Аденом на хипофиzата - тема 3

  • 62 873
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Много ти благодаря за бързия отговор.Ще пиша непременно какво е станало след ЯМРа. Praynig

# 16
  • Мнения: X
Хоп и аз да се запиша, прегръщам ви всички силно  Hug  bouquet

# 17
  • Мнения: 112
Моми4ета,благодаря ви за отговорите.

 Sarrah , много е странно това, което описваШ. А теzи кистички, които е видял лекарят всъЩност са аденомът. Някъде го бях чела това, ама не си спомням вече. Дано ми остане време да се поровя. Иначе наистина не zнам какво да те посъветвам.  newsm78 Но zнай, че спреШ ли достинекса трябва много редовно да иzследваШ пролактина.
Миле,много ти благодаря..А аз така се радвах,като неврохирурга ми каза-не виждам аденом ,а само кисти4ки...Но радстта ми трая кратко.Може пък опитът му да показва ,4е това, което вижда да  не е опасно..знам ли и аз ...

Daf ,нали уж бях на гинеколог и там се разо4аровах,защото вместо той да ми каже  kак да спра Достинекса,аз настоявах ,4е не мога да го спра изведнъж,но той  така и не ми даде схема..

Zazolinka  , t_pavlova
за менструацията  наистина е голяма въпросителната..Уж  пролактин нисък,уж хормоните другите не говорят за климактериум,а ето ,4е 3 месеца  нямам цикъл,а освен това запо4наха вълни и 4увствам някакво напрежение..Зна4и 3 седмици по 1/4  и край с Достинекса,така ли?

Сесил,аз живея във  Виена,но не мога да попадна все още на добър гинеколог ,а ендокринолозите са много малко и касата не покрива  прегледите при тях .Уважавам пове4е българските лекари и до сега съм била в Пловдив при др.Нон4ев.Доволна съм от него,но е дале4е.В едно оба4е съм сигурна,4е една консултация по телефона с него ще е по-добре,отколкото преглед тук. Планирам ходене в Бг и първото нещо ,което ще направя е да отида при него.
Та така..И аз ви прегръщам и ви желая вси4ки само хубави неща    bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
Sarrah, изследвала ли си Инхибин Б и Анти-Мюлеров хормон? Техните стойности показват какво е състоянието на яйчниковия резерв. Не знам на колко години си, и изобщо не искам да те плаша, но може там да е проблема относно липсващата менструация. Но наистина е най-добре да направиш една консултация с добър специалист, той да назначи изследванията и съответно после да ги разчете и даде лечение, ако е нужно. Изненадана съм, че във Виена няма добри доктори..... А явно е и доста скъпо. Много е важно да се опиташ да бъдеш спокойна, да мислиш позитивно. Повечето от хормоните се влияят силно от стрес. Желая ти късмет!  Hug
mimoza_79, ще чакаме да пишеш какво е показал ЯМР. Успех!  Peace

# 19
  • Мнения: 3 241
Здравейте момичета.  Hug
Миле, благодаря за темата Simple Smile

Сара и мен ме учудва, че не си намерила добри лекари във Виена, потърси друг гинеколог, все някой който ти допада ще има. А касата не поема ли хонорара на ендокринолог ако те изпрати личния лекар?

Аз да се "похваля" миналата седмица разбрах, че имам алергия към пеницилина. Тъй като ми вадиха мъдреците, бях 6 дена на антибиотик и 2 дена след спирането му се обринах Sad  Лекарят при когото отидох беше изключително изненадан, че сега чак се появява тази алергия, как не я е имало преди, и ме изгледа почти неразбиращо като му казах, че съм пила досега точно 2 пъти в живота си антибиотик (непеницилинов). Какво ли не му идва до главата на човек, сега излезе, че е лошо, че не съм пила антибиотици като дете Wink

Приятен уикенд на всички   bouquet

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте, аз съм също с висок  пролактин и съм на достинекс. От два месеца го пия и резултата е налице. Сега ми намалиха дозата на два пъти седмично четвъртинка. Април месец трябва да пусна пак изледвания и лекарката каза , че може да го намали на четвъртинка седмично . Притеснявам се само, че нямам направен ЯМР. Лекарката ме уверява, че лечението е едно и също и няма смисъл да се прави. Вие как мислите. Благодаря предварително.

# 21
  • Мнения: 4 700
ElenaI , моят лекар иzписва при аденом много по висока доzа достинекс и поне при мен ефект имаШе. Но неzависимо от терапията аz все пак бих искала да zнам дали имам или нямам аденом.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 22
Здравейте момичета и от мен,аз,съм с хиперпролактемия.Имам планове зе дете макар,че ми е чудно как ще стане с тези стойности на пролактина Thinking.Тук чета,че при бременност се взима бромокриптин,защо тогава ендокринолога и гинеколога ми казаха,че при бременност не се взимат. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 930
моят пролактин беше малко над горната граница и ендокринолога ми предписа Достинекг , след три месеца вече бях с нисък пролактин
под долната граница, но заради аденом не ми спря Достинекса, каза ми че за да се премахне аденома трябва пролактина ми да е в  долната граница или дори под нея - т.е. нисък пролактин и ме увери че при нисък пролактин човек има овулация и може да забременее Thinking

моят гинеколог обаче като видя резултата с ниският пролактин и се ядоса Crazy каза ми, че и ниският и високият пролактин пречат на овулацията #Crazy

и сега какво да правя да убивам аденома с никъс пролактин или ....... оооо шантава работа
не съм мислела , че ще е толкова трудно да имам бебе Sad Embarassed

# 24
  • Мнения: 4 700
Мими, аz бях около година с мнооого нисък пролактин, 11 при долна граница 120. Моят ендокринолог каzа да продължавам така. Имах си овулация, проследена с ехограф и всички останали хормони си ми бяха в норма.

# 25
  • Мнения: 83
Мими,според мен не слушай генеколога какво ти говори,те не са вещи в ендокринологиата,аз забременях с нисък пролактин пиейки достинекс,така че довери се на ендокринолога си

# 26
  • Мнения: 3 241
Мими и моят пролактин е на долната граница, но продължават да ме държат на 1 хапче седмично.
Овулация също имам.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ракел, аз лично те съветвам да  взимаш парлодел  по време на бременност.Казвам ти го от личен опит, така ще намалиш максимално риска от спонтанен аборт .И по-добре си намери добър ендокринолог, защото те  с подходящо лечение постигат бременност.
Мими, аз забременях с пролактин 200  с реф стойности 70-560.Ендото ми казваше , че не трябва да пада под 200.
За ЯМР и аз не съм му фен и ако мога да го избегна бих си го спестила.

Цветилена, да не би да е от нервите и преумора.Мен вече безсънието ме е изтощило напълно и съм като парцал.Сърцебиенето е факт и при мен ,  пак почна световъртеж ,дискомфорта е пълен.Но като се замисля ,откакто съм родила на денонощие ми се събират по 3-4 часа сън .Силно се надявам да дойде деня , в който ще спя и ще се чувствам добре

# 28
  • Мнения: 930
zvetilena, миле ,Iventse ,Aнели  момичета благодаря ви за надеждата Hug

Aнели, що се отнася до ЯМР - това е най - едно от най гадните неща, които са ми правили, заради този неприятен шум през цялото време, който се набива в мозъка #Crazy, мислите които ми минаха докато бях там, особено след като ми биха и контрастното вещество, този тунел, в който ме хваща колострофобия, докато си вътре, в тази тъмна празна стая  и още  неприятни усещания...... въпреки че ми го правиха септември месец, аз още си го спомням сякаш беше вчера, излязох от това място обляна в сълзи, въпреки че нямаше болка, както при цветната снимка,  се чувствах ужасно.....
...... но нещото , което ми дава сили е надеждата Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 11:12 от mimi panayotova

# 29
  • Мнения: 2 415
Здравейте момичета Hug. Виждам, че имаме нови попълнения.
mimi panayotova, пролактина трябва да се държи в средни стойности. Добре е да ти се намали малко дозата. И е вярно, че аденома намалява и изчезва с приема на лекарства, аз съм пример за това. Така, че успех и кураж на всички thumbsup. Лека седмица на всички и много  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт