Мами в Белгия - 12

  • 15 646
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90

Ние бяхме днес на Батибоу. Страхотни неща видях. Какви кухни, какви бани, а за салони да не говорим.  Изобщо строителството е толкова модерно вече, само да искаш да строиш. Помечтах си малко  

Нали Laughing абе аз искам да ти кажа мераклйика съм ,оби4ам да правя ремонти у нас, размествания  Laughing,промени ама в парата е проблема  Laughing

Блонди стискаме палци тогава за сряда ,ама аз все си мисля ,4е 6те се адаптира бързо ,за6тото е по-голями4ък и разбира ве4е , а и там с децата 6те му е много интересно и в игри и занимавки няма да има време да си помисли за мама и тате

# 16
  • Мнения: 27 524
ама аз все си мисля ,4е 6те се адаптира бързо ,за6тото е по-голями4ък и разбира ве4е , а и там с децата 6те му е много интересно и в игри и занимавки няма да има време да си помисли за мама и тате

Дано, дано, ще се радваме да е така  Simple Smile
Той пък от сутринта нещо се опитва да киха, да влачи сополи и леко да кашля, та днес цял ден го атакувам с Осцилококцинум, Кортизалия и едно пак хомеопатично за нос, и сироп един отделно, та дано да не се тръшне пак  Tired

# 17
# 18
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Честит 3-ти март, момичета!!! bg

# 19
  • Мнения: 90
Честит празник и от мен

аз се зарадвах на слънЧицето, а днес какъв студ е ,пфуууу  Close

# 20
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Незнам дали си спомняте, но миналата година на 3-ти март бях споменала, че собственикът на един разсадник до нас беше сложил БГ знамето на пилона пред разсадника. Човекът явно събира знамена и всеки ден слага различно знаме. Тогава си помислихме, че може да е случайно. Да, ама не Simple Smile Днес пак българското знаме се вее на пилона Simple Smile Много хубаво ми стана - да видиш в едно малко белгийско селце на другия край на Европа да се вее родния байряк на слънцето (!!!) послучай националния ни празник:-)! И то сложен от белгиец!!!  Hug

# 21
  • Мнения: 487
Здравейте, мами.  Simple Smile
Честит празник на всички!
Имам един въпрос. През септември има възможност да заминем за Брюксел. Как стои там въпроса с детските градини? Синът ми тогава ще е на почти 3 години. Колко време предварително трябва да го запиша? Много ли се чака? Какви са цените?
Благодаря предварително   bouquet

# 22
  • Мнения: 27 524
Как стои там въпроса с детските градини? Синът ми тогава ще е на почти 3 години. Колко време предварително трябва да го запиша? Много ли се чака? Какви са цените?

Здравей  Simple Smile
Ами, различно е, няма конкретен отговор - зависи в кой квартал си, каква е натовареността за даден район или конкретна градина, както и в кой край на града си относно цените. Ето, в нашия квартал има две градини - едната е на 10м от нас, другата на 100м. В първата няма места за цяла година напред и има такса. В другата, където го записахме, има колкото си искаш места и всичко е безплатно. В едната са до 15ч, в другата до 16, на други места може и след 18 даже, пак зависи. Така че - иди ги разбери  Crazy Но не се притеснявай, вие елате, пък варианти има  Hug

# 23
  • Мнения: 487
Как стои там въпроса с детските градини? Синът ми тогава ще е на почти 3 години. Колко време предварително трябва да го запиша? Много ли се чака? Какви са цените?

Здравей  Simple Smile
Ами, различно е, няма конкретен отговор - зависи в кой квартал си, каква е натовареността за даден район или конкретна градина, както и в кой край на града си относно цените. Ето, в нашия квартал има две градини - едната е на 10м от нас, другата на 100м. В първата няма места за цяла година напред и има такса. В другата, където го записахме, има колкото си искаш места и всичко е безплатно. В едната са до 15ч, в другата до 16, на други места може и след 18 даже, пак зависи. Така че - иди ги разбери  Crazy Но не се притеснявай, вие елате, пък варианти има  Hug

Мерси много за бързия отговор Simple Smile  Hug Дано да се уредят нещата и да дойдем. По-нататъка ще пиша пак.

# 24
  • В облаците
  • Мнения: 63
Честит празник и от мен с малко закъснение Simple Smile
Блонди, каква е тази градина (или може би е училище, нямах време да чета подробно Embarassed), която казваш, че е безплатна -  общинска ли е? Защото ние ходим в ясла от два месеца. Първият месец (началото на януари) ходихме три дни и бяхме болни после, един вирус, втори и така цял месец. Спряхме малкия и сега от две седмици пак го пуснахме. При малките адаптацията беше (която ние правихме два пъти) първият ден стоях с него един час и се прибрахме, на вторият ден стоях 15мин. и след това си тръгнах - оставих го за час и половина и отидох да си го взема. На третият ден го оставих самичък до обяда, който е в 11.30 и преди да ги сложат в 11.45 да спят, трябваше да сме  си тръгнали. На четвъртият ден го оставих и да спи там, като го взех веднага след събуждането, без да е ял следобедна закуска там. И на петия ден вече го оставих за цял ден, но го взимам в 16.00, докато свикне, после може да го оставям и до 17.30. И на мен ми казаваха, че трябва да го оставя и веднага да си тръгна, но първо трябвало да му обясня, че ще се върна да го взема и да му обясня какво му предстои през деня Cry Мислех си какво пък ще разбере дете на година и половина  #2gunfire , но пък при теб ще е по-лесно, защото Криско е по-голям. Вкъщи говорим на български и той отиде в яслата с 20 думи речник на български. Знае на френски само кака и уи  Simple Smile, но от вчера вече казва и овуар (и аз съм горда,че за две седмици и три дни вече е научил думичка на френски bowuu)


Здравейте, мами.  Simple Smile
Честит празник на всички!
Имам един въпрос. През септември има възможност да заминем за Брюксел. Как стои там въпроса с детските градини? Синът ми тогава ще е на почти 3 години. Колко време предварително трябва да го запиша? Много ли се чака? Какви са цените?
Благодаря предварително   bouquet
Ние чакахме почти девет месеца и ходим в общинска ясла, казва се прегардиенат, а вие вече сте за предучилищната група, мисля че тук се води вече училище, но другите момичета знаят по-добре. Трябва да запишеш детето още сега, ако има кой да ти свърши тази услуга тук или когато пристигнете, задължително искат (поне в общинските) лична карта и регистрация в съответната община, в която искаш да запишеш детето (може би има някаква възможност да се запише и в общината, където ще работиш - ти или съпругът ти, но пак някакви документи ще ти искат предполагам). Поне ние имахме проблем с това, договърт на мъжът ми изтичаше, съответно и валидността на личната му карта (както и нашите с малкия) и не можахме да го запишем по-рано, дойдохме тук и чак след четири месеца (когато му подновиха договора и излязоха новите лични карти) успяхме да се запишем. Заплащането в нашата ясла е в зависимост от доходите на двамата родители (трябват служебни бележки за доход ), има отстъпки за повече деца и т.н. Плащането е в зависимост колко часа ще стои детето, при нас е 18 евро на ден, като може да ходи до обяд (на половин ден), както и само в определени дни.
Има и много частни градини и ясли, където сигурно е по-лесно записването (въпреки че сигурно и за тях се чака, тук това е голям проболем), на зълва ми детето ходеше до три години в частна ясла, група от десет деца и две жени. Обаче хем плащаше повече към 500евро, хем все беше с възпалено дупе (понеже в цената влизаха и памперсите и те явно са си правили икономии и не са ги сменяли много, много). Не че в общинските са много добри, според мен и там са леко немърливи и не е много чисто, но... и на това съм доволна все пак можеше и по-зле да е. Малкия вече ходи с усмивка, явно се чувства добре, за мен това е най-важното. Пък за дреболиите ще си затворя очите Simple Smile
Колкото до праховете за пране - ползвам течен прах Диксан или Персил, но пера дрехите на малчо отделно. Шат ползвах в началото веднъж, но нещо... ми се струваше, че не пере добре. Мисля си обаче, че проблема не е толкова във праховете, колкото в гадната варовита вода тук Sick, просто праха трябва да се слага в по-голямо количество, защото водата е с много лошо качество.

# 25
  • Мнения: 1 572
Мисля си обаче, че проблема не е толкова във праховете, колкото в гадната варовита вода тук Sick,
Не знам за прането , но косата ми тук от тази вода стои като метла , по-принцип имам много жива и лъскава коса , но тук е отвратителна  Sad
Ние вчера ходихме до Акен , напазарувахме , разходихме се и така.А и времето беше супер.Мъжът ми сега е в принудителна отпуска и се чудим какво да правим.А счетоводителят им във фирмата е някакъв абсолютен тъпак , нон стоп греши документите , бавим се заради него и на всичкото отгоре 2 месеца няма преведена заплата защото пак нещо не е наред.Когато бяхме на фирмения празник по случай Коледа , идва тоз ръб при мен и ми вика "ъъъъ ти говориш ли фламандски трябва да те тествам" ooooh!
Не се сдържах и му казах "Ок тествай ме само ако аз те тествам по счетоводство" и той си врътна опашката и замина.
И такъв се опитва да ме заговаря с ръце и крака едва ли не , като на маймуна  Laughing

# 26
  • В облаците
  • Мнения: 63
Ами да, тук май се продава дестилирана вода. Смятам да си купя, за да си мия косата с нея. Сестра ми живя една година в Мурсия, била страшна влага (освен жегата лятото), казваше ми, че испанките само с дестилирана вода се миели и имали някакви местни продукти, които позвали (шампоани, балсами), за да си оправят косите, защото от влагата дори, когато излезеш след като си направиш сушоар вкъщи, косата се накъдряла Crazy Тук не е чак толкова зле, но ще пробвам тази вода, че такъв пърхот ми е излязал, а и лицето ми нещо се дехидратира много след баня. Купих си мнооого скъпи кремове, но не могат да компенсират сухотата. Даже мисля да си правя и масаж с мандариново масло веднъж седмично (само това имам, взех го за тяло, но ще свърши работа).
Жеже, това, което сподели за работата на съпруга си е ужасно. Звучи все едно търсят начин да ви гонят. Мисли ли да си търси нова работа? На мъжът ми така едни пари, които трябваше да му преведат за път го мотаха няколко месеца, всеки път с различни оправдания и накрая се оказа, че е било съвсем умишлено - просто са били блокирани всички плащания за пътни, явно заради кризата са съкратили бюджетите. Но е много тъпо, по-добре да ти кажат каква е ситуацията, за да знаеш какво да правиш, а не да те държат в напрежение, несигурност, да не говорим, че влязохме в дългове заради тия тъпанари, че сега и лихви трябва да плащаме.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:14 от калинкамалинка

# 27
  • Мнения: 1 572
Като каза влага - когато бяхме в Куба ,изсушавам си косата , слагам препарати за обем и като излезем навън от влагата след един час ставам като вокала на Бони Ем  Joy

# 28
  • В облаците
  • Мнения: 63
Еми, ти турбо атака си й направила на косата - и влага и обем Joy имаш ли снимки от кубинският си период hahaha

# 29
  • Мнения: 90
калинке не може дете живееЩо в България да се запише предварително тук на детска градина Shocked ,ние тук дет Чакаме датата за записване да не сме балами  Laughing ,то ако можеше така нали цяла африка и изтоЧна европа Щеше да прави така  ,нали му трябва адресна регистрация на детето ,а как Ще я полуЧи ако поне един от родителите му тук не е легално на работа или прибиваваЩ ...Вие ходите в обЩинска ясла ,яслата(прегардиен) и уЧилиЩето(от 2 г 5м) са съвсем разлиЧни неЩа .А Щом  ходите в обЩинска трябва да плаЩате някаква минимална такса,все пак те се финансират от обЩините  .За Частните градини е ясно Че се плаЩа никой няма да ни гледа децата гратис нали  Grinning .В Частните ясли съЩо няма места ,там си имат лимит за еди колко си деца и децата се записват оЩе преди да са се родили .А това за заЧервеното дупе е много относително ,ей на  ние от 2 месеца сме постоянно с такова дупе силно инфектирано ,Чак до кръв се е стигало ,сменям я постоянно ,но не е от памперсите ,ами сега като и растът всиЧки зъби на един път и акото и е едно такова асидно и веднага инфектирва интимните и Части .Така Че зълва ти може да заведе на лекар детето , да му изпишат едно леЧебно кремЧе и  да търсят приЧината и там да дава да го мажат , може и да е уроинфекция

Блонди тръгнахте ли на у-Ще  Grinning,разказвай

Общи условия

Активация на акаунт