Как убедихте половинката си

  • 7 552
  • 102
  •   1
Отговори
Мили мами, да ви питам, някой имал ли е проблеми в това да убеди половинката си да осиновите детенце? Как го решихте този проблем. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 4 138
би ли се регистрирала, такава е традицията тук  bouquetкъм случайни гости се отнасяме с малко недоверие.....

по въпроса. никак не реших проблема. осинових детето сама. ние нямаме брак, така че нямаше и проблем. седях пред алтернативата или да остана цял живот без дете, или да реша на момента.

мъжът ми беше стриктно против. като се започне от етнос, та се стигне до това, че аз според него все още търся себе си и моментът е неподходящ да ставам майка Mr. Green
много го бива да промива мозъци и аз се бях поддала. така се случи, че съдбата ме притисна до стената и трябваше да взема конкретно решение за едно денонощие. добре че имах смелостта, защото бях съвсем сама и освен подкрепата на майка ми и една приятелка, която беше на 2000 километра от мен, нямаше кой да ми вдъхне и капка смелост.

аз не съм злопаметен човек, но тези дни никога няма да ги забравя. усещането за безпомощност, страхът и ужаса. просто беше ад.

сега, след две години и половина не съжалявам за решението си. естествено, половинката ми се присламчи и сега е баща-маняк.
обожава детето, сменя памперси, приспива, къпе, храни.

знам, че за следващото ще водя много по-малка война, защото ще имам съюзник в лицето на детето. но пак
ще е война. някои хора никога не се учат от грешките си Twisted Evil

с две думи, ако трябва да избирам между дете и мъж, веднага избирам детето. този път без въобще да се замисля.

нас ни води обичта и желанието да сме майки, естествените ни инстинкти.
мъжете понякога се водят от егоизма, страха и нежеланието за поемане на такава голяма отговорност. по мое виждане за тях е и важно, че те не са биологичните създатели. пак инстинкти.

# 2
  • Мнения: 128
При нас нямаше нужда от убеждаване.Мъжът ми взе решението(може би аз подсъзнателно съм го водила към това).И преди ,котато водехме борбата да родя,и сега винаги съм чувствала подкрепата му.Според мен ,когато детето ще бъде осиновявано от семейство,най-добре и двамата родители да са на еднакво мнение.

# 3
  • Мнения: 4 138
eстествено, че това е идеалното положение, но опитът показва, че мъжете имат нужда от повечко убеждаване.
за съжаление..........

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 13:07 от matakosmata

# 4
  • Мнения: 1
и аз имам същия проблем не мога да убедя половинката си нещо мъжката гордост му идва в повече и не знам какво да правя Stop

# 5
  • Мнения: 128
Насочвай го бавно и полека,докато и на него му се прииска да си осиновите детенце!Най-лесно ще е ,ако имате познати с осиновени деца.Много мъже смятат ,че трябва задължително да се възпроизведат.Като гушне детенце за пръв път,ще си промени мнението.

# 6
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
и аз имам същия проблем не мога да убедя половинката си нещо мъжката гордост му идва в повече и не знам какво да правя Stop

Абе зависи какъв е проблема. Мойто като заговорихме беше... резервиран. Задълбах в разговорите и се оказа... че въобще го е страх баща да става. Аз бях в шок... хем толкова години опити да имаме деца... хем го е страх когато конкретно се оказа че можем да имаме деца.

За второто обаче той ме нави.

# 7
  • Мнения: 1 669
Не ми се е налагало да го убеждавам... След четвъртата спонтанна неуспешна бременност, приключила с тежка операция, той каза "Стига". Не искаше да чуе за ин витро. Думите му бяха: "Аз те обичам повече от това да ми родиш дете. Не мога повече да гледам как се измъчваш. Ще си осиновим дете." Решението беше обсъдено и след няколко дни подадохме документи. След по-малко от година вече имахме прекрасна дъщеря. Grinning

# 8
matakosmata, регистрирана съм, обаче, моля те да уважиш решението ми да пиша анонимно.
Проблемът е такъв, че ние вече имаме две деца, които са прекрасни. Знам какво ще ме питаш - защо ти е да осиновяваш тогава. Не мога да обясня. Искам това от година насам. Не е моментно. Снощи гледах по БТВ репортерите дечицата в домовете. Гушках бебка и си мислех как тези дечица няма кой да ги гушне.
Но той не иска да осиновим детенце. Нито пък да станем приемно семейство. Сложно е, не мога да го обясня. А не мога да го натиря, защото моите деца ще останат без татко.
Искам по някакъв начин да го убедя, сърцето му само да узрее, обаче не става и не става.

# 9
  • Мнения: 4 138
точно аз няма да питам за какво ти е Mr. Green
самата аз искам много деца, за да мога да дам шанс за по-добър живот. напълно обмислено и премислено.
с първото дете задоволих огромното си желание да съм майка, макар, че когато я взимах подбудите ми бяха други.
разбирам те напълно, разбирам и мъжа ти.

това, което ми хрумва е, да започнете да ходите в някой дом. зависи къде живееш. навсякъде има групи от майки, които ходят в домовете, свържи се с тях. първо иди сама, после го убеди да дойде с теб. мисля, че довод от сорта, след като не искаш да осиновим или да сме приемно, ела тогава с мен в дом, е напълно приемлив.
мъжете не са лоши животинки Winkно трябва да стигнат до някои идеи сами, или поне да си мислят, че на тях им е хрумнало.
няма нужда да го натирваш, просто трябва да си търпелива в убеждаването и да му намериш слабото място. ако децата вече сами могат да изявяват мнение, привлечи и тях като съюзници.

шегата настрана, макар че нямат нашите инстинкти, малко са тези мъже, които след няколко посещения в дом не отварят сърцето си са децата там..........
просто опитай.

аз например преди исках 5, сега искам 7 деца. повечето хора ме считат за луда и мислят, че са само празни приказки. е, аз не си го слагам на сърце, а чакам да му дойде времето. детето ми е още малко и ревниво, но след максимум две години ще е узряла за братче или сестриче и тогава нападам...............
тъй като дълги години се занимавах с инвалиди, тежко болни млади хора, искам да имам и дете със специални нужди, защото знам, че ще мога да се справя. интересното е, че мъжът ми, който навремето беше ужасно и стриктно против цигани и инвалиди, абе въобще против всички, които са различни, сега май поомекна и подобна мисъл не му е чужда. а той е много костелив орех.

изясни за себе си на каква възраст би искала да е детето и каква отговорност би могла да поемеш и започвай да работиш по въпроса.  bouquet

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 10:11 от matakosmata

# 10
Има една такава стена, плътна и дебела. Първия въпрос, които на който не мога да му отговоря:
- защо го искаш. Нямам рационален отговор, какво да му кажа. Просто ме боли сърцето за дечицата. Казвам му, ами ако майка ми ме беше оставила, или твоята..
Години наред чакахме първата ми щерка, Господ ни прати две прекрасни дечица, имаме дълг към него... Даже като започна да говоря за това, охлажда тона и излиза от стаята

# 11
  • Мнения: 26
Цитат
Не ми се е налагало да го убеждавам... Думите му бяха: "Аз те обичам повече от това да ми родиш дете. Не мога повече да гледам как се измъчваш. Ще си осиновим дете."

И при нас стана почти буквално така. С тази разлика, че при мъжа ми проблемите бяха известни и той още преди да се оженим заяви, че никога няма да осинови. елате ни вижте сега, какъв татко си имаме Simple Smile

За второ обаче не можах да се преборя Sad

Но иначе, мисля, че мъжете заобичват децата, когато почнат да се грижат за тях. Иначе така, "абстрактно" май не им заработват инстинктите. Подкрепям идеята за посещение в дом, за конкретно дете, с което да се виждате, да му носите това-онова и пр. Стискам ви палци!

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 14:36 от бях гост засега

# 12
  • Мнения: X
Той ме убеди да увеличим възрастта до 3 г. и преди 20 дни подадохме молбата.

Относно осиновяването не помня кой пръв подхвана темата.

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
matakosmata, регистрирана съм, обаче, моля те да уважиш решението ми да пиша анонимно.
Проблемът е такъв, че ние вече имаме две деца, които са прекрасни. Знам какво ще ме питаш - защо ти е да осиновяваш тогава. Не мога да обясня. Искам това от година насам. Не е моментно. Снощи гледах по БТВ репортерите дечицата в домовете. Гушках бебка и си мислех как тези дечица няма кой да ги гушне.
Но той не иска да осиновим детенце. Нито пък да станем приемно семейство. Сложно е, не мога да го обясня. А не мога да го натиря, защото моите деца ще останат без татко.
Искам по някакъв начин да го убедя, сърцето му само да узрее, обаче не става и не става.

И аз да ти кажа, че те разбирам.

Винаги съм искала да осиновя дете, или да стана приемна майка просто така, без причина, без подбуди, без логика и то дълго преди да помисля за мои собствени деца.
За мое огромно съжаление не сполучих с мъж който да ме обича и разбира, но може би някога ще изпълня мечтата си и моите две дъщери ще имат прекрасно братче или сестриче.

Пожелавам ти успех.  bouquet

# 14
  • Мнения: 157
Към мама Въпрос : мислих много по твоята дилема. Ще споделя нещо с теб.
Аз походих по домовете за деца от различни възрасти, разказвах на  съпруга ми видяното, преживяното, изплаках неказаното. Той понякога ме съжаляваше, казваше че това много ме разстройва и натоварва емоционално, но не посмя да ми забрани да го правя. Радваше се с мен за всяка успяла"акция", а за някои деца се интересуваше повече. Сега знае подробности за проблемите на повечето от тях. Но не дойде нито веднъж с мен. А и аз не настоявах. Важното е, че живота на тези деца вече не му изглежда като сценарии от Холивудски филм, а нечия жестока реалност. И най-вече засили се желанието му да промени това за поне едно дете, и това ще бъде нашето дете...
Опитай и ти. Бавно и методично, без да натрапваш идеята. Просто в началото само споделяй преживяното и видяното. Дано се получи. Ще ти трябва повече време, но не се отказвай. Успех!   bouquet

# 15
  • Мнения: 1 387
би ли се регистрирала, такава е традицията тук  bouquetкъм случайни гости се отнасяме с малко недоверие.....

по въпроса. никак не реших проблема. осинових детето сама. ние нямаме брак, така че нямаше и проблем. седях пред алтернативата или да остана цял живот без дете, или да реша на момента.


Би ли споделила какво трябва да се направи, какви документи се изискват.Видях,че не живееш в БГ и аз съм в същата ситуация.

По темата- не мисля да убеждавам никого. Ако човек не го чувства сам, няма как да го убедиш.

# 16
Нова Звезда, знам за какво говориш. А успя ли да го убедиш в крайна сметка?
Аз няма да мога да приложа твоя опит, понеже нямам сили да обикалям домовете. Не мога да гледам детските очички там, това ще ме съсипе. А още по-малко да му разказвам детските съдби...Искам просто да подам едни документи, да ме извикат едни служители и да ми кажат - вземете това дете.
Но той не иска и да чуе. По начало не е много разговорлив, а на тази тема въобще не иска да говорим...Никога няма да успея да реализирам тази моя мечта
Благодаря че ме изслушахте, имах нужда да споделя

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
Трия, защото изказването ми не е на място. Нещо не съм прочела като хората пак  newsm78

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 10:51 от Фоксче

# 18
# 19
  • Мнения: 448
И аз да споделя:
Моят съпруг отначало беше категоричен"аз чуждо дете не мога да гледам",а моят отговор беше"а ако забременея от къде ще си сигурен,че детето ще е от теб"и за момент спрях да повдигам въпроса.След няколко месеца той сам ме попита какво трябва да направим,че да си осиновим детенце,а сега да го видите какъв всеотдаен татко е
Успех на всички мами тръгнали по този път,ако искате нещо наистина и много силно ,всяка от вас ще успее да убеди половинката си newsm10

# 20
  • Мнения: 11 953
Много мислих преди да го напиша, но ще го напиша.
Мата, имам най-добри чувства към теб, но моля те, не прокламирай тук купуване и продаване на деца.Нещата написани изглеждат по един начин, а прочетени понякога -по съвсем друг.Не знаеш кой чете и как чете, как тълкува проченото и как можеш да повлияеш на неустойчиви личности.

И още- не може все да роптаем, че няма закони и не се спазват, че правната система не работи, а когато ни устройва едва ли не да възхваляваме как сме заобиколили или нарушили закона/това го казвам най-общо /
Уверявам ви отново, че всичко написано е с най-добро отношение.

# 21
  • Мнения: 4 138
вече помолих да ми изтрият откровенията, защото наистина могат да бъдат разбрани погрешно и буквално, а който не знае историята, може да повярва само на елементарните думи.
приемам забележката като напълно правилна.

за голямата аудитория казвам, че не това е пътя и аз лично не съм заобикаляла закона.
това, че някои закони не ми харесват е друг въпрос, но няма как да се променят от днес за утре.
за съжаление няма как да редактирам поста си, така че се надявам скоро някой мод да мине с метлата............

# 22
  • Мнения: 157
Съжалявам да го чуя Въпрос. Sad Ние вече сме кандидат осиновители. На 1-ви март преди 2г. взехме първия документ от пакета за кандидатстване за осиновители. Спомням вълнението от това така ясно...като да плануваш да заченеш дете в определена нощ...
Но не се отчайвай. Явно не е дошъл момента. Понякога се случват неща, които преобръщат изцяло мирогледа на човек. Може подобно нещо да се случи и при съпруга ти. Моли се да са ти живи и здрави дечицата и Бог да отвори сърцето му за още едно дете. Praynig

# 23
  • Мнения: 2 084
Не зная . Бях твърдо против изследванията за установяване на "вина". За какво ни беше да знаем след като нямахме пари за лечениЯ. След първия месец с термометър  и с месечна изненада май единодушно решихме да се радваме на любовта си, а не да правим деца. "Искам бебе! Ще си открадна дете?" Това бяха моите аргументи в единствения разговор, който сме водили.
Не е по темата, но на мен ми направи впечатление едно признание на Въпрос.... И си мисля ... Децата са си деца, те винаги ще си имат татко. Дори и "натирен". Защо не пробваш да се чувстваш щастлива? Не, че ми е работа, де. Извинявай, просто мисля, че човек има право на щастие. Както и да го разбира.

# 24
  • Мнения: 1 843
Нещо не виждам авторката от известно време, а аз се чудя от дни дали да пиша.

Разбирам напълно мечтата на една жена, лишена по някакви причини от най-естественото нещо на света. Всички го имат, а тя не! И цялото негодувание срещу съдбата, защо точно аз?! Сравненията, макар и неволни: какво имат другите повече от мен? Защо те да имат нормални семейства, а аз трябва да правя избор?

Нищо не ни е по-малко, не сме наказани, не сме жертви, просто живот. Нещата се случват. Ние правим избори, искаме или не. Тези избори водят до последствия.

Авторката пита: Как убедихте половинката си?
1. Ако тръгнем по пътя на убеждаването, а не на диалога и взаимното решение, вече нещо куца.
2. Що за "половинка" може да бъде човек, който не се вълнува какво прави жената до него щастлива, какво я тревожи, какво мечтае, от какво я боли?
3. Казват, че любовта не е, когато двама души се гледат в очите, а когато гледат в една и съща посока. И ако се окаже, че тази посока в един момент за единия е "наляво", а за другия "надясно"?

Въпрос, представи си, че го "убедиш". И мечтаното дете стане реалност. И после той... размисли.
Разиграй тази хипотетична ситуация и си отговори честно, не тук, а сама на себе си. Кое от двете би "жертвала"?
Приеми, че животът ти дава това изпитание, за да провери готовността ти да станеш майка. И това да не значи, че си обречена, а просто това да не е мъжът, с когото да споделиш радостта и отговорността да си родител.

# 25
  • Мнения: 3 715
Аз откакто е пусната темата стоя и мисля дали да се включа. Аз съм на коренно противоположно мнение от всички тук май. Аз съм против убеждаването в този му вид и насилието над личността. Да, мъжът ми реагира зле на моето предложение да осиновим дете, аз просто си изложих аргументите и той след размисъл се съгласи, но не съм настоявала, не съм се тръшкала. Не знам дали щях да го направя ако не се беше съгласил, мисля, че не. Тук всичко опира до личните отношения и уважение в семейството. Ето, сега съм в подобна ситуация, искам второ, но мъжът ми не иска и не смятам да го убеждавам. В крайна сметка той има правото да не иска и аз ще го уважа. Не мисля, че ми е длъжен с нещо. Аз на него също, просто разбирам любовта и като уважение на желанието на другия.

# 26
  • Мнения: 2 084
Тя пишеше, че има две деца със съпруга си и иска трето, но той не искал. И някак останах с убеждението, че те по принцип си гледат в различни посоки. И не децата правят от двойката семейство, а любовта и привързаността и именно гледането в една посока. Аз първо си мислех, че госта е поредната бомба, но тя твърди, че е регистрирана тук. И аз нали по-добре е да повярваш ... писах.
Насила хубост не става. За нищо. Особено когато става въпрос за чувства. И джинът от Аладин е безсилен...

# 27
  • Мнения: 1 843
Eдно е сигурно.
Далеч по-добре е да отказва преди, отколкото да осъзнае, че не е бил готов или не го е искал после.

По-честно, по-коректно, по-отговорно е. И оставя избор на другия.

Редактирам се: Всъщност, избор имаме винаги. Wink

# 28
Благодаря на всички, които писаха. Знам, че въпросът ми е твърде сложен, и няма еднозначен отговор.
Може би аз нещо съм сбъркана. Аз всъщност съм мама, Дар За Мен. Мама съм, два пъти, и съм много щастлива от това.
Само, че забременях много трудно първия път. Минах през ада, почти...И изведнъж Господ ми прати подарък - дъщеричка, прекрасна. А после още една.
Искам да сторя нещо в замяна. Копнея да дам бъдеще на едно детенце, лишено, забравено от майка си.
Написано така звучи глупаво, плоско, мелодраматично, но за мен не е така.
Мъжът ми е устроен по друг начин. Той нито за миг не загуби надежда, че ще имаме дете. Към децата ни е изключително грижовен, прекрасен просто.
Гледах по Дискавъри филм, от който разбрах, че родителските грижи били заложени в хората, с цел запазване и предаване на гените им в бъдещето. Явно това е причината да бъде толкова добър баща на своите деца, и така твърдо да не желае да отгледаме едно изоставено детенце...

# 29
  • Мнения: 2 123
Искам да сторя нещо в замяна. Копнея да дам бъдеще на едно детенце, лишено, забравено от майка си.


Не осиновявай за да направиш жест. Не го прави от милосърдие...  много лоша услуга ще направиш и на себе си и на детето.

# 30
Защо Fussii? То не е точно милосърдие, мисля, но обясни, моля те.

# 31
  • Мнения: 3 715
От чувство за дълг не се осиновява. Осиновява се по същата причина, поради която хората забременяват. Детето не е разменна монета между нас и съдбата.

# 32
  • Мнения: 2 123
Ами... ще опитам да обясня, но може и да не успея от раз  Wink Затова питай моля...

Виж сега. Когато осиновяваш едно дете, ти встъпваш с него в равен съюз - родител - дете.  Единият дава и получава и другия дава и получава. Ако встъпиш в подобен съюз с мисъл като твоята, то би означавало, че един силен, добър и всемогъщ  човек ще спаси едно малоценно създание, което иначе не би имало шанс. Ако встъпиш в този съюз със съзнанието че закриляш някого, с мисълта, че ще спасиш някого, ти подсъзнателно очакваш от този човек определено поведение на благодарност, вярност, лоялност. Това е дълбоко нечестно. Никой, най-малко детето, не ни е молило да го спасяваме нали?

Когато искаше да родиш - какво искаше - да дадеш шанса на една душа да се роди или да гушкаш бебе. Второто нали?  Laughing Същият трябва да бъде мотива ти и при осиновяването  Laughing


Давам ти пример със себе си - на много елементарно ниво разбира се, ние осиновихме защото:  искахме някой да ни обича както дете обича родител, ние да обичаме някой както се обича дете,  искахме някой да ни нарича мамо и татко,  искахме някой да запълни една конкретна празнина в живота ни, искахме да гушкаме някой, да си четем приказки и да си играем. Затова си мисля, когато  дойде Никола, а особено по-късно ние не гледаме на него като на спасено в дъжда сляпо котенце. Той си е равностоен наш партньор, с когото взаимно се учим да подреждаме разбитите си светове.

# 33
Хората стават родители по чисто егоистични подбуди. Поне аз де... Исках да гушкам, да ме гушка, да зависи от мен, да отгледам, да чувам "Мамо, мамоооо "
Сега имам всичко това. Защо е лошо това, че искам да отгледам и едно изоставено детенце.
 

# 34
  • Мнения: 3 715
Никой не казва, че е лошо, само че мотивите ти да осиновиш трябва да са все едно ще го родиш, иначе е нечестно спрямо детето. От съжаление не се осиновява.

# 35
Fussii, писали сме едновременно.
Детето не може да е равностоен партньор, мила. Щерка ми ме вика да и бърша дупето в тоалетната.  Grinning Каза, че догодина, като тръгне на училище, иска да ходя с нея, за да и бърша дупето, защото щяла да си изцапа ръцете Laughing

"искахме някой да ни обича както дете обича родител, ние да обичаме някой както се обича дете,  искахме някой да ни нарича мамо и татко,  искахме някой да запълни една конкретна празнина в живота ни, искахме да гушкаме някой, да си четем приказки и да си играем"

Твоите подбуди са егоистични, също като моите... Laughing Laughing

# 36
  • Мнения: 2 123
 Laughing
чакай сега... не се засягай ... опитвам се да го обясня внимателно, така че да не взема да те обидя...

Ето, казвам го в прав текст: Защото ако ще осиновяваш в качеството си на спасител има опасност да се случат поне две бели:
- да го подценяваш в сравнение със собствените ти деца
- да изискваш от него да ти бъде благодарно

и двете са нечестни спрямо детето и показват .... хайде това ще го спестя  Wink

# 37
  • Мнения: 1 843
За лошо, не е лошо.
Но ще стане... сложно, след време.
Особено с наличието на твоите желани, биологични деца.

Ти можеш да го направиш, въпреки всичко, никой не може да те спре.
Както и не е речено, че с времето няма да преосмислиш мотива си.

Но явно е трудно да се обясни с думи. Просто... ако от сега мислиш за него като за "изоставено"... Виждаш ли, макар и доста възторжено и с поетичен патос, доста от бъдещите майки тук, мислят за бъдещите си осиновени деца като "моето дете", не като за "изоставеното" дете.
Убедена съм, че не успяваме да ти го обясним.
Може би, е по-добре да помислиш за приемна грижа? Мислила ли си?
Може би, така и мъжа ти, ще преосмисли становището си.

# 38
  • Мнения: 2 123
Fussii, писали сме едновременно.
Твоите подбуди са егоистични, също като моите... Laughing Laughing

Ами точно това казвам  Laughing Laughing Laughing
Осиновява се по егоистични подбуди и колкото по-бързо го осъзнаеш толкова по-добре и за теб и за детето

# 39
  • Мнения: 2 123
И да равностоен партньор ми е... Сега аз бърша неговото дупе и много му се радвам  Laughing
Да не дава господ, ама един ден може да се наложи той да бърше моето дупе... и макар да няма да е същото приятно преживяване, уверявам те,  вероятно ще го прави

# 40
  • Мнения: 1 843
Щерка ми ме вика да и бърша дупето в тоалетната. 

Бърсането на дупе, все някога свършва.
"Бърсането" на чувства и емоции, особено при тези дечица е за цял живот.
Да му дадеш хляб, подслон и топлинка... е най-малкото, повярвай. Не че е нещо лошо. Но съвсем не стига.
Това е само външната и, извини ме, най-повърхностна част на нещата.

По-здравословен, егоистичен мотив и за двете страни от това да искаш това дете, няма.  Wink

# 41
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Хората стават родители по чисто егоистични подбуди. Поне аз де... Исках да гушкам, да ме гушка, да зависи от мен, да отгледам, да чувам "Мамо, мамоооо "
Сега имам всичко това. Защо е лошо това, че искам да отгледам и едно изоставено детенце.
 

Ами защото "изоставеното детенце" заслужава майка му да го желае със същите подбуди, с които желае и пръкналите се в утробата й деца. Иначе... някак си не е честно

# 42
и двете са нечестни спрямо детето и показват .... хайде това ще го спестя  Wink

Недей, моля, те, не ми спестявай нищо.

Току виж се помиря със себе си.

# 43
  • Мнения: 2 123
показва недомислие...
може да бъде знак, че искаш да се преживееш като спасител, като благородник, а на гърба на едно дете .... това е много низко ...  Embarassed Извинявай, сигурна съм че не го мислиш направо... но замисли се и ще видиш, че е така

изоставените деца са преминали през мелачка, през която много от нас, ако минават, минават чак на по-зряла възраст. Последното нещо, което заслужават е съжаление. Те заслужават само и единствено любов... а тя изключва жалостивостта

А, по-просто... ако искаш дамо да направиш благороден жест - това никак не е лошо, моля ти се, не съм съдник - просто дари пари някъде

# 44
Разбрах ви, струва ми се. Вероятно сте прави.
Едно искам да добавя:
"Да не дава господ, ама един ден може да се наложи той да бърше моето дупе... и макар да няма да е същото приятно преживяване, уверявам те,  вероятно ще го прави"

- не разчитай на това. И не защото е осиновен. Аз не очаквам това. Когато дупето ми стане за бърсане, децата ми ще имат свои деца, и тогава ще трябва да бършат техните дупета Grinning

# 45
  • Мнения: 2 123
Хубава тема - за наакани дупета....  Laughing

Естествено че не разчитам... просто исках да кажа, че сега той е физически зависим от мен, но това не го прави по-малко равностоен емоционален партньор...  Физическата зависимост отминава, а и недай боже се обръща ...
Нямам предивд и че сина ми ми е приятел... той никога няма да ми бъде приятел, а надявам се и мен няма да приема за приятелка. Аз съм му майка, а той е моят син... приятели много, той на мен  ми е единствен  и уникален.

# 46
Fussii, не искам да се изживявам като спасител.
Просто мисля, че мога да осигуря бъдеще на едно дете, вместо да израстне в дом за "майки" и деца./Все се чудя защо тези домове се наричат така, като в тях майки няма.../
Както гушкам две дечица, мога да гушкам и три, същото важи и за другите неща...

Но може и да сте прави. Може би ще деля децата, или пък няма да ги деля, но детето така ще се чувства. Не бях се замисляла за това.
Аз си представях как ще ми дадат едно детенце и аз ще му кажа - двете ти сестрички ги обичам, защото съм ги родила, но теб те обичам, защото съм те избрала.

Такива едни фантазии имам, и нали нямам с кой да ги споделя, тук ги излях...

# 47
  • Мнения: 2 123
Мисли още  Laughing ... вземи решение когато си готова. Прочети най-вече написаното тук от осиновените деца. Тук пишат прекрасни искрени хора... от техните постове най-добре ще разбереш света на осиновените деца

# 48
  • София
  • Мнения: 9 517
А пък аз мисля, че след като искаш, значи трябва да го направиш.
Приемната грижа, предложена от Дар, е доста добър вариант - помисли върху него.

# 49
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз не мога да разбера, защо да искаш да обичаш някого и да се грижиш за него, също както и за  собствените си деца, да е грешно.
А пък да искаш да имаш дете за да запълниш празнина, да е правилно.

Според мен обичта е еднаква. Също така, и в двата случая, благодарността, която се очаква или не се очаква е еднаква.

И не мога да се съглася, че Въпрос примерно, ако осинови дете от милосърдие, то след време ще му каже "А пък аз те осинових и затова трябва да си ми благодарен". /Не че много родители не постъпват така с рождените си деца, но това е друг въпрос/.

Излиза, че е по-добре едно дете да си стои в дома за сираци, отколкото да бъде осиновено от жена, която няма нужда да запълва празнина, а просто иска да му даде истински дом и семейство?

Съжалявам, но не разбирам.

# 50
  • Мнения: 4 138
ние тук тендираме малко да сме станали велики и да сме наясно с всичко. затова е така Wink има-няма сме родители от няколко години и знаем кое и как.

рецепта няма. защо да осиновиш едно дете. мисля, че при всеки подбудите са различни. ако мога да повторя това след 30 години, ще знам, че е правилната рецепта, ама засега си трая.
приемната грижа не е лошо нещо, но не е същото. за мен например тя не е приемлива, поради простата причина, че живея в чужбина и няма как да стане. другият фактор е, че няма да решавам повечето неща, свързани с живота на детето самостоятелно, а все трябва да искам разрешение. може би настойничество е по-приемлив вариант.

другото, което е, че ако осиновя едно дете, искам да му дам абсолютно същите условия и права, както на моето дете. и то да стане също мое. и най-вече същата сигурност.

единственото, в което трябва да си сигурен, ако тръгнеш да осиновяваш, е това, че ще можеш да обичаш безрезервно детето. аз даже в това не бях сигурна. неведнъж сме споделяли тук за страховете си преди осиновяването.........и не само аз съм ги имала.

не казвам да се юрнем целокупно да осиновяваме, за да спасяваме света, но лично аз толерирам подобни подбуди. затова и ходех по домовете. защото, когато видиш очите на едно дете на което си дал малко топлина, се променя целият свят. започваш да живееш чрез детето и нещата идват по местата си.

така че, каквито и да са подбудите, важното е наистина да можеш да се посветиш на детето, защото иначе няма да е добре.

6, понякога май за накои деца е по-добре да останат по домовете, отколкото да са при осиновители, които не ги обичат. защото биологичните могат да си посволят лукса да са накадърни родители, ама с осиновителите не става. раната, която детето носи със себе си е огромна и още една, прибавена към нея може и да го убие................

# 51
  • Мнения: 2 084
Гост, на мен ми звучиш фалшиво. Нещо недоизказваш, сякаш...

# 52
  • Мнения: 4 138
калинче, даже да е подставено лице, няма лошо да поразсъждаваме по даден въпрос.
да не говорим, че не знам дали знаеш. но принципно с помоща на форума на бг мама доста журналисти правят материалите си.
кво пък, нека..........

# 53
  • Мнения: 1 843
Излиза, че е по-добре едно дете да си стои в дома за сираци, отколкото да бъде осиновено от жена, която няма нужда да запълва празнина, а просто иска да му даде истински дом и семейство?

Их, колко не внимаваме с думичките.
Ми то и на Въпрос желанието е стремеж за запълване на празнина.

Няма нищо лошо.

Опасно е.
Опасно е, защото мъжът й не иска.
Защото има вече две свои деца и ще трябва да се справя не само с евентуалните проблеми на "изоставеното", но и на родените от нея, след появата му. Как ще се приемат, как ще се привържат, колко ревност ще има, ще има ли... а, колко голямо се очаква да е това дете? Ами, ако не е бебе? Знае ли какво може да очаква?
И всичкото това, на фона на грижите за две деца и съпруг, който е против?
Опасно е за всички, за детето и за семейството.

Просто не го виждам никак лесно.
А тези деца имат нужда от много, ама много. И, ако сега ви звучи прекалено, няма да ви звучи така, когато детето вече у вас.
Нещата не свършват с осиновяването. Тогава едва започват.

Какво правим при свършен факт?!

# 54
  • Мнения: 2 084
Рекламация, Дар, рекламация.

Осиновяването мода ли е? Или благотворителност? Безобразие е да се разиграват сценарии. Кадърният журналист не краде чужди думи, той взема интервю, убеждава човека срещу себе си да сподели.
А за хората, които влизат в роля и не могат да преценяват кога, къде, как и защо ... има специалисти.

# 55
  • Мнения: 1 843
Калина, аз на журналисти не вярвам. А кадърните... бяха. Нейде в миналия век.
Та вместо да правят скечове от теми като осиновяването, по-добре тук. Написаното остава, знаеш... Wink

# 56
  • Мнения: 157
Какво ви става бе хора?!  Close  Жената има нужда, необходимост, огромно желание да спасява, да дарява, да приласкава! Разпнахте я на кръст заради любовта й! Защо нейната любов да е по-низка и по-незначителна от вашата? Вие и майка Тереза сте в състояние да изкарате, че има задни мисли- дали пък не е искала прекалено много да се докара пред Господ та затова да се е раздавала толкова?! Направо ми закипя кръвта като ви четох! Който не е като вас, с вашите подбуди и емоции не му е читава работата, така ли...Направо да вземем да се откажем от осиновяването, защото ще се изтълкува като "благороден жест"! Не мога да пиша повече...

# 57
  • Мнения: 4 138
чакай сега, не си права. никой не разпъва никого на кръст. тук става дума за конкретен случай и за това, че мъжът не е съгласен.
аз казах, за мен подбудите не са важни, важното е дали наистина ще се отдаваш на детето си.
на осиновените деца им трябва обич. много. на каквато и възраст да са. едно отхвърляне е пагубно за тях.

естествено е, че сме станали големи специалистки Crazyвсичко знаем, от всичко разбираме..........
лично аз не се наемам да съветвам жена, отгледала две свои биологични деца, по кой път да тръгне и с какви подбуди.

и аз искам още деца. пак от егоизъм. защото това расте.........сигурно бих искала пак бебе, не знам. но искам и друго. да дам възможност на едно дете с практически нулеви шансове за осиновяване, да има дом. и съм убедена, че нито въсраста, нито пола, нито здравословното му състояние ще са от значение за това, дали ще го обичам, както обичам дъщеря си. просто, защото вече имам опит и не ме е страх.

в крайна сметка всички тук се изказват, защото искат доброто за децата. критиките може да са прекалени, но в крайна сметка са добронамерени. всички наминаваме понякога във форума на осиновените и знаем че ужасно много ги боли. не е грях да не искаш някого да го боли и да се опитваш да предотвратиш подобно нещо.
хубаво е да знаеш какъв товар можеш да поемеш и да го носиш, защото после връщане назад няма, или ако го има, то е много ужасно и мъчително за всички, а цената е една детска психика.

доколко гостенката е готова да направи тази стъпка, знае само тя. и когато подбудите са смесени, няма лошо. поне според мен.

# 58
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Никой никого не е разпъвал на кръст. Просто подтикнахме една жена, която има желание "да дарява", "да приласкава" да седне и да помисли какво точно иска.
Тя самата си призна, че за някои неща не е мислила "Но може и да сте прави. Може би ще деля децата, или пък няма да ги деля, но детето така ще се чувства. Не бях се замисляла за това."

Да даряваш любов може по много начини. Осиновяването е един много отговорен акт, при който човек трябва да е максимално сигурен за себе си че го иска и че е готов за него. Иначе се получават фалове, които са за сметка на децата. Защото по-добре децата да останат в дом, отколкото да ги вземе някой и после да ги разсинови след известно време, когато осъзнае, че не си е представял точно тази картинка. Пиша тези неща без да визирам никого конкретно.

Подбудите на всички ни са са различни или поне с различни нюанси. Аз лично за себе си мога да кажа, че и двете си деца осинових с една и съща подбуда - да имам деца, да бъда майка, да се почувствам родител, да осмисля живота си. С абсолютно същата подбуда се подлагах години наред на десетки болезнени процедури за да зачена. И когато синът ми и дъщеря ми ме попитат Защо?, аз няма да им казвам: тебе те обичам защото..., а тебе защото...  Обичам ги еднакво, защото те са ми деца, а аз съм им майка.

Децата усещат с всяка фибра на тялото си различното отношение и ако някой не е готов да посрещне поредното дете в семейството си по същия начин и със същите емоции, както е посрещнал и предишните, ще го нарани много, поне аз така си мисля.

# 59
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз не съм съгласна с болшинството. По-добре ли е да осиновиш, без да си превъзмогнал болката по стерилитета или болката от изгубено дете?

От къде е ясно, че въпрос ще дели децата си на биологични и осиновено? Всеки човек е различен и никой не може да знае, какъв родител ще бъде на всяко от детето си, докато не стане такъв. Осиновени или биологични, децата ни водят - всяко дете е различно и предизвиква различни реакции в родителя, различен начин за справяне с проблемите.
В същото време когато тук се появи някоя кандидат-осиновителка, осезателно не преборила се с болката си, всички се надпреварваме да я пляскаме по гърба и да я уверяваме, колко добра майка ще е.

Въпрос, а защо мъжът ти не иска да осиновите, опитала ли си да го питаш - защото не иска трето дете или защото не иска осиновено дете? Може и да си писала, но аз пак чета по вертикала, за което се извинявам.

# 60
  • Мнения: 1 843
Айде, пак война, пак засегнати.  Sad

Може би, когато сме много навътре вече в реалната ситуация на едно осиновяване, губим умението да се изразяваме просто и ясно. Може би, не помним как е било за нас. Сигурно е така.

Не бих си  позволила да решавам кой може или не може да осинови.
Опитвам се да предупредя жената (явно неуспешно), за някои проблеми, които може да срещне.
За да е готова.

С две деца, има възможност да й предложат по-голямо дете. Колко писахме тук какви са дефицитите на тези деца? Колко енергия и всеотдайност е нужна?
Изобщо не се съмнявам в качествата на жената.
Просто едно недооценено действие в тази насока, може не само да е тежко за детето, а да травмира и останалата част от семейството.

Не за първи път говорим тук, че всички или поне по-голямата част от осиновителите тръгват с една доста идеалистична представа за осиновяването.
А реалността е хубава, но и пълна с много, специфични проблеми.
Нима е зле, да бъдем малко по-подготвени преди да се хвърлим с главата надолу в нещо, което в началото може да звучи много романтично, но в действителност е най-вече отговорност за цял живот?
В добро и лошо?

П.П. Смятам, че остава едно: жената да отиде в ОЗД и да говори със самите социални за желанието си. Това е най-логичното. Ако има късмет с добри професионалисти, те сами ще я подложат на тези въпроси. Ако не друго, тук поне я подготвихме за тази възможност.

Нова_звезда, теб в ОЗД не те ли питаха за тези неща? Не мина ли проучване, в което да ти задават доста "по-жестоки" въпроси? И там ли ти кипна така или търпя в името на желанието си?

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 09:27 от ДарЗаМен

# 61
  • Мнения: 2 084
Не мисля, че е война, този път аз се питам колко е истинска Въпрос. В добре дошли има две нови "звезди", които разиграват сценарий. Сценаристите тук за мен не са добре дошли. Тук има прекалено много хора, които знаят защо са тук. Предполагам още повече хора четат. Има теми, по който писането на сценарии е абсолютно нечовешко.
А за това колко трудни са първите крачки... Помня.
Какво точно за мен означава питането на въпрос? Как аз разбирам думите й?
Тя пита как ние убедихме нашите половинки. Това като клюкарско ми прозвуча. Моята искреност срещу нечии сценарий не ми е по вкуса.
Аз лично съм от неанонимните. Тук пиша само нещата, които изпитвам, тук пиша за болките на децата си - което ми е още по-лично и съкровено. Пиша го не за евтин сериал и не за да поплаче някой от СЪЖАЛЕНИЕ към мен или децата ми, а за да може някой, ако "открие" детето си или себе си да повярва, че не е сам и не е прецедент болката на собственото му дете.

# 62
  • Мнения: 4 138
калинче, аз пък съм склонна да вярвам, че жената иска да остане анонимна, поради това, че да речем пише в бг мама от много време, но чак сега има смелост да пише тук.
не знам дали е сценарии, но съм склонна да вярвам, че не е и че ще сме и донякъде полезни.

каквото и да е, за мен тази тема е ограмотителна. подлага се на дискусия една съвсем реална житейска ситуация в нашия подфорум.
ако беше да кажем в клюкарника, реакциите гарантирано щаха да са много различни. от суперлативи, до ах и ох и потупване по рамото.
само това, че реакциите се различават от тези на множеството, е достатъчен повод за размисъл, колко информирани са хората и как гледат на ситуации, с които не са запознати.
остава само да се замислим, дали нашите реакции не са пресилени и не сме ли забравили някъде по пътя си, колко несигурни, незнаещи и страхуващи се сме били. и колко време ни е трябвало да стигнем до изводите, които за нас сега са напълно подразбиращи се.


аз понякога си мисля, не звучим ли като сектантки, които се опитват да убедят най-вече себе си, колко наясно са със своята ситуация, как другите нестигнали до тези размишления са много невежи и безотговорни и как ние никога няма да допуснем грешки и щастието на нашите деца е гарантирано поради знанията и опита ни............


жената не е тръгнала да осиновява утре, а внимателно навлиза в тематиката и пита. споделя и съмненията си.
вярно е, че аз съм непоправим оптимист и нищо не може да ме накара не да търся първо доброто у хората, ама явно е до характер.
мисля си, че това не е сценарии, но пак повтарям, каквото и да е, подобни теми са образователни и полезни.

# 63
  • Мнения: 2 123
Laughing
чакай сега... не се засягай ... опитвам се да го обясня внимателно, така че да не взема да те обидя...

Ето, казвам го в прав текст: Защото ако ще осиновяваш в качеството си на спасител има опасност да се случат поне две бели:
- да го подценяваш в сравнение със собствените ти деца
- да изискваш от него да ти бъде благодарно

и двете са нечестни спрямо детето и показват .... хайде това ще го спестя  Wink

После ние сме били чувствителни....
нарочно се самоцитирах и подчертах някои от използваните думи...

Къде видяхте закани и присъди моля? Някъде да съм казала, че ще се случи непременно това или онова....

Жената пита. Отговарям каквото мисля, по моя си начин и доколкото ми е възможно внимателно.
По полезно ли щеше да бъде ако напиша, нещо, което срещам на всяка крачка:

Браво мила! Ти си страхотна жена. Възхищавам ти се! Ще дадеш дом и радост на една мъничка душичка, която цял живот ще ти бъде благодарна. Сигурна съм че съпругът ти ще се съгласи, когато види колко любов имаш да дариш...

Айде - живи и здрави - http://www.youtube.com/watch?v=BVlNB_7HqbI&playnext_from=PL& … xt=1&index=19

 Sick Sick Sick

# 64
  • Мнения: 2 123
И аз не мога да разбера, защо да искаш да обичаш някого и да се грижиш за него, също както и за  собствените си деца, да е грешно.
Съжалявам, но не разбирам.

Моля, че посочи ми точното изречение, в което някоя от нас казва, че това е грешно. Ама с точни цитати моля

# 65
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не е война, просто обсъждаме въпроса. Що се отнася до анонимността, аз също имам тема в която съм анонимна, макар и в друг подфорум.


Няма цитат, в който да се посочва изрично, че осиновяването от милосърдие  е грешно. Такъв извод си направих от мненията, че детето се осиновява от егоистичните подбуди да запълниш празнина, а не от милосърдие. И че, ако е от милосърдие, то тогава има голяма вероятност детето да бъде подценявано и травмирано допълнително.

Смятам, че жена, която има две деца, пък било то и собствени, много добре знае какви грижи, проблеми и отговорности я очакват.  Също така съм убедена, че на първо място ще прецени рисковете и последиците от евентуално осиновяване и как то ще се отрази на семейството и на биологичните й деца. 


# 66
  • Мнения: 3 715
Аз не разбирам защо при положение, че авторката на темата не сметна нашите думи за нападки, а напротив, се появяват хора, чели-недочели, които нападат даващите съвети. Всичко, което се изписа беше точно, за да прецени жената може или не може да се справи, да й се дадат насоки от миналите по този път за размисъл. Да прецени прав ли е мъжът й или не, има ли смисъл да настоява или не. В крайна сметка в живота на детето биха участвали двамата. Пък и не забелязвам да показва нужда от адвокат.
Макар и да осиновяваме деца по същите причини, по които други раждат, си има неща, които правят осиновяването различно от раждането. Ако някой би трябвало да напада в тази тема поради несъгласие, това е авторката, при положение, че тя пита и очевидно показва, че написаното й е полезно и я кара да размишлява, не виждам защо е нужно да се изпада в спор с хора, които не проявават личен интерес. Ако е от любов към спорта, то си има Клюкарник.

# 67
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
ku[d]ku[d]yaka,

мен ли имаш предвид, или не съм те разбрала?

# 68
  • Мнения: 3 715
Да и не бих искала темата да се превръща в спор. Аз лично я намирам за изключително полезна за всички, които имат подобни желания. Преди да се впусне човек по пътя на осиновяването има много неща, за които трябва да помисли, милосърдието не е най-важното. Това не означава, че е лошо, но има и други страни на въпроса, които трябва да се обмислят, за да е готов човек за тази стъпка.

С най-добри чувства, просто съм леко гладна от диетата.

# 69
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Отъждествявам се с авторката на темата и затова задавам своите си въпроси.
Имам две деца и искам да стана приемен родител за трето, въпреки че мога да си родя такова. Не го правя от желание да задоволя егоистични потребности, а защото винаги съм го желала, просто така без причина.

Не смятам че някой някого напада, нито пък мисля че има повод за спор или конфликт.
Няма да цитирам мнения, но ако се върнеш назад ще видиш кой какво е казал.


Защо смятате, че след като една майка е задоволила инстинктите си да бъде родител, ще подходи лекомислено и безотговорно към толкова важен въпрос като осиновяването. И че няма да се постарае да обмисли всички възможни аспекти.
Точно майката, която има собствени деца разбира дългосрочния ангажимент, който поема.


# 70
  • Мнения: 11 953
Всъщност, затова е добре, че има проучване, независимо под каква форма минава и какво е естеството на въпросите.В хода на това проучване, освен всичко останало, всеки проверява мотивацията си, нагласите си, научава много неща, колкото и да е знаел преди това, има възможност да задава много въпроси, има и достатъчно време за размисъл.Понякога отделни елементи на тази процедура ни се струват глуповати и безсмислени, но и сега често се връщам назад към този период и виждам, че ми е било от полза.

# 71
Изписали сте много неща, тепърва ще разсъждавам върху тях. Искам само да поясня - няма да осиновя детенце, ако мъжът ми не ме подкрепи. Това, което искам е да му вляза под кожата някак, да го убедя да се съгласи. И не просто да се съгласи - добре, прави го, щом искаш, ами да ме подкрепи, да го направим заедно.
За приемна грижа съм мислила, обаче ми се струва някак гадно, простете за израза. Как да обясня на едно дете - теб те гледам, защото имам трудов договор с държавата, ти не си ми дете, а другите две ги гледам, понеже са си мои...
Но съм съгласна и на приемно семейство, защото така той ще се привърже към детето, и постепенно сърцето му ще узрее напълно, за да го приеме.
Калинче, съжалявам, че ме гледаш с подозрение, но нямам друг избор, освен да бъда анонимна. Ако мъжът ми разбере, че го обсъждам с толкова хора, ще се почувства предаден.
Благодарна съм за всички мисли, които сте споделили. Много са нещата, върху които въобще не съм мислила, признавам си. Вероятно съм по-емоционална, отколкото е здравословно. Предаванията по телевизията на тема изоставени деца просто ме разтърсват, цяла нощ не мога да спя след това.
Но кой е наясно отнапред с проблемите, които му предстоят. Проблемите с двете ми деца ги решавам в движение, никой не може да те подготви предварително. Първата температура ме докара до паника, при първото падане с разкървавено коляно плакахме заедно с детето, не съм сигурна нея ли я болеше, или мен... Simple Smile
Обаче с осиновеното дете сигурно е по-различно, вие ще ми кажете за какво трябва да мисля предварително.
Но първо ми е нужно да убедя мъжа ми. Сигурно има начин, той е добър човек и грижовен баща. Само дето на мен този начин ми бяга...
 
С осиновените деца

# 72
  • Мнения: 3 715
Никой не е подготвен да бъде родител, аз най-малко бих твърдяла подобно нещо, след като днес изсипах кофичката с киселото мляко върху главата на сина си, понеже беше размазал половината от съдържанието й по масата.
Според мен най-важното е, че жалостивостта, съжалението към децата в институциите не би трябвало да е водещото при такава стъпка. И ако това е първоначалният мотив, то трябва нещата добре да се обмислят, защото да отглеждаш едно дете от съжаление е, поне в моите представи, нещо ужасно. Детето трябва да се отглежда и обича заради това, което е, а не защото някой го е оставил някъде. На мен изречението, че двете си деца обичаш, защото си ги родила, а евентуалното осиновено - защото си го избрала ми звучи ужасно зловещо. Не го разбирай като критика, а като съвет - не можеш да отглеждаш две деца, защото си ги родила, а третото по друга причина, според мен децата трябва да са с нас, защото ги обичаме заради тях самите, а не защото са свързани с определено събитие. Ти вкарваш идеята за разделението на децата си от самото начало. Да не говорим, че се отрича изобщо идеята за това, че сме избрали децата си и че се смята, че това не е добре за самите деца.
Аз лично не се наемам да препоръчвам конкретни теми, на мен ми трябваха три месеца да изчета всичко в подфорума, преди да се реша на тази стъпка и да започна да пиша тук.

# 73
Ооох, Кудкудяка, така, както ти го представяш е направо ужасно...
Ама чакай сега, защо да е лошо да си избрал някого...Та това означава, че той е специален и харесван точно заради това, което е. Хората казват - не можеш да избираш родителите си и роднините си. Така, че си длъжен да ги приемаш каквито и да са, добри, лоши, красиви, грозни.
А когато кажеш на детето си - аз те избрах, това означава - ти си специален, харесах те какъвто си, и те обичам за това, което си.
И да разбирам ли, че ще е лошо да осиновя детенце и е по-добре децата в домовете там да си останат, ако не се намерят хора без деца да ги осиновят...

# 74
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ама чакай сега, защо да е лошо да си избрал някого...Та това означава, че той е специален и харесван точно заради това, което е. Хората казват - не можеш да избираш родителите си и роднините си. Така, че си длъжен да ги приемаш каквито и да са, добри, лоши, красиви, грозни.
А когато кажеш на детето си - аз те избрах, това означава - ти си специален, харесах те какъвто си, и те обичам за това, което си.
И да разбирам ли, че ще е лошо да осиновя детенце и е по-добре децата в домовете там да си останат, ако не се намерят хора без деца да ги осиновят...

Ами... никой няма да ти даде да избираш, освен ако не тръгнеш по странични пътища за пълно осиновяване. Можеш да откажеш предложено ти дете, но не се знае колко ще чакаш до следващо предложение в такъв случай. Така че ако му кажеш, че си го избрала, ще го излъжеш, а това вече не е хубаво.
А да изтъкнеш, че другите деца ги обичаш с вичките им недостатъци, защото си ги родила, а него си го избрала.... Ами представи си какъв ужас би изпитало при всяка неволна беля - "Дали ще продължава да ме обича, след като май не съм това, което е избирала?"

И не приемай, че се опитваме да те накараме да помислиш какво точно искаш, защото имаш вече две деца и поради тази причина се съмняваме, че ще делиш децата. Тук има много мами, които имат биологични и осиновени деца, има и такива, които чакат и лично аз никога не съм се съмнявала, че те са наясно със себе си, с мотивите и желанията си. (Маня, Фоксче, Нова звезда)

Това, което гледаш по телевизията е доста поукрасено от журналистите. Децата не стоят по домовете защото няма кой да ги осинови, а по съвсем други причини - неуредени документи най вече и понеже не отговарят на желанията на повечето осиновители  (етническа принадлежност, здравословно състояние, възраст.

И последно - понеже говорим за милосърдие и за "пълните домове": готова ли си да осиновиш дете с типични черти на ромския етнос например, болно или такова на възраст ходещо на училище?

Ако си подадеш документи тези неща ще трябва да ги обясняваш на социалните евентуално. Така че може би ще ни благодариш за "подготовката" един ден. Не ни се сърди.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 15:35 от Gankata

# 75
  • Мнения: 2 084
Въпрос, съжалявам за съмненията. И аз май съм по-напред с емоциите.
За мен мотивите, които може да има един мъж са непонятни. Не съм се интересувала, не съм го питала. Имай предвид, че голямото питане и разговорите със социалните не са най-приятното нещо. Поне за мен. И поне в началото.
Какво би отговорил мъжа ти на въпроса "защо не искаш да осиновим дете?' Може би отговора "как да го убедя" е в отговора на точно този въпрос.

# 76
Да, без никакво колебание ще осиновя дете от какъвто и да е произход. Но бих се радвала да не е с много тъмна кожа, за да не се различава от другите ми деца.
И даже предпочитам да е по-голямо, а не бебе, че вече кръста ме боли да нося на ръце   Laughing
Много болно дете не бих могла да осиновя, не мога да си представя как ще гледам човече, на което докторите са преброили дните.
А иначе всеки може да се разболее, моите деца не са застраховани от нищо, и не съм могла да избирам дали ще ги родя здрави или болни.
Децата не са стока в магазин, за да ги избирам.

"А да изтъкнеш, че другите деца ги обичаш с вичките им недостатъци, защото си ги родила, а него си го избрала.... Ами представи си какъв ужас би изпитало при всяка неволна беля - "Дали ще продължава да ме обича, след като май не съм това, което е избирала?"

Ганката, май си права...Добре де, а ти какво каза на твоето дете - как е дошло при теб?

# 77
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ганката, май си права...Добре де, а ти какво каза на твоето дете - как е дошло при теб?

Аз си казах истината - искали сме детенце, обаче в коремчето на мама все не се появявало, а в сърчицето си усещала, че нейното детенце се било появило в друго коремче... и тръгнала да го търси... и го намерила...

# 78
  • Мнения: 2 172

И не приемай, че се опитваме да те накараме да помислиш какво точно искаш, защото имаш вече две деца и поради тази причина се съмняваме, че ще делиш децата. Тук има много мами, които имат биологични и осиновени деца, има и такива, които чакат и лично аз никога не съм се съмнявала, че те са наясно със себе си, с мотивите и желанията си. (Маня, Фоксче, Нова звезда)



 Rolling Eyes упс, дали да не споменавам по-често другата си дъщеря newsm78

# 79
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
На това му се вика "Зло да те забрави".  Grinning Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами аз лично смятам, че и въпрос и 6 са готови да осиновят много повече от някои кандидат-осиновители. Поне си задават въпроси, които аз не съм си задавала преди детето да дойде в семейството. Радвам се, че има хора, които обмислят задълбочено този въпрос и го оглеждат от всички страни, а не пускат поредната тема в Клюкарника, очаквайки аплодисменти. Момичета, и за двете ви  Hug

# 81
  • Мнения: 1 843
И даже предпочитам да е по-голямо, а не бебе, че вече кръста ме боли да нося на ръце   Laughing

Приблизително колко голямо?
Питам не за друго, а защото спомена, че можем да конкретизираме приблизително за какви проблеми говорим.

# 82
  • Мнения: 3 715
Ама чакайте сега, кой тук говори за разубеждаване? Не е ли идеята да се отговори на задаваните въпроси и споделените терзания? В противен случай аз явно не мога да разбера какво се очаква от една така поставена тема в точно този форум.

# 83
  • Мнения: 38
Здравейте!

Срам ме е да си го призная, но в нашия случай аз бях половинката която трябваше да бъде убедена  Embarassed . Идеята дойде от мъжа ми и аз бях тази която се страхуваше че от мен майка не става. Оказа се че мога да съм майка, а дали добра или не ще оставя на щерка ми да прецени.
  bouquet

# 84
Вероятно вече ви писна от мен, обаче аз пак да питам - какво мислите, че трябва да му кажа на моя мъж, или какво да направя, и въобще как се убеждава един мъж.
Това е най-важното. Другите разговори за това как да се държа с детето, какво да правя и какво не, ще ги водя с вас после, и от собствения ни ник.
Коте, а как те убеди мъжът ти? Ти казваше ли му - не знаеш с какво се захващаш, какви са гените на детето и какво ще ти сервира, защо искаш това. Ако си му казвала това или нещо друго, той какво ти отговори, за да те убеди в решението си.
Ако ровя в душата ти, не ми отговаряй, ще те разбера.

# 85
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Вероятно вече ви писна от мен, обаче аз пак да питам - какво мислите, че трябва да му кажа на моя мъж, или какво да направя, и въобще как се убеждава един мъж.

Аз мисля, че универсална рецепта за това няма. Всеки човек си има своите желания и потребности в живота. Всяко здраво семейство се гради преди всичко на взаимното разбирателство. И в този дух - вие двамата трябва да седнете и да поговорите кой какво иска, защо го иска и колко го иска и да решите кой трябва да се съобрази с желанието на другия.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 15:16 от Gankata

# 86
  • София
  • Мнения: 9 517
Е, на нас ни е по-лесно - ние нямаме деца и можем да се фръцнем и да се нацупим и т.н. /това в рамките на шегата/. Моят мъж ме убеди така - "Не искам повече инвитро опити, ти си ми по-важна от детето.", Аз - "Не става, аз имам планове, искам да пробвам още.", той - "Добре, прави каквото искаш + още един опит. Ако не стане - осиновяваме. И повече няма да говорим по въпроса - за мен той е приключен.". Страхувам се, че при вас няма да проработи  Simple Smile

Лично моето мнение го писах вече - опитай се да разбереш - той не иска да осинови или не иска трето дете? Това е основополагащо. После ще му мислим за другото.

# 87
Не иска да осинови. Трето дете иска, веднага би го направил, само да кажа...
Разговора за осиновяването го водихме преди около година. Беше много тягостен. Защото аз мога да го надприказвам,  Laughing но какво от това...
Сега, като се опитам да подхвана пак темата, настроението му бързо охладнява, и я сменя веднага.

# 88
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами кажи му, че не искаш пак да ставаш 100 кила, да дишаш тежко, да те боли след раждането, да получаваш топли вълни като ти слиза кърмата, да... абе можеш да изтъкнеш доста неща, които не са верни в по-голямата си част, но искаш трето дете. Обаче това може и да значи, че ще го излъжеш и тогава струва ли си?
Или изчакай да станеш на 45 и му кажи, че е трудно да раждаш, а искаш трето.
Извини ме, ама нищо разумно не ми идва на акъла.

Искам и аз да ти задам въпрос - колко са ти големи децата? Как се отнасяш с всяко едно по отделно? Колко внимание им отделяш и делиш ли ги или се опитваш да ги приобщаваш да си играят заедно? Голямото как реагира като си играеш с малкото? А малкото на игра само с голямото?
Не се ям - важно ми е, че и аз си имам проблеми.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 16:32 от Фоксче

# 89
  • Мнения: 3 715
Съвсем честно, според мен няма да го убедиш. Моят мъж реагира по абсолютно същия начин за второ и знам, че няма смисъл да настоявам. Държа на него и уважавам нежеланието му.

Още повече, ако мъжът ти има предразсъдъци по отношение на оставените деца, няма гаранция, че ще ги преодолее и ако го насилиш, просто ще е за сметка на детето.

Не го приемай като разубеждаване, въпросът е сложен и си касае вътресемейните отношения, ние какъвто и съвет да ти дадем, ти си знаеш човека най-добре.

Моят мъж беше категорично против дете от ромски произход. Показвах му снимките на децата тук в продължение на почти година, докато клекна. единственото, което аз лично мога да те посъветвам да не бързаш и да имаш търпение, да не го насилваш.

# 90
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Съвсем честно, според мен няма да го убедиш. Моят мъж реагира по абсолютно същия начин за второ и знам, че няма смисъл да настоявам. Държа на него и уважавам нежеланието му.
...............................
Моят мъж беше категорично против дете от ромски произход. Показвах му снимките на децата тук в продължение на почти година, докато клекна.

Ами може би е време да почнеш да му показваш снимки на момиченца. Grinning

# 91
Фоксче, въобще не го приемам за заяждане. Пък и говоренето за децата ми носи истинско удоволствие.
Голямата ми щерка е на 5 г., а малката - на 8 месеца. Голямата е много чувствителна, умна, цял професор по всичко. Малката пък е много енергична, като пружинка. Все пърха, смее се, вика и става сутрин в 6 Sad
Подготвях каката за бебка още докато бях бременна, защото имам брат и помня до ден днешен как бясно ревнувах и страдах. Та така - ще имаш сестричка, ще си играеш с нея, а тя все ще ходи след теб и ще ти вика "како". Ти нали ще и дадеш твоята кошара и твоите дрехи, те вече не ти стават. Отговора беше - не, те са си мои, купете на бебето други. Викам не, на ТЕБ ще купя други,  и ново легло ще ти купя, а пък бебешките работи са си за бебета.
Като се върнахме с бебка от болницата, почти непрестанно се занимавах с нея - кърмене, преобличане, миене на дупе. И с едното око гледам каката - увърта се една такава, вече не е за нея цялото внимание...И започнах да я включвам - донеси, мила, памперс. Благодаря ти, какво щях да правя без теб...
Радвам се на бебка, а тя - мамо, ти обичаш ли бебето. Казвам да, много. А мен обичаш ли ме, пита тя. Обичам те, мила, и то отдавна. Бебето обичам от няколко дена, а тебе - вече от 5 години.
И като говоря на бебка вече не казвам - колко си ми хубава, а казвам - слънчицето ми, хубава си като кака си Wink А каката попива и ще се пръсне от гордост.

Игрите с бебка включват каката винаги. А като я сложим да спи, играем с каката - на пъзели, рисуваме, на букви, на цифри. И ще се пръсна от гордост, че от такива "игри" вече срича и събира и изважда до 10...
Айде стига съм се фукала

# 92
Ганката, май е по-добре да пробвам с момченца. Че в къщи сме 3 жени... Laughing

Кудку, вероятно се права. Вече мина година от първия ми опит, това е доста време, и нищо не се е променило.

# 93
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ганката, май е по-добре да пробвам с момченца. Че в къщи сме 3 жени... Laughing

Кудку, вероятно се права. Вече мина година от първия ми опит, това е доста време, и нищо не се е променило.

Виж това е идея - кажи му, че гаранция какво ще родиш няма, а с повече жени да се оправя сигурно си знае, че не е лесно.  Grinning

Аз това за момиченцата на Кудку го написах.

# 94
  • Мнения: 3 715
Абе аз имам други планове, ама да не ми мине котка път.

Въпрос, дано не съм права, но все едно пишеш за моя мъж, само това, за което искаш да го убедиш е малко по-различно. И на мен ми е кофти, мъча се от време на време с по едно изречение, но виждам, че му е неприятно. И на мен ми се сговнява и става едно мазало, не ми се говори. Честно казано, предпочитам да живея спокойно и в разбирателство, всеки прави някакви компромиси с това, което иска.

Пък децата в домовете ще си намерят родители с теб или без теб, сигурно не всички, но не можем да спасим света. Ако имаш желание да дадеш топлина в живота на някое дете, включвай се в благотворителните акции, ходи с мамите по домовете, гушкай децата, все ще помогнеш поне с малко. Пък мъжът ми така може да прогледне, носи му снимки, разказвай му за децата, щом е всеотдаен и обичащ баща, все ще му трепне нещо. Според мен основното, което го спира, са предразсъдъците. Тях пребориш ли, ще си огромна стъпка напред. Според мен това е начинът.

# 95
  • Мнения: 38
Здравейте!

Въпрос, ти питаш как е успял мъжа ми да ме убеди- ами много трудно  Grinning , аз съм ужасен инат. Мен не ме притесняваше нищо относно детето, а относно самата мен. Как да го обясня, ами бях си втълпила че от мен майка не става и тежко му на горкото дете дето ще е мое. И да поясня, проблема че нямаме биологични деца е в мен. Не го приех тежко, но реших ( не питай защо и аз незнам) че щом така се е случило значи не е трябвало да ставам майка. На мъжа ми му излязоха пришки на езика сигурно в опити да ме убеди че не е така, превеждаше ми какви ли не доводи, ама нали е глава дървена, не та не. Докато не изрови отнякъде едно предаване от тв в интернет за така наречените дом "Майка и дете" - условията в които живеят децата от бебета до навършване на пълнолетие. Тогава като че ли преградата падна в мен и си помислих "Що съм такава патка, не е чак толкова важно дали знам как се гледа дете, важното е да мога да му дам обич, топлина и сигурност. А обич в сърцето си имам предостатъчно. Останалото ще се науча. "
Трябва да добавя, че покрай мъжа ми се опитваха да ме убедят и сестра ми, брат ми и баща ми.
Две години ми трябваха за да разбера че страховете ми са неоснователни. Но аз трябваше да съм сигурна че съм напълно готова за такава стъпка - да имам дете.
Не мога да ти дам точен съвет как да убедиш мъжа си, но опитай всичко което мислиш че би помогнало. Ти го познаваш най-добре и можеш сама да прецениш какво би му въздействало най-силно.
Много е възможно и той да не може да се пребори със своите страхове.
Желая ти от все сърце да успееш   bouquet

# 96
  • Мнения: 89
Аз също съм в процес на "убеждаването". Ако мъжът не го иска от самото начало, това може да се окаже дълъг и труден процес,запаси се с търпение.
Когато разбрах, 4е не мога да имам деца по нормален начин, то ми отне известно време да убедя мъжа ми да пробваме инвитро. Благодаря на Господ, че успяхме да си родим нашето малко слънчице. Но аз винаги съм искала да имам голямо семейство, а годините ми и финансите много ограничават поредния ни инвитро опит. Така (а и по други причини) аз реших да си осиновя 1 или 2 дечица.
Но това го реших аз. Мъжът ми първия път, когато споделих идеята ме изгледа, все едно, че му заявих, че съм болна от СПИН. И при всеки следващ мой опит да говорим за това, все гледаше да сменим темата, като наблягаше на това, че пак ще опитаме инвитро. Ама това да не би да е 100% гаранция, не е като да идеш да ти излекуват зъб, а пари?
Когато една жена забременее, тя вече започва да живее с мисълта за бебето. Тя го усеща, представя си го, тя си е неразделна част от него. За себе си, тя вече е майка, която имам бебе. Докато мъжът през тия 9 месеца свиква с променената си жена и с промчната из тях - кошари,колички, преподредени стаи и шкафове...
Когато се роди бебето, жената хлътва изцчло из маичинството,погълната е от грижите за малкото човече, което има огромна нужда от нея. А таткото, пристигайки в родилното за изписването изведнъж се сдобива с цвърчащо вързопче и "честито на таткото". И чак,когато му се наложи да смени няколко памперса, да не спи ден-два заради коликите и да запълни няколко пъти простора с ниатюрни ританки и камизолки, чак тогава стига до онези усещания, през които жената е минла в началото на бременноста. И започва да се учи да става татко.
Излезе дълго, но исках да кажа, че на мъжете им трябва време за да свикнат с мисълта за бащинството си. И двойно повече време, за да приеме, че ще стане баща на (все още) чуждо за него детенце. Но ако е мъж на място, когато е готов ще стане!
За моя мъж разбрах 2 неща, които го спират да се съгласи да осиновим: да не би детенцето да има някакво сериозно заболяване, което да не може да излекуваме и най-вече, че няма да успее да го обикне като свое собственно дете. Но аз знам, че рано или късно той ще се съгласи защото като мен, много обича деца и иска да сме едно голямо и щастливо семейство.
А аз през това време му показвам снимки на дечица, които чакат да бъдат осиновени (има ги из руските сайтове, там това е разрешено), често подхващам тази тема с хора, които приемат тази идея на УРА и разказвам на сина ни, че скоро той ще си има братче или сестриче и всички много ще си обичаме!
Това е.

# 97

Но това го реших аз. Мъжът ми първия път, когато споделих идеята ме изгледа, все едно, че му заявих, че съм болна от СПИН. И при всеки следващ мой опит да говорим за това, все гледаше да сменим темата, като наблягаше на това, че пак ще опитаме инвитро. Ама това да не би да е 100% гаранция, не е като да идеш да ти излекуват зъб, а пари?

За моя мъж разбрах 2 неща, които го спират да се съгласи да осиновим: да не би детенцето да има някакво сериозно заболяване, което да не може да излекуваме и най-вече, че няма да успее да го обикне като свое собственно дете. Но аз знам, че рано или късно той ще се съгласи защото като мен, много обича деца и иска да сме едно голямо и щастливо семейство.


Моята ситуация се различава от твоята по 2 основни неща. Първото е липсата на медицински проблеми, а второто - че той има и други възражения, освен тези, които има твоя мъж. Например, "не знаеш какви гени носи детето и какво ще ти сервира за в бъдеще". Питам го а ти като знаеш гените на нашите деца, знаеш ли какво ще ни сервират. Естествено, не знае, няма какво да ми отговори.
Усещането за "свое" и "чуждо" е водещо. Не го обвинявам, това е природа, така сме създадени. А защо аз нямам такава бариера, не знам. Снощи по Биг брадър даваха дечица от някакъв дом, които искаха да развият талантите си.
Едно детенце, Марио каза - искам да пея, защото само тогава се чувствам красив. Иначе съм грозен. Ако пея, ще имам всичко - играчки, дом, семейство.
Просто ми бръкна в душата...

# 98
  • Мнения: 380
Убеждаването е много трудно за човека, за който се смята, че може да има дете. Защото в повечето случаи тези, които не могат да имат деца стартират процеса.

Така, че макар и да изглежда, че може би не искат дете, според мен би трябвало да го разглеждате като, а защо да нямам мое биологично след като мога?

Така, че ако успеете да ги убедите, че няма голяма разлика ( помислете си какво би действало при вас, ако се налагаше вас да ви убеждават в същото) би трябвало да ви е много по - лесно.

Но истината според мен е, че е необходимо кой знае колко убеждаване. Необходимо е съзряване. А това отнема различно време при всеки.

И в края на краищата защо трябва да убеждавате толкова много? Слага си подписите и после си зрее:) Така или иначе минава доста време.

И ако накрая не се справя с детето явно не е вашия човек. Тогава може би ще е по - ясно и за двама ви как да продължавате.

# 99
Магьоснико, ти си мъж.
Обясни ми, моля те, собственическото чувство на мъжа.
И ако един мъж е реализиран като биологичен баща, дали нещо би могло да го стимулира да пожелае да стане баща и на дете, което не носи неговите гени.
Как се започва такъв разговор, без мъжа да се чувства насилван...

# 100
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз не бих насилвала мъжа си
децата не са самоцел и лично за мен семейната среда е важна
та ако имам дете - ако мъжа ми не иска "поредната бройка дете" бих се съобразила...ако мога
ако мечтата ми е за дете - дори и без мъж или поне без ТОЗИ мъж до мен - ми бих действала както казва магьосника
но иначе светоразбирането на кудкудяк е моя начин в семейството....и аз исках трето...но не би...и няма да насилвам половинката си щото искам мъжа си, не по-малко от дете и след като имам нещо дадено ми от него - ще намеря сили да надвия на желанието си и да се съобразя и с любимия

но всеки решава сам кое му е по-драго - мъжа или детето...за мен семейството до когато зависи от мен е над всичко...дори над личното ми желание било дори и за още едно дете

# 101
Не искам да избирам между двете неща, но не искам и да го насилвам.
Не съм се отказала да мисля по този въпрос, първо, защото той иска трето дете, /но не осиновено/, и второ, защото знам, че ако детето вече е в къщи, ще се привърже към него. Сърцето му не е кораво, нали виждам колко е грижовен с дъщерите ни.
Просто ми бяга правилния подход. В това вярвам. А може да се окаже, че греша, кой знае. Мъжката душевност не ми е тясна специалност. И затова питам Магьосника

# 102
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
щом не иска "чуждо"....
мъжа ми когато говорим за трето също е ок понякога на думи с идеята, но стане ли въпрос за осиновяване - това ми е някаква детска мечта - исках нашите да осиновят трето когато бях дете...
та въпроса е посрещнат с някакъв първичен ужас - "ау как така, ми не можем ли свое"
когато не си "закърмен" с идеята ти се вижда абсурдно...
не знам колко време и дали въобще времето би изиграло някаква роля в случая...
а с "насилие" от сорта - аз реших, пък ти или ще се съгласиш или... семейство за мен не се гради
да накараш някого да повярвав каквато и да е кауза дори и в най-добрата - си е "накарване" и си е като изнасилването! всичко добро ще пропадне
а ако очакваш след едно насилие да заживеете като в приказка - не мога да си го представя

опитвай с говорене, заведи го ако можеш в някой дом, когато говорите опипвай да видиш кое му е най-неприемливо
- чуждото
- страха от заложбите, които няма да можете да контролирате, и "няма да сте виновни" за гените
- страха от това дали ще се справи с дете в сложна ситуация
- страха да не е болно или от произход, който той евентуално не желае
можеш да говориш и да убеждаваш, като разбира се гледаш да не превърнеш това в семен спор - все пак имате хубаво семейство зорлем да се сдърляте заради мечта, пък била тя и хубава и лелеяна....
няма за къде да бързаш според мен - аз имам две породени и съм изчерпана,  сега не бих могла да гледам трето и да имам финансова възможност и мъжка подкрепа - толкова съм изтощена
ти убедена ли си, че си готова за трудностите на трето дете?
докато той не иска се въоръжи с търпение и си кажи, че умния умее да чака...почакай, а през това време намирай начин да му показваш идеята си във всяка възможна ситуация

много се радвам на семейства като вашето, пази го...дай боже някой ден и мечтата ти да се сбъдне
п.п. много се извинявам, че сега ще дам пример, но ето при кудкудяк мъжа й не желае - въпреки, че е видял цялата прелест и щастие...често мъжете не искат и "свое" ако мога така да се изразя... даже има жени желаещи развод, защото мъжете им не искат дете...
ако се включих не е щото мога да дам разумен съвет за мъжа ти, а на теб - да бъдеш търпелива напук на отказа му...да се опичате и да пазите това което имате - само така ще имате още и още....

Общи условия

Активация на акаунт