Отговори
# 120
  • Мнения: 171
Елфитка,смятай така на колко дни сте ,щом сте на 5,даваш 50 мл.,така до 9-тия ден 90 мл,трябвало да яде до 1-вия месец,така казаха в болницата,но нашата лакомия все повече хапваше,сега яде 120 мл.Не се притеснявай,детето ще ти покаже колко яде,поне аз така процедирах,не съм спазвала мерки,а пък и педито каза,че щом е лакома,било нормално да хапва повечко от дозата за дните й.Но както си прецениш Hug

# 121
  • Мнения: 649
Здравейте и от мен,

Иве, радвам се че се включи и че сте по-добре с малкия вече. Относно стрептококите - на мен по време на бремеността ми откриха такива. Тогава беше много важно да ги излекуваме , за да не се инфектира плацентата , а от там и да си нося последствията . Та доки тогава ми обясни, че тази бактерия е много упорита и трябва задължително да се прави контролна микробиология, за да видим дали е отшумяла. Ние правихме 2пъти контрола. На втория път ми откриха ентерококи. Но това е друга тема.
Аз бих те посъветвала за твое лично успокоение да се консултираш с педито и да вземете една контрола.

Емидано тези капчици да помогнат при вас и бебо да спре да кашля.

На всички новозавърнали се  Hug

Момичета вашите бебчовци как плнят памперсите? При нас се получава така, че сменям един път преди хранене. Докато се храним той се изаква /доста шумно, понякога и миризливо/ и пак сменям.
Но от вчера забелязвам , че памперса не е пълен при всяко хранене. Това означава ли, че той по-добре е започнал да усвоява кърмата? newsm78 Иначе си правим по минимум 4 пълни памперса на ден.

Другото ми въпросче е за спането - сменяте ли старните, на които спят мъницте? Аз през деня се опитвам да го сложа от другата страна на креватчето, но той ми е много неспокоен там.

Аз също започнах да давам БиоГая от три дни. Първия ден беше голямо реване след капките. Не мога да кажа, че е от тях, но сега последните два дни са ни малко по-спокойни. Но забелязвам, че Йоан е зпаочнал много да пръцка. Възможно ли е да е от тях?

# 122
  • София
  • Мнения: 311
Честито на новите мами!
За АМ педиатърката ми каза: от 1-ви до 7-ми ден увеличаваш с по 10 мл (10,20...70), цялата втора седмица по 80, 3-та седмица 90, 4-та 95-100 мл. Брой на храненията първите 2-3 седмици 7, по изключение 8.
Хич не ми върви кърменето:( Бебка понякога е на кеф и засуква, друг път категорично отказва. Кърмата ми намаля. Изцеждам макс. по 20 мл. от гърда. Чудя се да продължавам ли да опитвам?

# 123
  • Мнения: 122
Лара, за наакана дрешка знам един начин още от каката- Намокряш малко жълтото петно и намазваш обилно със сапун( да постои така час-два) и после си го слагаш заедно с другите дрешки в пералнята. После Тео бебе си го изпира идеално.
 За памперсите аз ползвам Хъджис от първия му ден и още нито един път не пропуснал- чурата винаги нагоре я слагам, защото така ми казаха в родилното.
 За кремчето за дупе- Бочко е върха! Само с него мажа обилно и съм доволна.Вчера купих петата кутийка:)
 Аз като кърмя Ичката и си подлагам помпата на свободната гърда , от която капе мляко и събирам по 30-40 гр без да цедя. На ден по 200 гр замразявам, а Ичко суче около 7-8 пъти по 20 мин. Но от вчера по 15мин- нормално ли е?
 Ламтурниче за еднокр. помощ ми казаха около 2 месеца.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 15:34 от lukrecciana

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 2 495
Привет!
Аз май за малко ще успея да се включа, че се размърда малкия.
Гледам пак за памперсите си говорим. Купихме Либеро и първите 2 дни бяха перфектни, после и те пропуснаха  Crossing Arms Надявам се да е от некадърно слагане, че малкото много се гърчи тия дни, но така или иначе проблемът си стои...
За храненето - ние сме си на 2 часа твърдо! Ама аз май свикнах вече, какво да правя...
Да питам - трябва ли да се цедя  newsm78 На малкия май си му стига, защото или заспива блажено след 20-30 мин сукане или връща понякога, ако е хапвал 40-50 мин. Все се терзая, че не замразявам кърма, ама защо пък да се завъртам в кръга на цеденето... Вие какво ще кажете?

Иве,   bouquet Радвам се, че сте по-добре и вече сте в ритъм! А за детските в болницата мога само да кажа  #2gunfire Ужасни бяха!

За пишката - нищо не правя! Направо не знам как ще се престраша като му дойде времето  Shocked

Да ви питам за бибките - хич не ми се ще да му давам, но понякога само така заспива, а като го боли коремчето много го успокоява. Не съм забелязала да му пречи на сукането. Дали има проблем да му давам? Вие давате ли залъгалка?

Е, това беше. Нададе боен вик!  Mr. Green

 Hug и до после!

# 125
  • Мнения: 17
Здравейте и от нас Simple Smile и ние ще сме набързо Wink
Честито на всичко новообебили се мамчета , да са ви живи и здрави бебчовците.
 Добре дошли ина новозавърналите се ...ще споделяме опит.
 Аз да спретна бърз отчет от днешната консултация. Ачо си е супер , малко сме го одундили ама надявам се да не е страшно. От изписването когато беше спаднал с 300 г.  ( 3700) до днес вече месец и 5 дни сме надали 1300. В момента е 5 килограма малката ламя. Педито каза че е много и да му слагам режим да не го кърмя на поизкване. Каза че това че ми виси по няколко часа на гърда било глезене  newsm78 ( аз все си мисля че няма как едно бебе на месец да се глези )
 Каза да почнем да пропускаме нощното хранене в 3 за сега ( а то при нас хич не е в 3 а си е когато иска  hahaha) и по-късно да се пробваме да пропускаме и храненто в 12. Е да ама как като писне тоя змей че е гладен ходи му обяснявай че е на режим  ooooh!. Но ще се борим някак си ясно е че няма да стане от ведъж.
 Каза че ще ме праща на детски ортопед като отидем на втората консултация тоест в началото на третия месец. Аз си мислех че трябва сега. За ваксините се разбрахме да ги отложим с един месец. Тя не е привърженик на ранното ваксиниране на бебетата , бил им още слаб организама за да ги атакуваме сас вируси. Иска да почакаме . Е на мен ми се стори разумно и се съгласих.
 Пъпчето е наред но пак го залепи за всеки случай за още една седмица да зарасне по-добре. Каза да мажем със зехтин или бебешко олио само гънките на бебчо не и цалото бебе.  А и сме пораснали с 2 сантиметра вече сме 56см. Но на това килце и триста които сме трупнали на дупарата за един месец ми се струват малко 2 сантиментра. Може найстина да не ги мерят правилно. Защото не ми изглежда да е дебел.
 Друго не си спомням , а и не чух всичко че нашто гардже орева света докато бяхме там. Първо докато му отлепваха лепенката на пъпчето явно беше мног яка че направо видях как ми се повдига кожичката на милото имах чувството че ще се отлепи и тя  Shocked и сигурно го болеше доста. После се разциври докато го мерехме на килца и на сантиметри че беше голичак а никак не обича да седи разсъблечен.
 Това е чао за сега малкия се смили и ме остави да си попиша, но това пък означава лош за вас. Има да чететееееее...... Joy

# 126
  • София
  • Мнения: 1 979
Здравейте на всички.

Иве
,добре дошла,като прочетох колко си изстрадала и ми стана много гадно,а аз се оплаквах дето секциото ми мина като по ноти... Sad Важното е,че вече сте добре и вкъщи с малкото мишле!!!

Инче
,аз му давам залъгалка на моя юнак от момента,в който се прибрахме от болницата,както и ти казваш и нас това ни успокоява като плаче милото,въпреки,че я смуче от време на време вече 2 седмици,това никак не му пречи на храненето от гърда,надявам се,че и за вбъдеще ще е така.

PIS74f
,значи гледаш голям мъж!Да ти е жив и здрав!Ама не знам как ще го отучиш от нощното ядене,няма да е лесно.

^desika^, аз четох,че газовете при бебетата се получават заради коликите.Никола непрестанно пръцка,когато го боли коремче и се свива милото Sad

Elisana
Честита дъщеричка да ти е жива и здрава!!!


Жълтият Ламтурник , разбирам те много добре как се чувстваш!И аз понякога се чувствам леко натоварена,при мен няма друго дете,на което трябва да обръщам внимание,но таткото ми е достатъчен.На моменти имам чувството,че ме ревнува от бебето.Вярно е,че нямаме много време един за друг заради малкия и усещам,че това го изнервя и понякога ми се сърди.Снощи например цяла вечер се занимавахме с бебо,който плачеше с колики и накрая таткото успя да го приспи,но аз също заспах,бях много уморена и той не беше очарован,че не сме се видели и за пет минути.Не знам как хем да съм добра майка,хем да ми е чиста къщата,хем да готвя от време на време и като капак да съм добра съпруга,направо си се разкъсвам.Вярно е,че милото помага,но в крайна сметка той си почива от бебето в работата,вижда се с други хора има контакти и се разтоварва макари на работа,а аз през 3 часа вадя цицата,нощем също все си прекъсвам съня и е нормално да съм изморена и изнервена понякога.
Ох,съжалявам,че ви занимавам с глупости,но на кого да споделя друг... Sad

# 127
  • Мнения: 238
Ох, добре, че сте вие да пишете, че да има какво да чета докато малката ми виси на цицата ..... ПИС, не знам как го правиш това хем да кърмиш, хем да пишеш.... моята мома така лакомо яде и се дави, че не смея да си отклоня погледа от нея  Confused А и от вчера я хвана пак кризата на растежа и яденето е през 1.5-2 часа, направо съм скапана #Crazy

Да ви питам - някои мами се бяха оплаквали, че мъничетата са им излезли пъпчици - имате ли още? Ние сме изринати по бузите, по вратлето и по главичката. Педито ни изписа Мустела-хипоалергичен като не каза от какво са, а тази от болницата каза, че е алергична реакция към храна и изписа Локоид и Линола фет, та се чудя с какво да мажа?!  Thinking Някой да е ползвал тези мазила? А и вече се чудя какво да ям и от какво може да е алергичната реакция newsm78

Гледам, че сте обсъждали памперсите. Явно проблема е при момченцата. Ние сме на Либеро и е пропуснал само веднъж и то защото не можах да го сложа добре - малката се върти и усуква като змийче като я обличам. За разлика от Ачо на ПИС тя много обича да е гола и реве като усети, че я обличам.

Да се включа и за акта за раждане и еднократната помощ. Аз взех акта от общината преди 2 седмици, като ми искаха моята и на таткото лични карти. Аз не носех неговата и обясних на служителката, че не мога да оставя мъжа си без документи да се разхожда из града /а и това е забранено по закон/, та тя се смили и ми даде акта. Каза ми, че за еднокр. помощ трябва да си извадя и удостоверение за родствени връзки /от съседната стая/. Плаща се между 4 и 8 лв. в зависимост от вида на услугата - обикновена, бърза или експресна. Предупредиха ме да не ламинирам акта за раждане, защото на гърба му се пише, че съм получила тази помощ.
После в Социално подпомагане попълних молба и ми взеха акта за раждане и удостоверението. Въпреки, че в молбата пише да попълниш банкова сметка служителката ми каза, че тази еднокр. помощ се изплаща в пощата!!! Казаха ми след 2 седмици да ида да ми дадат заповедта за изплащането и акта за раждане. А кога ще я изплатят ..... ще питам като ида в края на тази седмица.

И да ви се оплача - на нас ни окапва косичката, сега приличаме на оплешивяваш пенсионер  Sad Кога трябва да поникне новата коса?

Това е за сега от мен, че сега пък се разхълцахме .............

Много стиснати палци на чакащите  Peace, и повече сън на обебилите се  Hug


# 128
  • София
  • Мнения: 12 250
Да питам - трябва ли да се цедя  newsm78 На малкия май си му стига, защото или заспива блажено след 20-30 мин сукане или връща понякога, ако е хапвал 40-50 мин. Все се терзая, че не замразявам кърма, ама защо пък да се завъртам в кръга на цеденето... Вие какво ще кажете?
Да ви питам за бибките - хич не ми се ще да му давам, но понякога само така заспива, а като го боли коремчето много го успокоява. Не съм забелязала да му пречи на сукането. Дали има проблем да му давам? Вие давате ли залъгалка?
   Малко по-долу пуснах линк със статия кога има нужда от цедене. Аз лично бях замразила около десетина от чашките на Авент и като почна да им изтича срока на годност във фризера се чудех какво да ги правя. Мисля че им варих мляко, тоест кърма с ориз  Simple Smile Реално ако захранваш късно, тосет след 5-6 месец и не заместваш бързо хранения, от кърменето те си получават повече от достатъчно мляко и не е нужно да добавяш към пюретата или кашите. Прецени си сама най-добре, но при мен наистина се оказа че нямам никаква нужда дори от малкото замразена кърма и се чудех какво да я правя, а е много кофти да я изхвърляш като знаеш какво ти е коствало да я събереш. Ако си кърмиш на поискване пък от друга страна винаги ще имаш достатъчно за бебето и без да се изцеждаш  Simple Smile
   За бибероните могат да се предлагат стига да не се прекалява, тоест всичко в границите на умереното е допустимо. Но ако бебето плаче от глад, а ти му предлагаш бибата за да се отдалечи момента на кърмене например, това вече може да доведе до намалена лактация и проблеми с наддаването. Лично аз бях решила че няма да ползвам биберони, заради връзката и риска за лактацията. Когато двете ревнаха обаче на два гласа набързо си промених мнението, само че не и бебетата. Така и не пожелаха никога да засучат биберон, което ме спаси пък после от необходимостта да ги отказвам от тях. Реално след втория месец незнаеха изобщо какво да правят и бибероните на шишета и никога не сме ползвали залъгалка и биберони  Simple Smile

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ето няколко снимчици от нас

http://tania.lalev.biz/

# 130
  • Мнения: 67
Здравейте, мога ли да помоля някоя мама да сложи снимка и на нашият юнак на 1-ва страничка.Качила съм снимки в албума. Hug

# 131
  • Мнения: 75
Здравейте.Имаме си вече бебче. Hug HugНа 15.02.09г се роди дъщеря ми Маргарита.Секцио-3850кг.51см. Вече сме си в къщи и се гледкаме  с моята сладка принцеса.  bouquet  bouquet
Ето и снимки: http://burnx.hit.bg/DSC00475.JPG , http://burnx.hit.bg/DSC00464.JPG   http://burnx.hit.bg/DSC00479.JPG   http://burnx.hit.bg/DSC00479.JPG   Все е с таткото,нали е неговата прицеса.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 19:09 от Нелинда

# 132
  • Мнения: 24
Здравейте, мога ли да помоля някоя мама да сложи снимка и на нашият юнак на 1-ва страничка.Качила съм снимки в албума. Hug
Охооо тичам да видя градския та да го разпозная после в парка  Peace Колкото до снимките на 1-ва стр. Фокси ще ги направи и ще ги добави въпрос на време е каквото сега няма със сигурност нека не и даваме зор  Hug

# 133
  • София
  • Мнения: 216
Много благодаря за снимчицата на 1ва страница, разбирам какво е като трябва да се грижим и за малчовците, не е никак малък жест   bouquet

Благодаря за поздравите Инче, Хетера, само да стане по-топличко навън и ще ходим на разходка с двамата юнака, нямам търпение направо Simple Smile

# 134
  • Мнения: 171
Елфитка голяма сладурана е Таничка,одрала е кожата на татко си Hug
Да ви е жива и здрава и чакаме да разказваш как е минало всичко

Общи условия

Активация на акаунт