Григор Димитров играе с Надал

  • 3 810
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 071
Страшно ме хвана яд, че загуби спечелен вече мач Close
Ама и на коментаторите ме е яд -  когато гледах предишния му мач с Надал, в гласа на коментаторите по чуждите телевизии имаше много повече емоция. Тия шефове на федерацията да хванат да се скрият някъде, никаква радост и подкрепа, да не говорим колко са некомпетентни и не правеха адекватни включвания. Само като се видя, че Григор почти е бил и им порасна малко самочувствието. И на тях много ме е яд, направо да ти се отще да гледаш тенис, по-добре човек да си пусне Евроспорт и да се наслаждава.

# 46
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 816
По Евроспорт тогава даваха Рали шампионата. Проверих там Whistling

# 47
  • Мнения: 2 516
Много ме доядя снощи.Сега още ме е яд.Остана му еееей тооолкова малко да спечели Confused Все пак браво за старанието!Определено заслужаваше тази победа!Игра много по-добре от французина.Дори психически стоеше по-добре от него, нооо... Жалко Sad

# 48
  • Мнения: 2 926
Изключително съм горда, че най-накрая имаме и ние талант в тениса.
Григор е истински талант.
На 17 години е все още и единственото, което не му достига в играта е опита.
Когато го натрупа, ще бъде на челните места, сигурна съм.
Играе с много самочувствие, а това е голямо предимство.

# 49
  • Мнения: 44
Браво на Григор! Липсва му опита, но той ще го трупа и ще ни радва -  единствено с това отстъпи на Симон, с нищо друго.! Да се пази от контузии и да продължава в същия дух!

# 50
  • Мнения: 3 268
Снощи това момче ми напълни сърцето.Горда съм с него.Браво!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 735
Много се радвам за това момче!Не разбирам нищо от тенис,но вече се заслушвам в спортните новини да чуя нещо хубаво.Нека имаме повече такива поводи за българска гордост.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 043
Този младеж е само на 17! Да не направи някоя тежка контузия(пу-пу!!!), но след година-две ще е в топ 20! Страхотна техника, страхотна психика! Браво!

# 53
  • Мнения: 18
Мен снощните събития ме наведоха на мисълта за няколко хиляди евро и коефициент може би около 10. Срам ме е, че си го помислих и даже го споделих обаче си спомних за няколко случая, когато именно тенисисти играха мачове "срещу себе си". Сетих се за случая с Давиденко(тогава 4ти в света) от 07, когато загуби на практика спечелен мач от супер посредствен тенисист. Една от водещите английски букмейкърски къщи отказа да изплати печалби за дестина милиона евро. Не знам как се разви тогава случаят Давиденко, но и други тенисисти подхвърлиха, че хора са им предлагали суми, за да загубят мачовете си. При победа снощи, Григор щеше да спечели 20 точки и 8450 евро. Наслушахме се на какво ли не от света на спорта, че една такава "бизнес стратегия" ми се струва съвсем резонна. Срам, не срам, споделих  Embarassed

# 54
  • Мнения: 1 426
кой е в щаба на Григор, въобще има ли такъв или пътува с баща си, има ли личен треньор или ползва услугите на някой който тренира и други, а мениджър?

да ти кажа, мен пък мача с Надал ме наведа на тази мисъл, в третия сет когато везните в резултата клоняха към Григор, се хвана за бедрото при по-голям разкрач и мача се обърна.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 043
Досега е тренирал с баща си. Преди няколко седмици е подписал(или предстои да подпише) договор с Петер Лундгрен. Това е бившия тренер на Федерер, после тренираше Сафин. Само заради него Гришо е спечелил няколко покани за големи турнири. Като снощния и този в Ротердам.

Не мисля,че става въпрос за пари!  Naughty Просто не му издържаха нервите. Видя се победител, натисна много за да свърши и Симон се възползва. Симон не би могъл да е 8 в света, без да използва и най-малката пукнатина в противника си. А и не мисля,че е имало особено много залози, в полза на Гришо.  Laughing

# 56
  • Мнения: 18
Говорим за залог на живо. При 5:2, примерно  Wink В този случай важен е коефициентът за победа на Симон, за който предполагам, че може да е бил около 10, а не този на Григор. Тогава при залог само от 10 000, печалбата е 100 000. С колко пъти повече от 8450? Че не мога да смятам...

# 57
  • София
  • Мнения: 4 043
Е няма как коефициентът да е 10, при положение,че Симон е очевиден фаворит!  Laughing Най-много да е 1.002 .Виж, ако беше паднал, тогава някой, заложил за Гришо, можеше да гушне кинти. Но не знам кой би заложил за 401 номер, при мач с/у 8 в ранглистата.  Grinning

# 58
  • Мнения: 18
Няма как да е 10 при резултат 5:2 гейма? Може да е бил и повече даже. Всички световни букмейкъри предлагат залози на живо. Съгласна съм, че преди мача може да е бил и 1.03.

 Ама, моля ви се, аз не настоявам, че това се е случило.  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 796
Много бях нещастна снощи, макар че знам, че в случая не победата беше най-важна, а цялостното представяне на Гришо, а той игра като мъж, със самочувствие, с вяра в собствените възможности, разбира се има какво още да учи и във физическо и психическо отношение, но все пак е на 17  и бъдещето е пред него, виждала съм и великият Федерер да губи мач най-вече психически, така че нищо фатално не се е случило, а между другото в-к Екип е нарекъл Григор ''Малкия Федерер'', още едно признание за безспорния му талант.

Като сравнение Сесил, която уж има добро самочувствие,  преди скандала с допинга излезе като обречена срещу Шарапова на Уимбълдън и бе прегазена, а беше доста по- напреднала в ранглистата от Григор, така че наистина е много важно като излезеш на корта да не ти пука, че срещу теб е Световният номер 1 или 8...

Общи условия

Активация на акаунт