Турската кухня *3*

  • 298 853
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 293
Благодаря!  Hug

# 541
  • Мнения: 573
nadetoXD, супа от боб не съм чувала да се прави, а нахута не се пасира в супите. Остава да е от зелена леща. Прави се подобно на червената, яла съм, но не съм правила. Горе-долу така изглежда.

# 542
  • Мнения: 9 904
моля, кажете ми как е мекици на турски? Съседката ми е оставила страхотни мекици, та да й благодаря и да искам рецептата Simple Smile

# 543
  • Истанбул
  • Мнения: 307
моля, кажете ми как е мекици на турски? Съседката ми е оставила страхотни мекици, та да й благодаря и да искам рецептата Simple Smile




къзартълмъш хамур,песмет Peace

# 544
  • Мнения: 9 904
не  е лесно Simple Smile мерси!

# 545
  • Popovo
  • Мнения: 219
    Някой може ли да ми обясни какво е това кукуреч? От какво се прави или как се прави?

# 546
  • Мнения: 418
    Някой може ли да ми обясни какво е това кукуреч? От какво се прави или как се прави?


Kокореч = kokoreç  Wink



**прави се от кози/агнешки вътрешности/черва (+подправки); сервuра се в пита хляб
http://en.wikipedia.org/wiki/Kokoretsi



Едно от най-извеcTните места за кокореч в Истанбул :

# 547
  • Мнения: 331
Преди около месец бяхме в Турция и един приятел който знае че много обичам Кокуреч ни заведе да опитаме тандури или нещо подобно. Разликата между него и кокореча беше, че това беше с месо. Много Вкусно.

# 548
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Май е било тантуни Peace   

# 549
  • Popovo
  • Мнения: 219
bz благодаря ти за отговора. Съжалявам,че съм обърлкала правописа, но съм невежа в тези неща. Това с животинските вътрешности не ми изглежда много примамливо.По принцип ям дроб - сърма или агнешка супа, но това нещо немога да си го представя.Като дюнер ли го правят или като хамбургер? Имам предвид каква питка използват? Като гледам тези снимки ми напомнят на нашите питки с две кебапчета посредата. Grinning
   А това Тантуни как се прави?

# 550
  • Мнения: 331
haksev, благодаря - ще запомня "тантуни" - тогава го опитах за пръв път.
mama_vesi - игнорирай идеята че е с червавца. Много е вкусен кокореча - доста съм изяла от нето, и в хляб (турския хляб е невероятен, няма нищо общо с нашите питки) и в арабска питка, но ми е по-вкусен когато е в хляб. Повече информация от знаещите, аз само съм консумирала  Wink

# 551
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Moже грешката да е моя, но няколко пъти прочетох страницата с линка към ГЮЗЛЕМЕ-то, но така и не открих рецептата за него.  Ще ми помогнете ли?

# 552
  • Мнения: 182
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254554.msg6257002#msg6257002 - рецептата за гюзлеме.

А на мен дали някой може да помогне с рецепта на този хляб?  http://www.amam.bg/showpic.php?City=02&Pic=24-165 В сайта от където взех снимката пише Балон екмек.

# 553
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
SURF, благодаря ти.   bouquet Явно гледам, но не виждам.  Mr. Green

# 554
  • Мнения: 9 904
моля, кажете ми как е мекици на турски? Съседката ми е оставила страхотни мекици, та да й благодаря и да искам рецептата Simple Smile

къзартълмъш хамур,песмет Peace

между другото тя употреби впоследствие думата пексимет, която аз знам от възрожденската българска литература Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт