Октомври09-тема 4

  • 11 744
  • 299
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 68
Здравейте милички!

Деси честитооооооооо, да ти е жив и здрав! Ето един подарък от мен: http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.32

На всички нови бременлинки чЕСТИТО! Дано всичко е наред с всички ни. Господ да ни пази!

# 76
  • Мнения: 15
Привет мили мами! Hug
Тази нощ спах като бебе.Най-после нямаше болки и неудобства.Само сутринта се събудих с едно кофти гадене...ама то няма как...Пия само фолиева киселина и наблягам на плодове всеки ден...хапвям кисело мляко ,подквасено от домашно мляко...вече съм в ужас от тези хлрани които пускат на пазара ...с тези палмови масла ме е страх направо.
В други ден съм на преглед-намам търпение. Party
Деси и от мен ЧРД !  bouquet
Добре дошли на всички нови мами!

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Относно храните - разбрах за биопродукти, които ги имало в Пикадили - с марка Хармоника - според леля ми киселото мляко е същото като домашно, сиренето било страхотно.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Привет на Светла!
Доколкото знам,за да ползваш повече от 180 дни болничен трябва да минеш лекарска комисия и ако нямаш познати трябва наистина да имаш причина ,за да ти разрешат болничния.До началато на 4-ти месец мисля,че нямаме право да ползваме повече от една седмица болничен от Джипи-то,но пак трябва да се пита.След 4-тия месец по-лесно дават болнични за бременните.Аз с първата бременност от 7-мия месец  излязох в болничен.Имайте напредвид,че колкото по-рано излезете в болнични и колкото по-дълъг е този период,толкова по-ниска става базата за майчинството след това.
За по-голяма сигурност можете да зададете въпросите си в темата за''Майчинството-счетоводно'' или при ''Въпроси и отговори за майчинството''

# 79
  • Мнения: 2 270
С минаалата ми бременност взех болничен от 7 г.с.  - първо 7 дни от АГ-то , след което минавах на ЛКК за по 30 дни няколко пъти.
Принципно няма проблем с болничните ( миналия ми доктор казваше, че ги е страх да не дават болничен на бременна, защото ако стане нещо носят отговорност)

# 80
  • Мнения: 282
˙·٠ pretty٠·˙ , Mirkam мерси за отговорите. Много, много не ме интересува базата за майчинството, защото и без това заплатата ми е нищожна /работя в държавна интституция/ и дори и да нямам болничен ще взимам около 250 лв. майчинство, в тази връзка е излишно ако не се чувствам добре да се тормозя ....въпроса ми беше на колко дни болничен имам право  newsm78, знаех, че по принцип с ЛКК човек има право на 180 дни и се чудех какво става след това.

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Все още не съм ходила на лекар, но по мои изчисления терминът ми би трябвало да е 18.10.  Въобще не ми се гади, но имам от време на време болки ниско долу в корема и понякога в кръста. (вие как сте с тези преболявания имате ли) А това че болничните намаляват базата не е вярно, защото ако взимате болничен без прекъсвъне се взима за база от последния месец, в който сте работили поне десет дни - 6 месеца назад, а за майчинството (от 45 дни преди раждане до 1 година на детето общо 410 дни) вече 12 месеца, предполагам знаете.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 419
yulka, и аз съм от време на време с подобни болежки. Гинеколога ми каза при нужда да пия но-шпа без проблеми. А за болничните вчера цял ден се ровихме и се консултирахме наляво-надясно с колежката (счетоводителката) и разбрахме, че ако наистина не се прекъсват болничните през цялата бременност, за база за майчинството се взима дохода от последния месец преди да започнат болничните. Дано се изразих ясно.

# 83
  • Мнения: X
yulka509, добре дошла! И моя термин по мои изчисления е на 18.10, но ще видим какво ще каже доки. Аз също от време на време имам болежки в кръста, все едно съм спала накриво, но отминават. Пожелавам ти лека бременност  Hug

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Извинете,момичета,че така се пообърках Blush,но аз бях останала с такива впечтления.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 26
Момичета,аз съм на принципа,че ако имаме въжможност да си вземеме почивка,било то с болничен,е редно да се възползваме  Wink Все пак има толкова по-приятни неща,които могат да се правят,пред това да ти късат нервите в работата и никой да не се съобразява със състоянието ти Naughty
Аз сериозно се замислям над въпроса,но искам да изчакам още малко, след което смятам да се запиша на йога за бременни,да ходя на курсове и т.н.,но да не съм в работата!  Embarassed
От друга страна е много гадно да седиш между 4 стени в къщи  newsm78 Важното е да направим това,което чувстваме за добре за нас  Flutter

Честито на Рожденниците и много усмивки да носят  Hug

Искам да попитам дали вече ползвате кремчета против образуване на стрии  Thinking Аз съм с малък бюст,а сега са като бомбички и забелязах едни тъмни линии,което според мен са си стрии  Cry

Хубав ден на всички и многоооо да се пазите!   bouquet Praynig

# 86
  • Мнения: 3 695
Момичета,аз съм на принципа,че ако имаме въжможност да си вземеме почивка,било то с болничен,е редно да се възползваме  Wink Все пак има толкова по-приятни неща,които могат да се правят,пред това да ти късат нервите в работата и никой да не се съобразява със състоянието ти Naughty
Искам да попитам дали вече ползвате кремчета против образуване на стрии  Thinking Аз съм с малък бюст,а сега са като бомбички и забелязах едни тъмни линии,което според мен са си стрии  Cry

и аз съм на този принцип, че сега е моето време и от вчера съм в болнични - ще си почивам, ще се разхождам, ще се срещам с приятели и т.н  Peace

а за кремовете против стрии си мислех, че е рано още, но вчера лекарката ми каза да си взема и да се мажа вече  Laughing

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 15:58 от неземната*

# 87
  • Мнения: 3 695
ей сега видях, Деси да ти е жив и здрав  Hug

# 88
  • Мнения: 2 270
Аз по принцип подкрепям това, че трябва да се почива повече по време на бременността, но болничните са ако има някакви проблеми (поне според мен де). Миналата ми бременност, както писах по-горе си поседях/полежах доста вкъщи и съответно за нула време трупнах много килограми, обездвижих се и установих как интернета може да бъде и доста неприятно нещо (визирам страхотиите, които изчетох).

# 89
  • Мнения: 958
Като стана дума за болничен, ако анпример в месеца веднъж взимаш по 7 дена болнични, да кажем, това ще се отрази ли по някакъв начин ан тези 90% които ще взимаме след това.
Аз засега съм ок, и не смятам без нужда да излизам в болнични, но ако много ме нервират, предпочитам да си почина два, три дена, да ми мине, вместо да седя в офиса и да се ядосвам.

Общи условия

Активация на акаунт