Тапети върху латекс?

  • 15 870
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз като небесната смятам, че слагането на тапети върху шпаклована стена е лудост. То нито ще ви излезе по-евтина подръжката, нито ще промените сегашното положение с мръсотията. Моя съвет е да не си слагаш таралеж в гащите , а да купиш една бака латекс за 25лв и един оцветител за 2 и да ги боядисаш. Това тапетите са егати глупоста. Чакам с нетърпение да имаме пари да си шпакловаме стените и да забравя за тази гадост тапетите! Помисли и от друга гледна точка : всеки сезон ще можеш да си сменяш цветовете в стаята и да освежаваш, а за тапетите не само, че излиза по-скъпо,но и по-трудоемко. Тези тапети,които си купила си ги налепи с тоалетната или в кухнята,ако е на тапети.
Това е мое мнение Peace  bouquet

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 336
Ако шпакловката  не е идеална, тапетите въобще не са глупост. Има толкова красиви тапети, че с латекс не може да се постигне същия ефект. Освен това има препарати, които свалят тапетите без остатъци по стените.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тапетите май ще ги слагаме до 1 м., после фриз и нагоре- латекс. Много са красиви, като ги видях направо се влюбих в тях и ще се вържат с другите неща в стаята (като цвят и като стил). Наистина с латекс е по-практично и по-евтино, но едни хубави тапети много "отварят" стаята. Такъв ефект само с латекс не може да се постигне.

# 18
  • Мнения: 10 758
Току що го питах мъжото.Каза, че няма да се отлепят.Така че, лепете на воля.  bouquet

# 19
  • Мнения: 941
лепи си отгоре няма да имаш никакъв проблем, ама що не си дръпрете един свеж латекс мисля че ще е по практично и по лесно се подновява после вместо да сваляте тапети после

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
лепи си отгоре няма да имаш никакъв проблем, ама що не си дръпрете един свеж латекс мисля че ще е по практично и по лесно се подновява после вместо да сваляте тапети после
Латексът е по-практичен, но не мога да докарам този ефект на тапетите (релеф, сърца...).

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не стана newsm45 newsm45 newsm45
Вчера лепих, днес ги смъкнах Weary Като хвана от горе и дръпна- пада целият тапет без да се разкъса никъде... не са се залепили newsm09 При цялото ми старание smile3515

...А това става като мокрихме стените с гъби, изстъргвахме ги с шпакла и като изсъхнаха ги грундирахме с по-рядък разтвор на лепилото за тапети. Ти може да пробваш като намокриш малка част от стената и ако нищо не й стане, няма нужда да сваляш латекса. Дано не ти се налага, защото е много уморително.
Ще опитам така.
Лошото е, че съм сама и няма кой да ми помогне. Няма и на кой да се оплача- за това се жалвам тук smile3518

Минавала съм през тази процедура.Първо се намазват стените с безир и след като изсъхнат се лепят тапетите.Става чудесно Wink
Или така да пробвам newsm78

# 22
  • Мнения: 2 672
РЕНИ, по първия начин е доста трудоемко - като го чета- вторият е по-лесен. Него ти предлагам. Ама дали става незнам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт