За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 1

  • 15 797
  • 304
  •   1
Отговори
# 150
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте, днес като почиствах нослето на бебка излязоха няколко сополки с кървави нишки. Някой има ли представа от какво може да е?

# 151
  • Мнения: 9 785
Здравейте, днес като почиствах нослето на бебка излязоха няколко сополки с кървави нишки. Някой има ли представа от какво може да е?

Дъщеря ми като беше съвсем мъничко бебенце, беше прокървила от устата Sad. Обадихме се веднага на някакъв безплатен телефон на сп. "9 месеца" тогава и ни казаха, че е от почистването на ушичките или нослето. Казаха ни да не се тревожим. Уши, нос, гърло  - всичките са тясно свързани. Ако сте бъркали в някоя от другите дупчици Blush...Разбираш ли ме? Трябва много внимателно да се бърка там. А пък и на мен ми се е случвало като си почиствам моя нос, да излизат някакви такива нишки. Мисля, че няма за какво да се тревожиш. Все пак нали знаеш - лекар да каже Peace.

# 152
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И на мен ми излизат кървави нишки от носа чат-пат, ама на такова малко бебенце...не знам дали е нормално. Иначе ушите й ги бърша само с кърпа. Не бъркам с клечки, че е много шавлива и ме е страх да не й направя нещо.
В петък сме на контролен преглед. Ще попитам.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 00:43 от abutikon

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Аз правя и гимнастиката и масажа след банята  Peace

# 154
  • Мнения: 1 572
Как точно изглежда подсичането - като зачервяване или като сцепване на кожата?
Дъщеря ми има сцепено в гънчиците от вътрешната страна на бедрата, а я мажем с крем за подсичане, затова се чудя това подсичане ли е.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 508
При сина ми са малки пъпчици по дупето.

# 156
  • София
  • Мнения: 47 992
Мисля, че зависи от степентта, може да е от просто зачервяване, до пъпчици, или рани, дори с кръв.....
и да може да е подсечено, но щом е до нацепване най-добре да го види педиатър, за да каже с какво точно да мажеш....
А може и да е на някаква алергична-дерматитна основа това....

# 157
  • Мнения: 1 336
Здравейте, днес като почиствах нослето на бебка излязоха няколко сополки с кървави нишки. Някой има ли представа от какво може да е?
Според мен при почистването се е разранило нослето. Много е нежно отвътре и трябва по-внимателно. На мен педито ми беше казала да почиствам с фитили направени от памук и да не използвам клечка, но на мен с клечка ми е по-удобно  Blush, но гледам да внимавам.

# 158
  • Мнения: 9 785
Според мен при почистването се е разранило нослето. Много е нежно отвътре и трябва по-внимателно. На мен педито ми беше казала да почиствам с фитили направени от памук и да не използвам клечка, но на мен с клечка ми е по-удобно  Blush, но гледам да внимавам.

Клечките с ограничителите са доста мекички, така че няма проблем. И аз действам с тях. Ако има засъхнало, топвам в зехтин и така почиствам.

# 159
  • Мнения: 1 739
И на малката гънките и се подсичаха!Слагах й пудра,защото тя подсушава! Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, помощ! Направих голяма глупост... След секциото ми останаха да стърчат някакви конци и акушерката каза да не ги пипам... Ама пусто любопитство, 1 месец по-късно реших да дръпна единия... Излезе част от него и малко течност, много ли сгафих? Не ме боли, ама то цялата област там ми е изтръпнала...

# 161
  • Мнения: 4 335
Не мисля,че е проблем.Те конците се разграждат(такьв е трябва да е конеца щом не са го махнали)и там кьдето е вьзелчето накрая,то само си пада.Предполагам не си го дьрпала силно.Конците сигурно са се били разградили и като си пипала си му помогнала да падне(едно го обясних ooooh!)И моя конец като падна имаше малко течност.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 508
ive7aaa, мерсии! Успокоих се. Hug

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 2 387
Незнам дали тук да питам,но не искам тема....затова питам директно.Мога ли да си направя тест за бременност около седмица след половия акт,или няма да отчете?Първия път го направих на деня,в който трябваше да ми дойде и отчете правилно,че бях бременна.
За протокола-трябва да ми идва около 13-ти....а не ми се чакаааа.Благодаря!

# 164
  • София
  • Мнения: 47 992
Теста престо е за ранна бременност, преди закъснението.... не винаги показва вярно, но все пак - вариант....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт