Здравословно хранене за децата - 2

  • 102 544
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 5 713
Дъвките...не купуваме, никой не изпитва потребност. Поне за това не изнасям лекция на щерката.
Аз по едно време бях се пристрастила, но бързо влезнах в релси.

# 916
  • Мнения: 1 217
Откакто станах майка всички ужасии, които са ми разказвали през живота ми " оживяха " и ме връхлетяха с пълна сила. На колежка на майка ми момиченцето е починало от дъвка, дъвкало легнало, в кривото гърло ли е влязла, незнам, но за секунди е починало, така че внимавайте.   bouquet

# 917
  • Мнения: 19 352
За децата съм съгласна. Мен обаче ми е кофти, ако съм навън с хора и съм яла нещо, което има вероятност да е останало по зъбите ми.

# 918
  • Мнения: 2 132
Добре де, какво чак толкова ще им стане на децата от една дъвка. Смисъл, че повечето дъвки наистина имат неполезни съставки, но пък често когато на човек му се яде нещо  сладко, могат да залъжат глада. И ми се струват  по-удачни от близалка.
Аз не че давам, но моята госпожица е малка още и много не разбира. Един път беше налапала от моите дъвки и я глътна след като свърши сладкото.

Има едни био близалки,които са много вкусни. http://www.yummyearth.com/index.html. Аз си взех една преди няколко дни от магазин Слънце и Луна. Wink

# 919
  • Мнения: 19 352
Жени, благодаря zа линка. Аz zа блиzалките имах предвид, 4е дьлго време стоят в устата, докато свьршат и така са вредни zа zьбите.
Биото наистина е добьр вариант.

Мен друго ме вьлнува теzи дни. Като паzарувате с децата си в супер маркета как се оправяте на касата? Тук, а и не само тук, до касите е пьлно с раzни шарени вкусотийки на нивото на мал4уганите. Допреди иzвестно време дьщеря ми не им обрьщаше кой zнае какво внимание или успявах да я раzсея, но сега е ужас. В4ера направо й ги иzтрьгнах от рьцете и каzах НЕ, zащото яде блиzалка преди това. При което тя се трьшна то4но на пьтеката до касата. Нямах никакво време и желание да й обяснявам. А и имам 4увството, 4е като й говоря това е вредно и т.н., вьобще не стига до малката й главица. Смее се и прави една фиzиономия тип Пей си Пенкеле, ама кой ли те слуша  Crazy

# 920
  • Мнения: 1 947
   Като ми награби някоя играчка и после иска и шоколадово яйце, казвам и да решава
кое от двете иска и ту е едното, ту е другото. После си делим "поравно" Wink яйцето и се
радваме на играчката в него. Но това е 2 пъти в месеца, когато ходим в голям магазин,
а иначе се разбираме, че ще купим това, това и онова и толкова. Най-много на някое
плодово мляко да се съглася. Но чак напоследък е по-разбрана, като стана на 3. Simple Smile Едно
голямо тръшкане имаше и тогава върнахме всичко и не купихме нищо.

# 921
  • Мнения: 502
Не знам какво да постъпя. На площадки, на плажа... ами навсякъде има хрупащи деца и майки, които предлагат чипсове и зрънчовци. Веднага се залепя за тях и си проси, когато ги забележи и ако са му наблизо. Разсейвам го с играчки, нося белени моркови (които иначе хрупа), други неща... обаче не и не. Седи, гледа в пликчето на другарчето и си проси. Вие какво правите?

# 922
  • Мнения: 19 352
Уф, ами не zнам. Тук поне тоzи проблем го няма. Никой не носи храна по площадките. Най/много някоя бисквита да има, но предлагането не е толкова прието.
Освен да носиш някакви био zрьн4о и 4ипс. Преди имаше един Царевин в zдравословните магаzини.

Ярка птица, дано и моята стане раzбрана на 3 Grinning

# 923
  • Мнения: 1 178
В магазините за сега удръжам фронта, синът ми е на 2 и половина- знае си и отива да си взима всеки път корни ( розовото или зеленото, които са без шоколад) и по-рядко се присеща да "пазарува" от нещата, които съм позволила някога да се взимат- солети, бейк-ролс (само със сол), обикновени бисквити. НЕ ми харесва това, което се научи и сега се опитвам да отучвам, с променлив успех, е да иска и сок от всеки магазин където види, че има. Всичко се отваря и консумира веднага, разбира се, но ако успея да го излъжа да го пусне в количкатам обикновено после забравя, че е искал, по-скоро иска да пазарува детето. Laughing
 Като отидем до касата, има наредени близалки, желирани бонбони и всякакви други неща, които той естествено вижда и до скоро не разбираше, че са за ядене май. Провокирах го да си играе с десертите и дъвките- "подрежда" ги по кутиите, вади и връща обратно близалките в дупките, неща от този сорт.
 Ако има някакво животно на опаковката, казвам, че този "продукт" за куче, коте и т.н.  Laughing

И аз много се дразня като му дават да яде по градинките, но веднага скачам и казвам, че е алергичен и да не му дават нищо.  Peace

# 924
  • Мнения: 4 392
За дъвките: нямаше въобще да ми хрумне да тръгна да търся подходяща дъвка, но след като веднъж, гледайки другите деца, дъщеря ми дойде и гордо ми показа, че и тя "дъвче дъвка" Rolling Eyes. Аз не съм и купувала такава и започнах разследване, откъде се е взела.  Simple Smile Оказа се накрая, че тя си я е направила сама, и познайте от какво; просто сдъвкала някаква хартийка от джоба си. Та така... Затова писах за стадното мислене... Компромисен вариант търся, не че много ми е зор да и давам  дъвка/ защо са лоши дъвките: разстройват ти цялото храносмилане, променят вкуса, отнемат ти от енергията и на всичко отгоре са тъпкани с боклуци. Това не е храна,  така че не виждам защо трябва да се премята в устата на човек. Освен това е ужасно грозно, някой да ти дъвче насреща./

За "импулсната зона" пред касата на магазините. Съвсем отскоро започна да става неспокойна, когато минем на касата и да гледа шарениите с интерес, пак защото гледа какво правят децата там/ посягат, бъркат искат/ . Досега не се беше случвало, но щом вече е факт, пак минах на компромисен вариант- купувам сусамки.

Относно храненето по площадките писах наскоро- пак вкарах компромис в употреба. Щом не мога да променя този факт и щом не им увират главите на някои, че не трябва да се яде там, където се играе,не мога да оставя детето да преглъща, след като всички бъркат в пакети и ядат.
Нося плодове и ядки, а понякога купувам алтернативния вариант на гадния Зрънчо- Слабин или Трохо, без консерванти, бои и други гадости. В магазините за здравословни храни се намират и свестни бисквити и други изкушения, но трябва четене на етикетите. А понякога правя домашни ...

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 22:15 от СпирОлина

# 925
  • Мнения: 3 743
А във връзка с бисквитите, попадали ли сте на бисквити без маргарин?

# 926
  • Мнения: 4 392
А във връзка с бисквитите, попадали ли сте на бисквити без маргарин?
Да, но за сметка на това с палмово масло. Sick
Ако не пише "хидрогенирани мазнини", пише само растителни мазнини, което според мен е само "бягане по тъча" и заблуда на клиента. Едва ли ползват олио или зехтин. Но не е зле да се пита производителя.  Peace

# 927
  • Мнения: 19 352
Ако палмовото масло не е хидрогенирано какво му има?
Половината от органик бисквитите са с палмово масло.

Аz май сьм купувала бисквити на Нестле само с масло, ако може вьобще да се вярва на опаковките.

# 928
  • Мнения: 2 652


Аz май сьм купувала бисквити на Нестле само с масло, ако може вьобще да се вярва на опаковките.

На Нестле може да са с масло, ама със сигурност са с генно-модифицирани гадости.

# 929
  • Мнения: 19 352
Брррр, това пьк не ми е идвало наум. А zащо то4но Нестле  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт