Работещи мами 2006 - тема 20

  • 19 310
  • 441
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 993
Един въпрос, какво мислите за  ваксината за менингит, днес ще говоря с педиатрите и мисля да им я сложа.

Коя от всичките? Аз знам поне за 3 ваксини срещу 3 причинителя на менингит. Едната е Act-Hib, която предполагам сте сложили, тъй като е в списъка на задължителните. Другата е Prevenar, която в повечето европейски държави е задължителна, но при нас не е, освен това е доста скъпа. Ние, след дълги размисли, все пак я сложихме и се понесе добре. Третата не си спомням как се казваше, но е срещу менингококовия сепсис, който се среща много рядко. За сметка на това е агресивен - скоро пак имаше починало от него дете. Вероятно и тази ваксина ще я сложим, въпреки малкия риск. Мене обаче вече ме е страх да го заведа на доктор - вчера такива циркове ми направи на прегледа, че се видях в чудо, а какво остава ако трябва да го бодем... Не знам дали майка ми има вина за невъзможното му поведение, обаче изобщо не мога да се оправя с него последните 2-3 дни - реве истерично и нито приказки, нито гушкане помагат. Разбирам, че е болен и му е кофти и сърцето ми се къса, но чак пък толкова да го преживява.... а чувството за безсилие в тази ситуация направо ме влудява.  smile3511
Кали, някоя отработена постановка да ти се намира за този проблем?

# 16
  • Мнения: 1 727
Аз лично не слагам допълнителни ваксини на детето, и Act Hib  не съм слагала, не е задължителна. Act Hib  е ваксина конкретно за Haemophilus influenzae type b (Hib) , един от най-честите причинители на отити, пневмонии  при децаи в частност може да доведе до менингит, така че тя е препоръчителна.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 17:22 от MIK

# 17
  • Мнения: 1 584
Аз слагах на Ясмин Превенар, и сега някаква менингитна ама отложихме втората доза, че беше настинала. Превенара е и за белодробни заболявания.
Иначе и Ноеми я чака превенар.

Сдухано ми е. Толкова е мрачно тук, и вали, и е студено .... Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Сдухано ми е. Толкова е мрачно тук, и вали, и е студено .... Confused

И на мен. Тук е същото.   Cry

# 19
  • Мнения: 2 109
Мини, липсваш му на детето.
Ако останеш у дома с него (ако е възможно) може и да не боледува. Кайо нарочно се разболява, за да останем у дома. Много е тъжно, но това е реалността.
И Кайо се разболя, след като тръгнах на работа след пътуването, макар че бяхме заедно 3 дни нон стоп веднага след като се върнах.
После му казах, че ако не оздравее, няма да празнува рождените дни, и за 15 мин свали Т. ?!

Когато е здрав и спокоен, че си негова и няма да му избягаш, ще се държи прилично на всякъде. И ваксина щеможе да му сложиш.
Освен това според мен няма значение как се държи пред лекаря или другите. Ако се чувства добре, уравновесен и сигурен, сигурно ще се държи нормално. Така че на друго място е решението. Малко повече време влюбеност на саме Simple Smile

Утре без вино ще прочета пак и може да се видим или да ти пиша пак Simple Smile

(това, като майка на мини-манипулаторче специалисти, )

# 20
  • Мнения: 1 584
Това ни вълнува тук  Cry Нана и колеги вече са в час на свинщината ...

Кво става с този свят Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Това ни вълнува тук  Cry Нана и колеги вече са в час на свинщината ...

Кво става с този свят Rolling Eyes

Е кат го писах досега...
Ами какво става. Ненормалници има навсякъде, Майра. Виж какво става в България само за последните пет дена егати. От петък не съм спряла да пиша за: "убийство, тежка катастрофа, убийство, пожар, убийство и т.н "

# 22
  • Мнения: 1 240
О, страшно е!  Sad

Аз съм на ръба на силите си днес. След минутки ще тръгвам, че едва издържам вече.

# 23
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 #Crazy Изпитвам страх всяка сутрин, когато Димитър отива на училище. Страхувам се и от времето ,когато Йо ще тръгне на училище. Лудницата е пълна и никой не е застрахован от това някой ненормалник да се изправи срещу него  #2gunfire Само се моля Бог да пази децата и близките ми.  Praynig
Иначе съм подивяла от писане пак, добре че е Нана да ме разсейва! Hug Пиши ,момиче, не спирай, действаш ми добре, че не съм единствената изкукала   Mr. Green
Момичета, вчера си писахме с Гери за малко. Не знаех, че вече не е в тази фирма, бори се  ,за да пробие сама. Искрено се надявам и й желая успех! Малък Ники е добре! Hug
Герчо, ти как си  след поредната доза идиотизъм?
Дю, пази се и почивай  Hug
 Катето се загуби, липсваш Катенце Heart Eyes
Хубав ден от мен, Нана, чакам те  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Айде добрютро  Wink Снощи поработих до след полунощ, но Кало не отменя сутрешното будене  Mr. Green

Бомбе всички се страхуваме. Изроди много и навсякъде.

Днес е първото тържество на Кало в яслата в големия салон. За празника на мама ще имат програма. Ма ще отиде тати  Mr. Green

Спорен ден, момичета!  Hug

# 25
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

хуквам след малко и аз към тръстиката. Снощи по всички телевизии даваха за случката, а аз бях сама..Даже и Бейлиса след като заспаха децата не ми помогна Confused Сънувах цяла нощ кошмари Sad

# 26
  • Мнения: 1 269
Вчера бяхме със Здравко на работа, цял ден.Днес госпожата в училище ме привика, Петър почнал да изостава два пъти седмично искала да ме вижда, нещо пак му изтървах края.Той като положи минимални усилия и нещата му се получават, но нещо хич няма стимул.
Олаках се отивам да работя.

# 27
  • Мнения: 4 970
Добро утро и от мен. Чудя се що мълчите тия дни, а сега виждам че има нова темичка ooooh!
Аз съм на работа отново Crazy( тая седмица съм си организирала 5 поредни 1-ви смени , разпределени между двете места. Сериозно обмислям и 3-та работа- много изкушаваща CrazyЕ тогава купона ще е пълен Joy)
Желая ви по-малко лудост в днешния ден  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 109
velmar, не знаех, 4е си на 2 работи.
грабвай третата без да се замислиш. много е хубаво да имаш много на които да разчиташ Simple Smile  и да си избираш.
аз лично имам 4-5 Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 970
Винаги съм работила на 2 места.От година и нещо  се поспрях заради Дария, разправиите с жилището и тн.... НО - си ме влече и от 2 3  седмици отново се завърнах на 2 фронта.За 3-тата- временна е но е мноог изкушаваща. Само дето не знма къде ще я вместя Crazy - май само нощните са ми свободни Laughing

Общи условия

Активация на акаунт