Отговори
# 195
  • Мнения: 649
На всички чакащи мамчета пожелавам много скоро да се похвалят с гушнати бебчета и бзръо и беъпроблемно раждане  Hug

# 196
  • Мнения: 24
Здравейте бивши и все още настоящи коремчета  Hug
Честито на новообебилите се майчета... да са им живи и здрави малките съкровища    bouquet
Аз да си призная не успявам да ви изчета.. тези 2-3 часа между храненията до никъде не стигат  Rolling Eyes
Малката я мъчат много колики даже тази сутрин между двете хранения плачка непрекъснато ... беше кошмар  Sad Не знам дали и при вас е така ... но на мен нервите ми са така разклатени, че и аз ревах като магарица с нея... Ама много ми е жал да го гледам детето да се гърчи от болка и да не мога да помогна  Sad

А и с друго да се оплача... ние се кърмим и когато я сложа на лявата си гърда се задавя и чак не може да си поеме въздух... ужас ви казвам... някай ако знае какво мога да направя за да не се случва така да сподели  Praynig

За памперсите... ние ползваме на Памперс New baby и до сега нито веднъж не са пропуснали .... но при момченцата може да стоят по друг начин нещата  newsm78

Та така, оплаках се ... извинявам се че ви ангажирам с нашите неволи, но само на вас мога да се оплача така, не искам близките ми да ме виждат такава... само ще ги претесня

Целувам ви   bouquet

# 197
  • София
  • Мнения: 12 262
А и с друго да се оплача... ние се кърмим и когато я сложа на лявата си гърда се задавя и чак не може да си поеме въздух... ужас ви казвам... някай ако знае какво мога да направя за да не се случва така да сподели  Praynig
  Предполагам, че при теб става въпрос за много силен рефлекс при слизане на кърмата и прекалено силна струя. За целта помага преди това да изцедиш малко и след това да дадеш на бебчо, или когато усетиш че ти слиза кърмата, някои го чувстват като леко боцкане леко да отделиш бебчето докато струята намалее и пак да го върнеш на гърдата  Simple Smile
  А да сетих се и още една възможност, да кърмиш почти легнала по гръб и бебчето отгоре, тоест силата на гравитацията да действа наобратно на посоката на струята  Simple Smile

# 198
  • Мнения: 529
Хилоу  Hug

Айде момичета, не остана, милички  Heart Eyes С малко повече търпение и групата на февруарчетата ще е пълна  Wink Имаме си декемврийско февруарче, януарски февруарчета и сега ще си имаме и мартенски февруарчета за късмет  Simple Smile

Еми, след 1 месец непрекъснато кашляне и три сиропа: първо Хустагил, после АЦЦ кидс и накрая Флудитек, се оказа, че това е някакъв типичен "градински бронхит", дето е като епидемия в градините и ни изписаха антибиотик Азатрил + сироп Флудитек. Иначе е много важно каква е кашлицата. Ако е спастична на спазми и не е влажна е добре да се правят много инхалации и успокояващи сиропи точно като Синекода.

# 199
  • София,Младост 3
  • Мнения: 48
здравейте аз искам да задам един глупав въпрос на майките родили секцио,и предварително се извинявам.
Кога след секциото започнахте да се къпите нормално? На мен днес ми е 9 ден,преди два дни ми махнаха шевоветеи сега съм с водоустойчива лепенка,която утре трябва да махна, но се претиснявам как ще се къпя.При вас как беше

# 200
  • Мнения: 529
Дор, едва на 14-тия ден се изкъпах като хората, да си покисна под водата. Иначе дотогава само набързо със слушалката. Лепенката я махнах някъде на деветия ден. 

# 201
  • Мнения: 1 796
Здравейте мамета, не мога да се включвам изобщо напоследък, че ми е трудно сядането, а и бебка е ревливичка,
имам въпрос към мамите, специалистки по кърменето, има ли някакъв лек срещу ужасно разранени зърна, бебе е доста лакомо, а аз направо вия от болка, последният път само се цедих, кърмата ми все още е доста малко.

# 202
  • Мнения: 233
Честито бебче на Ивонката! да й е живо и здраво, много радост да й носи!


а аз май ще се пренасям в темата в "родени", че ми е трудничко да следя 2 основни теми!
айде, скоро всички да се преместим там - стискам палци на момичетата, които са още 2 в 1, не останаааа!
 fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 203
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА Ivonk!!!
Да ти е живо и здраво момченцето и да ви носи много много радости  Hug



Linka, Betunga, благодаря ви за отзивите за босилека   bouquet

При мен засега всичко е спокойно, бебчо си трае в коремчето  Heart Eyes

Благодаря на мамчетата за  всички хубави пожелания за леко раждане  Hug

# 204
  • Мнения: 517
Дая, добре доШла, жалко че имаШ проблеми.
НосиШ ли постоянно сутиен бе3 банел (и като спиШ съЩо), това беШе съвета на акуШерката 3а се и3бегне мастит.
Иначе лек не 3нам, а3 доста късно 3апочнах да ги слагам на гърдата, не съм имала подобен проблем.


здравейте аз искам да задам един глупав въпрос на майките родили секцио,и предварително се извинявам.
Кога след секциото започнахте да се къпите нормално? На мен днес ми е 9 ден,преди два дни ми махнаха шевоветеи сега съм с водоустойчива лепенка,която утре трябва да махна, но се претиснявам как ще се къпя.При вас как беше

Въпросът ти въобЩе не е глупав. И3къпах се с на 3 или 4 ден нормално ама си болеШе и само със вода. Обаче тук го няма моментът с махането на конците (остават си и се "стопяват" от само себе си)...

Успех на всички необебили се, а на останалите търпение и спокоиствие. Мислете по3итивно и всичко си идва на мястото, само дето първите месец два са напрегнати и бе3сънни...  bouquet

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 17:52 от Lale32

# 205
  • София
  • Мнения: 12 262
Здравейте мамета, не мога да се включвам изобщо напоследък, че ми е трудно сядането, а и бебка е ревливичка,
имам въпрос към мамите, специалистки по кърменето, има ли някакъв лек срещу ужасно разранени зърна, бебе е доста лакомо, а аз направо вия от болка, последният път само се цедих, кърмата ми все още е доста малко.

   daya9  зависи доколко са разранени зърната и какъв е проблема. Ако не е нещо сериозно, върши работа оставяне на гърдите на въздух колкото се може повече, капки кърма които да засъхнат и мазане с Лансинох. Ако проблема е сериозен само подобни методи няма да помогнат. Важно е в такъв случай да се открие от къде се получава тази болка и разраняване. При правилно сукане, разраняване не би трябвало да се получава. Най-често срещаното е неправилно поемане на гърдата, мисля че вече съм писала как да провериш това. Бебчето трябва хубаво да отвори устичката и езичето да е изплезено навън и да поеме колкото се може повече от зърното и ареолата в устичката си, така че да не усещаш болка. Захапката е леко асиметрична, тоест отдолу може да е скрита цялата ареола, а отгоре да се вижда малка част. Устничките на бебето са обърнати навън, а главичката му е леко изнесена назад, така че нослето да не се опира почти изобщо в гърдата а брадичката да докосва гърдата. Другата възможност вече е за евентуална къса юздичка, опитай се да накараш бебчо да се изплези и виж дали ципичката която свързва езика с долната част на челюста е достатъчна за да изплези хубаво езичето. Евентуална млечница при теб или при бебчо също може да е причина за разранените зърна. Ако искаш ми пиши на ЛС или на кюто за да може да обсъдим по подробно какъв евентуално е проблема при вас и да се опитвам да ти дам съвет или да препоръчам консултация с друг специалист  Simple Smile

# 206
  • Мнения: 95
Dor 77 аз също съм с разграждащи се конци и се къпя нормално от 7-я ден без никакви лепенки.В началото малко, като че ли усещах някакви по-странни придърпвания от нормалните докато бях в банята,но това си е нормално,все пак е още рана.

# 207
  • Мнения: 356
здравейте аз искам да задам един глупав въпрос на майките родили секцио,и предварително се извинявам.
Кога след секциото започнахте да се къпите нормално? На мен днес ми е 9 ден,преди два дни ми махнаха шевоветеи сега съм с водоустойчива лепенка,която утре трябва да махна, но се претиснявам как ще се къпя.При вас как беше
На другата сутрин след секциото ни махнаха лепенките и ни казаха да се къпим всеки ден с топла вода.Така че си мокря и къпя спокойно раната от втория ден.
На всички родили едно голямо ЧЕСТИТО - да са ви живи и здрави бебешорите!
На всички,които чакат леко и безпроблемно раждане!

# 208
  • Мнения: 242
здравейте аз искам да задам един глупав въпрос на майките родили секцио,и предварително се извинявам.
Кога след секциото започнахте да се къпите нормално? На мен днес ми е 9 ден,преди два дни ми махнаха шевоветеи сега съм с водоустойчива лепенка,която утре трябва да махна, но се претиснявам как ще се къпя.При вас как беше
На мен ми махнаха конците на 5 ден и доктора каза,че веднага мога да се изкъпя.Превръзката също ми беше махната тогава.А миналия ден забелязах,че от дясната страна все още имам конец,издърпах си го и си го отрязах.

# 209
  • София
  • Мнения: 66
Момичета, да знаете че не съм ви забравила  Hug
Днес следобед ще излязат резултатите от изследванията на малката, та дано да са добри и аз да се успокоя малко и обещавам да пиша как мина всичко Simple Smile

Видях, че имаме още толкова много нови бебета - да са ни живи и здрави всички /защото всички виждат, че са ни хубави Wink/

Иначе ние сме добре:
Бузанката яде много /слава Богу имам достатъчно кърма/, спинка спокойно, за сега почти не плачка, от 2-3 дни май ми се усмихва и нещо говори /но за сега само след смяна на памперса Simple Smile/
Въобще ако човек не знае, никога не би познал че е болничка...  ooooh! Да ви кажа нерви не ми останаха от притеснение... Язък за цялата скапана безпроблемна бременност...
На мен пък ми паднаха май всички шевове, лохиите почти ми минаха, шкембето се прибра /изключае увисналата кожа, която боря с МамаДона/ но имам безкрайно много стрии - няколко от последните седмици на бременността и МНОГО от след раждането. Тях пък ги мажа с контратубекс...

Общи условия

Активация на акаунт