Турската кухня *3*

  • 298 562
  • 752
  •   1
Отговори
# 180
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
А като правя реването на Берина дали мога за сиропа да ползвам прясно мляко вместо вода? newsm78 не би трябвало да има проблем... Rolling Eyes

# 181
  • Разград
  • Мнения: 3 110
А като правя реването на Берина дали мога за сиропа да ползвам прясно мляко вместо вода? newsm78 не би трябвало да има проблем... Rolling Eyes

Мисля,че няма да е проблем.Аз даже сиропирам със студено прясно мляко,без захар,само мляко.Така става по-леко реването(но не на Берина,а по моя си рецепта).

# 182
  • Мнения: 262
След малко ще правя яйла чорба, пожелайте ми късмет дано се получи.Изглежда лесно пък ще видим

# 183
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
max-mama , мерси!   bouquet  Аз и друг път съм правила реване, но по друга рецепта и сиропа беше с мляко и ванилия. Значи пак ще е с мляко Mr. Green

eli_su , късмет! На мен лично ми е много вкусна, но не съм я приготвяла Laughing

# 184
  • Разград
  • Мнения: 3 110
След малко ще правя яйла чорба, пожелайте ми късмет дано се получи.Изглежда лесно пък ще видим

Оня ден я правих за първи път,но рецептата си я взех от турски сайт.
Застройката обаче си я направих варена,т.е. отделно си я сварих и след това я прибавих към водата с ориза.

# 185
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Реването на Берина е супер, последния път като го правих си спомням че половината тава я изядох само аз, не съм сиропирала с прясно мляко досега, карах по стандартната рецепта, но е вариант Peace

# 186
# 187
  • Мнения: 4 358
Следях предишната тема затова и тук се записвам.
Повечето неща са ми пикантни, но гевреците смятам да пробвам.А също и реването на Берина Peace.
Искендер Кебап съм готвила пак по Берина.Стана разкошно Peace
Някой пробва ли гевреците на Макс Мама newsm78 смятам от тях да почна, защото нямат в рецептата си петмез Rolling Eyes

# 188
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Бъни,много вкусни стават.Четох някъде,че вместо пекмез използвали пчелен мед,но аз не съм пробвала.Преди време и аз си избрах точно тази рецепта,защото няма пекмез,но мисля да пробвам и с меда.

# 189
  • Мнения: 4 358
Макс мама ще ги пробвам.Архивирала съм ги....само да им дойде реда.
Сега се отчитам с Бюрек с кайма на Берина.Невероятна вкуснотия.Облизахме си пръстите.Мъжът ми каза, че е разкошно.
Не знам как е в Турция и дали аз го направих автентично.Купих Къпани кори за Бюрек.Други не намерих тук по магазините.Намалих малко мазнината в сместа с прясното мляко а и това отгоре черничкото за поръсване също не намерих.
Но пак казвам супер ни хареса.За Берина  bouquet  bouquet  bouquet


# 190
  • Мнения: 1 425
Бъни страхотнооо изглежда....със сигурност е и толкова вкусен....Да ви е сладко..... Hug

# 191
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аууууууууу,бюрекът изглежда върха Shocked

Такива кори,къде има във Варна?Благодаря предварително  bouquet


Не поглеждах в темичката,защото пазя линия Crazy...ама то не се издържа

# 192
  • Мнения: 4 358

Такива кори,къде има във Варна?Благодаря предварително  bouquet

Не съм от Варна, но търси в голям супермаркет като Била, Фантастико и т.н там където са корите за баница....там ги слагат.
Няма да се учудя ако и по кварталните магазинчета ги има.Просто питай за къпани кори за баница.Може са не са на тази фирма и други къпани кори да са ще стане май.
С обикновенни кори за баница хич няма да е същото.По добре не пробвай с тях Rolling Eyes

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря ти за бързия отговор  bouquet

Ще намеря напременно,направо като ти видях снимките и....слюнкоотделям Blush

# 194
  • Мнения: 1 425
Мила има ги в почти всички магазини.....където са и другите кори.....само пакета е квадратен и не се водят къпани, а домашни..... Rolling EyesВ пакет са по три или четири кори,в зависимост от фирмата и формата на корите в пакета е кръгла..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт