Мама с мартенички ще се украси, ЮНЧЕТО пък не спира да се върти!№36

  • 11 116
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • БЛАГОЕВГРАД
  • Мнения: 8
Здравейте!На всички "новодошли мами"-поздрави и леко бременеене да края!!! Hug preggo
Някой може ли да ми каже,колко дни болнични могат да се ползват без прекъсване при бременност-без тези 45 дни преди термина.Има ли значение ,че първите 27 дни са ми с различна диагноза, а не с "опасност от аборт",както пишат по-нататък?
Поздрави за новата темичка-всеки път с нетърпение чакам да видя заглавието-много е сладко и този път!

# 16
  • Мнения: 9 814
Имаш право на 180 дни болнични, независимо дали си бременна или не. Отделно са 45-те дни преди раждане. Обикновено обаче тези 180 дни не стигат за цялата бременност и тогава се налага да минеш на лекарска комисия /телк/.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
Gydelichkova и аз не съм ги чувалата тези памперси. За Габи започнахме с памперс, но като пуснаха новите с гела и тя направи страхотен алергичен памперс дерматит, както и много деца междудругото. Минахме на Либеро и сега смятам пак от същите да купувам за бебето.

# 18
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Току що се порових в ларедут и харесах мнооооого неща. Има ли някоя мама, която да пазарува оттам и която с готовност и много търпение да сподели какво трябва да направя, че да си закупя нещо?! Имам виза електрон на ПИБ... ако това върши работа Thinking

# 19
  • Мнения: 9 814
Муцуна , виж в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374605.0
Аз лично поръчвам чрез Мама Бобо, взема минимална сума за всичките разправии и не се занимаваш с нищо.

# 20
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!

За киселините и аз да кажа имах си ги и преди имам ги и сега, даже някой път се будя и нощем ужасно е, мен само содичката ме спасява.

Анито, дано бързо да се оправиш ти и всички вкъщи Hug

Somebody, темичката е страхотна   bouquet

А за памперсите първият път ползвах само на Памперс и съм адски доволна  един път реших да ги сменя и малкия веднага се изрина, мисля и този път да сме с тях и да не си правя експерименти.

Исках да попитам има ли някоя от мамите с алергии, аз по принцип като дете съм била алергична и то към дом. прах пух, някои тревни полени. В пубертета съм я израстнала и дълги години не съм имала проблеми. Сега както бях настинала тъкмо се пооправих и от вчера почна една кашлица, без да ме  боли нищо вече. Говорих с лекарката ми и тя каза, че най - вероятно се е отключила алергия, вследствие на вируса. Каза, че един два дни мога да вземам Кларитин или нещо антихистаминово, но аз не съм много сигурна, че няма да навреди на бебка. Правя си само инхалации с физиологичен разтвор да ми успокои кашлицата, но за друго не смея.
Просто така ме е страх с тези гадни алергии, малкия ми е с бронхиална астма и сме се належали по болници. Плаша се да не се повтори ooooh!
Сори, ако ми отегчих  с дългия пост, ама нали съм си вкъщи и не мога да ви се нарадвам, наваксах си за дните дето не съм писала Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
Tzveti за бременни и бебета се изписва Ериус. Aз вече на два пъти го взимах за по 15-20 дни заради алергията, която направих към Фраксипарина.

# 22
  • Мнения: 0
Момичета,..............ако знаете аз какво направих сега............. Върнах се на първата ни тема...........Стана ми толкова носталгично WinkПрепрочетох от 1-ва до 7-ма тема  Cry.........

Я кажете,мами, кои от вас имат домашен любимец и какво мислете да правите сега - ще го командировате ли някъде или не?
 Hug

# 23
  • Мнения: 143
Somebody чудесна темичка много красиво и пролетно   bouquet

Анито много е неприятно това което ти се случва  Rolling Eyes пожелавам ти бързо оправяне и на малката също.Ние сме с теб  Hug

За раждането :ще раждам в Окръжна Болница за сега таткото иска да присъства но първо трябва да се информирам как стоят нещата и колко се плаща Thinking иначе от негова страна няма проблем  Peace

Киселини рядко имам поне за сега Peace

За памперсите в началото ползвах само Хъджис и бях доволна Peace

Гъди много сладурски неща си купила  Crazy аз още не съм почнала с покупките активно но и не смятам да се оливам защото имам доста дрешки от Алекс а и имам две три приятелки които ще ми дадат Peace

Чао за сега от мен  bouquet

# 24
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Франческа, благодаря, но не разбирам - на тази мама казвам какво искам да поръчам и тя го прави вместо мен, така ли? И после как ми праща нещата? Директно аз с моята си дебитна карта мога ли да пазарувам?

# 25
  • Мнения: 310
Привиет!

# 26
  • Мнения: 0
Somebody, разкошна темичка!!! Hug

# 27
  • Мнения: 9 814
Франческа, благодаря, но не разбирам - на тази мама казвам какво искам да поръчам и тя го прави вместо мен, така ли? И после как ми праща нещата? Директно аз с моята си дебитна карта мога ли да пазарувам?

Можеш да пазаруваш разбира се и с твоята карта. Само с кредитна на ОББ не може.
Ето тук пише как да се регистрираш и как става пазаруването стъпка по стъпка:
http://geocities.com/ina_bg/registration
http://www.geocities.com/ina_bg/poruchka.html
http://geocities.com/ina_bg/delivery

# 28
  • Мнения: 310
Тези киселини са ужасни и ни тормозят здраво.С нетърпение чакам да излезна отпуск и да стане по топло времето.Да се посъблечем малко. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 27
Fate,ние имаме куче-кокер шпаньол,женски.Толкова сме си свикнали с нея,но е недопустимо кучето да съжителства с новородено бебе.Аз сега не мога да смогна да почистя космите,които са навсякъде.Още незнам къде ще го оставим,но ми се иска да е при някой познат,за да можем да си я вземаме за разходки понякога.
Иначе е много умна и послушна,всичко разбира милата.Само дето не говори,иначе е като човек.
А при родителите ми има котарак,който е пълен бяс.Преди няколко години го взех и им го дадох да го гледат,но той не понася чужди хора(нахвърля им се) и него незнам къде ще го крием.

Общи условия

Активация на акаунт