*** Испанска Пролет ***

  • 24 847
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Mili ispanski mam4eta,4estita baba Marta na vas i semeistvata vi ,da ste jivi i zdravi.Mnogo ste zadryjni bravo na vas.Vesel praznik

# 16
  • Мнения: 52
Честита баба Марта!  Hug Hug

# 17
  • Мнения: 2 375
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Ето ме и мен тук, да се цопна в новата пролетна темичка. Crazy
При нас новините са  Sick. От понеделник и моят мъж ще е официално безработен. Имат нещо да довършват за 2 седмици и после на борсата. Ега ти кризата, ега ти чудото.  От 10 години е тука и никога не  е оставал без работа.
Знае ли някой каква е процедурата с това фининкито? Той казва, че няма представа, защото винаги той си е тръгвал за да отиде на друго място, където му е по-изгодно и никога не са го гонили или съкращавали. Но от това, което чува от колегите си, трябва да приеме някакъв компромисен вариант. Например ако му дължи 5000 да приеме 2500 - 2000. Иначе трябва да се съдят и ще загуби паруто. ooooh!
За срещичката, сигурна съм, че ще си изкарате хубаво.  Hug Аз поне със снимки съм се отчела. Blush
пп Ада, пращам ти данни на лични.

# 18
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
чЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИчКИ
Ада  bouquet
На всички рожденници   bouquet  bouquet  bouquet
Аз отдавна не съм се включвала ,че то направо положението е ужасно в нас .....Елиа стана много непослуШна Twisted Evil,направо коШмарна #2gunfireНе ме изпуска от поглед и иска само с мене да седи,никой не признава вече ooooh!даже и майка ми Simple SmileНемога да сварШа ниЩооо Close
Момичета,аз неразбрах къде Ще ви е среЩата Rolling Eyes Grinning
Натиа,много неприятна работа,жалко за мъжа ти SadАз доколкото знам по закон колкото години е работил във фирмата му се полага някъква сума и никой няма право да му предлага по малко,заЩо Rolling EyesДано се оправят неЩата Praynig
Вес,и на мен ми хареса екскурзията,поздравления и благородно ти завидях Grinning
Ох,искам да пиШа оЩе но това зверче натиска копчетата и не ме оставя Twisted Evil
Лек ден ,засега Hug

# 19
  • Мнения: 52
Здравейте момичета  Hug
Ада  благодаря за темата много хубаво оформена bouquet вие как сте  Hug
Рали снимките на Ния от карнавала са чудесни много красив костюм и тя е голяма сладурана  Heart Eyes  Hug
Вес страхотни снимки и разказ благодаря ти за виртуалната разходка   bouquet Много ми харесаха нощните снимки на водопада в различни цветове и дъгата  Party Поздравления за наградата млад изследовател на съпруга ти   bouquet песента която ще ни представя тази година на Евровизия не ми харесва ама въобще  Naughty
Карчи по бързо да излизат тези кътници и да не мъчат Мая  Praynig Галина по бързо да се адаптира на градината  Hug
Мими много е сладък Иви на карнавала  Heart Eyes  Hug
Анет гласувах за Алекс  Peace  чакаме снимки на малкия принц  Hug
Рали78 и за твоята принцеса гласувах  Peace  Hug
Мимки стискам палци за радиографията дано да не е нищо сериозно  Praynig Hug успех в търсенето на жилище  Peace много гушки на Ники от нас  Hug Hug
Карчита много се радвам че се появи отдавна не беше писала сигурно нямаш много време как са мъниците ти как си  Hug Hug
Саби да нацелуваш малките принцеси  Hug Hug
За всички които не съм споменала много  Hug Hug
Сега за срещата освен Вес аз съм на далечко и за един уикенд не става да доидем трябва да си вземем отпуска няколко дена иначе ще се убием от път но тази година няма да стане  Sad ще видим другата  Wink отдавна мислим да се разходим до Валенсия  Grinning  отпуската си пазим за лятото за Бг малко проблеми имахме с това  ooooh! иначи имам много голямо желание да се запозная с вас  Hug толкова свикнах с вас и ви чувствам близки  Hug пък и на Валито няма да му е скучно ще има добра компания момчетата на Габи  Grinning целувки на всички   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 825
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !!!
МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ НА ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА !!!

# 21
  • Мнения: 1 156
4естита баба марта на вси4ки малки и големи
да сте румени, засмени
весело изкарване на празника.

# 22
  • Мнения: 350
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА МОМИЧЕТА НА ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА!
МНОГО ЗДРАВЕ, РУМЕНИ И ЧЕРВЕНИ КАТО МАРТЕНИЧКИТЕ!
Честита ни нова темичка, Лада оформлението и заглавието на темата са супер!
За срещата трябва да водя преговори с мъжо,  Rolling Eyes да видим дали ще се съгласи.
Ох за 5 мин не мога да седна на компа.
утре повече ще пиша.

# 23
  • Мнения: 1 156
Момои4ета коки4ета връЩаме се от Бигастро. Мястото е мног подходяЩо, има градени камини и е разрешшено пе4еното  на месо до 20.05, така 4е ни устройва. Не трябва да се притеснявате 4е децата Щбе са дале4 от масите за хранене. Това коет осе вижда на снимките, които Габи пусна, са закритите маси, а то4но до тях е детския кът. Има мивки с те4аЩа вода, маса за разфасоване на месо, тоалетни , езерце с патки, оградено с мрежа, паркинг и ... църква. Вярно 4е е католи4еска, но Ще се опитам да се свържа с кметстовот и да питам дали Ще може да се отвори. Ако не . здраве да е.
Сега само остава да се преброим колко семейства Ще се събираме.
Нека преброяването запо4не сега...

# 24
  • Мнения: 1 818
Мартенички

Мартенички бели,
бели и червени,
де и как сте взели
багрите червени?

Пролет щом ви зърне
тука при децата,
бързо тя ще върне
птиците в гнездата.

Храсти разцъфтели,
листите зелени.
Мартенички бели,
бели и червени.


Честита Баба Марта ,мили ми приятелки !     bouquet



Рали,тук има нещо и за теб  Hug
ГериП  Hug ,чудесно е това ... Hug

Аз предлагам да си направим място,където да пишем за празника,за да не товарим темата.Както е при адресите с картичките.Да проверим дали в нашия албум може да се пишат коментари ...аз забравих паролата обаче ,ако може някой да ми я пусне на лични ...или в Multiplay

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 20:22 от gaby_s

# 25
  • Мнения: 1 248
Честита Баба Марта и от мен. Избираите си моля мартенички Hug



Рали, много ми се идва на срещичка, но ще ни дойде малко изнанагорно...за католическия великден сме си поканили далечни гости, и сигурно ще си вземем и ден, два отпуска заради тях. Още не са потвърдили идването, но поканата си е покана Thinking
А и на милото не му хареса идеята да ме кара на 400 км, само за няколко часа, а за повече не става, в понеделник сме на работа. Thinking
Ако поне имаше аве в тази посока, щях да се метна...ама няма Tired
Ще трябва пак да плакна очи и да завиждам Tired
Може пък тази година да сме по сериозни за някоя каса рурал, поне с едно преспиване и да се видим. Hug

Габи, на мен не ми пречи да се обсъжда срещата тук. Hug

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 15:51 от tony_t

# 26
  • Мнения: 1 271
Честита Баба Марта и от нас!Да сте весели, засмени и много здрави!   bouquet

Габи, ако го пишем на друго място много вероятно някой да остане неосведомен за сбирката.Така, че ека от сега всеки следващ пост да включва едно Червено ДА, ако ще идвате на пикника.Аз се наемам да преброя хората.Ще чета подробно всичко което пишете и ще ви осведомявам с всеки следващ пост на колко броя нарастваме!
Също така, нека, който ще идва да пише предложение ка да го направим организацията-дали всеки е носи по малко месо, като миналият път или Гери П. да вземе месото и после само да разделим парите?Това според мен е основното-месото, защото всеки ще донесе по една салата-яйца и козунаци и др.такива гъдели...
Стана ми много мило от това стихче ....  Hug

Вени, тук наблизо ще бъде пикника в Бигастро-много е близо до Торревиеха, но вие като идвате от Мурсия, няма нужда дори да стигате до Торревиеха-пада ви се около 40 км път, което хич не е много  Hug Да нацелуваш дребчо от всички нас  Heart Eyes

Ох, още нещо щях да пиша и...  Blush  забравих...  ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 505
4естита баба Марта моми4ета
Много се извинявам,4е нахлувам така в теми4ката ви,знам,4е не съм писала отдавна,но ви моля за извинение.Оба4е имам един въпрос,понеже имам рожден ден на 8 ми март и тъй като искам да изненадам половинката ми с торта,която искам аз да си я направя ми трябва помо6та ви.Не знам как е заквасена сметана на испански и не знам от къде да си я купя,много ви моля,която от вас знае как е на испански заквасена сметана да ми пише и съ6то от къде и кой 6танд да я търся.Благодаря ви много,много предварително.
П.П. И понеже знам 4е силрай е страхотна майсторка се надявам да се вклиу4и и да и кажа преди това,4е питах в бг магазина ни,но нямаха.

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
незнам дали то4но това имаш предвид но тук навсякъде се използва "ната пара монтар" - тази от която се прави крем нали ?  та тази я има навсякъде - в големи пакети като млякото или в малки като детските сок4ета . търси я близо до киселите млека -написано си е на нея "nata para montar¨ -разбива6 с миксера и става сметана - тук си спомням оба4е 4е някои коментира 4е "заквасената сметана " не било такова нещо - аз в бг сметана не съм виждала през краткия си живот там и представа си нямам как трябва да изглежда .
и защо се извиняваш нещо не разбрах ..

# 29
  • Мнения: 1 505
 АдаДеспейнада,мила много ти благодаря за това,4е ми отговаряш,но не наистина не е това.Да си призная оба4е и аз,4е не я знам какво представлява,но ната пара монтар купувам за някой и друг сладкиш(и в пове4ето слу4аи дори не успявам да я разбия добре,и там някой с практика трябва да ми обясни каква й е тайната).Определено няма да ми е лесно откриването й май.А се извинявам за това,4е не съм влизала отдавна при вас,а се появявам с въпрос за мои си не6та проссто ей тъй от ни6тото,но нали ми е важно се надявам на помо6т и то от кой освен от единственните хора които наистина могът да ми помогнат,за което ви благодаря 4е ви има.

Общи условия

Активация на акаунт