Обрив от мляко

  • 3 608
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Кръвен тест добре..., но как на толкова малко бебе??? Аз това което изчетох из нета е, че при толкова малки създания и всеки месец да се прави този тест, все различни резултати ще излизат! Нали сега им се оформя имунната система, а при този тест се изследва алергична реакция към имуноглобин Е или А (не съм сигурна точно) който се увеличава с растежа и развитието на детото... Разбрах, че се гледат само най-високите стойности, те са от 1 до 4 и се приема, че към това е алергично детето...само, че не е никак точно...

# 16
  • Мнения: 17
сега се сетих, че ние като бяхме на 3-4 месеца след един антибиотик получи разстройство доста дълго време, ходихме на гастроентеролог и ни каза че и е нарушена чревната флора, и са намалени добрите бактерии, изписа ни пробиотици, пюре от ябълка и от морков заради пектина и след 2-3 дена се оправихме...дали още тогава не се е проявила тази алергия, ако въобще я имаме? (тогава бяхме само на кърма)какво мислите...?

# 17
  • Мнения: 3 718
До колкото съм запозната, до 3 годинки тест за алергии няма смисъл да се прави, защото дава големи отклонения. Излиза, че едва ли не от всичко е алергично детето.

# 18
  • Мнения: 220
При всички положения ти трябва консултация с алерголог. Може обрива и смяната на млякото да е съвпадение, може да е временно след АБ, може и наистина да става въпрос за някаква алергия. Но това трябва да го каже лекар. Ако им нямаш много вяра иди при повече от един и ги слушай внимателно какво обясняват. Но за да си сигурна - доктор  Hug

# 19
  • Мнения: 17
Ходихме на алерголог и съвсем ме объркаха...тези петна не били атопичен дерматит, а себореен дерматит и според алерголожката, нямаме алергия към белтъка на кравето мляко, защото себореиния дерматит не бил свързан с храната....каза да си пием фризопепа щом ни е изписан и щом тя го харесва, и за да съм напълно сигурна дали има алергия,някакви изследвания да и направим в имунологията в терапията във Варна, които ставали и за новородени...Звъннах на гастроенероложката тя ми каза, че било по добре да и се направят тези кръвните които ги правят след годинка, защото били за 20 храни, не само за трите протеина на млякото и са на същата цена...(аз не й казах, че съм ходила на алерголог... Embarassed)

# 20
  • Мнения: 17
и сега вече незнам какво да правя...?тези за 20-те храни, са тия изследвания за които пишат, че са доста неточни до 4-5 годишна възраст, а пък другите са 30лв на алерген и са само за белтъка (за трите или четирите му протеина), и ако се окаже че няма алергия към белтъка, трябва да се разбере от какво са петънцата и пак трябва другите май...? newsm78

# 21
  • Мнения: 3 718
А можеш ли да се сетиш за някаква промяна около теб и бебето, нова храна, почистващи и препарати да си сменяла? Нова козметика? Така можеш евентуално да предположиш какво е отключило алергията и да го премахнеш за известно време.
Относно изследванията, само лекар може да каже. Просто поговори хубаво с лекаря, на който имаш доверие и ще решите заедно.

# 22
  • Мнения: 17
нова храна не бих казала, смених праха за пране и си мислех, че е от него,но още го ползвам, а сега няма никакви петна, козметиката бях с Мустела, но й купих на Avene крем за тяло за студено време, но него сега съм го спряла и може и от него... newsm78. алерголожката каза,че можело и временна непоносимост от изпития преди това антибиотик...оф незнам вече... Crazy

# 23
  • Мнения: 56
Голямото ми дете е с АБКМ.При него от даването на 10 мл. Фризолак през 5 месец последва: повръщане на фонтан в рамките на 5 мин.,след това обрив,оток на лицето и крайниците,затруднено дишане.Преди тази силна реакция се опитвах да го дохранвам с въпросното мляко,но той го изплюваше и около устичката му се появяваха големи червени пъпки,като на жилено от коприва.Дано с това съм полезна.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Голямото ми дете е с АБКМ.При него от даването на 10 мл. Фризолак през 5 месец последва: повръщане на фонтан в рамките на 5 мин.,след това обрив,оток на лицето и крайниците,затруднено дишане.Преди тази силна реакция се опитвах да го дохранвам с въпросното мляко,но той го изплюваше и около устичката му се появяваха големи червени пъпки,като на жилено от коприва.Дано с това съм полезна.

А първия път като получихте алергията към млякото,какви бяха симптомите?

# 25
  • Мнения: 56
Точно това,което съм описала бяха симптомите при нас.За съжаление доста страшнички.Преди това детето си беше само на кърма.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 562
 Desska80, аз лично бих те посъветвала да посетиш добър дерматолог.
Голямата ми дъщеря започна с обриви по лицето, когато беше на годинка и 1 месец...без да съм променяла нищо!!!!След дълго лутане, диети, мазания с елоком, прием на Кларитин и т.н. открих външния причинител-цветя в стаята ни, които са били там месеци преди раждането и. Съзнавам, че примерът ми няма много общо със случая ви, искам да наблегна на факта, че не винаги причината е някаква промяна. аз лично не виждам защо ще правиш изследването за алергии, при положение, че алерголога смята, че е себореен дерматид   Thinking Thinking За мен тези тестове за алергии са излишни-дават фалшиво положителни резултати, а понякога и провокират алергии!

# 27
  • Мнения: 17
само на дерматолог не съм я водила... Crazy, но ако излязат пак ще отидем, да видим какво ще каже и той...благодаря за отговорите!! Grinning

# 28
  • Мнения: 1 174
здравейте, момичета! За пръв път пиша и незнам дали съм оцелила правилната тема!! Имам въпрос относно АБКМ, защото и на нас ни поставиха тази диагноза, а аз не съм убедена че е точно това...детето ми беше на 3 месеца изцяло на кърма и се появиха лишейчета по ръчичките и крачетата, по едно две на крайник, педито ни изписа Балмандол олио за вана и те преминаха...преди месец сега е на 11 месеца отново се появи нещо като изсъхнала кожа на крачето, просто по груба стои, педито каза атопичен дерматит, най вероятно от храна и ни изпрати при Георгиева...тя каза просто ей така АБКМ, защото вече и давам млечни каши и от два месеца е на АМ. Взехме Фризопеп, но сега започна кожата да изсъхва по целите крайници все едно е пърхут само че по крачетата...и така...въпросът ми може ли да е от смяната на праха за пране(бях го пробвала и на 3 месеца), защото тя не повръща, не е обрината, няма червени петна, само на личицето кожата и е по груба, но като я мажем с подходящи мазила се оправя. Извинявам се за дългото съобщение.. Embarassed

Виж сега, ти сама казваш, че детето се чувства добре, не повръща, не е обринато, малко загрубяла кожа на лицето не мисля, че е голям проблем. Още повече като минава от мазане с козметика. Моето бебе периодично също е с такива груби участъци по кожата на колената, на лактите или бузите. Аз го свързвам с това, че кожата на бебетата е по - нежна от нашата и ако сте били навън, от хладния въздух може да му изпръхват страните, а на другите места от триенето на кожата в дрешките. Ако е от прах за пране ще има обрив, ако е алергия ще има обрив, че и повръщане, а и детето ще се чувства зле. Май напоследък се попрекалява с тези диагнози: АБКМ или Атопичен дерматит. 

Общи условия

Активация на акаунт