата нито на гърнето, нито на тоалетната...Даже ходи да се крие в някое ъгълче или в детската къщичка и като го питаш какво прави там, отговора е...."Остави ме,акам...." Rolling Eyes И аз чакам малко да се позатопли и ще спра да му слагам въобще памперс пък да видим какво ще стане... Thinking
Амаретке, къде е снимковия материал..Успяхте ли вече да се преместите...?!

Аз пък съм притеснена, защото утре ще водим Додо на детски хирург да се консултираме за пишлето пак...Май ще се наложи да го цепим, защото кожичката от едната страна е доста залепена и зачервена и той не ми дава въобще да го пипам..... #Crazy
Чао засега! Hug

# 235
  • Мнения: 731
Стели, стискаме ви палци тази сутрин!  Hug

# 236
  • Мнения: 514
Хайде и аз да се отчета-вчера бях на ранна фетална морфология-подозирам,че много момичета са ми стискали палци,защото всичко е наред,много съм щастлива!Така усещам ,че напредваме към второто чудо в живота ми!
steli-ssd ,успех на прегледа,сигурна съм,че докторите си знаят работата! Peace
irinii ,пожелавам ти успех с ученика,къде го записахте,в частна ясла ли?За акането-да ти кажа,все едно описваш моя синковец-ака прав,държи се за нещо,обикновено една голяма играчка,висока колкото него,а педагожката сподели ли как се приучава такова дете към акане в седнало положение?!Аз отдавна съм установила,че иска да е в такава позиция,но той отказва и гърнето и тоалетната?! newsm78Честита ви месечинка на сладката принцеса,наистина как бързо лети времето...
MariaF ,успех и на вас с новия ученик,това с не спането на обед,за деца на 2 год и половина ли се отнася?И ядат само сандвичи,така ли,може би за да могат самостоятелно да се хранят?!
Йоана,бързо възстановяване,дано всичко лошо е зад гърба ти вече! Hug
Доника ,ей блузката е страхотна,направо, а манекена е толкова сладък,пу-пу! Laughing
Марлела,бързо оздравяване и ние бяхме болни и след това почти отказва да яде,сега в момента яде коренно различни неща от тези,които е обичал,такава огромна промяна за една седмица боледуване?!?Но усещам,че нещата пак ще си влязат в ритъм! Peace

# 237
  • Мнения: 872
MariaF ,успех и на вас с новия ученик,това с не спането на обед,за деца на 2 год и половина ли се отнася?И ядат само сандвичи,така ли,може би за да могат самостоятелно да се хранят?!
Да, училището си е училище, начално, задължително, от 2.5 до 6 години. Никой не спи там, то  самото започва с 8.30 и свършва в 3.30, няма за кога да се спи. Има опция да го водя по-рано и оставям до по-късно, като тогава се заплаща почасово, като на гледачка.
Сутрин трябва да е закусил у дома, към 10 им режат плод, обяд не ядат готвено топло ядене. Кой каквото си занесе, сандвич. Дават им от там мляко в чаша, демек без собствени бутилки и тн, или сок или чай. Следобяд дават по една бисквита и това е...
И в България дават безплатно мляко и кифла в училищата, така и тук.
Други майки тук в Белгия споделят, че в други училища които иска да спи, ги слагат на едни дЮшеци на земята. Но те в играта, ако не ги накараш едва ли ще иска да легне... А и за кога да спи, като в 3 трябва да се е облекъл и да излиза навън да играе и да чака да го взема... Ще я видим тази работа и ще пиша..

# 238
  • Мнения: 313
Какво става тук? Какво е това затишие?

Ири, масата ти е чудесна, а малката ти кукла направо е прелестна... Hug

MariaF , какво е това училище такова..? Защо трябва да ядат сухи сандвичи..? Честно това не го разбирам...

Alexal , радвам се че всичко е наред  Hug, дано да е така до края, когато ще се появи второто ти чуддо, както ти самата се изрази. Wink

steli-ssd успех с Додо при лекаря, и да минава нормално всичко...Стискам палци! Praynig

За нас: Акането на нас също беше трудно и пишкането на гърнето, обаче сега вече свикнахме... А, за театъра ходихме и се разплака. Оплаши се като загасиха лампите, сега в неделя пак има и тя пак иска да отидем, дано пак не е така... А, да ви кажа снощи както си скачаше Дани на спалнята , а аз се преобличах да лягаме и хоп спря тока и Дани като писнаааа... Много се оплаши милата, каква е такава страхливичка и като се вкопчи в мен няма мърдане. Аз и обясних, че няма страшно, че ще дойдат едни чичковци доло до трансформатора и ще пуснат тока и малко се поуспокои милата...

Това е за сега покрай нас, наближава края на месеца и ще отиват Дани с баба си в Разлог... а на мен сърцето ми се къса, вярвате ли ми... Sad Чао за сега!

# 239
  • Мнения: 154
Привет и от нас !Не съм писала от сто години,за което се извинявам ,ама все не ми остава време и за компа.Успях да прочета малко от написаното ,затова се извинявам за кратките коментари  Hug. Но не мога да пропусна да поздравя мама Меги за новият красив дом! Да ви е честит новият дом,много щастливи мигове да изживеете в него и да се радвате на весел детски смях !   bouquet Изглежда страхотно!
Ирини честита месечинка на Джинджи.Ама каква красавица е станала,пу,пу!  bouquet А менюто изглежда доста съблазнително,мммммм   Heart Eyes
Доника  Grinning страхотна тениска!И колко сте пораснали вече .
Йоана пожелавам ти бързо да се възстановиш.Дано всичко да е наред вече.
Марлела бързо оздравяване и на вас .
Alexal Много хубаво че всичко е наред с морфологията  PeaceТова и за мен беше много субливен момент ,защото не знаеш какво ще покаже,докато не минах прегледа не се успокоих.Дано и занапред всичко да е ок   bouquet
steli-ssd  как сте?
Ние сме добре.Бебка расте и засега май е по- кротичка от Габи.А Габи от днес е с хрема и хич не е в настроение.Милото ,то много ме слуша,помага ми за Дона,и засега не усещам някаква ревност ,защото тя сега спи с татко си в нейната стая,а аз съм с Дона в другата,само панякога иска аз да легна с нея дакато заспи  Hug Ето малко снимки
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633722145445176250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633729779903756250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633729779915787500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633729779927193750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633729779942975000.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/15431/o633722145452832500.jpg
Засега толкова от нас,че дългът ме зове  Hug .Приятен и слънчев ден пожелавам на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт