Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Честити бебчета на новите мами! Честит рожден ден на WONDERTEDY! Май доста съм пропуснала покрай грижите за мойта глезана! newsm78 На нас още не ни е паднало пъпчето, което доста ме тревожи, ама според лекарката са виновни "тия нови щипки". При вас как е? Дали има място за притеснение? newsm78

# 91
  • Мнения: 2 829
emym, За да мога нещо да ти кажа ще трябва да разкажеш малко повече подробности-колко се роди юнака, колко го изписаха, колко тежеше на консултациите и на кой ден бяха те. Колко пишка и ака, колко пъти на ден яде. Иначе, само по себе си 30 гр. за 2 дни не е обезпокоително, т.к. кърмачетата наддават скокообразно- т.е. може за 2 дена да наддаде 200 гр. и след това за седмица-само 50. ЗАтова и теглото се следи за по-дълго време. Но ако това е дългосрочна тенденция-т.е. ако 10-15 дена все така наддава трябва нещо в храненето да се промени. На първо място да опиташ да храниш повече пъти на ден, евентуално да цедиш след кърмене и да дохранваш с кърма и чак като крайна мярка-АМ.

# 92
  • Мнения: 171
Здравейте и от нас,ние днес бях на първа консултация,наддали сме 800 гр.и лекарката  Shocked
но на мене ми харесва.Изписани да пием по 2 капки на ден витамин Д за рахита,а искам да попитам мамите които дават Вигантол,по колко капки дават,защото ми казаха че 2 капки били малко.А също имам въпрос и към мамите които изцяло дават АМ,кога приготвяте млякото,като се събуди бебето или по рано и ако остане мляко хвърляте ли го?Защото при нас е много криво,Ивето е лакомница и яде по 120-130 гр.Но не мога никога да й направя точно количество,а после остатъка нещо не ми се хвърля,свиди ми се,то голяма разсипия това мляко.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 304
  Хайде и аз да се включа. Въпреки че предния път и аз бях секцио при секс също изпитвах болка и въпреки, че имах желание не се получаваше в началото. Определено ако кърмите е възможно сухотата да се запази по-дълго и тогава е хубаво да се иползват овлажняващи средства.
 
Изцяло сме на кърма, но детето трябва да изяжда по 80 мл, а едва изцоква 50-60мл. Нямаме никакъв режим, когато стане и започне да плаче и аз й давам да суче! Спокойна е, спи по 3-4 часа след кърмене, а не изяжда достатъчно! Кърма имам много и хвърлям по 4-5 шишета от 125 мл. Дано да се нормализира, че постоянно съм мокра, въпреки, че слагам подплънки и се цедя след хранене! Много съм ядосана, че при толкова кърма, детето не яде! Чудя се дали да дохранвам с изцедената кърма? Преди така правех, но после не искаше да суче от мен. Лесно й е с шише!
   Дидерончо, съвсем нормално е за бебчетата кърмени от гърда да изяждат различно количество на всяко едно от храненията. Важното е сумарно за денонощието количеството да е достатъчно за да наддават колкото трябва  Simple Smile Следи памперсите, хубаво ще е ако имаш мерене на втората седмица за да видиш дали наддава достатъчно, тогава ще можеш да се успокоиш и просто да изчакаш да си изгради режим само бебчето или с твоя помощ  Simple Smile Ако обаче има проблем с наддаването, може и да се наложи дохранване с изцедена кърма, но това както сама си установила от предния път е предпоставка за евентуално отбиване и ако няма нужда е хубаво да го избегнеш. За да намалее протичането трябва лактацията да се установи, това става обикновенно след първия месец. За да нямаш постоянно препълнени гърди е хубаво да не цедиш след кърмене, освен ако не искаш да замразяваш кърмата, но както ти пишеш я изхвърляш. Бих ти предложила просто да намалиш изцежданията постепенно и да изцеждаш не след кърмене, а евентуално когато гърдите са ти много напрегнати съвсем малко, за облекчаване, но не до край защото това стимулира още по-голямо производство на кърма. Така производствато ще се регулира според нуждите на бебчето  Simple Smile Изцеждането след кърмене поддържа по-голяма лактация, като за две бебета например и увеличава риска от препълване и запушване, също така увеличеното производства крие и риск, бебето да се наяжда само с предното мляко и да не стига до задното по-богато на мазнини мляко, просто заради голямото количество кърма и предно мляко.
   
Гери Колева[/size][/size][/color] положението с храненето е 1:1.И при нас не се разминава без АМ
,за което много се ядосвам.Държала съм го до 2 ч.на гърдите си и няма нахранване това дете, бях чела в кърмаческия форум ,че такова нещо като рядка кърма няма, но не мога да си обясня по друг начин защо не може да се наяде, при положение ,че имам кърма. newsm78
   Тонита така както го описваш ако си сигурна че имаш кърма, е хубаво ако се налага дохранване то да става с изцедена кърма. Единствения причина ако майката има достатъчно кърма, бебчето да не се нахранва е ако не суче ефективно и не поема гърдата правилно. Често неефективното сукане се наблюдава при недоносените дечица, както беше случая при мен. В този случай наистина се налага дохранване, като винаги преди това има кърмене от гърда и така с течение на времето докато бебето расте и придобива сили и умение в кърменето постепенно се преминава само на хранене от гърда. Ако обаче проблема е в неправилно поемане на гърдата, то бебето не може да стимулира правилно лактацията и да изцежда добре гърдата и трябва да се открие и реши проблема. Може да пробваш и компресията на гърдата. Тук са посочени пози за правилно поставяне на гърдата и ефективно сукане - http://www.drjacknewman.com/videos-good-drinking.asp
Цитат
Забележете позицията на бебето на гърдата. Брадичката е опряна в гърдата, нослето е свободно, долната устна на бебето покрива по-голяма част от ареолата в сравнение с горната устна. Това е асиметричното поемане на гърдата.
Паузата в брадичката по време на сукането означава че бебето в момента е с устичка пълна с мляко. Колкото е по-дълга паузата между глътките, толкова повече мляко поема бебенето.
Бебе което суче по този начин около 20 минути например, ние обаче не препоръчваме кърмене по часовник, може да не пожелае втората гърда, защото ще се е нахранило само от едната
     emym довери се на педиатърката и виж след седмица или две как е наддаването отново. Ако това ви е първо мерене на кантара при педиатъра едната възможност е просто да има разминаване в кантарите при педиатъра и в родилното. След като педиатърката е спокоина и бебчо е изсукал достатъчно, а и ти самата смяташ че имаш достатъчно кърма и памперсите са пълни, просто продължете да се кърмите и след седмица помоли педиатърката ви отново да отидете да ви премери. Вярвам че резултатите ще бъдат отлични, ако все още имате проблеми с наддаването вече ще могат да се обсъдят варианти за решаването на проблем  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 69
dor77 и аз като теб родих секцио в Шейново . В реанимацията едно такова лъскаво , чистичко , всички много мили и любезни се суетят около теб , направо да ти е кеф  Laughing И после в стаята - шок и ужас  smile3556 Обръщам се към сестрата с въпроса къде е скритата камера , а тя се смее и вика "Еееее майче , вече си в реалността !" Направо щях да припадна  Joy

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте момичета!
Предавам се, не мога да изчета всичко написано докато ме нямаше.
Да кажа едно голямо Честито на всички нови мами! Стискам палци на тези които останаха, желая им много късмет!
Ето малко снимки от нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345326 Имам и въпрос на кого да изпратя снимчица за да бъде лепнат и моя хубавец на първа страница?
Ние сме добре. Храним се с завиден апетит. Аз се боря упорито с разранени зърна. Една ле кърка в болницата ми каза че имам плоски зърна и ме посъветва леко да издърпвам зърното няколко пъти преди да го дам на малкия, дано не си внушавам но мисля че за сега работи. Ползвам понякога и селиконови зърна, но имам чувството че така бебето не изсуква достатъчно, може би защото ми е кльощавелчо още  Wink.
Поздрави на всички! Хайде да се раждат всички бебчовци и да се прехвърляме в другия отчетен форум  Hug

# 96
  • Мнения: 27
Здравейте, февруарски майчета. Влизам да поздравя новообебилата се мама Дарина. Страхотна изненада  Grinning
Дари, пожелавам ти най-красивата, най-послушната и най-обичната дъщеря. Бъдете здрави и се радвайте на всеки миг от новия живот.

# 97
  • Мнения: 24
Здравейте мамчета   bouquet
Много ви благодаря за милите пожелания   love001

честити бебчета на Daya9, Blueberrygirl,iri_is . Само страхотни мигове с тях им пожелавам

Аз искам да попитам вие ползвате ли тази вода за нослето и как , защото аз взех обаче ме е страх да му пръскам на горкото мишле в малкото носле да не го нараня то много голямо изглежда това пръскало  newsm78 и тази помпичка не ми е много ясно как да я ползвам  Blush

# 98
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА Daya9, Iri_isBlueberrygirl
Да са ви живи и здрави малките съкровища и да ви носят много много радости  Hug Hug Hug


Wondertedy, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!
Пожелавам ти да си здрава, усмихната и жизнерадостна и да се радваш на много любов и семейно щастие с любимия  и малкото сладко бебче  Hug


Привет на мамите, които са се завърнали на линия  - леко и спокойно да вървят грижите за малките бебенца !!!


Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 00:52 от nejno_cvete

# 99
  • Мнения: 1 560
Добро утро, мамчета!
 

Ида попитам - по колко пъти на ден се цедите с помпа?



И още един въпрос - еднократната помощ се взема по постоянен (по лична карта) или по настоящ адрес на майката?

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 08:38 от HeYkpoTuMa

# 100
  • Мнения: 356
Добро утро!Как сте днес?
Страхотна закуска!Направо ми текнаха лигите  Embarassed

# 101
  • Мнения: 56
Добро утро!
Неукротима, с тая закуска изби рибата, душка Wink Еднократната помощ се взима по постоянен адрес ( по ЛК).

# 102
  • Ямбол
  • Мнения: 38
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА DAYA7, ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА, МНОГО, МНОГО ДА ВИ РАДВА, ДА СЛУШКА И ПЪЛНИ ПАМПИТЕ.
Извинявам се за нахлуването в темичката ви

# 103
  • София
  • Мнения: 12 304
  HeYkpoTuMa  за цеденето с помпа, много зависи за какво ти трябва. Извинявай но не съм в час. Ако храниш само  с изцедена кърма може да видиш тази  статия -  Започване и поддържане на лактацията, когато бебето не се кърми  Иначе тук е описан варианта, кога в други случаи реално се налага да се цедиш, ако искаш да замразиш определено количество, или да оставиш да се нахрани бебчо, или за облекчаване на гърдите - Изцеждане на кърма, кога е необходимо това?

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета,ние от вчера сме вкъщи.

Мамите,които дават само АМ-по какво схема го увеличавахте?Днес сме на 5 дни и давам по 50 мл мляко.

Общи условия

Активация на акаунт