Не вярвам в приказката за Пепеляшка...

  • 4 447
  • 63
  •   1
Отговори
  Аз-разведена с дете.Малтретирана от бившия съпруг, плаха и неуверена в живота...с неособено солидно образование,но все пак висше...бедна като църковна мишка...
 Както много други самотници-регистрирах се в сайтове за запознанства.Той ме намери,той пръв ме заприказва...писахме си дълго,месеци наред...Той все ми казваше,че работи извън страната,но нищо повече,аз не съм и питала...Дойде време за среща наживо...Посрещна ме с цветя.Първо на кафе,преместихме се в ресторант за вечеря...Той от хубав по-хубав,от възпитан по-възпитан,неангажиран...започнах да хлътвам.Той-също.Оказа се,че работи в наше посолство  в европейска държава,на висок пост...Това ме уплаши.Не вярвах,че намеренията му са сериозни,мислех,че ще е просто авантюра и за двама ни.Но това продължава вече 18 месеца-той пътува  често до София заради мен,канил ме е да отида при него,но аз не съм приела досега.Неговият свят ме плаши, средата му е съвсем,съвсем различна от моята...
  Преди дни ми направи признание,че вече много ме обича и му е трудно без мен...Иска да се оженим,а аз...аз съм в шок.Както казах-неговият свят ми е непознат,ще ми бъде много,много трудно да се интегрирам...Страхувам се,че това ще се окаже пагубно за любовта ни...Посъветвайте ме-да се откажа ли още сега,или да рискувам?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 483
Труден избор, но сама трябва да решиш!

# 2
  • София
  • Мнения: 17 322
Не мога да си представя да обичам някой и да не искам да живея с него.
Ти обичаш ли го или само той теб, а на теб ти е приятно да имаш някой, който те обича (не те съдя, питам те).

# 3
  • Мнения: 13
    Животът толкова рядко прави подаръци...Приеми случващото ти се като подарък! Ако и ти обичаш този човек, действай - без комплекси и дълбоки анализи! Ти си ЖЕНА - ще се справиш с всичко!
    Успех! И не забравяй,че живота обича смелите!

# 4
Разбира се,че го обичам...но ужасно ме е страх,че ще бъда обвинена в интересчийство-и от моите, и от неговите познати...А него ще го поднасят-"какво пък намери в нея"...Няма да е никак лесно...

# 5
  • София
  • Мнения: 17 322
И си готова да жертваш любовта на живота си заради близки и познати? Яяяя, какво са тези комплекси, я по-смело  Grinning

# 6
  • Мнения: 13
 Не мога да повярвам, КАК е възможно да те интересува - какво ще си помислят другите!!!Престани!!!Това е ТВОЯ ЖИВОТ! Има значение само какво си мислиш ТИ!!!

# 7
  • Мнения: 846
Mistral, какъв е неговият свят? Нормален, човешки? Мислиш се за глупава ли, щом той от такъв сват какъвто описваш се е влюбил в теб и в качествата ти, така и неговият свят ще се влюби в теб. Животът ни е даден, за да го живеем, не да го гледаш отстрани плахо. Всичко, което ти се струва непознато и страшно се учи, всички ние се учим, за да станем част от нещо по голямо и ти не правиш изключение. толкова е хубаво това, ковто ти се случва. Спри да го анализираш и го изживей мила  Hug

# 8
  • Мнения: X
Не бих оставила любовта заради предрасъдъци.... Ти не си в час...готова си години наред да страдаш , ако го обичаш истински де, той също да страда, но да не си с него, защото се страхуваш как ще се интегрираш в една по-луксозна обстановка.Колелото се е завъртяло и си на път да поемеш в по-светла посока с любов и възможности  а ти се чудиш дали да не го зарежеш???
 Май не го обичаш, а?
 

# 9
  • Мнения: 200
Изгубила си вяра от първоначалната грешка, затова сега не искаш да повярваш ,че в живота може да се случват и хубави неща и човек в действителност може да е щастлив .
Сега, може би, това е момента да грабнеш щастието и любовта с пълни шепи и защо не ,да се окажеш наистина Пепеляшка, а господина да е твоя Принц.
Ако си сигурна в твоята любов без капчица съмнение ,повярвай му и на него ,защото истинската любов, идва веднъж в живота!

# 10
  • Мнения: 2 388
Честно казано не разбирам дилемата ти.
Ти го обичаш. Той те обича. Иска да се ожени за теб.
Пък ти се чудиш какво щели да кажат хората и дали ще се интегрираш. Все едно за принц ще се омъжваш.
И принц да беше, какво от това. Малко ще ти е трудно само да се оправяш с източното и западното крило на двореца.

# 11
  • на майната си
  • Мнения: 425
За мен средата е много важен фактор. Но не останах с впечатление, че познаваш неговата, по-скоро имаш някаква изградена представа за нея.
Ако е така, аз бих отишла, не е нужно да подписвате, поживей с него, опознай хората на които държи и едва тогава прецени дали би могла да споделиш интересите и средата му Simple Smile. Не предприемай нищо с нагласата, че си по-лоша и не го заслужаваш. За да те обича, той е намерил в теб това, което му е необходимо. Повече самоувереност и щастие ти пожелавам. Всеки го заслужава.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз мисля, че не е нужно тутакси да се жениш, но защо не отидеш при него? Не се страхувай, забрави миналото, гледай напред.  18 месеца не е малко време. Ако продължиш да се кумиш рискуваш той да се усъмни в твоята любов и да загуби търпение. По-смело и успех  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 16 100
Каква толкова е средата в посолствата, според тебе? Била съм в такива места - хората не са с нищо по-различни от другите, живеещи тук. Има и добри, и лоши, и интриганти и - да не изброявам.
Щом се харесвате - отиди на гости, огледай се. Ако и там продължавате да се разбирате - останете да живеете заедно. Но само не се шашкай от жените на българските дипломати в чужбина - по-големи клюкарки от тях няма.  Интегриране с тях не ти е необходимо, просто добро възпитание за да ги издържиш докато сте заедно. Приеми, че не им отстъпваш с нищо - нито си глупава, нито си грозна, след като с човека се харесвате.
Успехи и да се похвалиш.

# 14
  • София
  • Мнения: 930
Всички отговори са мили и еуфорични. Аз ще погледна нещата от другата страна. Мисля, че тя наистина го обича, но се страхува да не бъде жестоко наранена, ако нещата не са толкова розови.  Имам въпроси към mistral: След като сте приятели от 18 месеца, не те ли е запознал с близките си, с родители, братя, сестри (ако има, разбира се), с най-близките си приятели или колеги, не сте ли се събирали по различни поводи? И ако е така, какви хора са те, как те приемат, как се отнася той с тях, как се отнасят те с тебе? Целта на тези мои въпроси е, да си отговориш каква му е средата, ама ЧОВЕШКАТА СРЕДА, т.е. сред какви хора живее (нормални или злобари и снобове) и какъв му е мирогледа в това отношение. Защото той може да е и най-обикновен беден човек  и ако влезеш в среда на гадняри, пак ще ти направи живота черен. А що се отнася до поста му и официалната му среда, не се страхувай, че няма да се впишеш - те не са повече хора от тебе. Ако държи на някакъв етикет, ще го усвоиш, няма страшно. Но мисля, че за 18 месеца връзка трябва да си наясно с начина му на живот, с характера, с изискванията (ако има такива) към тебе. Ако на повечето въпроси можеш да отговориш утвърдително, СКАЧАЙ! Все пак си преценила че от вас може да излезе семейство, а какво ще стане в бъдеще, не си врачка, не можеш да пророкуваш. Сетих се още един много важен въпрос - как се отнася той с детето ти, приема ли го като свое, да не иска само тебе, а детето да му се вижда в повече?
Желая ти успех!

# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Ако смяташ, че това е твоят човек - давай Peace
Останалото са подробности.

# 16
  • Мнения: 2 448
 Страхувам се,че това ще се окаже пагубно за любовта ни...Посъветвайте ме-да се откажа ли още сега,или да рискувам?

Няма по пагубно нещо за любовта от страха. Ако ти се страхуваш със сигурност ще изгубиш.
Ако си смела и рискуваш и истински се обичате, само ще спечелиш.
Лошо е когато човек не случи в живота си с любов, която заслужава, но и е лошо когато сам смята, че любовта,която има е незаслужена. Тъжно, много тъжно ... Копнеем за нещо хубаво и когато ни се случи, бягаме и се страхуваме.

Прочети първата мисъл от подписа ми, тя е точно за такива като теб.

# 17
  • Мнения: 22 466
Човек трябва да приема шансовете, които му поднася съдбата.
И ако единственото ти колебание е заради това на какъв пост е и в каква среда се движи - то това смятам, че е глупаво. Не маловажно, но глупаво.
Ако обичаш този човек и желаеш да си с него - направи го тогава. )

# 18
  • Мнения: 804
Разбира се,че го обичам...но ужасно ме е страх,че ще бъда обвинена в интересчийство-и от моите, и от неговите познати...А него ще го поднасят-"какво пък намери в нея"...Няма да е никак лесно...
Миличка, какво ти пука за хорските приказки. Щом искаш да бъдеш с този човек - бъди!
Нямаш представа колко бързо минават годините...
По-добре е да съжаляваш за нещо, което си направила, отколкото да живееш с мисълта, че си пропуснала нещо истинско.

# 19
  • Мнения: 12 674
Приказките винаги свършват със сватбата. Както се казва в един мой любим филм - никъде не се говори как Пепеляшка е побърквала принца с манията си да чисти замъка.
Наранена си, страх те е - ако не опиташ, няма да бъдеш наранена отново. Избираш - който не рискува , не пичели.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Мистрал повече кураж мила!!!
Хората нека си дрънкат. Нали знаеш, че никой не може да ги накара да спрат.
Защо пък да не си една съвременно Пепеляшка Peace
По добре опитай, защото е много гадно когато съжаляваш, че не си се опитал да направиш нещо.
Една друга съвременна Пепеляшка ти пожелава -Късмет- и да ни се обадиш пак тука еййй, да се радваме и ние Hug

# 21

разбирам страха ти - чичкото като си намри - момиче от неговата среда да не те изрита

а и доста несериозно и съмнително човек с неговото пложение да виси в сайтове за запознанства и да си търси жена от там

направо за повръщане

# 22
  • Мнения: 2 388

разбирам страха ти - чичкото като си намри - момиче от неговата среда да не те изрита

а и доста несериозно и съмнително човек с неговото пложение да виси в сайтове за запознанства и да си търси жена от там

направо за повръщане

Как разбра, че е чичко?
И откъде знаеш кой точно в сайтовете за запознаства?
Кое точно е за повръщане?

# 23
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Може пък и той да не си харесва средата, а да си харесва работата. И да иска нормални човешки взаимоотношения в къщи , а не такива, които са задължителни и по протокол.
отпусни се и се забавлявай  с любимия човек- заслужаваш го  Peace

# 24
  • Мнения: 764
Аз се запознах с моя съпруг в сайт за запознанства.Ве4е 5 години сме заедно.В сайтовете,всеки си има разли4ни мотиви да се вклЮ4и,но едно е сигурно,тези същите после излизат навън да си пият кафето.Т.е.хората не се делят на 2,онези от нета и онези навън.Няма никакво зна4ение кой,къде и как се е запознал с бъдещата си половинка.Голяма 4аст от моми4етата в 4ужбинския Форум то4но така сме се запознали и омъжили.Не съм 4увала на някой да са се подигравали.
Отговорът дали ТИ искаш то4но НЕГО можеш само сама да си дадеш...

# 25
  • Мнения: 40
Май много се подценяваш. Какво значение има каква е неговата среда сега. В крайна сметка като заживеете заедно ще си създадете ваша си среда. Ако толкова се обичате, колкото казваш, не би трябвало да има проблем със средата.

# 26

разбирам страха ти - чичкото като си намри - момиче от неговата среда да не те изрита

а и доста несериозно и съмнително човек с неговото пложение да виси в сайтове за запознанства и да си търси жена от там

направо за повръщане
  Eto за какво отношение става дума...Тук го чета,а ако го чуя зад гърба ми казано...сигурно ще се разстроя за месеци напред...
 Благодаря ви,момичета, за подкрепата и куража-толкова сте мили!

# 27
  • Мнения: 804
Eеее Мistral ,
Ако обръщаш внимание на всеки, който дърдори, трябва да спреш да живееш.
Важното е самата ти да решиш какво искаш, а не да се вслушваш в съскането зад гърба си.

# 28
  • Мнения: 2 388
  Eto за какво отношение става дума...Тук го чета,а ако го чуя зад гърба ми казано...сигурно ще се разстроя за месеци напред...
 Благодаря ви,момичета, за подкрепата и куража-толкова сте мили!

Абе жена, ти луда ли си?
Винаги ще има някой да говори дори при перфектни обстоятелства.
Хорската простотия и злоба край нямат.
Вземи се в ръце. Hug

# 29
  • Мнения: 494
Ами повярвай бе момиче!
Ти собствения ли си живот  живееш или този на останалите?

# 30
  • Мнения: 473
Липсва ти самочувствие, явно бившия добре се е постарал да ти смачка фасона. Ти смяташ, че не го заслужаваш, едва ли не, че той не е лъжица за твоята уста. Бъди по-самоуверена, колкото и да ти е трудно, работи в посока повишаване на самочувствието, та нима една Дарина Павлова е по-образована и по-умна от теб, че винаги е до супер известни и богати мъже? Не, тя просто смята себе си за богиня, и кара всички мъже да повярват в това. Накарай и ти твоя принц да повярва че си неговата принцеса, но първо ти повярвай че е така!

# 31
  • Мнения: 293
Според мен теб просто те е страх,че това не е лъжица за твойта уста просто,защото той има финансова стабилност,а ти не.
Това не бива да те плаши.Отдай се на чувствата и не мисли за материалното . Неговия свят естествено,че ще е различен но не бъди толкова предубедена!

Успех!!!

# 32
  • Мнения: 6 206
  Аз-разведена с дете.Малтретирана от бившия съпруг, плаха и неуверена в живота...с неособено солидно образование,но все пак висше...бедна като църковна мишка...
 
Ооо, я дай малко повече самочувствие
Всичко е толкова преходно - днес си в такова положение, утре може да си ти тази, която го измъква принца отнякъде.
А откъде знаеш, че не го правиш и сега?
Образование - няма кой знае какво значение, особено в любовта
Бедна, богата - преходно много, като ден и нощ
Плаха и неуверена обаче - не може. Ако ти не се обичаш,уважаваш и цениш, няма кой да го направи също.

# 33
  • София
  • Мнения: 930
Мистрал, не виждам реакцията ти относно въпросите, които ти нахвърлях. Или мислиш, че не са важни техните отговори за твоя бъдещ живот с този човек??

# 34
  • Мнения: 3 611
Аз лично бих рискувала. Човекът ти е признал чувствата си, а и ти сама би трябвало да усещаш нещата. В крайна сметка ниЩо не губиш и винаги можеш да промениш нещата. Всичко е преходно, а и риск печели - риск губи!
И я по- ведро!

# 35
  • Мнения: 2 133
Айде, де!Повярвай вече в приказката за Пепеляшка PeaceНе си нито първата, нито последната, на която след редица неудачи, да й се изпречи "принца" насреща!!!
Малко повече самочувствие и горе главата Grinning

# 36
  • Мнения: 1 844
никога не съм искала да бъда груба,но тази тема наистина малко ме ядоса,макар че рядко се вживявам..
не разбирам на авторката какъв й е проблема,по дяволите.. Shockedнамерила е свестен мъж,с всички мечтани качества,обича я,предлага й съвместен живот,и тя го обича..обаче пак се тръшка и не знае какво да прави..
ами такива хора просто не заслужават подаръците на съдбата..толкова нерешителни,толкова свити и затворени в собствената си черупка.
авторката казва сама,че не блести с особени достойнства..вместо да се радва лудо,че й се е паднало такова щастие,такъв късмет..тя просто не знаела какво да прави..!ами хайде отрежи човека,и си остани тук сама,без любов,без подкрепа,в своя свят на "църковна мишка",без добро образование и без нищо кой знае колко стойностно.сигурно,така ще си доволна и спокойна.
съжалявам,пак казвам,не искам никого да обидя,но на такива хора просто няма какво да кажеш-когато ги малтритират реват и пищят,когато са боготворени-също се тръшкат.. #Cussing out

# 37

афторката невъзпитано изчезна

не е готова за средата която и предлагат

още повече и - нейната неувереност

а на вас момичета се чудя как може да раздавате така лесно съвети и да окуражавате някой

без да знаете за какво точно става въпрос

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
а на вас момичета се чудя как може да раздавате така лесно съвети и да окуражавате някой
Този "някой" е пуснал тема и изрично е помолил "Посъветвайте ме-да се откажа ли още сега,или да рискувам?"
Абсолютно нормално е всеки да даде съвет, гледайки от своята си позиция.
Чудя ти се на какво се чудиш?

# 39
  • Мнения: 5 710
И каква е 'средата' по българските посолства
Куп връзкари, които си претакат зелето в мазето на посолството, по цял ден в търсене на кисело мляко и сирене, за да си правят баниците. Има написани и книги по въпроса, мисля едната е от Тодор Колев.
Шегувам се, не може да е истина:-)))

Драмата ти ми се струва малко пресилена, не си представям чааак толкова голяма пропаст между вас, освен, ако някоя от страните не надписва писмата си от Европата с  'на село до баба". Бог помага на смелите.

# 40
Скъпа Мистрал,

Израстнах по дипломатически мисии заради няколкото мандата в различни държави на баща ми. И във всяка такава имаше по един селянин, един завсичия, един простак и т.н. Клюките и интригите са безброй и стигат до България преди да се обърнеш. Това не ти го казвам, за да те разколебая, напротив. Няма от какво да се притесняваш - и най-богатата да си, пак ще намерят за какво да те клюкарят от нямане какво да правят. Хич да не ти пука. Другото, което искам да ти кажа е, че излишно слагаш дипломатите на някакъв пиадестал и излишно се притесняваш, че ти нямаш място в такава среда. Дипломацията няма нищо общо с това, което гледаме по филмите и дипломатическите служители почти не се различават от всеки друг чиновник. Това, че са имали някоя връзка във Външно или са целували някой задник, за да ги командироват съвсем не ги прави повече от теб.
Следвай любовта си без да се притесняваш кой какво ще каже!!!!!!!!!! Няма да съжаляваш!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 2 211
И каква е 'средата' по българските посолства
Куп връзкари, които си претакат зелето в мазето на посолството, по цял ден в търсене на кисело мляко и сирене, за да си правят баниците. Има написани и книги по въпроса, мисля едната е от Тодор Колев.
Шегувам се, не може да е истина:-)))

Драмата ти ми се струва малко пресилена, не си представям чааак толкова голяма пропаст между вас, освен, ако някоя от страните не надписва писмата си от Европата с  'на село до баба". Бог помага на смелите.

Лени ме е изпреварила. Докато четях темата, ме сърбяха пръстите да напиша нещо подобно. Хич не им се плаши българските "дипломати". Имала съм професионални контакти с тези хора и съм се нагледала на безумия. Я, по - високо главата!

# 42
  • Мнения: 308
   Май е време да повярваш в приказки. Щом той е готов да се обвърже с теб и да гледа детето ти, значи е видял нещо, което го е привлякло. А и 18м. са си доста време. Отдавна май е минала първоначалната еуфория. Той не ти предлага след 2 срещи, не играе на сляпо, а го прави, защото го е обмислил и го иска. Има ли значение нещо друго? Каквато и да е средата му ще се приспособиш. Хората сме малко като хамелеоните. Затова е и приказката "С какъвто се събереш, такъв ставаш". Ако не рискуваш, никога няма да разбереш, дали това е ЧОВЕКА. Но най-важното е как ти усещаш нещата. Как усещаш него, как се държи с теб и детето. Огледай се, помисли и открии малките знаци, които ще ти подскажат вярното решение. Успех.

# 43
Страхувам се,че това ще се окаже пагубно за любовта ни...Посъветвайте ме-да се откажа ли още сега,или да рискувам?
Ако бях на твое място бих рискувала, ако толкова много го обичам.

# 44
  • София
  • Мнения: 117
Не знам какво толкова мислиш....Иди виж неговия свят,щом мислиш че е различен и после прецени! Успех ти желая!

# 45
  • София
  • Мнения: 71
Обикновено съжаляваме много повече за нещата, които не сме направили, отколкото за тези, които сме, макар и някои от тях да са били грешки. От написаното от теб съдя, че и ти ще съжаляваш повече, ако не си дадеш шанс, не рискуваш, не направиш опит. Освен това, средата в която живее и работи въпросният мъж днес е такава, но утре може да се промени. Ако мислиш и чувстваш, че това е свестен човек, съветвам те горещо да не го изпускаш и да не пропиляваш шанса си заради едното ниско самочувствие и неясни страхове, които са те обладали. Бъди по-смела и по-решителна! Какво толкова имаш да губиш?! Животът е кратък! Успех! Peace

# 46
  • Мнения: 2 175
Мистрал,
какви са тия неуверени мисли?
Ако ти го обичаш и си сигурна в това - трябва да изпитваш единствено и само щастие..не защото е еди-кой-си, а защото е взаимно и има сериозни намерения.

Да, няма да е лесно.. И какво от това?
Тъкмо ще имате възможност двамата заедно да се справите и да изградите нещо ново..
Повярвай, усещането е прекрасно..(от личен и идентичен опит то го казвам)

# 47
  • Мнения: 2 448
Бъзикна ни някой и ни гледа сеира да види дали още някой се връзва на приказки.   Mr. Green
Никва не се включи авторката повече, или може би авторът.  Thinking

# 48
  • Мнения: 12 674
Всъщност къде  е Пепеляшка. Отговори май само на единственото отрицателно мнение. И с много жар. Иска да убеди себе си.
Основен въпрос - мнението на хората или твоето? Ако се чустваш недостойна, не го прави.

# 49
Тук съм,момичета...Просто нямам време и възможност да чета всичко и да пиша често...
  Някой попита за отношението му към детето-ами прекрасно е,те се познават от около година,на първата ни среща ми донесе подарък и за нея-много прецизно подбран,без да е прекалено показен,нито пък за отбиване на номера...
  Страховете ми са породени от факта,че съм си чувствителна-съзнавам го,но на 30+ човек трудно се променя,колкото и да се старае...А като чета тук за караници и неразбирателство със свекъри и зълви...това оказва влияние и в/у отношенията м/у партньорите...Знам,че няма да му е лесно да изтърпи изострената ми чувствителност на тема коя и каква съм...Знам,че го обичам,и не искам да го поставям в положение м/у чука и наковалнята...затова засега съм склонна да оставя нещата както досега-безкрайни телефонни разговори, пътуване...Може би наистина ще му погостуваме,ще се опитаме постепенно да опознаем средата му,пък тогава пак ще умуваме докъде сме я докарали...

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 13:55 от mistral

# 50
  • Мнения: 12 674
Тук съм,момичета...Просто нямам врене и възможност да чета всичко и да пиша често...
 

Хм, ние имаме време да ти отговряме.

# 51
 Joy Joy Joy
аз като ви казах да не се вързвате толкова сериозно на тази несериозна пусканица... Joy

# 52
Тук съм,момичета...Просто нямам врене и възможност да чета всичко и да пиша често...
 

Хм, ние имаме време да ти отговряме.
 Аз не искам да ми отговаряте на всяка цена и да прахосвам времето ви...Който когато има възможност.
  Просто обясних защо се бавя...Отделно компютърът ми ми прави врътки- плаче за нов...

# 53
  • Мнения: 1 322
Опитай и най-вероятно няма да сбъркаш - това е моят съвет.

# 54
  • Мнения: 118
Ако обичаш човека бъди по-смела и отивай при него.

# 55
  • София
  • Мнения: 399
 Отиди, но без подпис. И не заради средата, а защото за 18мес. телефонна любов и инцидентни виждания, не мисля, че се познавате достатъчно добре. Тъкмо ще разбереш, дали наистина това е твоя човек, едно е да си Пепеляшка на бала, съвсем друго- Пепеляшка пред печката.

# 56
  
ТЯ Е ПЕПЕЛЯШКА  И ПО ДУША

само ще се измъчва

# 57
  • Мнения: 2 448
 
ТЯ Е ПЕПЕЛЯШКА  И ПО ДУША

само ще се измъчва

Така е, но пък принцовете по такива си падат.  Laughing

# 58
  • Мнения: 884
Мистрал-харесва ли "твоя" свят? От първите изречения на първия ти пост-вероятно "не". "Неговият" свят сигурно е различен, но може би е време да потърсиш щастието някъде другаде, щом то в момента не е при теб.
Честно, аз бих приела.Успех!

# 59
  • Мнения: 35
Който го е страх от мечки не ходи в гората Naughty

# 60
  • Мнения: 1 849
 
ТЯ Е ПЕПЕЛЯШКА  И ПО ДУША

само ще се измъчва

да тя завистта и злобата не ходела по животните...

# 61

Пепеляшке,
от постовете ти личи че не си много на ниво
по-добре не слушай леличките
и не ходи
то не се става така лесно дама
само ще изложиш чичкото

# 62
  • Мнения: 84
Казали са ти го вече, и аз ще се присъединя - хич не си въобразявай, че по нашите мисии е пълно с чистокръвни аристократи и потомствени представители на кариерата - ще изживееш голям шок, като се сблъскаш с действителнстта. И ако се отървеш от предразсъдъците и плахостта си, може би дори ще видиш че твоята среда в много отношения превъзхожда неговата.
Средата няма да ти е проблем - ниското самочувствие и погрешното усещане, че си по-долна класа може да се превърне в такъв.
Мисли само за това, дали този мъж, даже и ако му падне дипломатическата "позлата", е наистина ТВОЯТ МЪЖ. Само това е от значение. Етикетът се учи.

Казвам ти го от опит - дълга връзка с дипломат и не чак толкова дълъг брак със синче на министър... И те ходят до тоалетна. И не мирише на рози след това Simple Smile

# 63
  • Мнения: X
А на мен ми е странно как една жена на 30 + може да отдава такова значение на мнението на другите.Откакто ми е все едно какво мислят хората за мен,съм много щастлива.И аз имах такъв проблем,но ...когато бях на 20-25.После поумнях.Нито са ми в къщата,нито ме хранят,нито ме търпят,за да ми казват как да живея.
Вземи се в ръце и се интересувай само от себе си и най-близките-детето си,мъжа си.И неговата работа е като всяка друга,и той работи с хора,а не с богове.На мен честно казано,ми е странно това величаене на професии,длъжности...
Както е казала и iguanna , и те правят всичко като нас.В една книга за самочувствието четох,че дори е добре да говорим на хората на малки имена,на лекаря си,на зъболекаря си,на продавача в кварталния магазин,на народния представител на нашия район...Може би това е добра тренировка за теб да разбереш,че си една от всички и напълно равна на останалите,каквото и да работят.

Общи условия

Активация на акаунт