болнични

  • 4 195
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 259
Кое не ти е ясно?
Зависи как си се осигурявала.За майчинството  се гледат последните 12 месеца,за болничния  последните 6.
Минамалното  майчинство е  240 лева.

# 16
  • Мнения: 14
А ако са ме осигурявали на 120 лв?

# 17
  • Мнения: 3 621
А ако са ме осигурявали на 120 лв?
ако си в обикновен болничен ще получаваш 80 % от 120 лв, ако обаче си в болничен за бременност и раждане ще получаваш 240 лв

# 18
  • Мнения: 218
Искам да попитам понеже аз съм в болничен от както разбрах,че съм бременна и тези 180 дни няма да ми стигнат,а имам огромна отпуска и ако си взема 2 м.отпуска и после си продължа с болничните как това ще се отрази после на майчинството ми?Изобщо тези неща не са ми ясни и ще съм благодарна да ми обясните момичета!

# 19
 от Айт
Здравейте!Поставям много труден въпрос,но ако има някой информация по въпроса ми,ще се радвам да ми отговори.На кратко,аз съм учителка по англ.език и ми предстои да изляза в майчинство.Сега можело да се излезе и по рано в болнични преди раждането,но аз пък се хванах да водя лекторски в друго училище(2 ч. седмично).Мога ли да изляза в болнични от основната ми месторабота,но да ходя да си вземам часовете в другото училище?Благодаря предварително!

# 20
  • Мнения: 21
Здравейте момичета, досетих се и аз да питам  нещо  Simple Smile някоя от вас наясно ли е от кой месец мога да взема болничен без да се налага да се връщам  на работа, тъй като фирмата в чиито магазин се намирам прекалява с икономията на ел. енергия и ми е непосилно да стоя в него. До сега съм била само 10 дни в болничен. Ако някоя от вас знае, ще бъда благодарна да ми помогне  Grinning

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Айтен ,не може.Щом си в болничен,си болна за всичките ти местоработи.Ако си в болничен от едната,а на другата работиш от НОИ ще ти оспорят и няма да ти платят болничиня

# 22
  • Мнения: 1
СПЕШНО!
Здравейте. Бременна съм почти в последния месец и последните два месеца съм в болнични по общо заболяване. Сега следва отпуска за бременност. Но се получава разминаване с 3 дена, за които също трябва да ми издадат болнични от комисия. Лекарят ми обясни, че издаването на такъв е невъзможно, защото НОИ може да не го признае. Моите 180 дни не са изтекли. Доколкото ми е известно това прекъсване няма да се отрази негативно върху майчинството ми, но все пак се притеснявам- има доста противоречиви мнения.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
alisaa ,да ти издадат болнични или си пусни платена отпуска
няма да ти се отрази на обезщетението

Общи условия

Активация на акаунт