Да кажем НЕ на високите цени на мобилните разговори!

  • 1 981
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
И на мен вече ми писна от петиции. Покрай цялата навалице се пропускат наистина важните петиции. Ама така е, количеството влияе на качеството.
Количествените натрупвания водят до качествени изменения. При петициите това значи - колкото повече петиции, толкова повече безмислени от тях.

# 16
  • Мнения: 15
Няма нужда от петиции, защото има някакви изисквания на ЕК, според които тарифите ще трябва да паднат в България. Просто нашенци изчакват последния възможен момент.

И на мен вече ми писна от петиции. Покрай цялата навалице се пропускат наистина важните петиции. Ама така е, количеството влияе на качеството.
Мдааа,ще паднат с "цели" 2 стотинки...ето още един,който не си е направил труда де прочете написаното:

Уважаеми сънародници,

от доста време България е критикувана за състоянието на пазара на мобилни гласови услуги. В последното си писмо комисаря по телекомуникациите Вивиан Рединг изрази безпокойствието си по отношение на бавните темпове , които наложи Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) за намаляване цените на терминиране на разговори от една мобилна мрежа в друга (интерконект) или казано с по-прости думи- това е цената, която оператора, чиито абонат инициира обаждането, плаща на оператора, чиито абонат приема обаждането. Например, ако абонат на Глобул набере абонат на Мтел и заплати за минута разговор 0,32 лв., то от тази сума в момента Глобул ще трябва да плати на Мтел около 0,28 лв. Всеки от нас може да си представи с колко биха паднали цените на разговорите, ако тази такса бъде намалена чувствително- нормално е при това положение да паднат и крайните цени, които всички ние плащаме за разговорите си.
Доказано е,че разхода за взаимно свързване е от порядъка на 0,01-0,02 лв. на минута. Може да си представите каква е печалбата на операторите в момента!
Ще припомня само,че в момента в България-най-бедната страна в ЕС, цената за терминиране на разговорите е НАЙ-ВИСОКА!
Средната цена за терминиране в ЕС е 0,16 лв., а в България е почти ДВОЙНА!
Дори в Македония, която все още не е член на ЕС, нивата за терминиране на разговорите между различните мрежи са около 12 стотинки!
За периода от 2001 - 2007г. цените на терминиране са намалени с близо 80% в Европа, а в България това намаление е 0%. За сравнение в съседна Румъния през 2007г. беше въведено от раз намаление със 70%, а от януари 2009г. тази цена трябва да е около 10 стотинки на минута.
За съжаление обаче КРС вместо да вземе едно решение в полза на потребителите и да регулира рязкото намаляване на цената на интерконекта, реши да работи изцяло в полза на мобилните оператори. Какви са подбудите за това решение може само да гадаем, но както обикновено вероятно се касае за корупция и нечистоплътни сделки.
Според решението на КРС реално намаление се очаква едва в края на 2010г. и дори тогава, забележете, те ще са по високи от средните за ЕС в момента, без да вземаме предвид факта, че и в страните в ЕС тези цени ще падат, т.е. в края на 2010г. има опасност нашите цени отново да са почти двойно по-високи въпреки предвиденото смешно намаление!
Докога ще плащаме най-високите цени за мобилни разговори не само в ЕС, но като цяло и световен мащаб? Нормално ли е една държавана институция, каквато е КРС да защитава картелни интереси, а не интересите на собствения си народ?
Настояваме за преразглеждане срамното решение на КРС и рязко намаляване на цените на взаимно свързване между операторите с поне 50 % до края на 2009г., както и разследване на мобилните оператори по подозрение в договорка на цените!
Нека всеки, който смята че нормалното състояние на GSM пазара в България не би трябвало да е такова, да подкрепи настоящата петиция, която е адресирана най-вече до комисаря по въпросите на потребителите в ЕК- българката Меглена Кунева, която надяваме се, че ще защити интересите на сънародниците си, особено когато са потъпквани по един толкова нагъл и безпардонен начин!
Копие ще бъде изпратено и до еврокомисар Вивиан Рединг!

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако мислиш, че си в правото си не пускай петиции, а заведи дело. С петиция не можеш да накараш никой търговец да сваля цени. Ти в кой свят живееш? Що не вземеш да пуснеш една петиция за това, например, Майкрософт да намалят цените на продуктите си? Мислиш ли, че ще има някакъв ефект?

# 18
  • Мнения: 476
Аз подписах!  Peace

# 19
  • Мнения: 15

Благодаря ти не само за подписа ти,а за това че си направи труда да прочетеш и да избереш дали си съгласна или не!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Аз съм съгласна с написаното в петицията. Поредният абсурд в "държавата". То само за това да ни бяха най-високи цените. Само че съм съгласна и че петицията нищичко няма да промени.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подписах.
Надявам се, че няма да разчитате само на петицията.
Скоро из новините като че ли се заговори, че от лятото ще се подписват някакви нови договорки, след което цените драстично щели да паднат. Имате ли по-конкретна информация за това?

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:48 от Lilqna

# 22
  • Мнения: 227
Да взема да направя петиция против петициите. Crazy
Петиция след петиция и кво? ooooh!

# 23
  • Мнения: 476
Да взема да направя петиция против петициите. Crazy
Петиция след петиция и кво? ooooh!

Поне някой се опитва да прави нещо. Ти кво правиш, за да промениш нещо в тази държава?!? Всички само мрънкаме и се оплакваме. Пък сега и хората, които опитват са ни виновни  ooooh!

# 24
  • Мнения: 15
Подписах.
Надявам се, че няма да разчитате само на петицията.
Скоро из новините като че ли се заговори, че от лятото ще се подписват някакви нови договорки, след което цените драстично щели да паднат. Имате ли по-конкретна информация за това?
Не,за съжаление цените няма да паднат драстично,ако ние не се опълчим категорично срещу корупционния орган КРС,който единствен може да регулира тези цени...
Приет е някакъв план за намаление на цените и то под голям натиск от ЕС(някой да не си помисли,че нашите властимащи сами ще помислят за нас?),но за съжаление той е по скоро прах в очите на еврокомисар Вивиан Рединг. Не може да се докаже,но е почти сигурно,че на членовете на КРС е платено от двата големи мобилни оператора-Мтел и Глобул,цените да се задържат на почти тези нива още две години.В края на 2010 г се  очаква някакво по сериозно намаление,но дори и тогава тези цени си остават най-високите в ЕС.
Сами си преценете какви глупости се хвърлят в медийното пространство и как "интелигентните" ни сънародници цъкат с език и викат "Евала".
Още веднъж благодаря на отзовалите се и осъзнали,че по този начин помагат на себе си,а не на някой друг.
Между другото гласовете вече са почти 2000 лв,което за около 3 дена си е цяло постижение,а тепърва очакваме подкрепа от няколко сайта,а други два популярни сайта вече разпространяват и банери с линк към петицията на страниците си.
Аз лично очаквам това да е най-подкрепяните петиции въобще!


# 25
  • Мнения: 194
Подписах.

И ми се повръща от хора, които без да се интересуват и да прочетат....бълват бездушно " аман от петиции".

Това е най - малкото, което може да се направи. Ма ние сме си овчи глави по - принцип, та за това не се очудвам.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 12:14 от K-A-M

# 26
  • Мнения: 690
Подписах! Peace

# 27
  • Мнения: 1 745
И аз подписах! Peace

# 28
  • Мнения: 440
С две ръце съм за Peace,пратих я на всичките си приятели

# 29
  • Мнения: 227

И ми се повръща от хора,
За повръщането-деган.
За петициите-не виждам никакъв смисъл,защото нищо не става..Ти видяла ли си след петиция,нещо да се промени в положителна посока?
Овчи глави-да,въпреки многото петиции,въпреки,че нищо не се получава...пак се разписваме и успокояваме съвестта си...
А хората си въртят бизнеса и парите.. вие си подписвайте.

Общи условия

Активация на акаунт