Ето, Март се появи-дъжд от бебета вали!!!

  • 21 048
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 428
Здравейте, мами и бебчовци  Grinning

Ей, само моми са си харесали 8-ми март  Flutter
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ   bouquet   bouquet   bouquet

Ние сме добре. Бебка я чакам всеки момента да се събуди и ще ядем  Grinning Вчера ни падна пъпчето и вече се къпем по-спокойно  Grinning Но ни е супер суха кожата. Днес й взех млякото на СебаМед. Дано се пооправи от него  Rolling Eyes
Иначе нищо ново при нас - основно спим и ядем  Laughing Е, вече се позадържа и малко будна да й видим очите все пак  Laughing
За сега не мога да определя какъв цвят са очите. Много искам да са светли, защото е с черна коса, а това ми е любимата комбинация  Flutter Но за сега са доста мътни, за да се разбере нещо.
С всеки изпинал ден заприличваме повече на човече  Grinning Имам и по-нови снимки, но не съм ги свалила на компа още.
Днес я изкарах за малко на терасата, че е слънчево и хубаво. Мисля тази седмица да се подвизаваме на терасата за по малко и от събота-неделя да сме навън най-накрая  Grinning
Днес севтовах електронното кантарче. Много готин се оказа. Аз го взех точно това най-вече защото се сгъва, ама то се отказа много по-хубаво от това на Чико, което гледах  Peace Това е на Тефал. Но мерихме бебка по-скоро за проба. Довечера преди баня ще я измерим голичка колко е  Grinning

Еля, и на мен ми е странно без колемчето. Хем накрая давах зор да излиза бебка, хем сега ми липсва  Crazy Пък и все още не се е прибрала нито матката, нито корема и като ходя не е много приятно. Трябва да ходя по-бавно, че се клатят отпред нещата наляво-надясно  Laughing

Хайде чао от нас  Hug

П.П. Във връзка с това
По списък сме много, но редовните сме не повече от 50.
Си мисля, че може да съкратим списъка с мамите, които не се разписали само 1-2 пъти. Гледам и в другите теми си съкращават списъците  Rolling Eyes Няма смисъл от половин страница с никове, които нищо не ни говорят  Peace
Так си мисля аз де  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 15:09 от veselina_s_p

# 226
  • Мнения: 361
то имаше предложение като се преместим в РОДЕНИ 2009г да сме само тези, които са казали за бебоците.
Вярно, че никой не е длъжен да пише в темата и казва за бебчето си само ако иска. Но пък аз си мисля, че не е редно да се включват в списъци и после да не казват как са, най-малкото има мами, които се сещаме за тях и се чудим дали са добре.

# 227
  • Мнения: 0
Elg, има мами, които не седят по цял ден пред компютъра!

# 228
  • Мнения: 267
Ето ни и нас още 2 в 1,да разкажа за прегледа днес,голям майтап беше,отиваме при доки да види дали имам разкритие,бърка (няма смисъл да ви казвам,че беше ужасно )  и вика 2 см разкритие,опа 3 см, я станаха 4 и аз викам абе д-ре да няма да раждам на кушетката тука я ,та се посмяхме  Joy.Според него всичко е ок до довечера или най - късно утре трябва да е голямото събитие,имам контракции,но не са редовни и не са болезнени,но според него може и да не изпитвам болка толкова голяма и може да мина без епидурал  newsm44,каза че съм доста широка,което допълнително ще улесни раждането  Praynig,така че му ударих една голяма разходка и сега се прибрахме да довършим приготовленията
Та това е от нас,чакаме си и тва е , а така ме изнервя това чакане,като знам че с тези 4 см може доста време да си поседя  Weary , а искам да си гушкам бебока вече

# 229
  • Мнения: 361
Elg, има мами, които не седят по цял ден пред компютъра!

да знам Rolling Eyes
аз също не седя нон стоп.
Онзи ден го коментирахме, че има мами, които само са ни казали, че са бременни и толкова и ние се притесняваме дали всичко е наред при тях.

Русана-  Praynig с теб сме и стискам палци да минеш без упойка и много болка

# 230
  • Варна
  • Мнения: 858
Честита бебка на Дилейн! Много да слуша и да радва мама и татко  Hug

Вероники и Русана стискам палци и на двете  Praynig
Слънце думи нямам каква красавица е Симона да не са и уроки пу пу  Hug
Аууу ами Рая колко е голяма и хубава пу пу  Hug

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 16:07 от dessiss

# 231
  • Мнения: 25
здравейте, мамита честито на всички скоро родили ние сме си още 2 в 1 и постоянно ми се обаждот приятелки да ме питат дали сам родила, защо бързат толка newsm78? Пък аз много рядко имам някакви леки контракции бих казала даже безболезнени. А на моменти имам чувството, че ще ми дойде цикъла и ми става едно гадно. Пък за контракциите тъкмо си викам почна се сякаш са на честичко и те спират, странна работа, вече всички сме в очакване пък бебчето не дава сигнали , че ще излиза май е инат като майка си Embarassed Laughing

# 232
  • София
  • Мнения: 211
Честита бебка на dilein, да е жива и здрава!
veroniki, мила, утре е твоя ден - бъди спокойна, всичко ще е ОК и скоро ще ни се похвалиш с най-прекрасното бебче. Успех!!!
Веси, много се радвам, че сте добре и се гледакате и всичко е ОК!  Peace
rusana, стискаме палцииииии!!!
Снимките на всички, наистина са супер!!!

# 233
  • Мнения: 5
Честита дъщеричка на Дилейн, да е жива и здрава! newsm51
bellabu много ми е познат твоя проблем с крака, при мен за радост болките изчезнаха, но честно да си кажа беше един малък ад в продължение на месец и половина може би, явно е прищипан нерв, бебка или нарастващата матка ги правят тези бели, като притискат нерв, точно по същия начин, както го описваш боли, ходих и на невролог дори...С какво мога да ти помогна от изстрадания си опит, за момента почти нищо не може да се направи за съжаление, нито снимка, нито порцедури, хапчета - болкоуспокояващи, единствено ми позволиха да се мажа с фастум гел, но не съм сигурна дали помогна, дори слагах космодиска на баба ми, абе чуствах се, като инвалид, а болката е почти непоносима...Дори се бях наканила да ходя на мануални масажи при един специалист, който обеща да помогне с един сеанс, но в деня преди да отида болката утихна, а в последствие се премести на другия крак и след седмица изчезна от само себе си...така, че не стигнах до там. По мое мнение не се ли оправят от само себе си нещата няма кой да помогне...от само себе си разбирай, ако бебо се премести и отпусне нерва или нещо подобно....стискам палци болката да отмине скоро, то и малко остана до края...ако трябва ще потърпиш...но всички казват, че като родиш минава...А и почивай повече, лежи си, при движение най-много те боли нали, а ако си лежиш е поносимо. Praynig
Да се похваля, ние събота и неделя приключихме с основното почистване и подреждане,
сега можем спокойно да си чакаме изненади, е остава още едно освежаващо или най-много второ почиставне докато съм в болницата от мъжа, но така си е друго нещо...да ви кажа само мисля и премислям, то е едно вълнение...особено вечер преди да заспя, то и за това се случва към полунощ, нещо да не пропусна, да не забравя, ама това как ще се случи, онова, главата ще ми се пръсне ooooh!то не са списъци и прочие...
Иначе, контракции си имам от време на време и болезнени, по-често през нощта, бебка е активен, често ми се пишка, и през ноща бягам през половин час в тоалетната, усещам го как притиска пикочния мехур...а корема, като, че ли е слязал малко надолу, ами това е... в очакване съм на 16 март, ако бебо не реши друго...
Същевременно почваме ремонта в апартамента в който ще се пренасяме може би май месец, в момента сме на квартира докато се строеше настоящия...абе чака ни и преместване, мъжа е в отпуск и вече е на бойното поле за ремонта, после за бебо 15 дни и т.н..
Да ви се оплача, че колата ни е на ремонт от една седмица, дано я оправят скоро, че ако стане нещо как ще се придвижваме...като знам такситата колко са бързи... ooooh! travel
Хайде до скоро и успех на всички с бебета на път и тези в очакване, като нас! newsm10
А, сега видях, че някой ми е сложил датата за планираното секцио в списъка в началото на темата ни, бях писала за това, благодаря за, което незнам на Слънцето или Белла или друг... smile3501

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 16:29 от dobro_nastroenie

# 234
  • София
  • Мнения: 5 315
Здравейте пак от нас. Определено Калин днес си иска още манджа примерно час, след като е хапнал... не смея да се зарадвам и не успявам да го измеря, нито да дам капките, направо го слагам на гърдата даже без да съм изцедила малко, че да му помогна... но суче "като по книжка", там с преглъщането и ритъма и прочие и после заспива като пън, та не успявам да му изплакна устата с водичка...


Зелено човече, а през нощта будите ли го Калин? Аз немога да стана и Мариа си поспива по 6 часа  Confused
Препарата на Бочко откъде се купува и колко струва? Аз си взех на Шуркеър- 500мл. за 3 лв. някъде.

Нощем не будим и не мием дупето (караме на кърпички)  Whistling Гледам и голямата лампа да не светваме (само нощна), че да правел разлика ден и нощ. Почти винаги се събират поне 4-5 часа сън накуп, само дето покрай тези колики го вземаме често в леглото при нас, за да му гладим коремчето  ooooh!
А за препарата, има го в Билла и доста магазини/супермаркети, също и в детските магазини, не е скъп, в Кауфланд е 2,19 лв.


dilein, честита ти радост  Hug


Tony_st, Рая прилича на баща си  Hug


Нищо не казахте за идеята с подалбумите ("по деца")  newsm78  newsm78  newsm78

# 235
  • Мнения: 361
Добро настроение- за почистването- мъжа ще се справи докато сте в болницата, спокойно. Аз на моя му написах какво точно искам да направи и да подреди Rolling Eyes А той мина с номера, че щял да викне мама да оправи.
За мисленето- и аз съм тра ла ла като тебе. Лежа си вечер, гледам си бебешкото легло и премислям дали всичко съм оправила.
Твоето поне е близко, а аз ако си дочакам термина съвсем ще психясам ако не си намеря някакво занимание. Моето коремче вече си е ниско долу и като вървя се клатя като патенце Joy А вечер като ям плодове си подпирам чинииката на него.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 27
аз се шегувах Rolling Eyes
А че сме  10 или 20, така си е. По списък сме много, но редовните сме не повече от 50.
Ееее, това не значи, че останалите трябва да се игнорират или пък да не се споменават в общия списък:)) Все пак не всички стоят нон-стоп вкъщи и са тук, във форума. Например аз изчитам всичко когато имам възможност, но по-рядко се включвам с постове. Въпреки това преживявам всичко с останалите потребители и се чувставам част от "списъка", но явно съм извън тези 20 или 50:))
Дали само аз усещам "пренебрегване" постовете на нередовните потребители и споделяне само проблемите и емоциите на редовните? Както и да е.... все пак, считам, че подобно отношение не е уместно и адекватно .

# 237
  • София
  • Мнения: 659
veroniki, мила, утре е твоя ден - бъди спокойна, всичко ще е ОК и скоро ще ни се похвалиш с най-прекрасното бебче. Успех!!!
rossykv, мен утре ще ме приемат за изследвания и преглед, за да решат дали ще съм секцио (щото аз принципно не се натискам да ме режат, ама те няма да ме питат). Ако и този път се наложи секцио ще го извадят бебчо предполагам в сряда или четвъртък предполагам, а ако ме оставят да раждам нормално ще ме държат само един-два дни в болницата и после ще ме пуснат да чакам бебчо сам да тръгне.

 rusana успех, ще ти стискам палци

 Зеленко, то подалбуми не могат да се правят май  newsm78, а трябва нов албум за всяко бебче. Не съм 100% сигурна де, нека някой по-вещ да каже. Аз лично нямам нищо против всяко бебе да си има собствен албум  Peace

# 238
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета  Wink

аз днес си направих една хубава разходка ,но голямо търкаляне падна  Joy   аз все още нямам признаци за раждане / освен онези болки преди 3нощи,но оттогава - нищо /! Утре ще ходим с маминка да купим още някои дребни неща за бебока и след това може да раждам  Rolling Eyes

А вечер като ям плодове си подпирам чинииката на него.

хахаха - и аз така правя и то постоянно  Peace интересното е,ме когато сложа чинийката ,тогава бебока решава да рита и аз си я прикрепям,че да не падне  Joy  

# 239
  • Мнения: 361
аз се шегувах Rolling Eyes
А че сме  10 или 20, така си е. По списък сме много, но редовните сме не повече от 50.
Ееее, това не значи, че останалите трябва да се игнорират или пък да не се споменават в общия списък:)) Все пак не всички стоят нон-стоп вкъщи и са тук, във форума. Например аз изчитам всичко когато имам възможност, но по-рядко се включвам с постове. Въпреки това преживявам всичко с останалите потребители и се чувставам част от "списъка", но явно съм извън тези 20 или 50:))
Дали само аз усещам "пренебрегване" постовете на нередовните потребители и споделяне само проблемите и емоциите на редовните? Както и да е.... все пак, считам, че подобно отношение не е уместно и адекватно .
е вие пък приехте поста ми като заяждане, а не е така.
Аз говорех з онези мами, които само по 1-2 пъти са писали и не влизат и никой незнае какво става с тях.
Няма знаение. Ако някой се е почуствал обиден да ме извини.

Симона и моята бебка тогава рита и е забавно. А таткото така се е притеснил, че няма да мога да си слагам чинииката там след като родя, та е решил скоро пак да ме ощасливи. Има си планове човека Joy

Вероники- предполагам, че искаш нормално. Пожелавам ти всичко да е наред, пък то Божа работа и докторите си знаят тяхната. Важното е вие да сте добре Hug

Губи ми се Маруся нещо. А и Яница и Есме не са писали отдавна. А някой нещо за Тай да знае?

Общи условия

Активация на акаунт