От днес АПРИЛките нетърпеливи си имат четири талисманчета щастливи!

  • 18 602
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте милички! Heart Eyes
Аз утре съм на преглед при д-р Марков и исках да птам каква сума да си приготвя за преглед със запис на диск.Предварително Ви благодаря за инфото ако можете да ми дадете.
Деси дано "компенсацията" да бъде по-скоро и аз такава искам за това че пазих нашта кола и я палих през ден да не й падне акумолатора докато мъжо го нямаше. Joy Joy Joy Joy Joy
Принцеса рая ако е удобно пиши ми къде е този магазин близо до Шейново?
Е-х-х-х-х-х,ч е хубава новина имаме за Дидка и нейните бебки.Чакам вече с нетърпение да почне по-сериозно и нашия бебевалеж. Grinning Grinning Grinning
Весел ден изпълнен с много хубави емоции на всички майчета. Hug

# 76
  • Мнения: 3
Здравейте коремчета  Hug

Отбивам се само да кажа, че аз и бебка сме добре.

Поздрави на всички  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 4
зеленото око,мерси за "рецептата",аз за сега кашлица нямам ,само ме боли малко гърло и немага да дишам през носа.Сунапред форте ще си купя,докторката ми каза да пръскам  и биопарокс .
 brawneye ,мерси и на тебе,аз снощи си купих и наестина много облекчава,нищо че е детски. Heart Eyes

# 78
  • София
  • Мнения: 333
enigma прегледа при Марков в тази седмица е 80 лв, а ако искаш и запис на диск + 20 лв отгоре, та цялото удоволствие е 100лв. Няма нужда да си носиш диск, той си има. Приготви си и малко търпение, защото обикновено се чака.

Пожелавам на всички мами бързо да се оправят от неразположения и настинки!

# 79
  • Мнения: 7 128
Desi_D, включи и малко инхалации. Облекчава временно, а и секретите се чистят.
princessa raia, днес в една тема в Здравния справочник видях инфо, че Богословова щяла да води раждания и в Клиника Щерев. 
Такаааа, днес започнах да си търся списък за нужните вещи за родилен дом. И се стресирах. И предния път си спомням, че се разхождах със сак, но тогава имаше доста ненужни неща (но търсени от болницата) в багажите ми.
Сто неща трябват. Къде се събира толкова ужасно много багаж.  В сайта на Шейновците всичко се събира в израза "лични вещи".  Rolling Eyes  Някой беше писал преди много време за окомплектоване в четири чанти при секцио. Моля, ако списъкът му е подръка, да го постне пак или поне да ми помогне на ЛС. 

# 80
  • Мнения: 65
Жабче, dena_klv, ето линк към инфо за студената стерилизация. Там пише за разтвор на Чико без мирис.
http://www.papa-bebe.com/sterilizaciacold.html

По повод на забавеното шаване на бебчовците и аз преди два дни усетих точно само веднъж малкото човече и то доста леко. Вечерта нарочно ядох цитруси и кисело мляко, но пак имаше едно леко раздрусване и толкова. Доста се притесних, но от вчера не е спряла. По-спокойна съм, ама си ме започнаха едни контракцийки и болежки ниско долу, че вчера след обяд трябваше да си полежа доста + гинипрал+магнерич+нош па.

В последно време като се заседя или залежа и после стана тръгвам с голям зор и болка в целите крака. Направо съм станала като  newsm27 . От известно време насам пак ме болят ужасно тазобедрените стави през нощта, като седя пък и като стана не мога да протегна крака, заради болката от вътрешната страна на краката, все е едно съм правила шпагат.

От тази събота започваме ремонт на стаята. Стискайте палци да не продължи дълго, защото от 5 влизам в 9 месец и да не станат някои изненади с Баба Марта.

Ей, голяма съм бъзлаShocked  Повечето ми познати родиха секцио, тъй като бебчетата им не се бяха обърнали. Моята бебка се е обърнала, днес ходих на очен в клиника СВ.Петка във Варна, където ми бяха правили лазерната корекция и офталмоложката отсече, че мога спокойно да родя нормално. Тя бе съгласна да пише препоръка за раждане каквато аз искам и аз в голям страх и колебания й викам пишете секцио. Сега съжалявам.  newsm77 Трябва да обяснявам на гинеколога си, че не съм права, че само заради мен жената е написала секцио. В петък съм на ЖК и после ще се срещам с гинеколога, който искам да ме изражда. Ще си призная всичко, но стана голяма каша. Ей толкова съм колеблива понякога, че си вредя сама на себе си. Имам и лека луксация на лявата тазобедрена става, ама сигурно пак не е показател за секцио. То май стана така, че аз все си търся оправдание да не раждам нормално. Не се стърпях, искам да споделя с вас, защото ще се пръсна от мислене за глупостта си до петък.

# 81
  • София
  • Мнения: 231
И аз искам да  зачекна  една тема - за  избора на дати за секцио. Някои  дати  били "подходящи" - други - не  Crossing Arms . Айде  на баба им хвърчилото вече... Човек не може да роди спокойно ... Не стига ,че се налага секцио ами пък и  трябва да си обременявам  мозъка с  астрологични  глупости  и  да мисля сега  Thinking , според не знам си коя астроложка (Алена ) дали  датата (която не съм определила аз , а доктор) е подходяща  за  "кармата "  на бъдещото ми дете .

Дори не ми е идвало на ум досега  да мисля за  подобно нещо ,но преди малко приятелка ме помоли да  проверя  в гугъл  за подходящи  дати за секцио .  newsm78 Или  поне да  проверя кои  "са  определени"   като "неподходящи " . Е... нищо не и намерих  Crossing Arms ... освен общи глупости  ooooh! .

# 82
  • Мнения: 3 211
рони, Жабчето беше писала за такъв списък в 4 чанти. Иначе моя е по-съкратен, щото се надявам да не съм секцио.
Бях го пускала в една от първите теми. Ако искаш ще го пусна пак.

Днес бях на ехограф с Доплер. Всичко е в нормите: и тоновете и притока на кръв. Докторът беше по-спокоен. Бебето е назад с 1 седмица, но пък до момента показва 2130гр, което много ме радва. Ще си пия хапчетата за кръвно и, ако трябва насила ще ям протеини. А пък точно преди да забременея бях на диетата на Дюкан и не ща и да поглеждам месо, но няма как, трябва да храня бебето Wink

Прегледът беше в болницата, в която раждах преди 6г. и сега пак. Преглеждаха едно бебче на ехограф, ама много мила беше неонатоложката с него, чак малко се просълзих Blush Милото беше със системата на челото, точно като Габи, и същата дълга косичка имаше. Разчувствах се. А и през цялото време се чуваха акушерките как викаха на една родилка кога да напъва. Ако не бях минала през това, сигурно много шубе щеше да ме хване.

Kafenceto, и аз винаги съм го мислила това, че като сама решаваш датата, на която да се роди, ти сама предопределяш съдбата на детето. Аз бих избрала която и да е дата, не съм суеверна. Просто, която ми хрумне.

# 83
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Рони, аз писах това за 4те чанти.   Mr. Green

1ва чанта (за първите 24 часа)
- обменна карта и изследвания
- копие от акта за граждански брак (оригинала го давам за съхранение на таткото, като ми го поискат ще го донесе заедно с личните ни карти)
- самобръсначка
- тоалетна хартия, малко лигнин, влажни кърпички, 1-2 превръзки за всеки случай
- сапун (взех си едно мъничко сапунче тип хотелско)
- 3-4 бутилки вода от 0,5 л със спортните капачки
- джапанки
- хавлиена кърпа
- Солпадеин (за обезболяване след секциото)
- телефон+зарядно
- един чифт гащи и едни чорапи, елек или жилетка
- калъф за очилата
- пакет Памперс 1 + 2 пакета бебешки кърпички (2 защото са ми 2 бебетата Wink)
- няколко найлонови торбички, в които да сложа дрехите и обувките си като се преоблека за да ги върне таткото вкъщи

2ра чанта (след преместване от реанимация в обикновена стая)
- прибори за хранене, чаша, чиния
- превръзки и лигнин (направо съм си го сгънала на готови превръзки)
- бельо, чорапи
- малка и голяма хавлиена кърпа
- чехли
- тоалетна хартия, салфетки
- сапун, четка и паста за зъби, четка за коса, ластик за коса, шампоан
- бархетна пелена (да слагам бебетата върху нея като ми ги носят)
- подплънки за кърма
- крем за гърди
- помпа за кърма
- няколко памперса
- бебешки влажни кърпички и крем за дупе
- фотоапарат+зарядно
- еднократни чаршафи
- химикалка, тефтерче
- малко пари

3та чанта (в нея ще пъхна каквото може да ми потрябва, един вид шорткът за бързо намиране)
- бархетна и тензухена пелена
- 2 биби
- таблетки за студена стерилизация + дълбока пластмасова купа
- ръкавички за бебетата
- пакет памперси и влажни кърпи
- малки хавлиени кърпи
- ... може да се допълва

4та чанта ( за изписването)
За бебетата:
- 2 бодита
- 2 гащеризончета
- 2 шапки и 2 чифта буйки
- 2 порт-бебета
- 2 памперса
- бархетна пелена
За мен:
- дрехи и обувки за изписването

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 18:52 от Жабче

# 84
  • Мнения: 1
Жабче извинявай мила но би ли ми споделила относно доставката на чаршафчетата от Димитровградската фирма а именно навреме ли ги получи?... аз днес цял ден чаках и така и никой не дойде а бях уведомена  с e-mail за днешната дата та ми стана нервничко и пратих едно запитване след 17:30ч.,видях,че от 9-17:30ч., Спиди извършват доставките... ще ти бъда благодарна ако ми споделиш Simple Smile разбира се и ако още някой си е поръчвал като нас  Hug
иначе бебката си ритка не на шега и доста на често,забелязах,че има някаква закономерност един ден съм ок на следващия пълен киселяк. надявам се утре да ми е по-ведро. вече си ми натежава бая коремчето а и като ме налегнат едни мисли за целия акт на раждане и съвсем ме друсне нервата,ремонта ни още не е приключил а следва голямото ми пренасяне.Днес ни докараха и кошарката и така се надявах и обиколниците и чаршафите да пристигнат ама ей на тц.,подлудих го моя мъж от позвънявания с въпроса,дойдоха ли?и така цял ден...
такива работи по наше село...
спокойна вечер на всички  Heart Eyes

# 85
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте, момичета!

Днес беше такава лудница на работа, че изобщо не успях да се включа в темичката цял ден! Rolling Eyes

Първо да се похваля, че ми излязоха резултатите от стерилната урина и нямам никакви бактерии, а левкоцитите са само 2-3. Grinning
Снощи пак не можах да спя изобщо - заспах към 4 часа сутринта - дребосъкът беше решил да играе хоро в корема ми - не се спря! Днес цял ден ме боли корема отдясно, явно ме е понатъртил... Rolling Eyes

very nice, много се радвам, че всичко е наред! Hug А и бебка ми се струва съвсем нормално голяма! Напиши нещо повече за Скочев, как ти се видя?!

Уау, Жабче, какъв подробен списък!

Kafenceto, и аз съм сди го мислила това за определянето на датата за секция - как решават мамите коя да е датата, ако им се предостави право на избор?! Thinking

Gaja, как си, миличка? Поотърси ли се вече от притесненията си, че бебка е по-малка?

За запушен нос - аз се оправям с Биоцитрин (българската версия на Цитросепт) - това е екстракт от грейпфрукт, капвам няколко капки в чаща вода и с този разтвор си капя в носа. Действа безотказно! Peace

magdalena_savova, добре завърнала се! Hug

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 19:56 от chockolina

# 86
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Абрикотин, даже подраниха. Имах мейл, че ще ми ги доставят на 23.02, а дойдоха на 21. Но се оказа, че е извънредно, защото очаквали заради снеговете да им се обърка графика и да се забавят поръчките.
Чоки, ми аз съм си по подробните работи.  Mr. Green

За определяне на датата за секциото въобще и не съм мислила, каквато ми кажат... някак не бих могла аз сама да реша.  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 1
Благодаря ти Жабче!
брей току що ми се обадиха да ми се извинят,утре със сигурност ще ни ги доставят,чак мило  да ти стане., не очаквах такава бърза реакция.. знаех си аз,че утре ще ми е по- щастлив деня Wink

# 88
  • Мнения: 494
Леле,влизам днес и какво да видя? Изпреварили са те Жабче Heart Eyes Hug

Дидке,да са ти живи и здрави щерките,а на теб бързо възстановяване  bouquet

Размазах се от готината новина,а на всички вчерашни рожденици пожелавам на патеричка много късмет,здраве и щастие

Кенга,чудесна новина мила!Дано скоро се похвалиш с 2 пъти по 2 чертички! Гледах преди няколко години за семейство с тризначки. Жената забременява втори път,като се надяват на момченце. Да,ама не Mr. Green Имат си пак тризначки. Показаха ги 6 кукли. Бяха страхотни. Пожелавам ти и на теб едно такова щастие  bouquet
Както и на Толинка и на Ксд Hug

Магде,добре си ни заварила! Какъв беше верно проблемът?

Деси Д,аз съм пристрастна към името Камен и затова ме брой и мене в клуба на феновете!

Жабче,и нашто кюфте вечер е много активно. Ама като реша,че дълго време не се е мърдала,почвам да я побутвам. И нашият тати не ми  дава да я дразня. Сакън!На тати лиглата. От сега му е влезнала под кожичката Joy

В петък съм на очен лекар,да види дали всичко е наред и ако е така да ми даде зелена светлина за нормално раждане. Тук по принцип се насърчава естественото раждане и аз съм се навила  на такова. Само чета темата на Олчето за смешното раждане и си повтарям,няма страшно и ти ще се  справиш. Засега в интерес на истината още не ме е страх,ама ще видим после,като опре ножът до кокала!

Вчера,вместо да ходим да пазаруваме за бебка,отидохме за пръв път на басейн,откакто съм забременяла. Преди ни беше любимото занимание с мъжа ми и сега бях забравила,колко е хубаво. Там,където ходим си е цял плувен комплекс с няколко басейна,сауни,джакузите, масажи ,пързалки и т.н. Отделно има едно помещение,направено като пещера. По средата има огромна каменна,  гореща плоча. Светлината е приглушена,отстрани има ручейче и се чува, как ромоли. И пускат една много приятна нежна музика и едно такова топличко... И като легнахме с Милото и като му ударихме една дрямка. Няма такъв кеф! Размазахме се. Определено имахме нужда да си починем.

Сега,как да има, ще ходя всеки ден!



 

# 89
  • Мнения: 7 128
Чоки, ми аз съм си по подробните работи.  Mr. Green
А аз явно съм по мързеливите работи.  Simple Smile
Мерси много, Жабче  Hug. Имах няколко наум, че ти си извор и на тази информация. Даже се опитах и да се разходя в мненията ти, но нали съм си писател, а не читател ...  Laughing

Сега още един въпрос - Шоки, Вери Найс, Ели Г и другите с по-големи дечица, родени в началото на пролетта. Трябва ли дрешка тип космонавт или нещо подобно? Какъв размер да бъде това чудо, ако да.

Общи условия

Активация на акаунт