Мамчета с кореми чакат,Март да почне и бебенца да проплачат!!!

  • 14 002
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 151
glafira,стискам ти палци.И както обичам да пожелавам,лесно,бързо и безпроблемно.
И едно въпросче,не си ли в болницата,мен ме искат още от предния ден там,гладна,жадна за изследвания.
и още веднъж newsm10 newsm10 newsm10

Не, казаха ми да дойда в 7.30, да не ям тежка храна след 18 часа, разрешени били редките супички, киселото мляко и соковете.

Живот и здраве, утре ще видя Шуши 13
даа и мен ме искаха на педния ден,ама аз си намерих оправдание да не ходя.Иначе за леката храна и аз съм предупредена
Глафира ,ще стискаме палци спокоSimple Smile Успех!
Много поздрави да пратиш на Дени утре!

# 256
  • Мнения: 35
Все се каня да питам и все забравям, ама сега пескам пост със специален въпрос  Flutter
има ли мами от Овча Купел, Горва Баня, Суходол в София???
Аз съм от Горна Баня  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 28
Успех и от мен,glafira ! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
А за Инфакол,и аз ще поръчвам,да ми донесат,та се чудя 3 опаковки дали ще са достатъчни

# 258
  • Мнения: 4 428
Гларифа, много стиснати палци и от нас  Hug Не се притеснявай всичко минава много бързо. Няма да усетиш и ще е минало  Peace

И мен не ме викат предварително от предния ден  Rolling Eyes Аз вече съм готова с всички изследвания и документи  Peace Само ще отида предния ден да ме види док и на другия ден отивам рано-рано за приемане.

# 259
  • Мнения: 3 379
Виждам, че се обсъждат капките за колики. Аз също имам Инфакол, но нашата педиатърка ми препоръча ако има колики да давам Colief, тъй като съдържат лактаза (май така се казваше, ако някой се интересува, ще ги погледна и ще пиша). Били много добри, тъй като по последни проучвания се смятало, че точно този ензим е свързан с коликите.

# 260
  • Мнения: 151
Виждам, че се обсъждат капките за колики. Аз също имам Инфакол, но нашата педиатърка ми препоръча ако има колики да давам Colief, тъй като съдържат лактаза (май така се казваше, ако някой се интересува, ще ги погледна и ще пиша). Били много добри, тъй като по последни проучвания се смятало, че точно този ензим е свързан с коликите.
http://www.colief-bg.com/ за това ли става на въпрос?

# 261
  • Мнения: 28
аз точно това преглеждах.SZA,ти ползвала ли си ги?

# 262
  • София
  • Мнения: 12 304
На 07.03. Консултативният кабинет по кърмене към Майчин дом - София организира лекция на тема "Начало на кърменето и първи дни с бебето". Ако се интересувате - заповядайте от 10 часа във фоайето на Майчин дом. Цената на лекцията е 5 лв.

# 263
  • Мнения: 1 187
СЗА давала ли си вече Инфакол,ако да как се понася от бебчо?По колко пъти даваш?
Колко е съдържанието на симетикон в Colief? Rolling Eyes

Аз ги взех от продавалника за 12лв. иначе в англ.сайт ако поръчаш над 2оп.правят отстъпка и излиза още по на сметка. Peace
http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=10&stype=1&am … at=10&ppuser=

# 264
  • Мнения: 4
Момичета, не се презапасявайте предварително с неща, от които не се знае дали ще имате нужда  Naughty
аз нищо не съм взимала за колики, защото не се знае какво ще му понесе на бебето и как ще му действа, ако не му действат тези капки, какво ще ги правите??? а варианти за борба с коликите - много, да не би да изкупите всичките??? и вкрайна сметка - коликите не са болест , а нормално състояние през което преминават не всички бебета, така че - спокойно Hug
Глафира, стискаме палци за теб и очакваме само хубави новини smile3521

# 265
  • Мнения: 242
Глафира и от мен имаш стиснати палци. Сега се успокой и не го мисли много - всичко ще бъде ОК.

Аз за колики не съм купувала нищо - ще се моля и това бебе да бъде както Радина - тя не е имала никакви колики, а ако има ще му мисля на момента.

# 266
  • София
  • Мнения: 211
TaniaR, радвам се, че въпреки всичко си намерила време и за нас. Цунки на малката принцеса!
Вероники, днес писах смс на Зеленкото, но нямам отговор. Дано са ги изписали и вече са вкъщи, то в тази лудница надали и е до отговаряне, а и тя нали писа, че са без помощници и не знае кога ще може да влезе във форума...
Елг, къде ли е? Странно ми е - цял ден липсва... Да не е...?
Елвинг,  Hug Hug Hug
Ади и бебе, стискам палци малчо да поседи още малко на топло и да изчака тати за големия ден!!!
Роси Талева, честита радост - да ти е жива и здрава бебка и бързо да наддава - на теб - скорошно възстановяване...
cvetka-koketka, мила, много се радвам, че и ти се завърна!!! много благодарим за разказа - действа ни много успокояващо. Много се радвам, че е минало толкова бързо и безпроблемно, не е било толкова страшно, сега се кърмите и сте добре!!! Дай Боже всекиму. Прегръщам те!
Shushi 13, мила, честито и на теб!!! Да ви е жива и здрава рожбичката и много да ви радва!
Никита, препарата за съдове на Бочко го има в големите супермаркети - Била, Кауфланд, и в някой бебешки магазини (цар лъв, Люлин)... Дано го намериш безпроблемно!
glafira, стискаме ти палци и сме с теб!
Бодливка, на отворени врати в ТК ми казаха без сакове, да си носим багажа в пликове... каква е логиката, не знам... а, и не мисля, че ще те върнат - просто да си кажа какво ми казаха на мен от там...

# 267
  • Мнения: 222
Дени, честита радост!!!Да ви е жива и здрава малката принцеса!!!Много да ви слуша и да ви радва!!!
glafira, стискам палци за утре. Всичко ще мине по мед и малсло!Не се притеснявай!!!Чакаме хубевите новини!!!

Днес дойде педиатъра - всичко ни е ок, пъпчето скоро май ще падне  Hug Ама вече го почнаха коликите  Sad милото как се гърчи. Доктора каза, че при момченцата идвали и по-раншко коликите, а нали ни е едричък...В болницата свали само 100 гр  Hug

# 268
  • Мнения: 361
здравейте мамчета,
Вас пък да не ви остави човек и един ден без надзор и сте изписали цялата тема   bouquet

Честит рожден ден на Слънцето Hug Да си здрава, щастлива мама и обичана жена!!!
Честити принцески на MimitoIv, на Stasy83, на Симеонка, на Роси и на Шуши13! Да са ви живи и здрави, много да ви радват и да са най-прекрасните бебки.

Ех това Зеленкото все информация дава. Имам ММС от Роси със снимки на Калин, но ще ги сложа утре. Приятно седене вкъщи и много положителни емоции с бебчо.
Росита стискам палци да сте ок  Praynig Hug
Стискам палци и на Ади, още мъничко бебо да си поседи вътре. Praynig
Добро настроение аз от 7мия месец не нося сутиен, дразне ме. Купила съм си един за кърмачки, незнам колко ще ми е удобно с него, но смятам да карам на тези потничета с оформени чашки (за сега гърдите ми не са големи, пък после ще видим). Смятам да си го сложа в багажа за болницата.
за багажа в болницата- една единствена чанта (какво ли ще сложи в 4 чанти??? аз с толкова ходя на море 1 седмица)
Браво на малкия сладур на Цветка, все така да си папка. Цвети мерси за инфото относно раждането.
Браво и на мама Окич и на бебе Мария.
за памперсита в болницата- за ТК пише по желание. Е аз все пак ще занеса 1 малък пакет и едни мокри кърпички.
Танче много се радвам за вас.  Hug и целувки на Биляна, нямам търпение да ви видя някой ден.
Вече жена му- я по-спокойто, всичко покрай раждането ще мине ей така.  Hug
glafira- успех утре.  Hug
А Роска ти май си влюбена душко (Ама е разбираемо  Rolling Eyes  bouquet). Аз вчера писах, че цял ден ще съм по задачки. То ако стане нещо ще разберете. Първо ти и Деската (така съм намислила)

Да се отчета и аз днес- сутринтта за изследвания, после за мерене на тоновете (40 минути). На всичкото отгоре незнам как реши докторката, която ми мери тоновете в ТК каза, че според това илизало, че бебето е момче  Shocked Нещо не го разбрах какво общо има с тоновете.
После ходих до НОИ за пин кода, от там по сумати други малки задачки с мъжа и така нарая купихме комплекта (т.е 2 различни комплекта) за изписване. Утре ще сложа снимки.
Сега вече сме си вкъщи и повече от 30 минути чета и пиша в темата  Rolling Eyes

Май това е за сега от нас. Лека вечер и   bouquet






# 269
  • Мнения: 3 379

Да, за тези става дума - струват към 30 лв.

Инфакол давах няколко пъти, но Ники не мисля, че има колики, по-скоро се адаптира стомахчето му и чревцата и на два-три пъти беше по-неспокоен... С Гошко беше по същия начин - в първите дни след раждането имаше малко мрънкане и то отвреме-навреме, но отмина бързо и реално капките ми останаха ей-така, та ги хвърлих.

Така че, да, не се презапасявайте, може да не ви трябват. Освен това имайте предвид, че реално по-малко от 20% от бебетата страдат от колики, а за много неща се обвиняват коликите без да ги има, тъй като родителите не успяват да разберат какво му е на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт