Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 73

  • 31 686
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 492
svetlane   разгледах сайта и цените са доста ниски наистина.Дори накрайниците в България май са по-скъпи.Ама ме притеснява доставката колко пари ще излезне.Някой има ли представа?

До България са 30 британски лири,  до 30 килограма

# 286
  • Мнения: 1 173
Честита Баба Марта - много здраве на всички!
ЧРД на Дестини  newsm59
Бъни каквото и тесто да използваш за фигурки , ако не изчакаш да позасъхне тялото , като сложиш главата винаги ще натежи и ще се деформира( ще стане тумбесто).Аз фигурките предимно от гъм пейст ги правя и пак чакам да стегне малко.
Дарилка по принцип може да се моделира от всяко тесто - просто ще ти отнеме повече време да изсъхнат . Затова се предпочита за фигурки тестото да е  с желатин понеже съхне по-бързо. От готовите маси( фондан) има бавно и бързо съхнеща - като момичетата използват бавно съхнещата за покриване . За бързо съхнещата сме коментирали че тя най-вероятно е на желатинова основа (тази в Бг).

# 287
  • Мнения: 1 965
Нали се бяхме разбрали без този тип постинги да бъде темата
Може ли някой да уточни, какво точно остава да се пише в темата?
1. Торти няма да хвалим........
2. Критиките също отпадат, за да няма обидени.............
3. Поздравите отпадат................
4. Картички няма да има, то е ясно...............
5. Новите, пардон НОВОЗАПИСАЛИТЕ СЕ ги пращаме в библиотеката или и аз незнам къде........ може би в банята - да пият по една студена вода, защото тук вече почти няма кой да им отговори............
6 .То.... остана ли нещо???? / Човеченце може ли да сложа, или да напиша с думички това което мисля???/

Значи става абсолютно безсмислено и тортите да си показваме тук..... По-добре направо в галерията......
Я, да си гледам тогава  ТОРТЕНАТА ГАЛЕРИЯ и албумите в подписите. То е същото.....
...................................... /многоточие вместо емотиконче/

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 17:43 от van444eto

# 288
  • Мнения: X
destini, Честит рожден ден!Много шоколадова почерпка,благодаря!  newsm59     

Maktub , много нежно съчетание! Лесно ли се работи с това тесто?И аз мисля да го пробвам,още сондирам мнения...

Не знам за другите,но аз вече веднъж писах,че ДОРИ очаквам критика...като в тортеното предизвикателство.Не знам дали имате идея колко неща може човек да "забележи" ,гледайки тортата си отстрани,т.е. през чужди очи.За мен поне е много полезно и пак казвам,очаквам я.Не съм се обиждала,нямам и намерение.Виж,като стана ... newsm78  световноизвестна с тортите си ,може и да се обидя... Hug   
Така че,мен можете да не ме жалите.Ще се радвам,когато някой отдели от времето си .

# 289
  • Мнения: 1 329
raya_рая много благодаря за бързия отговор. Значи захарен фондан е рецептата за моделиране. Мисля да направя някакъв опит с него и да моделирам основно, без да правя торта - само за тренировка.

Темата е изключително полезна и смятам, че трябва да се обсъждат неща, които ни вълнуват всички, а именно

1. Въпроси, които задават такива като мен и въпреки, че са изчели библиотката, не всичко им е ясно Embarassed
2. Да се публикуват торти и снимки на тях
3. Рецепти и торти, хитринки и каквото се сетиш
И всичко, което ни вълнува в сладкарството и направата на торти

Нека и останалите се включат,но това е мое мнение.  Hug

И по повод на въпросите Embarassed, гледах в youtube.com, че след направата на ММ от маршмелоус, девойката сложи тестото във фризера и така го съхранява. Преди употреба, взима парче, слага го в МВ да 10 сек и моделира.
ММ от маршмелоус става ли твърда след като се положи върху тортата, тъй като четох и такива мнения newsm78

# 290
  • Мнения: 2 818
Maktub украсата и покритието от едно исъщо тесто ли са  newsm78 много добре се е получило  Peace отивам в библиотеката да видя покритието на Нелка  Peace

Да, едно и също, като част от него е оцветено с боя за яйца разтворена в малко водка. Но част от бялото е масло.

Maktub , много нежно съчетание! Лесно ли се работи с това тесто?И аз мисля да го пробвам,още сондирам мнения...

Ами на мен ми беше по-лесно, отколкото с машмелоу, с които съм правила досега. Но както казах, не можах да го разточа, вероятно заради нишестето... или заради нещо друго...  Simple Smile Става снежно бяло.

Да попитам... има ли някъде "кройка" за пантофки? Другата седмица се очертава да правя торта на прощъпулник и ми се иска този път да се получат, че за нашия прощъпулник нито пантофките станаха, нито питката Sad

С риск да ме нахокате... няма тема във форума без спам (е, в заключените в Правила има  Mr. Green ). А и спама често прави преглъщането на информацията по-лесно. Иначе има библиотека.

# 291
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Може ли някой да уточни, какво точно остава да се пише в темата?


Аз си мисля да си върнем темата в изходно положение че нещо само се омаза пейзажа с тия ограничения. Пък който колкото може толкова ще следи и чете.

# 292
  • Мнения: 2 185
В последно време темата се четеше, но като гледам няма да е за дълго  Wink .

Влезнах само да благодаря на всички за коментарите им по тортата ми   bouquet .

# 293
  • Мнения: 1 610
Много се извинявам за мнението, но...Аз ще си пиша, каквото си искам. Да ме чете, който ще .Надявам се някой да ми отговаря, и на лични, и тук. Препочитам тук. Понеже чета наред и ако някой е питал скоро гледам да не го повтарям. И естествено, че искам да виждам торти. И да има критика. и кусури. Само да няма поздрави за рожденни дни. Да се отваря специална тема за целта в поздравителни. Това винаги ме е дразнило със всяка тема.
Хау...Не се карайте . Всички сме със сходен интерес, трябва това поне да ни обедини.
Ванче....макароненото нещо като го видях се сетих за лафа на мъжа ми >"Ти освен да печеш и за печене, за нищо друго не мислиш. Очаквам скоро и мен да ме декорираш. "

# 294
  • Мнения: 310
svetlane благодаря    bouquet

Съжалявам, но не мога да се сдържа да не изкоментирам и аз. Още в миналата тема се чудих какво изведнъж стана, та толкова хора бяха недоволни от това, което се пише в темата  ooooh!  И van444eto   напълно те подкрепям и аз бих искала някой да каже кое е позволено и кое не   Peace

# 295
  • Мнения: 4 358
Рая благодаря за съвета. Аз моделирах цялото тяло наведнъж а явно е било грешка Sick
Мактуб замислям тортичка със сощото цветово съчетание - може и от тебе да гледам Hug
Отивам да търся къде да поздравя Дестини Wink

# 296
  • Мнения: 6 794
  smokeuu  smile3546 Това може ли да се приеме като лулата на мира  newsm78 .Хайде да не се караме точно на този празник  Hug .

От мен нещо съвсем обикновено и тривиално,но пък в подходящо за деня цветово оформление  Wink
Парфе с ягоди



Лека вечер и приятни празници.

# 297
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА,МОМИЧЕТА!!!!!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ДЕСТИНИ!!!! smile3510
2в1 мммм облизвам се,метни едно паченце и към мен Wink
Maktub,тортата е станала много интересна и семпла,браво!
carps,тортата за майчето ти е станала страхотна,много изчистена и елегантна!
Краси.Мира, добре,че си ти да се отчетеш с една мартенска торта,направо ни засрами Embarassed
kony,тортата за кумовете е станала страхотна,по-хубава от оригинала, многократно!
Ванче,направо ме утрепа с тая торта е страшна е и как си я оформила, направо онемях  smile3501
Албена,надявам се проблемите с родителите ти да се разрешат бързо и те чакаме отново на линия  bouquet
От толкова спорове,не знам вече какво е разрешено и какво е позволено тук,но смятам,че ако не си отправяме критики няма да има смисъл да си показваме тортите,нали това е идеята да се учим една от друга,да споделяме хобито си.Ако трябва да си казваме само колко са ни хубави тортите всичко се обезсмисля,това ни го казват и хората които не са така запознати с техниките на правенето им.
Казах си каквото ми тежеше и сега да ви покажа последната ми торта,която има доста кусури,но за 1 път ми се случи да не ми се прави торта а бях обещала,направих я през пръсти,то си и личи ето вижте:

# 298
  • София
  • Мнения: 2 113
ai-ai, на мен пък много ми хареса твоята торта! Само листата малко ми изглеждат бледи, а и очертанията на гроздовете можеше да са по-отчетливи и навсякъде, но пък съдът е страшно сполучлив! Чудесна е!

Хайде, нека не повтаряме всичко казано от миналата тема, не останах с впечатление освен предложения, тогава да сме стигали до някакъв консесус за правила...За себе си мога да кажа, че колкото имам време и възможност, пиша и чета както и преди:)

# 299
  • Мнения: 1 965
Като каза "наплясках отгоре", та как точно "напляска" тази розетка, с лъжицата ли, или си има някаква друга хитрина
Няма никакви хитринки тука, Дими. Изобщо не мислех да ви я показвам цяла, а само едно парченце да ви подхвърля, но ........ Замазах я без дори да се старая. С една чаена лъжичка направих една дъга от края към центъра. Видях че става интересно и я направих цялата така. Определено, ако се вложи повечко старание и се наръси нещо отгоре, ще се получи добра украса. Относно желанието за творчество...... поизпари се напоследък..... съжалявам!!!!

Общи условия

Активация на акаунт