Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 891
    Да, точно това имам предвид- мен не ме е боляло.  Naughty Знам какво пиша, пък че на някой не му се вярва, си е негов проблем. Нито главоболие съм имала, нито ме е боляла раната. Единствените болки бяха от прибирането на матката първите 1-2 дни - еййй това беше наистина неприятно.  Sick Но това не го слагам, защото го има и при нормалното раждане.
   Оперирана съм от апандесит, но не мога да направя сравнение, защото първо, беше отдавна с пълна упойка и т.н. и второ - при мен се получиха големи усложнения (перитонит).  Peace

# 16
  • Мнения: 1 080
Не съм преживявала други коремни операции, но ще ти кажа само, че върчеки че съм от мрънкащите и трудно понасящите болка хора, секциото го преживях почти без болка - не съм се възстановявала дълго - нито ме е боляло кой знае колко.
Така че, щом аз не се оплаквам много, значи хич не е болка за умиране.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм с висок праг на болка, имам и операция от апандисит.
Ако трябва да ги сравянвам мисля, че апандисита ме боля повече и седмица след операцията ходех трудно, двете операции са еднакви като дължина, защото имах усложнения при апандисита и имам 11 шева.
След секциото се възстанових много бързо, среза въобще не ме е болял, имах нещо като по-силни менструални болки и дори отказах обезболяващи, значи се е търпяло.  Grinning
Не се паникьосвай от сега, общо взето болката е съвсем търпима, а и винаги предлагат обезболяващи, важното е ти и бебчето да сте живи и здрави!  Hug

# 18
  • Мнения: 74
Здравейте,
ние ве4е сме двама.Бебето е 3300 и 50 см-Стилиян .
Секциото не ме болеше изобщо почти- но имах странични реакции на упойката- не можех да дишам и се задушавах- като астматиците.Мислех си по едно време ,че имма счупени ребра.
Но по скоро съм много ядосана от отношението на персонала- никой нищо не ти казва - единствения отговор , който знаят е "питайте си вашия лекар"-като 4е ли е денонощно в болницата.
Сега съм в къщи и се мъчим да се храним- голям зор.

# 19
  • Мнения: 636
Първият път ме болеше толкова силно, колкото и при предишни гинекологични операции. Вторият път нямах никаква болка, защото ме обезболяваха сериозно и със сигуност кола-маската боли повече, отколкото второто ми секцио  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 693
Болката при секцио е едно към едно с тази за апандисит, обаче при секцио е малко по-силна, все пак и разрезът е по-големичък. При апандисит се усеща по встрани.

Все пак си мисля, че е индивидуално, въпрос и на нагласа  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте,
ние ве4е сме двама.Бебето е 3300 и 50 см-Стилиян .
Секциото не ме болеше изобщо почти- но имах странични реакции на упойката- не можех да дишам и се задушавах- като астматиците.Мислех си по едно време ,че имма счупени ребра.
Но по скоро съм много ядосана от отношението на персонала- никой нищо не ти казва - единствения отговор , който знаят е "питайте си вашия лекар"-като 4е ли е денонощно в болницата.
Сега съм в къщи и се мъчим да се храним- голям зор.

Да сте живи и здрави! Не се притеснявай, първият месец всичко ще ти се вижда много трудно, после ще си влезнете в общ ритъм и всичко ще е наред!

# 22
  • GYM
  • Мнения: 814
Здравейте,
ние ве4е сме двама.Бебето е 3300 и 50 см-Стилиян .
Секциото не ме болеше изобщо почти- но имах странични реакции на упойката- не можех да дишам и се задушавах- като астматиците.Мислех си по едно време ,че имма счупени ребра.
Но по скоро съм много ядосана от отношението на персонала- никой нищо не ти казва - единствения отговор , който знаят е "питайте си вашия лекар"-като 4е ли е денонощно в болницата.
Сега съм в къщи и се мъчим да се храним- голям зор.

Честито! Да сте живи и здрави!   bouquet

# 23
  • Мнения: 106
Ако раждш секцио-един съвет от мен,болеше ме но имах познат лекар в болницата който ми каза да си приготвя 1 опаковка течни аналгини за след операцията.Не пречат на кърменето после,първия ден взех 2  аналгина 1-сутринта и1- към 5 часа,през останалите дни по 1 течен аналгин и така 6-7  дни не усетих почти че съм оперирана-болеше но поносимо а сутрин преди да бях взела аналгин,направо не можех да стана.Не искам да те плаша ,но ако трябва да раждам пак съм за секцио,много по безопасно за детето и теб.Имаше мами с мен,раждали нормално,неискам да ти пиша какви мъки преживяха с дечицата.

Общи условия

Активация на акаунт