Отговори
# 30
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
 Здравейте, МАЙчета!  Simple Smile Отдавна не съм ви чела и писала. На последната консултация се разбра, че ще имам момче  Party, което много зарадва баткото newsm44 . Всичко е ОК при нас, бебо се развива нормално. Хубава и топла вечер на всички.  bye

# 31
  • София
  • Мнения: 1 395
Ани, макар да си сигурна вече в решениоето си, моля те предай информацията, която ти даде по-късно твоята позната. Моята майка също е фармацевт и беше категорична за замразяването(тъй като родителите ми го поемат), но ако има лекарски мнения категорично против..не са малко пари и няма да е лошо да ги употребим за друго!

# 32
  • Мнения: 7
siska79, знам че ти си "най-чувствителна" (в най-добрия смисъл на думата) по въпроса с болните дечица. Помня и че бавачката ти е попаднала в ситуацията, за която всички се надяваме никога да не изпадаме. Дано да помогнат на детенцето, защото нито едно дете не заслужава такава участ... Praynig Това, което говорих с моята приятелка е, че за съжаление човек може да храни напразни надежди и да остане разочарован в подобен случай (не че надеждата е безполезна в такива моменти...)
bebZz , мнение "категорично против" няма кой да ти даде, защото не вреди самата процедура, въпроса е в ползата й. Така че това е личен избор. Ще споделя какво съм получила като съвет. Надявам се да не разбунтувам общественото мнение. Ако само ти проявиш интерес ще ти пиша ЛС, за да не влияя на другите.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не съм толкова чувствителна Crazy
Пък всеки си преценява-аз съм на принципа да направя каквото мога,а пък да става каквото ще Mr. Green

Рали,тази Лола без кош за новородено не става CrazyИнъче десена е страхотен.Ако,не ми беше толкова изгодно ЧИКО-то вече щях да съм горда притежателка на ЛОЛА-та Mr. Green
Пак се извинявам,че не запомних коя мама питаше колко струва доставката от А-я -1.30 паунда на килограм.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 395
Под "против" имах предвид "безмислено"  Wink Мерси предварително

# 35
  • Мнения: 235
Здравейте, отдавна не съм писала, но като имам време по прочитам по малко. При мен се оказа че има малко изоставяне с развитието на бебето с една седмица и нещо и ми правиха вливания с глюкоза и витамини. За сега не е напреднало много развитието но продалжавам с лекарства и се надявам скоро да се повлияе. Някои дали има подобен проблем да сподели, че малко взех да се шашкам вече...


# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Здравейте, отдавна не съм писала, но като имам време по прочитам по малко. При мен се оказа че има малко изоставяне с развитието на бебето с една седмица и нещо и ми правиха вливания с глюкоза и витамини. За сега не е напреднало много развитието но продалжавам с лекарства и се надявам скоро да се повлияе. Някои дали има подобен проблем да сподели, че малко взех да се шашкам вече...



При мен изоставането е повече от две седмици от термина изчислен по последна редовна менструация, но никой не се е разтревожил особено, защото в този етап на бременността е нормално да има разминаване до +- 2-3 седмици, а и цикъла ми е нередовен, от което има вероятност за по-късна овулация.
При първата бременност беше по същия начин, но в последните 2 месеца Ого така си навакса, че лекаря се притесняваше дали няма да мине 4500гр.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 395
И моят изоставаше толкова, за 3 седмици си ги навакса без никаква лекарска намеса

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, Май-чета! аз съм от варненските бъдещи мами и съм писала рядко, но ви чета често. и аз съм ЗА среща на майските майчета във Варна, хубаво е да се познаваме, след като ще се засичаме с количките в Морската градина  Sunglasses относно лекциите на 9 месеца - още не са излезли за март, но за февруари има на 26.02. в 10 часа, за безпроблемното кърмене - щях да дойда, ако не пътувах за Търново за Държавен изпит  Cry поздравявам майчетата   bouquet, които се търкалят с коремчетата и взимат изпити на поразия - знам, колко е трудно да мислиш за учене, след като мислиш за бебето, за работата, за мъжа си и децата и т.н.... и въобще е трудно да се съсредоточиш върху нещо друго  Rolling Eyes бих искала да се включа и в дискусията за стволовите клетки - ние мислехме твърдо да го правим, защото има много доказателства, че те могат да спасят живота на децата ти или твоя (дано не се налага), но има НО - не и в България. Първо, имаме информация, вътрешна, от работещ в този бранш човек - в Англия, който е започнал да работи с България и който каза, че в момента няма сигурност, че ще ги съхранят добре, за да ги транспортират до банката за стволови клетки, където ще ги държат, че ще са годни за манипулации след това. второ - договорите с България са много едностранни - условията им НЕ са изгодни за този, който ги сключва, а парите са ПОВЕЧЕ, отколкото ако си от друга страна. освен това при нарушаване на условията си ги присвояват. Трето - относно казаното от Ани Борисова - да, в БГ медицински среди дори да ги имаш клетките, да си получил разрешение да ги ползваш (което е адски трудно, дори да са си твои), тук нямат опит да ги присаждат... Така че помислете си, ние с мъжа ми решихме, че, живот и здраве, ще имаме и друго дете и се надяваме дотогава да има развитие в България поне по въпроса със първичното замаразяване и съхранение преди транспортирането, тогава ще ги съхраним.  
успех на всички майчета на ФМ - ние засега си отговаряме на седмиците като развитие, като грамове сме малко повече - 1116 грама  Grinning Бъдете здрави и весели!  Hug

# 39
  • Мнения: 626
И аз съм чеувала подобни неща за стволовите клетки и съхранението им в България , но да се надяваме скоро нещата да се променят.  Peace

# 40
Здравейте Майчета!
Аз пък съм на мнение, че вземането на стволови клетки трябва да стане нормална практика, включена към всяко раждане и покрита от държавата, и клетките да се използват за всеки човек, който има нужда и разбира се има съответсвие... За съжаление обаче, не се очертават такива тенденции в близкото бъдеще, та всеки ще трябва да преценява за себе си, и дано на никой не му се налага да ги използва!

Целувки по коремчетата!

# 41
  • Мнения: 826
Гледахте ли преди малко БТВ новините? Колко са се увеличили изоставените дечица от началото на годината спрямо миналата. Даваха едно бебенце - още от родилното милото, изоставено. А едно друго вече го бяха пратили в дом "Майка и дете" на 20 дена, не кърмено... Cry  Close  Cry
  Не знам какво се присетих преди няколко дни, но казах на мъжа ми, докато вечеряхме: "Скъпи, ние ще си имаме две наши по кръв деца и живот и здрве да имаме възможност, третото ще ни е осиновено! " Той така попреглътна малко на сухо, но един ден ще говорим сериозно по въпроса.
  Като ви разказвам това, не искам да започна някаква супер оспорвана тема по въпроса, просто споделям, че ми стана мъчно за малките душички. Трябва да се гордеем с това, че даваме живот на този свят и поемаме отговорност за него. Лека и приятна вечер, момичета. Hug

# 42
  • Мнения: 16
Здравейте милички, голям студ ни хвана пак и като чета май ще е така и другата седмица - бррр

Аз за стволовите клетки - много се чудя, но все повече май клоня към отказване. Просто са много пари за никаква гаранция. Да не говорим, че все повече чувам за теория - те живеят максимум 8 години няма значение на колко градуса са замразени....В крайна сметка съм сигурна, че ако на някой му се наложи ще си даде от себе си, колкото и да е болезнено ваденето от костния мозък. Но дано на никой не му се налага!!!

Иначе аз след като събрах много мнения, май най-много близки имам, които са запазили в Булген...та и аз там мислех, но както вече казах по-скоро вече се отказах.

И сега да се оплача  - в събота се събудих с ужасна болка в кръста, която се разпростираше по десния крак, болката стигаше до бъбреците и отпред ниско в корема...Почнах да пия Нош-па, но не помогна, обадих се на лекарката, говорих с други хора - вероятност от дискова херния....Вече няколко дни съм на калциев глюконат и невробекс, като увеличихме и дозата на магнезия за всеки случай.  Болката беше толкова ужасна първите три дни, че повръщах Sad
Сега съм по-добре, но лежа...отново Simple Smile
Та момичета, карайте по-спокойно, почивайте повече и ходете на масажи Simple Smile - знам че това много помога за предотвратяване на болката.

И хубавата новина - вчера ходих на лекар - бебока поне е добре, отново върви дебеланко, главата му по-голяма с две седмици...и засега седалищно разположен...но мисля, че се връти всеки ден. Simple Smile Simple Smile Simple Smile


 

# 43
  • Мнения: 367
Момичета искам да ви пусна една моя много любима песен за лека нощ и за една усмивка .
Жалко само че записа не е много хубав - много е стара.
Perfect day - Various artists
http://www.youtube.com/watch?v=9TG-JQ1KVTM

Enjoy Hug
http://www.youtube.com/watch?v=q_WEvqxxQiU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=EOs2TSXTOkQ

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 21:27 от Felina

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Felina,благодаря ти Hug

katrrinka,болката я остави настрана,съвместимостта е много по малка.
Аз парите за стволови клетки ги разделих така:
1000-мобилен телефон
1000-количка
2000-почивка за семейството ми
Щом за тези "изгъзици" ги имам ще ги дам и за клетки и се надявам никога да не разбирам подробностти колко е ефикасно замръзаването им.

За осиновяването ще замълча,че там наистина ми е най-болната тема Cry

Общи условия

Активация на акаунт