Турската кухня *3*

  • 298 583
  • 752
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 573
Нас ни водиха там преди 2-3 години, но никой не спомена за кюнефе.  Crossing Arms А и то беше на един байрам само до ядене ни беше. Явно трябва да повторим.

# 301
  • Мнения: 11 747
В менюто няма кюнефе и то цялото е италианско  Thinking

# 302
  • Мнения: 573
Ако си забелязала най-отгоре има и други ресторанти - турска кухня.   http://www.kasibeyaz.com.tr/et/et.cfm в този съм ходила.

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 18:50 от kaigi

# 303
  • Мнения: 11 747
О, аз кликнах на меню, а то е било на друг ресторант, не съм разбрала, извинявам се!

# 304
  • Варна
  • Мнения: 52
Аз тази вечер правих Лахмаджун по рецептата на Берина. Много ми хареса и на цялото ми капризно семейство изобщо. Благодаря за рецептата.

# 305
  • Мнения: 1 425
Много се радвам, че ви е харесал..... Hug

# 306
  • Мнения: 800
Аз тази вечер правих Лахмаджун по рецептата на Берина. Много ми хареса и на цялото ми капризно семейство изобщо. Благодаря за рецептата.



а в ел, фурна ли ги пече? мъжа ми даже не дава да издумам за проба, нямало да стане на ел, фурна и точка  Confused   Тандър трябвало. Откъде да му намеря тандър  Crossing Arms

# 307
# 308
  • Мнения: 573
 Shilan & Shiar, свекървата разправя, че на млади години ги правили в къщи, но ги носели да ги печат в близката фурната. Аз също не се наемам да ги правя.

emilia_, лахмаджуна по принцип е много тънък,малко по-дебел от кора за баница.

# 309
  • Мнения: 2 103
Да се запиша в темата и да я изчета цялата. Надявам се да науча хубави рецепти от тук,защото харесвам турската кухня.

# 310
  • Мнения: 1 425
Ами тъй като нямам специална фурна за печене на такива изделия ....аз си ги пека на фурната. EmbarassedЕстествено че не стават същите,но пак се получават много хубави.Правя ги многооооо тънки и за малко ги запичам.....след това ги редя един върху друг и покривам с кърпа.Пак стават меки и спокойно се навиват. Peace
emilia_ твоите са станали наистина малко дебелички,трябва да са горе долу като палачинки......другия път опитай по тънки и малко по големи....... PeaceОще повече ще се харесат на домочадието..... Hug

# 311
  • Мнения: 800
Shilan & Shiar, свекървата разправя, че на млади години ги правили в къщи, но ги носели да ги печат в близката фурната. Аз също не се наемам да ги правя.



мойто свеки в Сирия и до ден днешен ги носи на обществена фурна да й  ги месят и пекат. От нея само каймата  Laughing  И супер евтино излизало, 50та лахмаджуна  за има- няма и 10лв в бг пари  Sunglasses

Берина, много го обичам лахмаджуна и съм склонна да пробвам в домашни условия! В тава ли ги печеш, или на решетката?

# 312
  • Мнения: 2 103
Направо ми потекоха лигите като ви изчетох. Особено от последните питки Simple Smile
И го карам на фантазия само. Не съм ги яла на истинско тези неща.

# 313
  • Мнения: 573
Има едни камъни за домашни фурни, нещо такова са
Стават за пици, хляб и други такива екстри като лахмаджун. Аз все се каня да си купя, но не мога да намеря. Иначе можеш да обърнеш някоя тава с по-дебело дъно и на нея.

# 314
  • Мнения: 111
Здравейте,

 щателно прегледах темите за турската кухня , но не намерих тази рецепта , която ми   е " оживяла на корема " както се казва;)
  Преди няколко години бях на почивка  в Турция и  там хапнахме в един ресторант много хубава пилешка супа. Различното беше , че супата нямаше никакви зеленчуци, както се прави тук, а представляваша абсолютно гладка , като крем- супа бяла на цвят, имаше нещо общо със соса фрикасе , но с  консистенция точно на крем супа ,  и вътре си имаше ситнички пилешки месца. Нямаше фидета, ориз и т.н... Просто чисто  бяла супичка.
 Моля ви ако някой знае как се приготвя да пише Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт