Отговори
# 150
  • Мнения: 2 784
Фокси, Линеа Негра се нарича и изчезва около половин година след раждането. Дължи се на някакви хормони от бременността.
Лукрециана, на мъжо му казали уж че до 20 март ще получим еднократната помощ, около месец отнемало обикновено.
Момичета, малката има някакакво бяло налепче по езичето и майка ми ме стресна, че било млечница. Нали не е задължително? Аз си мислех, че от кърмата остава по езичето.

# 151
  • Мнения: 2
Честито бебче на Нелинда
Да ви е жива и здрава дъщеричката и да расте весела и  чаровна  като едно красиво цвете както и такова цветно име  Hug


Да ви кажа за линията, при мен е доста ясна и по-тъмна, направо си е кафява, започва почти  под гърдите и чак до долу, дори под пъпа е малко по-широка. Незнам дали има връзка с пола на бебето, според мен няма, защото съм чувала и за майки на момичета че имат такава. иначе моята кожа е средна, по-скоро светла. Наскоро коментирахме тези линии с една бременна приятелка в 7ми месец, показахме си  коремчетата Laughing, тя също носи момченце, но при нея  е едва едва забележима, явно е до тип кожа.
При мен се е получила и една пигментация с тъмни точици отстрани на гърдите и около пъпа  Rolling Eyes, а и по челото имам лека пигментация, изобщо типичните прояви на бременността не ме отминават  Wink

Тифани, ние май ще си правим компания с големите кореми до края  Laughing, то вече почти не останахме очакващи, нашите бебчета много търпеливи ще се окажат, явно доста им харесва да си ги носим на топличко   Laughing, ама те не знаят миличките вече как натежават и кръста как наболява  ooooh! Но аз нито за миг не се оплаквам от положението, галя си коремчето и не му давам зор да излиза, когато си реши, тогава Heart Eyes.
Засега нямам силни контракции, само стягане на корема, тежест и бодежи ниско долу, а и усещам бебчето вече доста ниско, особено понякога като си движи главичката или ръчичките, мъжа ми казва че определено корема ми стои някак на по-ниско , чувала съм че тези неща показват че наближава раждането  Rolling Eyes
На мен лекарите ми изчисляват термин за 1 март, понеже няма 29ти февруари, а иначе 40те седмици ми изтичат на 25ти, затова съм си задала тук тази дата, а и лентичката така ми показва.  Та си мисля ако изчака бебчо до 1ви март, ще ми хареса като дата, бъдещия татко и той е роден през март... Здраве да е само  Party

Между другото имам едно въпросче към мамите, които са пили босилек, аз си взех босилек като суха подправка и се чудя кога би трябвало да започна да го пия  newsm78 в деня когато усетя контракции или може и ден два по-рано от очаквания термин  Rolling Eyes
А босилека дали предизвиква контракции или само действа за по-благоприятно раждане?
Ще се радвам да разбера отзиви от някоя мама  Flutter

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 22:36 от nejno_cvete

# 152
  • Мнения: 6
За кафяватя линия-на мен с каката ми беше по-светла и изчезна когато тя стана на 6-7 месеца,а сега е по-тъмна и по-дебела от пъпа надолу,надявам се да изчезне и този път.

# 153
  • Мнения: 25
Фоксиииииииииииии, златна си, душа-човек  Hug Като имаш желание и време намираш, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ОТ МЕН ЗА СНИМКАТА НА МИШЕТО, А И СИГУРНА СЪМ - И ОТ ВСИЧКИ ЩАСТЛИВИ МАМИ!

Аз не съм писала отдавна, чета, когато мога, нещо ме хвана депресията май мен, колкото и да си мислех, че това са лигавщини и могат да се контролират... Най-много ме мъчи фактът, че имах неистово желание да кърмя, а се оказва, че кърмата ми не стига  Cry Тъпча се с жито, кисело мляко, чая на Хип и какво ли не още и въпреки това резултат почти няма. Мишо е голям гладник, яде си без проблем по 100 гр. и понякога иска още... Кърмя го понякога и по 1 час, но той си е гладен и се дохранваме... От 2 дни реших да се цедя когато е време за ядене, за да видя колко кърма има - вчера 1 път успях да изцедя 80 гр. и това е максимума. Средо цедя по 50 гр. Много ми е мъчно... А някои от вас се оплакват, че им е много... абе шантава работа, не си го избираме ние. Иначе нямам проблеми с кърменето - нямам запушени канали, не ме болят зърната...

Освен това от 3 дни има запек, аз се притеснявам, а той как се напъва и колко го боли не мога да ви опиша  #Crazy Вече не знам кога са колики, кога се напъва да ака и кога е гладен?!?!?!

Това с потенето явно е повсеместно явление - никога, дори през бременността не съм се потила така като... Или ме втриса или съм потна през нощта, средно положение няма! На всичкото отгоре милото го е страх да правим секс все още, поне тази разтуха да имах  Shocked

Хубавата новина - не знам как, но вече съм килограмите от преди да забременея  Shocked

Ако яна или Айла имат желание да ми помогнат и мислят, че има какво да направя повъпроса с кърменето - приемам съвети всякакви.

Лека и поспалива нощ ви желая   bouquet

# 154
  • Мнения: 356
Добро утро  Simple Smile
Хайде на закуската  Wink


# 155
  • Мнения: 80
Добро утро и от нас.
naiema-мерси за закусчицата  Hug-едва ли успяваме да хапнем, поне на картинките да се насладим.
Ние вчера бяхме на консултация-наддали сме 700 гр.и сме дълги +3 см.не гъкна милата, док.чак се очуди, че неможе да й чуе гласа, но на мишленцето ми толкова й харесва да е на вън, че не й се плаче.Иначе имаше и лоша новина, като се роди Нети педиатърката в болницата чула някакъв шум на сърчицето, следващите 5 дена 6 педиатърки не чуха нищо, но вчера нейната док.пак го чу  Shocked, сърцето ми се сви.От там хайде при най-добрия кардиолог в Пловдив на ехограф, той човека ни успокой, че има разширено предсърдие, нищо сериозно, поне по неговите думи, щяла да го израсте, но за всеки случай след 3-4 месеца пак да отидем-малко си отдъхнах-дано всичко с мишлето ми да е наред.
Нежно цвете къде ще раждаш във Весела ли?
За линията и аз я имам но бледа под пъпа.
Сега съм сложила малката кукла в нашето легло и така сладичко си спинка иначе нямаме проблем със спането в креватчето, през нощта само като се размрънка и правя млякото и я храни почти заспала, малко повече време отнема, но после като я оставя по-малко се гърчи и заспива бързо, като не суче толкова лакомо гълта по-малко въздух и е по-спокойна, за уригането при нас в повечето пъти действа като я оставя и след малко я дигна се урига все едно е изпила една каса бира, чак ме стряска че ще повърне. Laughing.
Стига толкова от нас, че и без това нямате време да четете.
Лек и спокоен ден на всички. Hug  Hug  Hug

# 156
  • Мнения: 242
Сладурини,заповядайте в НОВАТА ТЕМА В "РОДЕНИ ПРЕЗ 2009". Тази е все още валидна,но който желае може вече да пише в новата Mr. Green

# 157
  • Мнения: 6
zitkaпри кой кардиолог ходихте?Питам защото и на моето слънчице чуха някакъв шум,педиатърката в родилното ми каза,че бил физиологичен и се срещал често при новородените,но аз се притеснявам.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 250
  E просто не е истина, искам да се застрелям, два пъти вече не веднъж, два пъти пиша един дълъг пост и най.-накрая при превключване от БДС към латиница отварям нещо друго и губя написаното. Как може да съм такава шматка просто не ми е ясно  Close
 Извинавям се на мамите на които отговарям, но този трети път ще бъда доста по-кратка, много съжалявам....
 За линия негра, предния път с близначките ми се появи много рано и беше много ярко изразена, този път все още нямам и помен от нея, при условие че пак съм с момиче  Simple Smile Фокси много ти се радвам че не си се нацепила, аз не успях да се спася от тази екстра предния път  Simple Smile
  Mecholana  ще ти пиша на ЛС или ако искаш свържи се с мен на кюто ми, защото първо трябва да ти задам няколко въпросчета за да преценя каква е ситуацията и дали мога да ти помогна със съвети или да те насоча към друг  Simple Smile Кюто ми е 149438888 - Aila. Най-важното за успеха в кърменето е жалението и мотивираността от страна на майката, а ти ги имаш, така че вярвам в доброто развитие на нещата  Simple Smile
 
Днес ни измериха и понеже сме наддали 1000 гр от изписването (изписаха ни 3050, а сега сме 4150) ни казаха , че малката е прехранена newsm78 на мен хич не ми се вярва, да се прехрани кърмено бебе, а и като чета на повечето от вас толкова са наддали бебетата. Другото, което не ми хареса- докторката каза, да спрем изцяло нощното кърмене ( с риска да ни намразят съседите), защото ако продължим - до една година няма да спим през нощите....Аз и това не мога да си го представя - тя понякога се храни 2-3 пъти през нощта,как сега изведнъж
  За наддаването, може да видиш тези таблички на Световната Здравна Организация, те се използват като еталон, като са направени на база наблюдения на кърмачета, защото хранените дечица с АМ може често да наддават малко повече от тези на кърма.
   Това е линк към различни статистики - http://www.who.int/childgrowth/standards/en/
   Това е за връзката възраст - кг. Гледаш колонката в която рожденното ви тегло съвпада най-много, надолу по месеци - http://www.who.int/childgrowth/standards/WFA_girls_0_5_zscores.pdf
   За момиченце родено 3,2 кг, го дават именно 4,2 кг първи месец, тоест точно 1 кг наддаване  Simple Smile
   За нощното кърмене аз съм на мнение, че основно трябва да прецените какво смятате за правилно вие с таткото и бебчето. Лекарката е важно да се слуша за медицински въпроси, но именно по този въпрос смятам, че по правилно може да прецените вие. Повечето бебчета сами се отказват от нощното хранене към третия месец и когато станат към 5-6 кг. Преди това аз лично реших че ще ми е много по-лесно набързо да ги накърмя и да спим спокойно всичките, отколкото да се будят през час гладни и аз да ги залъгвам с водичка. Признавам си че по този начин се отказаха по-късно от нощното хранене, но това беше когато те бяха готови, като никога после не са се будели да си търсят водичка или нещо друго като заместител през ноща. Отделно трябва да отбележа, че нощното кърмене е много важно за поддържането на лактацията особено първите месеци и ако не кърмиш ще е желателно да се изцеждаш поне веднъж през ноща.
     Спомням се че една мама беше питала за водичката. Според моята педиатърка, а и препоръките на СЗО няма нужда от даването на вода на кърмачета до шестия месец, ако се кърмят изключително. Това означава приемане само на кърма, без даването дори и на вода - Exclusive breastfeeding
     Нуждата от вода на нас възрастните се обуславя от необходимостта от възстановяване на водно солевия баланс въз основа на приема на твърди храни и вода. Кърмата е в напълно правилното биохимично съотношение и именно затова няма нужда от допълнителен прием на течности, реално 80%от кърмата е вода. Даването на повече вода на кърмено бебе може да доведе до риск, от недостатъчен прием на кърма и стимулиране на гърдите. Лятото например ако кърмачето има нужда от повече течности, то просто търси гърдата и суче само предното мляко за да задоволи жаждата си  Simple Smile
 
 
 

# 159
  • София
  • Мнения: 2 508
Aila  202uu newsm74

# 160
  • Мнения: 72
Здравейте маминки,
включвам се с въпрос към варненки, къде се намира ГРАО Варна?От там пише,че трябва да се изкарва бележка за родените деца за получаване на еднократната помощ.

# 161
  • Мнения: 80
lori_v всичките педиатри ми препоръчаха д-р Димитров във ВМИ на Васил Априлов-служ.тел е 602513-Док.е възрастен мъж, не много разговорлив, но е специалист и се занимава предимно с много малки бебчета-прегледа е 30 лв., ако нямаш талон и гледа не само сърчицето.
Дано на мъничката душица да й няма нищо. Hug

# 162
  • Мнения: 57
Дорабела, от тук може да си поръчаш слинг http://bebe.to/sling/sling.html

# 163
  • Мнения: 529
Здравейте момичета  Hug

Аз също не смогвам често да пиша, но ще пробвам сега, че баткото е гарнизонка днес при бабата и аз чак не мога да повярвам колко съм свободна. Мамчета с едно детенце - напълно ви разбирам за умората и заетостта. Аз също се чувствах точно така при първото раждане, но сега повярвайте ми, като остана само с бебето и ми се струва прекалено спокойствие, а бебо не е от най-спокойните. С една ръка правя доста неща пък и при всяко предремване нещо върша и така. Когато баткото е при мен обаче, мисията е почти невъзможна  Crazy

Новото при нас е, че баткото ще пие антибиотик заради продължителната кашлица и много ме е страх да не зарази дребоса  Confused Еми, какви капки даваш?

За бибата, не е толкова страшно да се ползва. По-демократично ми се струва от залци с вино (както са правели бабите ни едно време  Joy hahaha) При това бибата нищо не пуска и обикновено ядосва кърмачето, а не го отказва от цицата  Wink аз  по-скоро се притеснявам да не му деформира устенцата  Blush но давам от време на време.

За водата, моята педиатърка вече се примири с факта, че кърмачетата нямат нужда, въпреки че преди три години ме караше да давам на сина ми. Сега се съгласи с това. Аз също си имам теория - при създаване не човечеството не е имало шишета и стерилизатори, нито други прибори за даване на вода на кърмаче освен циците на мамата или дойка, в случай че мамата е била без мляко  Thinking

Фокси, браво за бързото възстановяване. Аз оставих 10 в родилния дом и си върнах 15 за смъкване у дома. Много зле се чувствам от този факт. Коремът ми също не се е прибрал съвсем и просто нямам търпение да минат още месец два и да отида във фитнес залата  Confused Точно през лятото ще съм съвсем без самочувствие. Иначе чертата и черния пъп някак се олющват в един момент. Спомням си, че първия път докато се къпех установих, че като тръкна с гъбата и пада, но не помня колко месеца след раждането се случи това. По-неприятното наистина е косопада.

Хайде ревнахме с пълен глас, ама да си кажа и за нощното хранене. Не знам как ще се откажете. МОят синковец се пи млякото до две години  Rolling Eyes пък и гърдите ми ще се пръснат, ако не се кърмим нощем  newsm78 не знам...

# 164
  • Мнения: 86
Дарима кажи моля те  Praynig с какво го мориш хемороида, че и аз съм на същия хал  #2gunfire мажа с долопрокт.има ефект. може и на лс

Общи условия

Активация на акаунт