ИЗРАЕЛ 25

  • 20 843
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Снежи,мацките вече са ти отговорили,но ако искаш аз все пак ще звънна.Апостила само,че аз доколкото знам се взема от Ерусалим не от Мисрат аПним.
....
Ментичка,като си почине Ментов я го питай комбоа добър ден ли беше?

Апостилите в Израел се издават от Мисрад а Хуц - Външното министерство в Ерусалим  yes

Тъкмо ще го будя и ще го попитам, че той в самолета не беше спал и в един прекрасен следобеден момент рухна в леглото  Joy
Аз съм запомнила от него само "муши-муши", което е "ало" на японски, "кампай" е наздраве; и знам, че "мицу" е числото 3  Grinning Катето Акхиал знае японски, доколкото ми е известно  Hug

Ти си поискай картофи, яйца, а от другите неща си бодни от чинията на скъпия си мъж и каквото ти хареса... Аз много обичам хамин  Peace

# 211
  • Мнения: 110
konnichiwa, Mentobu-san! - Добър ден г-н Ментов /няма "в" в японския/

Ikaga desu ka? - как сте?

Ogenki desu ka? - здрав ли сте? Добре ли сте?

Yoku irasshaimasu! - добре дошъл.

Nagai Aida gobusata shimashita - дълго време ви нямаше

Anata wa watashi ni dai-suki desu - Обичам те много!

# 212
  • Мнения: 234
Тигре,добре дошъл!Давай бързо снимките  smile3509,че умираме от любопитство Laughing
Госпожа Ментова,бързо да казва какво получи от Япония Grinning
Бубе,утре у свеки,а? Mr. GreenКакво беше хамин?
akhyal_katya   Hug,посещавай ни по-честичко Laughing

# 213
  • Мнения: 110
Писала съм заедно с Мента!

konbanwa - добър вечер

ohayoo - добро утро

sayoonara - довиждане

doozo - моля

arigatoo - благодаря

kisu da hoshii desu - искам целувка

# 214
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Хахаха Катееееееее как си го научила тоя език незнам.Поздравявам те с цялото си сърце  Hug

Утре не съм в свеки  newsm44 а в моята приятелка,тя ни покани на хамин.Хамин се готви цяла нощ май май и вътре се варят цели яйца,телешки кокали,картофи,лук и незнам какво още...Като работих в хотела за всеки шабат се носеше зверска миризма  Sick за това и съм много отрицателно настроена за утрешния обяд...Но пък малкия и син който е в 1 клас има игра с карти и трябва да се образуват думички вчера ме би но утре ще има реванш  Joy до там ми е ъкъла играя с децата само,с тях се чуствам най-добре  Joy

# 215
  • Мнения: 110
Soo soo - така така, "мицу" е наистина числото 3, но ако е в дума, например мицубиши - 3 диаманта, но ако е броително - 1, 2, 3, то тогава е 3 = сан и се пише по различен начин от думата сан - господин, госпожа    

Оххх, нали в японски няма "Б" и от протокола, когато министър - председател беше Иван Костов се напикавахме  Embarassed Embarassed, защото е Ибану Костобу - сан.

А преди години имаше аташе по културата в Посолството на Япония в София. Фамилното му име беше Ебата. Много весел и духовит човек, като разбра, си смени името, но и се смя де... а ние - още повече  

Още е hayai - рано, но аз да кажа Yasumi nasai - лека нощ

Menta - san to Boryana san to watashi wa tsumete ni kaimashita - Мента, Боряна и аз сме писали заедно! 

# 216
  • Мнения: 234
Хахаха Катееееееее как си го научила тоя език незнам.Поздравявам те с цялото си сърце  Hug

Утре не съм в свеки  newsm44 а в моята приятелка,тя ни покани на хамин.Хамин се готви цяла нощ май май и вътре се варят цели яйца,телешки кокали,картофи,лук и незнам какво още...Като работих в хотела за всеки шабат се носеше зверска миризма  Sick за това и съм много отрицателно настроена за утрешния обяд...Но пък малкия и син който е в 1 клас има игра с карти и трябва да се образуват думички вчера ме би но утре ще има реванш  Joy до там ми е ъкъла играя с децата само,с тях се чуствам най-добре  Joy

Брей това звучи направо страшно!Никога няма да забравя първия път ,когато ядох овчо Sick,още си спомням миризмата му,от която ми се повдига!

# 217
  • Мнения: 1 263
Mentha, опита ли от онези черни яйца, за които разказваше?  Wink

# 218
  • Мнения: 1 410
Ей,зачудих се -  да не съм объркала темата и да съм влязла в японска -  Wink!Но пък ми стана интересно и утре ще си препиша думичките в тИфтерчето.Не мога да разбера кой език ми е по-лесен  Mr. Green - иврит или японския ? newsm78

# 219
  • Мнения: 51
Благодаря ви момичета!

НА всички за инфото!   bouquet

лека от мен

# 220
  • Мнения: 5
 
  Мерси , момичета  за  информацята , ама  поне  ми  дайте  и  телефона  на  посолството  ,  че  не  го  намирам .  Мерси !

                  Hug         bouquet       Hug

# 221
  • Мнения: 81
Здравейте!

Танче,записана съм вече за сесията през юни. Praynig
За испаноговорящи роднини се приемат майка/баща с гражданство на страна с испански като официален език.
Глупости...половината сигурно се отказват още преди да се запишат. Laughing

Катя,блазе ти.
Страшна си.  bouquet
Забелязах липсата на звука "л",има ли нещо такова? Rolling Eyes

Ментичка,благодаря!
Предполагам,че ще пиша имейли до унитата. newsm78
Не съм се затруднявала при избора на другите,които написах по-рано.
При испанските тръгнах от провинциите в които са-Валенсия и Каталуня,най-близо до морето и най-топли,че студ не понасям.После разпращах мейли с въпроси и тези двата се оказаха най-приемливи за мен.Обещаха,при определен резултат на ДЕЛЕ да плащам минимална такса и да имам възможност да кандидатствам за пълна издръжка.
"Хайме І" се намира в едно много малко,почти само студентско градче - Кастейо де ла Плана,на 30 мин. с влак е от Валенсия.Автономния на Барселона е в едно от предградита - Беятерра.
В португалския уни таксите се изчислявали на база дохода на семейството и това най-вече ме насочи натам,защото държавните унита там са 7,3 от които религиозни,а частните колежи са безумно скъпи.

# 222
  • Мнения: 1 526

  Мерси , момичета  за  информацята , ама  поне  ми  дайте  и  телефона  на  посолството  ,  че  не  го  намирам .  Мерси !

                  Hug         bouquet       Hug

21 Leonardo Da-Vinchi Str.
Tel Aviv 64733, Israel
Тел.: 03 696 13 61
Факс: 03 696 14 30
E-mail: telaviv@mfa.bg

Мече и аз мисля, че в Испания ще си най- добре от гледна точка, че владееш езика. Но ти разбира се си знаеш най- добре. Аз нямам такъв широк поглед над тези неща на този етап  Peace, но ти пожелавам успех от все сърце! И вярвам в теб.

Чакам разкази от Тиги и от Боранка след утрешният ден  Laughing.
Казвала съм- научих се да ям хамин кагато работих в хотел Дейвид ИнтерКонти. Там всеки шабат ни правиха. Аз дълго се обръщах на другата страна и не исках да го пробвам, но когато го опитах за моя изненада ми хареса. Особенно нахута, яйчицата и едно крехко телешко мммммммм, при все че аз месо ям веднъж на половин година има няма...

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 21:09 от Tali Dan

# 223
  • Мнения: 2 952
Процедурно се включвам по въпроса на Снежето.

Снеже , ето как стана при нас . Миналата година правихме тази работа. От  уеб сайта на Мисрад аПним (Вътр. мин-во) се "поръчват" на децата актовете за раждане в Израел и "тамцит ришум" на мъжа ти . Получават се по пощата тук в Израел.Те са без  апостил.После се изпращат по пощата до Ерусалим вече и до няколко дена ги връщат по пощата с  апостил вече. Така се носят в БГ и там се превеждат вече в някоя фирма по реда си както е. После по местоживеене  в паспортна служба със свидетелството за брак в България ходят и двамата родители и подават молба за ЕГН на децата вече. Кажи това на мъжа ти ако не рабираш нещо ти самата.



# 224
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кате, мъжът ми ме помоли да му копирам изреченията и да му преведа какво значат на иврит, още поне няколко седмици само Япония ще му е в главата  Grinning А защо бъркат "л" с "р"? Аз мислих, че китайците нямат "р" (прочутото им "fly lice" вместо "fry rice"), а в японския имат думи с "р", но Ментов ми разказва как някакъв колега му обяснявал нещо и повтарял "брок, брок" и мъжът ми зяпал в монитора, търси нещо счупено...  Laughing японецът всъщност му казвал "блок" Joy (нещо свързано с програмата) - хиляди такива недоумения са имали  ooooh!

Наина, никакви подаръци не исках, само разни тип "Зрънчо", които правят от ориз или фъстъци  с вкус на риба и такива разни - много обичам и всеки път си поръчвам, защото са уникални на вкус, харесват ми... Разни дребни неща... Най-мило ми стана, че по своя инициатива е донесъл подаръчета на децата - на сина на наш приятел, на братовчедите си, и на моите племенници в България... че е помислил за тях... и така... На мен ми дай снимки и разкази от чужда държава, друго не ми трябва  Grinning Борянка е имала предвид нещо такова  Peace

Снежи, ако ви е спешно - на място в Ерусалим вадят апостила за по-малко от 5 минути и не взимат никакви такси  Peace

Татянка, аз докато схвана, че Нана сан съм аз  Joy - половината на иврит, половината на японски  Mr. Green
Басис, оставил е яйцето в хотела в Токио още, на друго ще трябва да разчитам за здраве  Hug

Меченце, сигурна съм, че ще ти хареса, Испания и мен много ме влече, особено Барселона  Heart Eyes А студентските години са едни от най-хубавите периоди в живота и трудностите по-леко се преодоляват, когато правиш нещо с желание и с удоволствие... Тук испаноговорящата общност е доста голяма - от Южна Америка  Wink Сега имам колежка, която е родом от Уругвай, в улпана учих с аржентинци, има доста...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт