Примерна схема на захранване (13)

  • 34 613
  • 472
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 449
финокио от кога може да се дава
Финокио се среща тук-там в детски рецепти, но рядко.
Не би трябвало да е проблемна храна след 8-9 м. като се има предвид, че е от рода на копъра и кореноплодите. От тази група само целината е типичен алерген, и то в географските региони, където се консумират традиционно по-големи количества.


... да се преместим в друга тема за обсъждане на храните които готвим ...
Може да се ползва закованата тема за рецепти. Там има чудесни предложения за възраст 6-18 м. (освен първите 1-2 страници), но за съжаление се загубиха сред въпроси за захранване и т.н.
Бу обеща отново да стане тема само за рецепти, предполагам е нужно малко време. Ето отговорът й тук.

ПЗ имат отделна тема, в подфорума за АМ също има подобна тема, макар и не толкова полезна. Евентуално да изчакаме предложението на Бу как да се пише в обновената тема за рецепти и тогава да се реши. Аз едва ли ще имам възможност да пиша в още една тема, въпреки че съм привърженик на готвената храна.

# 181
  • София
  • Мнения: 12 375
Момичета, някой давал ли е истински кус кус т.е. грухана пшеница? Предполагам, че няма да е проблем, защото наподобява грис, но исках да знам и вашето мнение преди да дам.
булгур ли имаш предвид?

Не, не е булгур. На български се превежда "грухана пшеница" и е нещо подобно на грис, но не съм сигурна и затова питам.
juja_ По начало кус куса е арабско ястие и няма нищо общо с макаронените изделия, които в Бг наричаме така. Пак се вари и би могъл да замести ориза, например. Затова питам.

Flying
Аз давам био кисело мляко и съм давала само такова с надеждата, че е мляко. Сиренето, което купувам е същото, а виждам, че имат и прясно мляко от скоро. Аз започнах да въвеждам прясно био мляко, но немско, защото е 1.5 масленост, а педи препоръча да не стартирам пълномаслено. доволна съм от тези продукти, защото са много дори на вкус, а сиренето, например, не се разпада ако стои в чиста вода две- три седмици, а само се обезсолява.

# 182
  • Мнения: 285
Здравейте,майчета! Искам да ви попитам за идеи относно въвеждането на зелена чушка...още ни е рано,но искам да да си набавя необходимите пюрета.Та,никъде не намерих пюре с чушка освен на Ганчев,в които обаче има и още много други зеленчука,които са нови за Християна!Моля Ви,помогнете ми  с идеи!! Praynig Не съм сигурна,че в този сезон като я купя от пазара е достатъчно добра за беба  newsm78 Благодаря предварително!   bouquet

# 183
  • Мнения: 2 111
Няма пюрета със зелена чушка.
Можеш да я свариш във вода или на пара,после се бели люспата.

# 184
  • Мнения: 1 951
Косе Босе благодаря   bouquet Тук гледам, че го препорсчват още в началото на zахранването и zа това се чудех.

# 185
  • Мнения: 2 132
Момичета, някой давал ли е истински кус кус т.е. грухана пшеница? Предполагам, че няма да е проблем, защото наподобява грис, но исках да знам и вашето мнение преди да дам.
булгур ли имаш предвид?

Не, не е булгур. На български се превежда "грухана пшеница" и е нещо подобно на грис, но не съм сигурна и затова питам.
juja_ По начало кус куса е арабско ястие и няма нищо общо с макаронените изделия, които в Бг наричаме така. Пак се вари и би могъл да замести ориза, например. Затова питам.

Кажи го на английски. Иначе най-близък до арабския кус кус на бг пазара е булгура. Може би по арабските магазини има от кус куса


До кога се киснат зеленчуците преди готвене?

# 186
  • Мнения: 60
Имам две въпросчета, относно глутена и месото.
Преди около две седмици захраних с месо. Вторият вид месо пак за 5-7 дни ли се въвежда или за по-кратко? Водя си записки, ама това съм го пропуснала (мотае ми се нещо, че е за по-малко дни) Laughing
Кое е с приоритет при въвеждането - глутена или втория вид месо? Малко сме назад със захранването и му е доста бедно менюто. И ако сега продължа с втори вид месо, мога ли веднага след него да продължа с овес? (станаха три въпросчета)
Благодаря предварително!
Да се самоцитирам с надеждата някой да ми отговори!!!

# 187
  • София
  • Мнения: 12 375
JeniB  Благодаря, че отдели толкова време на моя кус кус. На английски е semolina, а на френски semoule. Аз го купувам от био магазините и от някои супермаркети. Не е нещо необичайно- в почти цяла Европа се продава и използва. Тук съм виждала етикети на български на които е преведено един път като грис, друг път грухана пшеница /каквото и да означава това/, а най- често си пише кус кус. Накрая ще се окаже някакъв вид грис, въпреки че е доста  по- едро.  newsm78

naleks Не съм капацитет по захранването, защото имам добра педиатърка, която ми спести ровенето, но първите три вида месо ги въвеждах по пет дни, пак по нейна препоръка. започнахме със заешко, Пилешко, пуешко и след месец и нещо агнешко. телешко и свинско въведох много късно. Предполагам, че е по- важно да се въведат месата, а не глутена, защото те повишават хемоглобина и по новите схеми се препоръчва доста по- ранно въвеждане на месо. Дано да съм била полезна.

# 188
  • София
  • Мнения: 2 381
Имам две въпросчета, относно глутена и месото.
Преди около две седмици захраних с месо. Вторият вид месо пак за 5-7 дни ли се въвежда или за по-кратко? Водя си записки, ама това съм го пропуснала (мотае ми се нещо, че е за по-малко дни) Laughing
Кое е с приоритет при въвеждането - глутена или втория вид месо? Малко сме назад със захранването и му е доста бедно менюто. И ако сега продължа с втори вид месо, мога ли веднага след него да продължа с овес? (станаха три въпросчета)
Благодаря предварително!
Да се самоцитирам с надеждата някой да ми отговори!!!
Доколкото съм чела месото е приоритет № 1, след това са кашите, зеленчуците и накрая - плодовете. Въведи втори вид месо преди глутена. Мисля, че втория вид месо можеш само за 4 - 5 дни да го въведеш.

# 189
  • Мнения: 770
само за снимка  не бях чувала за такъв кус кус!Благодаря за инфото!

naleks имам спомен, че Косе Босе беше писала, че оптималната възраст за въвеждане на глутена е 6-9м.Мисля, че имате време и за още 1 месо и за глутен!

# 190
  • Мнения: 695
Момичета, извинявам се, ако повтарям нечий въпрос, отдавна не съм ви чела, времето започна съвсем да не ми стига... Та имам следния въпрос: купих си Био овес и Био ечемик, но на опаковките не пише как се приготвят. Някои знае ли? Колко време се киснат, колко време се варят? Пояснявам, че не става въпрос за ядки, а за цели зърна.

# 191
  • Мнения: 2 111
naleks,хубаво е да си въведеш  още един вид месо/4-5 дни са достатъчни/ и тогава да минеш към глутена.
Косе Босе,искам да да питам ако замразявам готвена храна колко време се размразява преди да се даде на детето?
И как се размразява-в хладилник,в съд с топла вода?
Кой е по-удачният вариант-да се насипе гореща храната в бурканчета,да се обърнат и след като вакуумира капачката да се приберат във фризера или просто да се насипе храната след като изстине и да се прибере?

# 192
  • Мнения: 6 713
На английски е semolina, а на френски semoule.

Semoule си е точно грис според мен. Peace Въобще не мисля, че е кус-кус.

# 193
  • София
  • Мнения: 12 375
erota   Ако бурканчетата не са предназначени за замразяване при промяната в температурата могат да отделят миниатюрни частици стъкло. Същото предупреждение ще намериш в сайтовете за здравословно приготвяне на детска храна като този  http://www.wholesomebabyfood.com/FreezePage.htm

Аз замразявам в контейнери за кърма от 250 мл. Сипвам горещата храна, слагам контейнерите в студена вода за пет- десет минути, за да с охладят, забърсвам и във фризера във секцията за замразяване. След 24 часа местя на друг етаж във фризера.

ЛУРДЕС Омъжена съм за французин и знам, че semoule на френски е кус кус /semoule de blé dur  е грис, обикновено/. Wink Просто се чудя с този наричан от нас в България кус кус как точно би се наричал на български  истинския кус кус и дали е добре да го слагам в храната на детето.

# 194
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС Омъжена съм за французин и знам, че semoule на френски е кус кус /semoule de blé dur  е грис, обикновено/. Wink Просто се чудя с този наричан от нас в България кус кус как точно би се наричал на български  истинския кус кус и дали е добре да го слагам в храната на детето.

Аз ползвам точно semoule de blé dur което си е точно като грис какъвто има в България.

А добре де, кус-куса не бяха ли съвсем мъъънички макаронки, като топченца? Или се бъркам с нещо друго? newsm78

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 23:59 от ЛУРДЕС

Общи условия

Активация на акаунт