Отговори
# 105
  • Мнения: 56
Елфитка, на кутията не пише ли за съответната възраст какво количество трябва да даваш? На Аптамила го пише това, за другите млека не знам, но ако няма такова инфо свържи се с педиатъра ви.

# 106
  • в гората
  • Мнения: 25
 Здравейте мамминки и бременелки, аз все по-рядко се докопвам до компютъра.
 
 Честито на новите мами и леко раждане на тези на които все още предстои.
 Да се похваля ние вече сме изцяло на кърма даже доизцеждам по около 30г.И ние изпадаме в истерия когато огледнеем  ooooh!, бяха ми казали да го храня на не по-малко от 3часа, като през нощта да има по-дълга почивка от около 5-6ч., но то като огладнее много аз си му давам и малко по-рано (1/2 час примерно), а за през нощта сме си на 3 часа и си се буди като по часовник.Вие как сте с нощното хранене?
 

# 107
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте пак от мен Simple Smile

Докато мама е тук да помага имам все още малко време и за писане Simple Smile Гледам, че за раждане не си говорите, аз също нямам огромно желание да разказвам, равносметката е секцио, 10 дни температура, 8 дни антибиотици, надупчено дупе, 3 абоката, 12 дни в болница, но страхотни лекари и лекарката, която избрах за раждането и анестезиологът, който работи с нея, благодарение на тях се поосъзнах малко още в болницата, а като се прибрахме вкъщи всичко си дойде на мястото... Simple Smile Акушерките също бяха много мили и отзивчиви, наистина има страхотни хора сред тях Simple Smile, което не може да се каже за детските...не знам кой ги е учил на работа с родилки, но според една статистика, която си водих за 12те дни в болницата, смятам, че едва ли има и 10% жени, които да не са били разплакани от детските лекари и акушерки в болницата, може да са много добри професионалисти, но се държаха с всички меко казано ужасно...

Здравей, Елфита, добре дошла отново, за АМ аз стоях в болницата до 12тия ден, до 6тия ден беше на 50 мл, после 7мия беше на 60 мл, от 8мия до 10тия на 70 мл, 11 и 12ти ден на 80 мл, като се прибрахме вкъщи започнах да му давам според указанията на кутията по 90 мл вода + 3 мерителни лъжички мляко и се получават по около 100-110 мл готово АМ, мисля да му давам по толкова първия месец, защото той и толкова си изяжда, ако реша да му давам по 120 мл и 4 лъжички, няма да го изяжда, а дори и да го направи, ще върне, така че няма смисъл, а и нашият педиатър каза, че първият месец е добре да му даваме не повече от 100 мл, ама то си зависи от детето, колкото е по-голямо, толкова повече АМ може да изпапка Simple Smile А, да, на кутията пише бебчо да се храни до втората седмица по 6 пъти на ден с това количество, а до края на първия месец по 5 пъти на ден, но аз ще си го храня до края на 1вия месец по 7 пъти на ден, така че това е още една причина да не му давам според указанията на кутията, а малко по-малко.

За пъпчето да кажа, че нашето падна още в болницата, някъде на 8-9 ден, но и при нас кърви от време на време, според мен също е от памперса, а и от това, че бебчо има доста колики и понякога плаче почти до посиняване...ще пробвам това с марличката и аз, иначе подсушавам със спирт 2 пъти на ден и слагам топоцин, а ако се наложи и по-често, ако е текло кръв например, защото не всеки път тече.

Между другото аз успявам да изцедя по 30-40 мл кърма на ден и затова бебчо папка АМ, а кърмата, която изцеждам давам при едно от хапванията като намалявам количеството АМ. Сега яде по около 100-110 мл на ядене и до преди ден се хранихме през 3 часа, т.е. 8 пъти на ден, но вчера говорих с една пенсионирана лекарка, която каза, че е хубаво да изключим нощното хранене, а пък и на кутията с АМ пише първите 2 седмици да се храни бебчо по 6 пъти, от там нататък по 5 на ден, ние ще ги направим 7 за сега, пък да видим, жената каза като стане около 4 кг да изключим и папкането в 12 вечерта и така да спинка от 9 - 9 и нещо до 6 сутринта, тези от вас, които хранят бебчо с АМ под какъв режим го хранят? А, Стаси също връща понякога, но мисля, че е нормално, като му се препълни стомахчето какво да го прави това мляко, с уригването нямаме особени проблеми, но понякога връща въпреки, че се е уригнал, а понякога не успяваме разбира се.

За коликите, бебчо също има доста и доста плаче, пробвах с еспумизан Л и колийф, но мисля, че нито едно от двете няма особен ефект, давах и чай от копър на хипп, но Стаси не го харесва, само му се мръщи и го плюе. Купих му друг чай на Хумана - за сладък сън, снощи като не го хранихме в 3-4 часа с него го успокоявахме, ама освен, че изпи 60тина мл. не се случи нищо кой знае какво, не се успокои особено.

Имаме и друг проблем, едното ни оченце има секрет от както се е родил, понякога изчезва за няколко дни, но после пак се появява, някой от вас има ли този проблем и как се справяте с него? Аз мия оченцето с тампонче с преварена водичка, но ефект няма.

Всъщност затова му изследваха и секрет от нослето и гърлото в болницата и се оказа, че имаме бета хемолитичен стрептокок Б, понеже и при мен изследваха кажи речи всички възможни секрети се оказа, че в организма ми няма никакви бактерии, само гъбички в някои от изследванията, аз родих и секцио, та се чудя откъде се взеха тези стрептококи, но...както и да е...в болницата понеже му ги откриха на 6тия ден от раждането, всъщност тогава му взеха секрет, а резултата излезе след 3 дена, та му биха 5 дни пеницилин мускулно, след това ние вкъщи му давахме 5 дни антибиотик през устата, тъй като лечението за този тип стрептокок е минимум 10 дни, сега се чудя, като свършихме антибиотика трябва ли да ходя на контролен преглед, никой нищо не ми е казал, някой от вас имал ли е подобен проблем? Иначе сме си напълно здрави, бил само носител, а в епикризата, която ми дадоха като ни изписаха пише, че след проведеното от тях лечение, показателите са се стабилизирали, а те контролна микробиология не са му правили, нито пък са му взимали кръв последния ден, как решиха, че са се стабилизирали показателите, не знам, иначе кръвните му изследвания винаги са си били в норма.

Накрая да честитя и на всички скоро родили мами, да си ви живи и здрави малките сладури и много да ви радват и слушкат Simple Smile))

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
emym ,на кутията най-малката дадена възраст е 2 седмици,а ние сме на пет дни.Педито утре ще питам.Но исках да разбера вие как давате.

# 109
  • София
  • Мнения: 83
Добър ден и от мен!
Днес сме малко активни явно бебчовците не спинкат.

Моят Алекс се буди на около 3 часа.През ноща може и да са 4.Но ние нали ядем по 1час и повече и докато се нахраним и наспим идва другото ядене.Това с кърменето и дохранването е много ужасно.Момичета които дохранвате я помогнете.Колко АМ му давате след като е хапвал и от вас.Аз колкото и да му направя имам чувството че ще си изяде всичко и когато му дойде в повече го връща.

Правите ли неще вече с пишката(при тези мами с момченца)?

Вие какъв прах за пране ползвате?Аз в момента Тео бебе,но май не изпира много добре(например ако памперса е пропуснал аки си остава петно.Явно трябва да се накисват ли  newsm78).Избрах него защото четох много добри отзиви.


Нали ползвам Памперс и смених с Либеро.В началото не пропускаха,но имам вече няколко мокри дрешки и от тях.Явно при момченцата ще се преобуваме по-честичко.Неприятното е през ноща само.


Хайде до после милички че се събудихме и време за ам ам  baby_neutral baby_neutral и смяна на памперса.  Joy

# 110
  • Мнения: 56
Елфитка, ние пиехме на тази възраст по 30-40гр. ( бяхме още в болнеца и дохранвах)
ларакрофт, аз ползвам Сано Максима, по-добър е от Тео Peace

# 111
  • Мнения: 173
Елфита, понеже ние се родихме по-едрички и давам повече АМ - първо кърмя, но мъникът продължава да е гладен - миналата седмица давах по 80 мл, а сега давам вече и по 100 мл - сутринта се изтеглихме колкото е възможно на нашия кантар и сме 4300 гр. Така че млякото е според кг, а не според възрастта - така и ми обясниха в болницата  Peace
Ларакрофт1, и на мен ми е притеснено да не му давам много АМ след кърмене, ама като гледам си го изяжда, дори и да не успея да го уригна връща съвсем малко (поне до сега, дано и занапред), но и при нас се получава една ситуация - уж се опитвам да го кърмя само - ама той по 1 ч суче, после докато се подундуркаме и ето време пак за ядене - минали 2 ч и тогава давам АМ  Peace
А за памперсите - при нас е абсолютно същото положението - сменихме с Либеро, но от вчера имаме пробив в системата  ooooh! Сега постоянно го проверявам - да не кажа, че като се събуди от сън сменяме памперса, ама като вземем да го храним има доста силни пръцкания и звучно пак се нааква, чак миризмата се разнася в цялата стая и айде пак наново  Crazy

# 112
  • Мнения: 2 784
Най-сетне да ви изчета.... Grinning
Честито на новообебилите се мами! Желая им здрави нерви, поне 6 часа сън, много мокри памперси, а скоро и най-сладките бебешки усмивки!
Wondertedy7, на патерица ти желая Честит Рожден Ден! Да те радва малката ти госпожица, а мъжо ти да ви носи и двенките на ръце!
Айла, мерси за линка към блога на Хедра. Бях го чела преди няколко месеца и наскоро го търсих точно заради тази статия.  bouquet
Моят болничен също още не е преведен, а е от 05.01.Надявам се скоро да го преведат, за да си позакрепим финансите. Rolling Eyes Колко време след подаването на документите се изплаща първоначалната помощ?
Иначе, и моята малка ламя е от неспокойните. През деня пак по- подремва, ама през нощта иска да е на гърдите ми почти постоянно. Накърмя я, оставя я и 10 мин по-късно вече пищи. Сигурна съм, че не са колики, не е и да не и стига. Снощи, след 4-5 ставания се предадох и не я оставих в кошарката, а след като я накърмих я търкулнах до себе си и я гушнах. Осигурих си две порции сън по около 3 часа. Но пък изпуснах да приготвя каката за градина. Дано не се е разстроила, милата!
Да си призная, малко нанагорно ми идва- гледам да върша всичко, което съм вършила досега, плюс да обръщам повече внимание на каката(малко е травмирано детето, взе да се напикава пак, все ни търси , за да ни гушка...) и плюс да се грижа за малката. Направо ще се разкъсам. Cry Но иначе пък съм по-спокойна в грижите, не се притеснявам излишно с бебето, както бях с каката- опитът си казва думата, явно! Wink

# 113
  • Мнения: 1 560
  HeYkpoTuMa  за цеденето с помпа, много зависи за какво ти трябва. Извинявай но не съм в час. Ако храниш само  с изцедена кърма може да видиш тази  статия -  Започване и поддържане на лактацията, когато бебето не се кърми  Иначе тук е описан варианта, кога в други случаи реално се налага да се цедиш, ако искаш да замразиш определено количество, или да оставиш да се нахрани бебчо, или за облекчаване на гърдите - Изцеждане на кърма, кога е необходимо това?
Всъщност кърмя, но  май произвеждам мляко колкото за целия китайски народ и се налага да облекчавам гърдите си. Благодаря за линковете!

# 114
  • Мнения: 806
Здравейте момичета,
Не съм се вписвала отдавна.  Hug  Не ме забравяйте.
Ние се преместихме в новата къща и голяма работа ми се отвори между това и бебо.
Сега ще ви прочета и ще разбера какво съм изпуснала.

 Hug на всички.

# 115
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен,момичета!
Ларакрофт1,откажи се да сменяш марките памперси.Каквито и да слагаш все ще се мокри-при момченцата е така.Аз сега с малката кукла се родих-ака,пишка все си е суха.Баткото пък все беше мокър.
iva_angel,не искам да ти се бъркам,но според мен си го храни при поискване детенце.Сина ми го храних по тая система-последно в 12 ч. и после в 6 ч. сутринта.Резултата беше-неспокоен сън и наливане с вода цялата нощ.Ама аз тъпо и упорито слушам докторите.Сега принцесата я кърмя и през нощта.В началото по-често,а сега на около 3 часа.Тя сама си влезе в режим.Снощи даже почти не яде по-скоро да си посуче колкото да си заспи отново.
И нас ни налегнаха коликите.Давам Еспумизан и май има някакъв ефект.А за разходките-всеки ден я изкарвам по малко според времето.
Чао момичета-вече е будна и търси си  манджата Joy bombs

# 116
  • Мнения: 806
larakroft1 И аз започнах да дохранвам с АМ преди седмица.  Кърмата ми упорито спира.
За памперсите - и при мен пропускат всички.  Пишката още нищо, но след 2 месец ще обрязвам бебо.  Така сме го решили с татито.

За храненето Бебо яде вече по 120 мл АМ на всеки 4 часа.  Сам си се буди като часовник да яде. 

За коликите Присвива го коремчето и даже на сън проплаква.  Не знам какво да му дам, нищо няма ефект.  Ака зелено в момента.  Какво е това?

# 117
  • Мнения: 179
  Здравейте мили мамчета 

Влизам да се похваля, че на 19.02. в 03.20 ч. се роди втората ми дъщеря Моника с мерки 3350г и 50 см. Нормално раждане.

От неделя сме си вкъщи вече.Засега сме кротки - ядем и спим. За раждането ще разкажа малко по-късно, а и имам  сигурно с две теми да наваксвам...

Честито междувременно на всички , които тези дни са станали мами....
и леко раждане  на все още чакащите...

# 118
  • София
  • Мнения: 12 284
  HeYkpoTuMa   значи по-скоро втората статия е за теб. Съвсем нормално е когата следе зрялото мляко, да има едно препълване и по-голямо производство, защото организма се подсигурява тъй като незнае колко бебета трябва да се кърмят, както например варианта при мен предния път с две, за да им стигат. С течение на времето според търсенето, се регулира и количеството на кърмата. Затова е хубаво да не изцеждаш до дупка, особено след кърмене, а само колкото да облекчиш напрежението между храненията. Най-хубавото е ако може да слагаш бебето на гърда да ти облекчава гърдите, ако е съгласно да суче, тоест на на поискване от страна на бебето, а от страна на майката  Simple Smile. Все пак не оставяй гърдите ти да станат много препълнени, защото съществува риск от запушвания, можеш просто да си вземеш един топъл душ и леко да изцедиш гърдите колкото да спадне напрежението и да издържиш до следващото кърмене на бебчо.

# 119
  • Мнения: 72
Здравейте маминки,
Честито на всички нови  мами  bouquet
Аз нямам време да чета и пиша,в къщи сме с баткото,който мрънка за всичко с повод и без повод.
Ходихме на 1-ва консултация-родихме се 3700 както писах,на 2-я ден казаха че сме 3450, 50 см, на консултацията на 22 ден - сме 4630гр, 55 см,сигурно не може да сме пораснали 5 см за 22 дена, а по-вероятно да не са ни премерили правилнопри раждането, на кърмене сме през 2-2,5 ч,лакоми сме и с много колики-до сега с Еспумизан,а от вчера със Саб Симплекс,но само сушоара го оправя временно май да го затопли.Трябва да му взема имаше едно мехлемче за корема да се маже против колики май.
Ако някой може да ми сложи снимчица на първа страница от албумчето съм качила-роден е на 29.01 ще съм много благодарна.
Късмет на всички,които чакат обебването още Hug
Като мога пак ще пиша Hug

Общи условия

Активация на акаунт