Час за вземане от ясла / градина ?

  • 6 450
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
В нашата детска градина децата започват да се взимат от 16.00 до 18.00 часа.Но е желателно поне след 16.30 да се взимат,защото иамт пак някакви занимания,а и закуската им тепърва приключва.

# 16
  • Мнения: 7 821
При нас правят проблем, ако ги вземем преди 17:00.

# 17
  • Мнения: 2 131
нужно ли е сто човека от София да напишат "и при нас е така", след като работното време на всички ясли и ДГ е едно и също - до 19 часа!




Не всички.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Сина ми от скоро ходи на ясла.Взимам го към 16ч.Лелите ми казва да ходя тогава,че бил новичък,да не се ''застоява много''...newsm78 Но  аз ще почвам работа във вторник /10.03/ и едва ли ще ходя толкова рано....

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също не съм можела да вземам детето си от ДГ преди 17 часа. Работното ми време е до 17 ч., но никога не съм си тръгвала от работа тогава /само ако нещо много спешно не ми е изникнало/. Детето си вземах след 17.30, понякога се е случвало и в 18.00 ч. Никога не са ми правили забележка затова, но на него не му е било приятно да остава последен или с още 2-3 деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
нужно ли е сто човека от София да напишат "и при нас е така", след като работното време на всички ясли и ДГ е едно и също - до 19 часа!

Не всички.

говорим за София.

# 21
  • Мнения: 9 990
Работното време на детските заведения в 90% от случаите е от 07 до 19 часа. А причини децата да се вземат по-рано, персонала може да измисли хиляди. Лошото е, че наистина ДГ, особено яслените и І-ва група опустяват рано-рано. А абсолютно недопустимо е някой да позвъни в 16,45 ч. да ходиш да си прибираш детето при положение, че има два часа до края на работното време.  ooooh! Направо се чудя на своеволието на тези хора, които плачат за писмена жалба поне до директорката на въпросното детско заведение.
В яслата и в І-ва група и аз вземах дъщеря си към 16, най-късно 16.30 часа.Но тогава работното ми време позволяваше това.Най-късно до към 17 часа вземаха и повечето от другите деца.
Интересното "откритие" за мен тогава беше че, уж децата се дават на ясла, защото майките им започват работа, а всъщност не е така. И до сега в групата на детето ми има доста неработещи майки /това си е лично тяхна работа, де/, както и на разположение са баби и дядовци и по-големи братя и сестри, за това и когато аз отида към 18 часа рядко има повече от 3-4 деца.

Идентично!!!
Пример от вчера-в 17.40 моето дете 1 яслена беше последно и ми казаха, че е само от повече от час.Обичайно бабите взимат децата и то доста рано-към 16.00.Имаме и много неработещи,и те рано идват-за тях нормално.Аз например излизам по-рано от работа, за да смогна едва към 17.30-18.00 да прибера.
Проблем обаче не ми е правен.Персонала знае работното МИ време, както си знаят и тяхното такова.

# 22
  • Мнения: 8 999
Когато бяха в ясла и в първа и втора група в детската градина, ги взимах максимално рано - около 16 часа, за да имаме време да отидем до градинката, да сме заедно. В трета и четвърта група обаче, моите деца не искаха да ги взимам рано, предпочитаха да стоят там и да си играят с децата, по-интересно им беше там.
Никога не е имало натиск да си прибирам по-рано децата. Случвало се е /макар и няколко пъти само/ да ги взема в 19 часа, без да са ми правили проблеми.

# 23
  • Мнения: 202
Здравейте, предстои ми да пусна детето си на ясла. Имам безброй притеснения, с които не смятам да ви занимавам. Темата ми се ще да е за друго. Това, което чувам е, че трябва да си вземам детето най-късно до 16.30-17.00!
На моя приятелка преди няколко дена и се обадиха в 16.45 , за да и кажат, че само тя не си е взела детето и да побързала, че само нея чакали! Та като отишла и били облекли детенцето и я чакали пред яслата, въпреки , че работното им време е до 19.00 часа.
Вие в колко вземате децата си и имали натиск от страна на лелки и учителки за часа на вземане?
Аз се притеснявам, че няма да мога да вземам детето си преди 18.30 и ще си навлека гнева на персонала, от което ще пострада най-вече детето ми.
 
Разбираемо е притеснението ти .Изчакай да тръгне детето ти на ясла и ще видиш дали наистина ще има натиск.Ако има такъв,можеш да подадеш анонимен сигнал  в  инспектората за неспазване на работното време.Като им направят една-две проверки и ще видиш как ще стоят.В края на  краищата работещите родители свършват работа най-рано в 17ч.При тоя трафик,колкото и да бързат все ще закъснеят.Щом като раб.време на яслата е до 19ч малко грубичко ще е от тяхна страна да притесняват родителите.

# 24
  • Мнения: 118
Ако продължават да правят проблеми и директорката не вземе мерки, може да се обърнете към СО - отдел "Образование. недопустеимо е такова изнудване спряма родителите

# 25
  • Мнения: 2 950
Държавните градини работят от 7 до 19 ч. При нас са измислили вариант за по-рано ходещите и късно отиващите си деца. От 7 до 7,30 ч се приемат децата в обща група. От там ги разпределят по групите. След 18 ч същата работа и от общата група си ги взимат родителите. По този начин хем децата не висят по едно-две в групите, хем госпожите си тръгват по-рано и няма сърдити.

Дъщеря ми обикновено отваря и затваря градината, заедно с едно-две деца, но никой не ни е правил дори и намек за това. Мъжът ми я оставя към 7.30 ч и я взима между 18 и 18.40 ч.  Какво да се направи, такова му а работното време, а аз с близнаците няма как да я взема по-рано. Скоро ще се преместим да живеем по-близо до градината и ще я взимам аз по-рано, но като започна работа може пак да се стигне до това положение. Но по темата - никой не е правил забележки.  Peace

# 26
  • Мнения: 266
Сънът ми от днес почна да ходи на ясла.Лелите ми казаха 1вата седмица да го взимам колко 16 часа,но след това работили до 19 ч,и детето може да остава до тогава.

# 27
  • Мнения: 11 607
Нашата е до 18,30ч., никога не са ми правили проблем с взимането на децата, взимала съм ги първи и последни. Като един път, защото при мен наистина няма кой да ги гледа, бях на УЗ бременна, докато ми дойде реда(независимо от това,че имах сравнително ранен час), докато се прибера и бе станало 18,30ч. Но децата ми бяха оправени и бяха тръгнали с лелката, която живее най-близо до нас, да бъдат с нея, а пък тя по-късно щяла да ми ги доведе лично у нас. Трябва да кажа, че тази лелка е много добра жена и тя няколко пъти като съм отивала последна да ги взимам ми е казвала - Не се притеснявай! И да ти се налага, върши си работата, аз ще ги взема и после ще ти ги доведа у вас!

За часът на взимане за мен вина си имаме ние самите. Ако не бързаме да ги взимаме първи и повдигаме въпроса пред директорката на родителските(при нас присъства от време на време директорката по време на родителските) - защо да не работят в наша полза. Но затова трябва повече гласове, а не самотни да се обаждаме, без подкрепа...А и нали уж родителите работят???Или е само на уж.....

# 28
Нашата ясла работи до 19 ч.Аз вземам малкия обикновено около 17 ч.Случвало ми се е и да позакъснея 5-10 мин.,но никой никога не ми е правил проблем за това в колко часа трябва да си взема детето.Случвало ме се е към 17 ч. да са останали 2-3 дечица в групата,защото много баби и родители си вземат децата още в 16 ч.,когато им е следобедната закуска

# 29
  • Мнения: 321
Не съм от София но да си кажа  Wink
цяла година нямаше кой да ми прибира детето а работното ми време не позволяваше да си го взема по рано та аз в 19:00 си го взимах... естественно последно с една госпожа готов облечен и ме чакаха на вратата   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт