Хайде да откажем цигарите завинаги!

  • 50 427
  • 555
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 311
Тя е в дискотека  Laughing ,но въпреки това ще опитам на новата работа с други навици.  Mr. Green

# 526
  • Мнения: 1 394
Поркай яко безалкохолни коктейли и не мисли за цигари....ти пък и ти...хем искаш да ги откажеш ,пА и в дискотека се навря-браво бе!То не ти трябва тамч да пушиш.Аз преди ,като пушех и като излизахме на дискотека се напушвах от въздуха вътре,каквито и вентилационни системи да имаше...и да си кажа честно почти не палих вътре,а после излизах ,като дрогирана-все едно две кутии съм изпушила.Ама карай на безалкохолно-да не `земеш да се пропиеш пък сега...на най-порочното място пък и ти.А ако там устискаш,направо трябва не да ти стиснем ръката,а да те издигнем на пиедестал!Ще те подкрепяме де,каквото и да става,нали знаеш?

# 527
  • София
  • Мнения: 1 311
Благодаря ти  Hug ,добре че поне моя любим не пуши...ако не е той не знам  Rolling Eyes .

# 528
  • Мнения: 1 163
Maniadekayхич да не ти пука за дискотеката. Гледай ги как се тровят и си викай аз не съм като вас. А като бях бремена ги бях спряла цигарите и ни поканиха на рожден ден в една много ама много задимена кръчма и като излязох от там имах чуството, че съм изпушила пет кутии цигари както и Доди с дискотеката. Така че честита ти нова работа и нека да почне без цигари.  Hug Hug

# 529
  • София
  • Мнения: 1 311
Мерси Мими  Hug

# 530
  • Мнения: 135
То не е за писане ма, продължавам да си броя цигарите и калориите и май с това се занимавам основно по цял ден. Това е агония, защо съм толкова слаба и не мога да отсека като със секира? Издържах почти седмица без цигари и само от едно отпускане уж да си дръпна два- три пъти стигнах до тук. Имам чувството, че както вирусите в компа ти пречат да влезнеш в сайт с антивирусни програми така и цигарите ми пречат да се стегна. Имах по- високо мнение за себе си. Извинявайте, че ви залях с моето самосъжаление, но за момента само тук намирам истинска подкрепа. Миме  Hug, наистина ми помагаш много, въпреки че не знам дали го заслужавам.
последното не го написах за да получа успокоение от съфорумките
Успех на всички заели се с това не леко начинание, ако може приемете съвет от мен:
Не се поддавайте, защото ще изгубите себеуважението си, с течение на времето все по- често ще си задавате въпроса "Ще се справя ли?" когато касае елементарни неща с които по принцип бихте се справили.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 23:29 от nin4

# 531
  • Мнения: 1 394
Нинч,аз не веднъж казах,че не трябва да си казваме "ще се справя ли?", а "ще се справя на всяка цена" Както например си налагаме например ,че днес ще свършим еди какво си на всяка цена-същото е и с цигарите.Постави си го за цел!И такова нещо,като веднъж ще си дръпна-НЯМА!!!Дръпнеш ли си веднъж-пак си на хорото.Не се самосъжалявай-всички сме минали по този път и наистина не е много лек,ако ти си го представяш такъв.Ако си кажеш,че всичко ще е наред-всичко ще е наистина наред.Ето вземи пример от Викунчето.Тя пушеше по две кутии на ден-това никак не е малко.Най-голямото геройство е нейното.Представяш ли си я-тя,която през по-голямата част от свободното си време е пушила и ги отказа.Като сметнеш две кутии цигари са 40 броя,по 6-8 минути на цигара,това са средно 320 минути дневно,което е 5 часа и 20 минути на ден...Какво ли прави през тези часове сега...незнам,но знам,че е нещо полезно и не се трови.Но ти не се притеснявай.Ние самите правим отказването трудно,а всъщност е толкова лесно,че неможеш да си представиш.Гледала съм филми в които наркомани отказват наркотиците-направо страшна картина-свиват се от болка,гърчат се,агонизират....това е трудно!Слава богу при цигарите няма такъв стряскащ абстинентен период,така,че това би трябвало да те успокоява.Всичко останало е в главата ти.Успееш ли да разчистиш мозъка си от натрапчивите мисли за "още една цигара" ще успееш.Продължавай да се бориш и не се отказвай-никой не е умрял ако не пуши,но замисли се колко хора се разболяват и умират годишно "благодарение " на цигарите.Успех от мен-ние всички сме с теб!Скоро и ти ще се похвалиш с думите:Вече не пуша и повече няма да докосна цигарите!

# 532
  • Мнения: 1 163
nin4, сега влязох и ти изчетох писанията. Ще продължавам да ти помагам и ти го заслужаваш просто незнаеш колко много го заслужаваш. На мен основно ми помогнаха Доди и Викунчето но сега е мой ред да помогна на някой и това май ще си ти. Няма да се отказвам а и ти не се отказвай живота е пред теб но е по хубав без цигари а за калориите не ме питай станала съм бременна в петия месец. Вчера комшийката ме причаква пред блока  и ми вика малееее викам аз на мъжът ми да знаеш тия хора ще имат бебе. Идваше ми да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire но както беше казал някой по добре по дебела ама здрава отколкото слаба и болнава. /незнам дали беше точно така/ Смятам, че скоро ще нормализирам и храната Доди отново се грижи по тоя въпрос.
Ти не си слаба напротив силна си но всеки човек има слаби моменти то просто трябва да устоиш на тия моменти. Мен сега ми е толкова напрегнато скоро ще се местим в ново жилище идва ми днеска да изпуша цяла кутия но знам, че едно дръпване ще ми коства усилията, които толкова много положих и се развличам с други неща. Помисли си колко хора вярват в тебе, че ще успееш. Мъжът ми вика вчера: Абе ти да не се криеш някъде да пушиш  #Crazy #Crazy представяш ли си не ми вярва собственият ми мъж. И аз му викам и да се крия кой лъжа, че не пуша само себе си. Никаква подкрепа от него да каже ей браво на теб няма. Подкрепата е тука в темата от всички мили бивши или настоящи пушачки. Ти не си единствената, която се бори има и други момичета. Виж и Доли и тя пак прегреши но това е пътя през който минаваме пушачите има изкушения на които не трябва да се подаваме. Просто казваш край и не му мисли колко дена не си пушила прави се че никога не си пушила. Занимавай се с нещо аз например започнах да чистя да подреждам в къщи като луда.Ох какво да ти пиша още има още много да ти пиша. Ако искаш мога и да ти пратя книгата на Алън Кар Не пуша вече тя ми помогна много да се справя с цигарите и до сега да устисквам без цигара.
Ами момичета весели почивни дни. Аз пренасям багаж но ще ви наблюдавам изкъсо

# 533
  • Мнения: 1 394
Момичета и мен ме зарадва половинката с телефонче...Да се похваля и на вас!С едни хубави светещи цветя...невероятно нежен е!
Мими ти как се справяш?Хич да не ти пука,че си "бременна",важно е,че "бебето" е живо и здраво с чисти дробове,нали?...Като мине абстинентния период ще "родиш",няма страшно.И на мен в началото ми беше трудно с храната,но сега всичко е ок!
Нинч,а ти къде се изгуби ,мила,да не се криеш на тавана да пафкаш,а?Ей сега ще те побарам аз тебе!...
Майтапа на страна-Нинч-всички сме с теб!   bouquet

# 534
  • Мнения: 1 163
Доди честито ти телефонче. Със здраве да си го ползваш много разговори да проведеш. Справям се отлично бих казала. Това с дробовете на бебо е хит направо  Joy Joy Joy Joy Joy разсмя ме от сърце.

# 535
  • Мнения: 8
Здравейте на всички отказващи и отказали. Аз да се отчета минах 3 седмичния абстинентен период без да усетя сериозна нужда от цигари, но има моменти в които не бих казала се изкушавам, но просто има много пушачи в компанията ми и в заведенията и като ги гледам изпитвам един леко носталгичен спомен към пушенето. Знам че мога и вярвам и във вас, наистина ми помага да чета мненията ви и да си повтарям, че правим нещо много хубаво и има смисъл от споделянето и подкрепата и надъхването. Една вечер сънувах, че съм запалила и бях много разочарована от себе си - добре че беше просто сън. Благодаря момичета, чудесни сте и не се предавайте и пресните непушачки и прегрешилите. Heart Eyes Аз май бях доста по-надъхана в началото и трябва да прочета пак някоя и друга надъхваща статия за вредите от цигарите и силата на подсъзнанието и собствените мисли, че да се препрограмирам . И аз от моя приятел не срещам похвала относно цигарите , той пуши и аз май в началото малко му досаждах не да ги отказва , а поне да се замисли, а и ме подразваше вкуса в устата му и го карах да дъвче преди да ме целува и така. Под дразнеше имам в предвид наистина, че ми беше гадно. А някои мои близки приятели и дружки много ми се радват, че ги спрях и направо не вярват как стана от раз след толкова години и толкова цигари. Добре е да имаш кой да те подкрепя и да те надъхва затова момичета отново ви благодаря и на вас. Аз си направих някои дребни подаръчета и се почуствах много добре, не стига , че не се тровиш , не миришеш на циганин ( изинявам се ако има роми във форума ), не се задъхваш , а и спестяваш някои лев- не че ние жените не ги наместваме бързичко, но все пак нещо малко като награда е стимулиращо. С вас съм съфорумки.

# 536
  • Мнения: 2 926
И аз да дам един бърз отчет:
Вчера навърших 4 месеца без цигари  bowuu

# 537
  • Мнения: 1 394
Карамел,дай Боже всички отказващи скоро да се похвалят с твоето постижение.Стискам палци на всички!А на теб едно голяяяяямо  smile3501 smile3501 smile3501

# 538
  • Мнения: 1 163
Ей сега намерих малко свободно време да драсна един два реда. Хайде сега да се отчета. Все още не съм пушила но сега почна да ми идва желанието да пуша  Laughing Laughing Laughing Голям майтап първите дни не ми се пушеше изобщо а сега ми се припушва все по често и по често макар че гледам да не мисля за това.
И аз да дам един бърз отчет:
Вчера навърших 4 месеца без цигари  bowuu

  Peace Peace Peace
Само така момичета браво на вас.
Нинч да се включи и тя да сподели какво прави.

# 539
  • Мнения: 1 394
Мими,не се съмнявам,че почиваш в момента,щом ти е дошла "музата" за цигари! То през тези дълги почивки,човек,като си свърши работата-нормално е!  Mr. Green Но стискай зъбки и няма страшно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт