Мами чули сърчице,чакат ОКТОМВРИйското дете!

  • 11 234
  • 320
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 341
Аз пък не мисля, че точно днес е деня в който да се говори за безотговорни майки.
Всяка майка е най-добра за нейното дете. Не бих опрекнала майки, които оставят децата на бабите, а те гонят кариера. Според мен е по-добре една майка да е удовлетворена от това което прави, и да може да подсигури добър стандарт на децата си. А това знаем става с работа. Който ми говори, че дете се гледало предимно с любов....айде няма нужда! Stop
Не ме разбирайте погрешно, не се заяждам. Ние хората сме толкова различни...едни са отдадени на децата и семейството-готвене, чистене и над печката. Други това не ги удовлетворява. Така, че нека сме по-толерантни една към друга! Hug

# 61
  • Мнения: 1 199
Честит празник, момичета!
За спора за тютюнопушенето - само да напомня, че Деси и аз също се намесихме когато Едира спомена че ЕДИНСТВЕНИЯТ вреден ефект за бебето от тютюнопушенето е намаленото тегло при раждане. Което категорично не е така и според мен е много важно това да се изясни в същата тема. Ако искате повече информация по въпроса, в нета има много, ето това намерих на английски:
http://www.americanpregnancy.org/pregnancyhealth/smoking.html
Рисковете от детоксикация по време на бременността при рязко спиране са известни, и въпреки това пак се препоръчва рязко спиране на цигарите. Предполагам че рисковете от продължилото, дори намалено пушене се оценяват като още по големи.
Относно факта че вредни съставки има и в храните, и във въздоха, и навсякъде, за мен логиката е: "Не мога да елиминирам всичко вредно до което стига детето ми, да го направя поне за нещата върху които имам контрол. И без това вредната среда му идва в повече, няма нужда да го натоварвам допълнително". За храната внимавам отдавна, газирани напитки и всичко с оцветители отдавна не се употребяват у нас, заместители на захарта също, полуфабрикати и изкуствени храни избягваме и това отпреди да забременея.
Лек ден на всички!

# 62
  • Мнения: 23 466

Не ме разбирайте погрешно, не се заяждам. Ние хората сме толкова различни...едни са отдадени на децата и семейството-готвене, чистене и над печката. Други това не ги удовлетворява. Така, че нека сме по-толерантни една към друга! Hug
Именно,Рони,всеки дава мнение,не мисля,че има конфликт в случая.Темата спрямо тютнопушенето се повдигна не като Против,а като допълнение към поста на Едира и то за неинформираните момичета,които и без това са объркани.Не мисля,че има обидени или охулени.Наистина толерантността е на първо място. Peace

# 63
  • Мнения: 1 341

Не ме разбирайте погрешно, не се заяждам. Ние хората сме толкова различни...едни са отдадени на децата и семейството-готвене, чистене и над печката. Други това не ги удовлетворява. Така, че нека сме по-толерантни една към друга! Hug
Именно,Рони,всеки дава мнение,не мисля,че има конфликт в случая.Темата спрямо тютнопушенето се повдигна не като Против,а като допълнение към поста на Едира и то за неинформираните момичета,които и без това са объркани.Не мисля,че има обидени или охулени.Наистина толерантността е на първо място. Peace
Деси, аз се хванах за израза безотговорни майки!, и допълнението на Софи кои за нея са те. Peace

И разбира се, че спор няма. А и да има, истината се ражда в него. Wink

Относно тютюнопушенето съм на мнение, че е вредно за нас самите какво остава за периода на бременност и кърмене.
С дъщеря ми пуших последният месец от бременността, с второто не бих го допуснала. Именно защото осъзнавам какво наистина нося в себе си.

ПП. Искам да ви почерпя с една страхотна песен. Много се разчувствах.
http://vbox7.com/play:53643d00

# 64
  • Мнения: 27
Здравейте момичета,

 Следях темата за пушенето  с голям интерес и реших да се включа.Аз съм на мнение , че всяка майка  знае , кое е най- доброто за нейното дете .Аз самата съм страстна пушачка преди да забременея със сина ми пушех по 1 кутия цигари на ден , а сега преди  втората ми бременност бях ги увеличила да 2 .В момента , в който видях двете чертички на теста   спрях   цигарите , защото така чувствам ,че е най-добре за мен и за детето .С първата ми бременност беше същото пропуших отново след като спрях да кърмя. Не мога да обвинявам майките , които пушат по време на бременност , защото те са тези който сами да решат дали да го правят или не.Още по- малко пък мога да виня тези дето дават децата си на отглеждане при баба и дядо .Аз ако имах възможност бих дала също моето , но нямям затова си го гледах сам сама до 4 годинки .Не казвам, че не ми  е било приятно , но мисля че всяка жена трябва да работи не само за да осигури стандарт на своето дете , но и заради  самата себе си ,за да има самочувствие и да се чувства полезна и повярвайте ми уважавана от съпруга и.
Не мисля , че някой ще ти каже евала само защото по цял ден се занимаваш с деца , чистиш , переш и готвиш. Мисля че това е бил идеал за жената  на миналия век , но  не и за една съвременна и уважаваща себе си жена .
Затова радвайте се на живота и на малките създания , които са  все още във вас и на тези дето вече сте им дали живот, обичайте съпрузите си   и вървете напред. Всеки сам решава как да изживее живота  си  и не  мисля че е правилно да се бъркаме в живота на другите .
Желая на всички много любов и щастие!

# 65
  • Мнения: 15
Честит 8-ми март мамчета!
Желая на всички здраве,щастие,любов и пухкаво бебче на ръце през октомври! Hug
Съжалявам че така късно пиша,ама водих мъжлето ми да го почерпя един обяд! PartyСега ми е доста тежко и май ще има  Sick...До скоро мами!  bouquet

# 66
  • Мнения: 3 641
Честит празник Дами! Бъдете винаги желани и обичани!!!!!!!!!!!   bouquet  bouquetПожелавам ви лека бременност и здрави бебчета Hug Hug Hug Hug
Два дена не ми се пише, че много е лошо положението Rolling Eyes Дано при вас вече отшумява Hug

# 67
  • Русе
  • Мнения: 511
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ, БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙЧЕТА!!!
   bouquet

Бъдете здрави, обичани, усмихнати и щастливи!!!

За пушенето да си кажа и аз - пуша от 8 години. Преди да разбера, че съм бременна бях увеличила доста цигарите, поради бездействието ми на работа по цял ден. От както видях положителния си тест, изпуших последната си цигара и сега нямам дори желание! Странно ми е че стана толкова лесно, може би защото се чувствам виновна, че съм пушила през първите 4 седмици и то доста! Винаги съм планувала да спра пушенето няколко месеца, преди да забременея, но не се получи...
Според мен трябва да избягваме всички познати ни вредители за бебенцата ни! Все пак има достатъчно други, които поглъщаме с храната и мръсния въздух! Нека поне им спестим цигарите и твърдия алкохол!

Аз покрай отказването на цигарите, започнах голямото ядене, което може и да е признак на бременността не знам, но вече съм +2,5 кг. Предпочитам обаче да наддам повече, отколкото да си тровя съзнателно душичката!

Мислете за малките същества във вас, когато ви се допуши, вземете си нещо за ядене и с повече воля ще се получи!  Hug

# 68
  • Мнения: 571
Много приятна осмомартенска вечер от мен  Hug

*Jeny* искрено се надявам да ти мине бързо.
За тютюнопушенето - твърдо заставам зад мнението на Ger4o и bunsy
всички си имаме и интернет и съвест и можем да се информираме с какво вредим и с какво не на бъдещото си дете.
Относно това колко воля има всяка от нас, също си е индивидуален проблем и не мисля, че който и да било има право да критикува другия.
За работата на майката, аз мога да кажа, че да седиш над печката не пречи да ходиш и на работа и нямам нищо против бабите и дядовците да помагат.
Аз нямах тази възможност и още я нямам, но ако я имах не бих се поколебала и за миг.
За мен една жена е успяла тогава когато е успяла и като кариера и като съпруга. Едното без другото за мен не е вариант. Но това също е строго индивидуално за мен.
Познавам жени които са изключително успешни като кариера и действително виждат рядко децата си, но искренно им се възхищавам за успеха им.
В крайна сметка след няколко години наистина ще могат да дадат шанс и стандарт на децата си, които аз няма да мога. Както и bunsy е писала мисля че всяка жена трябва да работи не само за да осигури стандарт на своето дете , но и заради  самата себе си ,за да има самочувствие и да се чувства полезна и повярвайте ми уважавана от съпруга си.
Ако аз се затворя в къщи и се съсредоточа само в грижите върху детето си не мисля, че след една година ще има какво интересно да си кажем извън семейството и децата, а сега обсъждаме новостите в работата си, нови технологии и куп други неща...По никакъв повод не бих искала да ги обсъжда с друг/друга  Laughing
Относно напълняването - проблема ми е същия. Ако не се заглежда по мен избор има  Laughing така, че аз лично не бих си позволила да напълнея твърде.
Не искам поста ми да предизвиква спор. Просто споделям моето мислене. Всеки има право на избор.
 

# 69
  • Мнения: 23 466
Aз пък съм обратното,обожавам да си седя у дома,да съм господар на времето си.Обичам да чистя и подреждам,готвененто не ми е сила,но ние доста излизаме по заведения и не ми се налага да готвя всеки ден.Социален живот имам в изобилие,теми за разговор също.Мисля,че човек,ако има желание,може да учи,чете,да се обучава ,да следи бързината на живота.Да си домакиня не е равно на затъпяла.Най-готиното е,че аз се чувствам в кожата си,имам самочувствие на полезна,  обичана и желана жена и моята кариера е успешна в ролята ми съпруга и майка.За мен отглеждането на деца е удоволствие,по никакъв начин не ме ощетява или отдалечава от социалния ми живот.Въпрос на приоритети.С две думи съм щастлива и се надявам никога да не ми се налага да работя.Сигурно ви е странно,но откакто разбрах,че да съм домакиня и майка е моето призвание,съм най-щастлива в живота си.В България все още се гледа с насмешка на жени като мен,но това е нещо нормално за много западни общества.Нямам излишни комплекси и терзания,в мир съм със себе си. Simple Smile

# 70
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Да се запиша и аз по темата за цигарите.В момента в който видях двете черти и спрях цигарите.Пушех по 1 утия цигари и то с удоволствие.Сега също ми се пуши от време на време но се въздържам.И аз мисля,че всеки сам си решава дали да се трови себе си своето дете.Всеки има право на избор.
По въпроса за работата,ако можех да си остана в къщи и да не работя с удоволствие щях да го напрая.Но съдбата е решила да бъдем не особено финансово стабилни с мъжа ми и да бъда принудена да ходя на работа.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,милички!
Аз много късно се включвам ,но компютърът ми беше на ремонт.

Искам най-сърдечно да ви поздравя за този празник.Пожелавам ви са ви живи и здарви дечицата,да изкараме лека бременност и никога да не правим компромиси със себе си.

По другите въпроси -различни хора винаги ще има,затова е толкова шарен светът,нормалното за един,не е нормално за друг,но това не означава да се отрича неговия свят.Това е моето мнение.По-важно е наистина всеки да намери своето място под слънцето и да се чувства щастлив.

Лека вечер.

# 72
първото ми дете го отгледа майка ми. пое го в деня,в които излязах от болницата. Но ако някой ме нарече безотговорна майка ставам зла! Напротив, безотговорни са тези, които си остават вкъщи да си гледат децата като по този начин ги обричат на мизерия. за радост моят съпруг е с всичкия си, родителите ми същи и детето ми за радост осъзнава доста неща... Та нямам прлоблеми. Радвам се на жените, които пускат тото или имат богати съпрузи- на мен за радост или не ми се налага да работя за да си позволявам стандарта на живот, които водя! Детето ми ще има най-доброто образование, най-добрата храна, независимо какво ще ми коства- всичко останало е компромис с него!
също така да помоля без коментари относно волята - Аз пуша! Не го крия и не виждам проблем в това. Надявам се да не съм оставила у вас усещантето, че не се интересувам от медицина и ей така си играя на лотария. Напротив - доста добре съм запозната и това което правя го правя с ясното съзнание. Това не е липса на воля или игра на шанс със здравето на детето ми... 2-3 цигари са толкова, колкото аз съм преценилаи аз съм единствената, която може да определи това. Айде със здраве, че полудях!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 197
ДУБРУТРУУУУУУУУ

честит осми март на патерица!!!! надявам се всички да се прекарали един незабравим празник!!!
желая ви весела, топла, спокойна, успешна и вълшебна седмица изпълнена само с хубави новини!!! Praynig Peace  bouquet

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 07:44 от atadar

# 74
  • Мнения: 63
Здравейте!
И аз да се включа по разискваните теми напоследък.
Относно цигарите, това си е личен избор. Има достатъчно източници, които ни информират за рисковете, вредите, влиянието и тн. Аз лично не пуша от много години и при мен този проблем стои само в минимална степен - мъжът ми пуши, но в такива случаи гледам да не съм покрай него, а той го прави само навън.
Относно кариерата и майчинството, според мен трябва да има баланс. Да ви кажа моя опит. Аз имах доста добра кариера, когато си бях в България и не ми беше изобщо до съпрузи, деца, готвене и т.н. Докато не ми стана скучно само да работя и постигам успехи. След като се омъжих някак си естествено стана с готвенето и чистенето. Не искам да загърбвам семейството заради кариерата, а тук двете неща са почти взаимно изключващи се. Причината е, че няма баби и други наоколо и трябва да се справям сама. Къщата ми отнема токова много време, че не виждам изобщо как мога да ходя на работа. Другия вариант е да си взема домашна помощничка (което е мнооого разпространен вариант тук) и да ходq на работа, но това означава някоя индийка или филипинка, в чиито качества на чистене изобщо не съм убедена, а какво остава да ти гледат децата. Това са култури на светлинни години различни от нас (да не кажа по-зле, за да не изляза расистка), а знаете как децата възприемат всичко от околните.
Та така, единствения среден вариант, който виждам, е някакъв бизнес от вкъщи, върху което и съм се съсредоточила. А до тогава, мъжо бачка...  Mr. Green. Е и без това не мога да го стигна изобщо в заплащането  Simple Smile.
Моля ви, някой който взима дуфастон поради зацапване или кафеникаво течение да ми каже по колко пие, молллляяяя.

Общи условия

Активация на акаунт