Актуализация на заплатата след майчинство при учителките

  • 5 943
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Фре, за изплащането на отпуските няма значение по кой член напускаш. Аз сменях едно училище с друго и след една година неплатена ми изплатиха всички неизползвани дни. Ако не си в синдикат мисля беше 58 дни, но информацията ми е от преди три години. То и да си в синдикат, зависи дали има подписан КТД в конкретното училище.
Законово нямат абсолютно никакво право да ти откажат отпуска през учебно време. Но е факт, че масово го правят. Дори имаше някакъв член, че майка на дете до 7 год може да излиза в платен отпуск без предупреждение.

# 16
  • Мнения: 150
Интересни неща стават в тази държава с тълкуването на закони и наредби.Аз поне не срещнах проблем да си актуализирам заплатата като се върна на работа за 10 дни през учебно време, както и да използвам натрупаният отпуск. Явно директорите са много зависими от ограниченията на "делегираните бюджети" #Crazy

# 17
  • Мнения: 59
Здравейте! Бих искала да попитам за учителите, които не са на постоянен договор. Има ли някакъв член или алинея, която да запазва работното им място след изтичането на майчинството? При учителите с постоянен договор, когато назначат някой на тяхно място в договора на назначения пише "до завръщането на титуляра". Какво става с тези, които не са на постоянен договор? Сигурно сред вас има и такива.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ако срока на договора е повече от времетраенето на майчинството би трябвало да се запази мястото. Но в противен случай - не.

# 19
  • Мнения: 59
Може ли майката да прекъсне майчинството си и да се върне на работа?

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Може ли майката да прекъсне майчинството си и да се върне на работа?
Да. Аз прекъснах първото си майчинство, когато разбрах, че съм бременна отново, за да мога после да вземам повече пари. Дори вземах и 50% от парите, които ми се полагат за това, че детето не е навършило 2 години. Но с новите промени не знам дали е още в сила това.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Може ли майката да прекъсне майчинството си и да се върне на работа?
Да. Аз прекъснах първото си майчинство, когато разбрах, че съм бременна отново, за да мога после да вземам повече пари. Дори вземах и 50% от парите, които ми се полагат за това, че детето не е навършило 2 години. Но с новите промени не знам дали е още в сила това.

Това си е залегнало в Кодекса на труда. Не е променено /поне не съм чула да е променян КТ/. Работеща майка на дете до 2 години получава 50% от майчинството.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 22:09 от *Devil*

# 22
  • Мнения: 2
Ако си член на синдиката имаш право на 56р.дни.И за всяко дете по 1р.ден.

# 23
  • Мнения: 148
Когато първото ми дете навърши 2г. се върнах само за 1 ден и ми актуализираха заплатата,но нещо при изчисляването и после системата давала грешки,защото така не било правилно и се налагаше отново да ми я пресмятят на ръка.Шефът ми отказа да ми даде цялата натрупана отпуска с мотива,че през уч.време не може платен отпуск,а тогава още нямаше делегирани бюджети.След месец работа и няколко болнични,сам ми пусна заповед,с която ме пращаше в отпуск,така че явно може и през учебно време,ама по трудния начин.

Общи условия

Активация на акаунт