Д-р Данаил Илиев - Токуда

  • 55 842
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Порових се из интернет пространството, докато се спра на д-р Илиев. Възторжените мнения наклониха везните в негова полза..Записах час и няколко дни се настройвах психически..Не ме разбирайте погрешно, подлагала съм се на различни инвазивни и болезнени медицински манипулации. Не ми е проблем да изтърпя малко болка, или дискомфорт..Тук става въпрос по-скоро за психологическата страна на нещата..

И така, една сестра ме въведе в стаичката за прегледи..Започнах да се събличам зад завесата, докато тя ми задаваше стандартни въпроси. На една крачка беше така нареченото "магаре"- гледах го и се чудех как ще се преборя със себе си и ще се разкрача срещу абсолютно непознат мъж (доктора е доктор, но преди това е мъж;)) и ще изтърпя да ме гледа и пипа толкова интимно..После се появи той. Ужас ! Бях се настроила за белокос чичко, вдъхващ спокойствие, а той се оказа млад.. За малко да се откажа от прегледа, но се овладях..Попитах дали няма да ми дадат да облека нещо..хахх:) Това беше моя втори гинекологичен преглед - от първия имах лоши спомени..Та..по филмите покриват пациентките и докторът пипа отдолу..Simple Smile В действителност няма такова нещо..Каза ми да седна и да си сложа краката..където трябва.. Ща-не ща, направих го..Седна срещу мен и докато ме гледаше..там, каза да си вдигна дупето към него..?! Не разбрах защо.. Може би щеше да ми взима секрет..В това време,след разговор по телефона, се оказа, че упражнението и срама са били излишни..Изследването нямаше как да бъде направено в същия ден..Уфффф..Не можеше ли това да се установи, преди да се червя на магарето ??Sad(  Щеше да има повторение:(( После каза да отида в другата стая..Вървях до там по голо дупе и ми идваше да потъна в земята от срам..Sad Той вървеше зад мен..Ужас..Сестрата се разхождаше наоколо..Само на мен ли ми се струва, че не бива нещата да протичат по този начин ?? Знам, че за тях е ежедневие, но за мен не е! Каза ми да легна, видях апарата за УЗИ..Толкова се бях психирала,че тръгнах да лягам с обувките ..Направи ми забележка да ги събуя..Пак ми идваше да умра от срам..Пак ми каза да разтворя крака и докато се усетя, ми вкарваше джаджата за УЗИ (не знам как се нарича)..Дори не успях да видя как изглежда..Каза да се отпусна..Какво ти отпускане, бях кълбо от нерви и притеснение, щях да се напишкам! Не беше болезнено, по-скоро леко дискомфортно..Въртеше джаджата и гледаше монитора..Подканих го да ми каже нещо..Лаконичен отговор - всичко ми е наред..Исках да му задам някои въпроси, но в тази ситуация, не успях..Трябваше да извървя обратния път до стаята, където бяха дрехите ми..Пак гола..Пак срааам..Sad Момичета, само аз ли съм се чувствала така на АГ преглед ?? Вие как се справяте ?? Само аз ли мисля, че в такава деликатна ситуация, е много важен лекарския, но и човешкия подход ? Че гинекологът, трябва да бъде и психолог..Да се интересува от женската емоционалност и чувствителност..Да знае, че жената е тайнство..Че е ранима, дори когато изглежда уверена и нахакана.. Казах му, че се притеснявам много, а той ме попита защо..?! Що за въпрос ?! Той трябва да е научил отговора..Или, може би очаквам твърде много ?? Все пак, д-р Илиев е мъж и никога няма да проумее какво се случва в главата и душата на една жена в такъв момент..Колко е стресиращо да го допуснеш до интимните си органи, познавайки го от.. минута.. Ще ми се да го кача на "магарето", а аз да съм от другата страна..Simple Smile)
Та така - уговорихме се да му звънна след няколко дни за да направим цитонамазка.. Питах го как се прави, не ми обясни.. Стоеше на компютъра с гръб към мен..Тръгнах си..Имах уговорка за обяд. Протече зле, защото преживявах прегледа..
Дано втория път да мине по-добре..Все пак, търся моя гинеколог, при който да ходя редовно. На който да вярвам..И съм от хората, които дават втори шанс..
Ще се радвам да прочета за вашия опит и усещания...Приемам и препоръки за добри гинеколози..
Получи се много дълго, но вие сте жени и ме разбирате..
Желая здраве на всички ви :о)

# 1
  • Мнения: 1 409
Честно казано никога не съм се чувствала така и не мога да те разбера.Събличам си се и не ми пука,все пак е д-р и не вижда голи жени за пръв път.За мен честно казано би било трудно да отида на преглед при жена-гинеколог,и до сега не съм го правила,струва ми се някак странно  newsm78.Не мисля,че имаш причина да се чувстваш така,колкото повече се притесняваш толкова по-неприятен ще е прегледа за теб.
Това е д-ра на който аз също се бях спряла,,и ходех при него до 8 месец от бременноста.После по ред причини се прехвърлих в Токуда и го смених с Димитров,от който съм много доволна.
Успех,дано следващия път си по-спокойна и всички мине ок  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 392
Аз ходех/я при д-р Кирякова, която никога не ме е карала да се разхождам  от единия бокс с магарето до другия с видеозона по голо дупе. Напротив, винаги си се обличах и минавах през чакалнята от съседната врата. За мен също прегледите на магаретно са стресиращи, но говорейки си с лекаря ги преживявам по-спокойно.
За д-р Илиев не мога да ти кажа нищо конкретно. Виждала съм го само веднъж докато работеше още в Шейново на "деня на отворените врати" обаче моята най-добра приятелка по случайност се падна в неговата смяна да ражда и беше възхитена Peace

# 3
Здравейте!
Аз съм на 20 год. и преди 2 дни си направих първия гинекологичен преглед защото преди все не намирах време а и не съм имала кой знае какви причини. И на мен ми беше страшно притеснено, и аз бях в Токуда, но при д-р Живкова. Една моя позната ми беше дала съвет за да избегна момента с голото дупе да съм облечена с по дълга блуза или туника и относно това не съм имала проблем. Но беше гадно като се качих на магарето, докторката ми каза "не се крий ще те видя така или иначе спокойно отпусни се". При мен самия преглед протече много много болезнено  Cry откриха ми раничка на шийната на матката а имам и някакви възпаления. Каза ми че задължително трябва да си направя цитонамазка но като минат възпаленията и доста се притесних. Попитах я опасно ли е а тя ми отговори че не може да каже преди да е видяла изследванията  Cry Някой знае ли нормално ли е да ме боли толкова при гинекологичен преглед, заради раничката ли е и на друг случвало ли му се е?  Cry

# 4
  • Мнения: 55
Мила Skitnica! Явно притеснението ти е било много голямо, но този док. е доказал на мен и на други мои приятелки, че е голям ПРОФЕСИОНАЛИСТ. Да, видът му ме притесни в началото (и аз щях да съм спокойна да е стар, дебел, плешив), но ми прави впечатление задълбочените му отговори на всички поставени въпроси.
Желая ти успех!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Май наистина си се притеснила повече от необходимото. Тези лекари виждат по много голи дупета всеки ден и със сигурност вече не се замислят как се чувствате ти и дупето ти в момента, а просто си вършат работата.
А за д-р Данаил Илиев мога да кажа само прекрасни неща! Това е моят лекар! Човекът, който ме впечатли с приятелското си отношение, професионализма си, любовта си към работата, отдадеността си към пациентите и още много, много ....  Peace
Наистина е стряскащо първия път, когато видиш такъв симпатичен младеж и трябва да му се разкрачиш, но се свиква  Wink
Моят съвет е да не приемаш толкова навътре нещата, това е просто един преглед.
Успех и според мен си случила на Лекар , въпреки всичките ти притеснения  Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
Iliev niama gre6ka Peace

# 7
  • Мнения: 1 409
Май само мен не ме е стреснал външния му вид.Гледайте на него като на лекар,а не като на мъж и ще се събличате без притеснение. Wink
dalida80,ти наистина ли би се съблякла пред стар,дебел и плешив лекар? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 55
Май само мен не ме е стреснал външния му вид.Гледайте на него като на лекар,а не като на мъж и ще се събличате без притеснение. Wink
dalida80,ти наистина ли би се съблякла пред стар,дебел и плешив лекар? Mr. Green
Benii, ще излъжа ако кажа, че в началото ми бе лесно да се съблека и доверя на млад и симпатичен лекар...  ooooh! Blush
Но като си представих, че срещу мен стои лекар, и не съм на среща, успях да се отпусна. А д-р Илиев наистина доказа, че е супер отговорен и точен Peace

# 9
  • Мнения: 5
Темата беше за женския свян, за стреса от един такъв преглед, за умението на лекаря да общува и предразполага..В този ред на мисли, не мога да не си спомня за един лекар от миналото ми, който се превърна в мой еталон за висок професионализъм и отношение към пациента. Имах сериозно заболяване и този човек ме лекува в продължение на 2 години. Манипулациите бяха тежки и болезнени..Е, отнасяше се с мен така, че ходех почти с желание..Сега си давам сметка за неговата отдаденост, дисциплинираност, компетентност, търпение, професионализъм, концентрация, чувство за хумор, разбиране и чисто човешка доброта..И това, в продължение на 2 години !
Може би, несъзнателно, го търся във всеки следващ лекар..Simple Smile За сега - безуспешно..

# 10
  • Мнения: 822
Според мен всичко е на психологична основа.Трябва да разбереш, че за тях това е рутинна Не знам от какво толкова се притесняваш.Как ще отидеш да раждаш?Казваш за някакъв лекар, но ако той не е бил гинеколог ти при него си се държала по друг начин.Доколкото разбирам теб те е срам от гинекологичният преглед.А за д-р Илиев мога да кажа само суперлативи.

# 11
този лекар без да преувеличавам е бог.благодарение на него аз имам прекрасна дъщеря.желая му цялото щастие на земята

# 12
  • Мнения: 5
Мина и втория преглед..Аз явно съм такъв дзвер, който предпочита да бъде дупчен и кълцан, пред това да се чекне на магарето.. ooooh! Още щом стигна до кабинета, и краката ми искат да тичат към изхода, а в главата ми мислите варират от: "Аз съм абсолютна лигла!" до "Това е груба намеса в личното ми пространство..!"..Simple Smile) Вътрешна борба голяма..Simple Smile)
Та..направихме цитонамазката - неприятно занятие, като се има предвид, че се използва..спекулум и е леко болезнено... Confused
Този път се бях оборудвала с пола..Не че не ме разгледаха от вътрешната страна до..сливиците, но все пак беше някакво успокоение.. Laughing
Д-р Илиев ми се стори по-приветлив - говореше някакви неща, шегуваше се, обясняваше...За качествата му на професионалист още не мога да съдя..Би било прибързано..Незнам обаче, защо очакваше да си спомня първия ден от последната си менструация, докато..взимаше материал за изследване от матката ми...хехех Embarassed Бях тотален блокаж естествено.. Rolling Eyes И пак не успях да си задам всичките женски въпроси.. Sad
Другият резил беше, че нямам календарче, с което да си следя цикъла, но то цялото ми пребиваване там и без друго е резил... Embarassed
О, а на финала докторът ми показва някакво листче на бюрото... Гледам го аз, решавам, че е за мен и го взимам небрежно.. Laughing В следващия момент се чудя  защо той се стряска и ми го грабва.. Laughing Оказа се, че това са ми пробите за лабораторията.. Дано да не съм ги увредила нещо.. Thinking
Аз и АГ-то сме напълно несъвместими.. Laughing Превръщам се в абсолютен олигофрен на това място.. Embarassed

Стискайте палци всичко да ми е наред, че преживявам раздяла, а и днес взе, че ми дойде..Лошо настроение + болезнена менструация..хмм...кофти комбинация.. Трябва ми светлина в тунела.. Simple Smile
Между другото, всички в Токуда ми се видяха усмихнати и услужливи  Simple Smile Докато си пиех кафето и се разхождах, все изскачаше по някой усмихнат доктор, готов да ме упъти ако търся нещо.. Simple Smile Темерутското отношение, с което сме свикнали от други болници, липсва.. Смятам да си правя и други изследвания там, че бях занемарила здравето си..

Момичета, благодаря, че се отзовахте Simple Smile
Бъдете здрави !

# 13
  • Мнения: 1 409
skitnica,извинявай,но се посмях на поста ти.Нещо ми беше сдухано,а ти успя да ме развеселиш. Grinning
Стискам палци резултата да е ок.Надявам се скоро да успееш да преодолееш този ужас,който изпитваш от прегледите.
Аз имах един пероид,в който ходех толкова често при Илиев,че започнах да се чувствам все едно си се събличам в нас. Mr. GreenНа теб обаче ти пожелавам да не ти се налага да ходиш толкова често  Hug

# 14
  • Мнения: 55
Мила skitnica, бях убедена, че д-р Илиев ще ти допадне.
Желая ти много здраве и по-редки гинекологични прегледи!

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ох, позабавлявах се искрено и се посмях от сърце  Joy Skitnica , ако от теб струи такъв хумор, когато си в лошо настроение ...
А относно близостта с Доктора (който между другото открих чрез Benii) , вярно ми е толкова близък вече, че никакъв срам за нищо не мога да изпитам пред него.

# 16
И аз ходя при доктор Илиев и трябва да призная,че е изключителен,само че,вярно ли е,че преглежда само в събота?Преди няколко дни звъннах да си запазя час в Токуда( за през седмицата) но ми казаха,че той работел само в събота.....като се замислих май наистина съм ходила при него само през уикенда,само че вече не ми е удобно тогава.....  чудех се и дали не преглежда на друго място освен Токуда?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ми имаше кабинет на ул. "Марица", но не съм ходила скоро. Имам GSM му, ако искаш, ще ти го дам на лични.

# 18
Здравейте!
Аз съм на 20 год. и преди 2 дни си направих първия гинекологичен преглед защото преди все не намирах време а и не съм имала кой знае какви причини. И на мен ми беше страшно притеснено, и аз бях в Токуда, но при д-р Живкова. Една моя позната ми беше дала съвет за да избегна момента с голото дупе да съм облечена с по дълга блуза или туника и относно това не съм имала проблем. Но беше гадно като се качих на магарето, докторката ми каза "не се крий ще те видя така или иначе спокойно отпусни се". При мен самия преглед протече много много болезнено  Cry откриха ми раничка на шийната на матката а имам и някакви възпаления. Каза ми че задължително трябва да си направя цитонамазка но като минат възпаленията и доста се притесних. Попитах я опасно ли е а тя ми отговори че не може да каже преди да е видяла изследванията  Cry Някой знае ли нормално ли е да ме боли толкова при гинекологичен преглед, заради раничката ли е и на друг случвало ли му се е?  Cry
ого!
Zdrawei,interesuva me kakvo ti e mnenieto za d-r Живкова,ще ходя на преглед при нея и до сега не съм й била пациент.Какво й е отношението? Благодаря мн!

# 19
  • Мнения: 22
Здравейте!

Преди две седмици и аз бях на преглед при Д-р Илиев. В общи линии съм доволна - мина добре. Доволна съм, както от отношението, така и от професионалните му качества.
Тъй като го попитах за частния му кабинет, защото там по принцип ми е по-удобно да ходя, това, което той ми каза е, че вече не ходи там. Явно приема вече само в Токуда - четвъртък следобяд.
Като прегледах темата по назад и като прочетох поста на skitnica - много се смях и аз... Wink наистина нещата си имат и психологическата си страна. За жените - с тези прегледи с времето се свиква, но наистина мъжете гинеколози ми е интерено как гледат на жените.....

# 20
  • Мнения: 3
Момичета, някой може ли да ми даде gsm-a на д-р Илиев от Токуда?Запазих си час, но едва за 7ми януари, нямаше преди това, за евентуално раждане при него, и се притеснявам малко, че е далече. Терминът ми е края на Януари. Можете да ми пишете на личната поща: silvieg13@yahoo.com
Много много благодаря!:-)
Весели празници на всички мами (бъдещи, настоящи) и техните семейства!:-)

# 21
  • Мнения: 55
Момичета, някой може ли да ми даде gsm-a на д-р Илиев от Токуда?Запазих си час, но едва за 7ми януари, нямаше преди това, за евентуално раждане при него, и се притеснявам малко, че е далече. Терминът ми е края на Януари. Можете да ми пишете на личната поща: silvieg13@yahoo.com
Много много благодаря!:-)
Весели празници на всички мами (бъдещи, настоящи) и техните семейства!:-)
Едва сега видях поста ти, silvieg13!
Дано да съм полезна въпреки забавянето: iliev_az@yahoo.com, 0899 842 084
Леко раждане!

# 22
Zdraveite,
Iskam iskreno da preporucham Dr. Iliev na vsichki reshili da rajdat v Tokuda. Neveroiaten profesionalist i prekrasen chovek s lichno otnoshenie kum vsiaka pacientka. Vinagi vedur i usmihnat. Blagodarenie na nego imah leko i bezproblemno rajdane.

# 23
  • софия
  • Мнения: 1 201
Моите впечатления се базират на един телефонен разговор и един преглед, но дотук съм изключително доволна.Освен, че беше много любезен и усмихнат през цялото време, прегледа беше много обстоен, отговори ми съвсем спокойно и изчерпателно на всички въпроси-въобще  много съм доволна, надявам се живот и здраве при него да раждам лятото

# 24
  • Мнения: 1 862
Не съм доволна. Не искам и да го видя никога повече през живота си!!!  #2gunfire И изобщо в Токуда няма да ми стъпи повече крака!!! Моята първа и последна /до момента/ бременност завърши И по негова вина - фатално. Първото ми прокървяване - попаднах на него  #Cussing out Нищо ми нямало - нямало бременност. На вторият преглед там попаднах на една "мила и любезна докторка", която заяви, че действително бременност няма ... и за какво съм циврела, щом бебето си е отишло не ми било трябвало да раждам изроди ... да това ми каза "докторката" от Токуда, потвърждавайки диагнозата на колегата си Илиев за ЛИПСА НА БРЕМЕННОСТ. Да ми бяха проследили ЧХГ-то тези "мили хора" още в началото щеше да се разбере, че съм с извънматочна .. а не 45 дена да се влача като черво и да кървя ... и "нищо да ми няма"  #2gunfire .  Това е моята гледна точка, не ангажирам никого с нея. От сърце желая късмет на всички, които са се доверили на Токуда!  Peace

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Не знам доколко си наясно, но "извънматочна бременност" е доста сериозна диагноза, която може да има фатален край, а доколкото разбирам от поста ти не са ти поставили такава.
Успех следващия път и дано да попаднеш на най - добрия за теб лекар.

# 26
  • Мнения: 1 862
Може би не съм се изказала правилно, за което се извинявам! Диагнозата "извънматочна бременност" ми беше поставена 45 дена след прегледа при въпросният г-н, но в друга болница, при вече разкъсана тръба, некроза и сепсис, с последвала много тежка операция, при друг доктор, благодарение на който съм жива.

# 27
  • Мнения: 11
Интересно защо споменаваш неговото име, а премълчаваш това на въпросната докторка??? Ти изобщо занесе ли тест за бременност и как сама реши да си изследваш ЧХГто?? Май ми се струва, че нещо криеш... Може би ти го е назначил Илиев, но ти не отиде на повторен преглед при него, за да отчетеш резултата... Нещо не ми се връзва...

# 28
  • Мнения: 1 862
Името на докторката не помня, и нямам намернеие на си го спомня. Ако смятате да ползвате темата за лични нападки не ви прави чест. Ако имате въпроси към мен, моля пишете на лични, за да не превръщаме темата в "лична драма". И вашето "може би ... " си е чисто заяждане. Не - не ми е назначил такова изследване, сама си го назначих въпреки, че според въпросната "докторка" нямаше смисъл. След което се свързах с нея, за да обсъдим резултата. Дамата си потвърди диагнозата "... ами да, аборт е, стига си ревала, казах ти изроди не ти трябва да раждаш". toni1177, наистина много неща премълчавам, и не пожелавам на никого, да му се наложи да премалчава, такива неща! Успех!  Peace

# 29
  • Мнения: 11
Не мисля, че мога да нападам лично някой, когото не познавам лично, просто проверявах, защо не се споменават други имена... Моите впечатления от д-р Илиев до момента са много добри/съжалявам за твоя горчив опит/,  но не мога да кажа същото за други лекари там - например д-р Лазарова е доста груба - отивам на преглед с 2 положителни теста за бременност /от различни производители/ и и заявявам, че съм бременна, а тя гледа на 2Д ехограф и казва, че не се вижда бременност /тогава беше 3ти ден от закъснението на цикъла/, "Елате другата седмица да видим, дали не е извънматочна бременност". И какво може да си помисли човек след такава реплика..., че явно вижда нещо, което я навява на тази мисъл...Както и да е, и друг такъв лекар Иван Диков се отнесе отвратително с мен, оказа се, че и с други съфорумки се е държал по същия начин и заради него щях да се откажа от Токуда, слава богу, Токуда сама се отказа от него:)))
Потресаващото в БГ е, че лекарите страдат от излишна самоувереност и как могат да се доверяват на 2Д  ехограф, който има доста слаба видимост и да твърдят, че нищо няма, или пък че тестовете за бременност не означават нищо, защо не са ти назначили кръвни изследвания. за съжаление все повече хора си поставят диагнозите сами, а лекарите страдащи от голямото си Его само и само да се докажат, колко са велики, твърдоглаво заявяват, че пациентът греши, но забравят, че именно той най-добре усеща какво се случва с тялото му. Желая ти успех, прочетох вече твоята исория, наистина съжялявам, ако съм те засегнала. Дано всичко да се оправи и бог да ти дари щастието да бъдеш майка!!!

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 19:49 от toni1177

# 30
  • Мнения: 11
имах предвид "съжалявам" и "история", но много бързах, а на фонетична кирилица а и я са една до друга

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 19:47 от toni1177

# 31
  • Мнения: 263
Яяяя тема за "любимия" ми доктор Joy
Още като бременилка си го заплюх, но добре че не ми се случи да раждам при него Mr. Green
Девойчето  с което раждах (на 20 години) .... ходило при него да и прави аборт, всичко точно, казал и след 40 дни трябва да ти дойде, да ама....нЕма нищо...обажда му се тя, "Докторе лошо ми е, не се чувствам добре, и не ми идва"...отговор..."Спокойно има летен вирус ще ти дойде", да ама....след незнам колко време девойчето вече много се сдухало  отива при личната,обяснава какво е направила, и онази и дава направление за генеколог, и познайте...честито бременна си в 4.5м. Shocked Shocked Shocked
Обяснението на д-р Илиев "Имаш двурога матка и не съм те изчистл добре" Shocked Shocked Shocked Какво изобщо е изчистил се пита в задачката Shocked Shocked Shocked
Роди се една малка принцеса ( и до днес се чуваме с девойчето) на която слава Богу нищо и няма!
А в Шейново го подбазикваха....айде аборта на Илиев изплака - 3800 гр Joy Joy Joy
Иначе е готин, много лафове можеш да чуеш от него, безкрайно обаятелен и сладък...ама да го гледам на снимка, там долу не го пускам да пипа за нищо на света Mr. Green

# 32
  • Мнения: 11
Ареее бе Stop

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте,
Моля за инфо дали д-р Илиев работи със здравната каса?
Мерси!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Здравейте,
Моля за инфо дали д-р Илиев работи със здравната каса?
Мерси!

Приема в "Токуда" и работи със ЗК. Приемният му ден мисля, че е четвъртък.

# 35
  • Радомир
  • Мнения: 627
Много интересно!
Днес звънях в Токуда да попитам кои доктори от АГ отделение работят със здравната каса и отговорът беше Живкова и Евтимова, а Shantal пише че и Илиев работи със ЗК. Защо ли има противоречие?

# 36
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз като се обаждах да си запиша час за първи път при него(м.Януари) още по телефона ме попитаха"Нали знаете, че прегледите при него са само платени", така че явно по ЗК не работи-може преди да е приемал с нправления и от там да идва разминаването

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ауууу, извинявайте много момичета  Embarassed Понеже знам , че преглежда в "Токуда", а "Токуда"работи със ЗК, затова съм решила , че и той работи с направления ... Съжалявам още веднъж, че съм ви подвела   bouquet  Просто никога не съм ходила с направление за каквото и да било ...

# 38
  • Радомир
  • Мнения: 627
Няма проблеми.
Аз си помислих, че предпочитат платения прием и затова не искат да записват с направление.

# 39
  • Мнения: 11
Всички АГ лекари в Токуда работят по ЗК, но имат ограничен брой пациенти, с които работят по ЗК. Не знам кой определя бройката, Токуда или ЗК...Напливът от пациенти в Токуда е голям и поради тази причина бройките за ЗК се изчерпват бързо.

# 40
  • Мнения: 123
Аз днес говорих с доктора, каза, ми че не работи със  Здравната каса, попитах за стойността на прегледа, каза ми че зависи от направените манипулации или по-точно самия преглед не се плаща, но по време на прегледа всичко което прави се таксува.
Само незнам каква е ползата от това, че се осигуряваме

# 41
  • софия
  • Мнения: 1 201
maria_2103 ,осигуровките ни са за случаите, в които лекарят има договор със Здравната каса и можеш да отидеш с направление, но в крайна сметка не всеки лекар и всяка болница са длъжни да подписват договор със ЗК-Илиев е решил да работи така, а решението си е на всеки от нас дали да ходи при него или някъде с направление Peace

# 42
  • Мнения: 0
az rajdah pri dr Iliev, niamam absolutno nikakvi zabelejki. kolkoto i puti da mi se nalaga, vse pri nego. A da dobavia, pyrvo me izlekuva ot ureaplazmata /za 3 meseca/, sled koeto zabremeniah neveroiatno byrzo. Prosledi mi cialata bremennost, vinagi otstaniavashe problemite svoevremenno i vinagi sym bila sigurna i spokoina, che vsichko shte e OK. Preporuchvam go!!!

# 43
  • Мнения: 2
Заради този "доктор"детето ми е инвалид!За съжаление се запознах и с друго дете пострадало от Илиев!Моето се роди много недоносено,а другото е родено на термин-секциото е правено от Данаил Илиев!И двете деца имат сериозни проблеми!Това в рамките на няколко месеца,тогава работеше в Шейново!Дано вече не е толкова безотговорен!!!Цял живот ще съжалявам,че му се доверих!!!!!!!

# 44
  • Мнения: 11
Защо не го осъдите?

# 45
  • Мнения: 1 862
Много интересно!
Днес звънях в Токуда да попитам кои доктори от АГ отделение работят със здравната каса и отговорът беше Живкова и Евтимова, а Shantal пише че и Илиев работи със ЗК. Защо ли има противоречие?
Никога, по никакъв повод не ходете при тази жена!!! Опасна е.

# 46
  • Мнения: 37
Аз съм безкрайно благодарна на доктор Илиев. За малката Мартина, която според една друга докторка трябваше да "родя"  в края на 4-я месец. За това, че успя да разреши скорошните ми сериозни гинекологични проблеми. И за това, че освен добър професионалист е и много, много човечен. Това определено е МОЯТ доктор!  bouquet

# 47
  • Мнения: 322
Много интересно!
Днес звънях в Токуда да попитам кои доктори от АГ отделение работят със здравната каса и отговорът беше Живкова и Евтимова, а Shantal пише че и Илиев работи със ЗК. Защо ли има противоречие?
Никога, по никакъв повод не ходете при тази жена!!! Опасна е.

д-р ЖИВКОВА е ужасно арогантна жена .... няма талкова "мила", "обяснителна" и "всеотдайна на работата" си лекарка!!!! НЕ правете моята ГРЕШКА да се записвате при нея!!!!! #2gunfire

# 48
  • София
  • Мнения: 5 499
Момичета,бихте ли споделили горе долу колко ви излезна профилактичният преглед при д-р Илиев?

# 49
  • Мнения: 0
Здрасти.
много зависи от това което искаш като преглед.
Първичен преглед + микробиология + цитонамазка = около 90 лв

Поздрави,
Ц

# 50
  • Мнения: 2
Доктор Данаил Илиев избрах след като прочетох мнения във форума. На сайта на Токуда пишеше за него, че е специализирал в Хайделберг, Германия и това окончателно наклони везните в негова полза, защото това е любимият ми град в Европа. Wink Счетох го за знак  Mr. Green
Изключително внимателен, отличен професионалист и с прекрасно чувство за хумор. Разговаряйки с доктор Илиев с мъжа ми се чувствахме както с най-добрите си приятели. Много е важно и приятно да имаш пълно доверие в лекаря си.
Цял живот ще му бъдем признателни, че доведе нашите Пумбички близнета на бял свят. През дните, прекарани в болницата се интересуваше по няколко пъти на ден как съм.
Изключително точен човек!

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Доктор Данаил Илиев избрах след като прочетох мнения във форума. На сайта на Токуда пишеше за него, че е специализирал в Хайделберг, Германия и това окончателно наклони везните в негова полза, защото това е любимият ми град в Европа. Wink Счетох го за знак  Mr. Green
Изключително внимателен, отличен професионалист и с прекрасно чувство за хумор. Разговаряйки с доктор Илиев с мъжа ми се чувствахме както с най-добрите си приятели. Много е важно и приятно да имаш пълно доверие в лекаря си.
Цял живот ще му бъдем признателни, че доведе нашите Пумбички близнета на бял свят. През дните, прекарани в болницата се интересуваше по няколко пъти на ден как съм.
Изключително точен човек!

Това все едно аз съм го писала!

# 52
  • София
  • Мнения: 218
И моето мнение за него е, е че е изключително точен човек. Родих при него преди 7 дни и не съжалявам,а точно обратното-винаги ще съм му благодарна за професионалността, грижите и вниманието.

# 53
  • Мнения: 6
Ако сте привърженик на естественото раждане или поне максимално близо до естественото, той не е вашия човек.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ако сте привърженик на естественото раждане или поне максимално близо до естественото, той не е вашия човек.

Извинявай, ама това по какъв повод? Аз исках да раждам секцио,  но той не ми позволи, за което съм му благодарна към днешна дата.

# 55
  • Мнения: 6
Ако сте привърженик на естественото раждане или поне максимално близо до естественото, той не е вашия човек.

Извинявай, ама това по какъв повод? Аз исках да раждам секцио,  но той не ми позволи, за което съм му благодарна към днешна дата.

Основната разлика разлика между секцио и нормално раждане според Илиев и повечето гинеколози е от къде излиза бебето. В нормалното раждане обаче няма нищо нормално с оглед на това че си наблъскана с медикаменти най-вече вездесъщия oxitocin, упойки и какво ли още не. Затова използвах думата естествено.
Поздравление за това че си родила нормално.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Eee, и аз раждах с упойка, но естественото естествено раждане за ман си е чист мазохизъм и изобщо не бих се навила на такова.

# 57
  • Мнения: 6
Eee, и аз раждах с упойка, но естественото естествено раждане за ман си е чист мазохизъм и изобщо не бих се навила на такова.

Аз затова посъветвах само привържениците на естественото раждане. Лично го предпочитам поради ред причини които не са за тази тема.
Факт е че ако баба ти не е била мазохист, теб сега нямаше да те има Wink

# 58
  • Мнения: 106
Някой да може да ми пусне телефонът му или негов имейл, които да са актуални?

# 59
  • Мнения: 43
 Hug

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 11:56 от Riela

# 60
  • Мнения: 29
Пълен некадърник. Преди работеше в Шейново.

# 61
  • Мнения: 11
Най-добрият лекар

# 62
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,

Някой може ли да ми пусне на лични тел. на д-р Илиев от АГ.
В края на януари ми правиха кюретаж и при хистологията установиха възпаление на лигавицата. Д-ра каза да се обадя, за да си запазя час като ми дойде и да отида на преглед. Е дойде ми, ама часове има чак за април, а дотогава какво да правя.
Бих искала да обсъдя с д-ра как да процедирам.

Мерси.

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте, подновявам темата въпреки предупреждението на сайта Simple Smile моя приятелка роди при д-р Илиев и е очарована. Затова зачетох тази тема Simple Smile аз засега съм се насочила към д-р Сигридов в св. Петка, но проучвам и д-р Илиев, тъй като искам да родя в Токуда и сега съм в дилема...да се следя при д-р Сигридов и живот и здраве да родя при д-р Илиев или да съм при д-р Илиев и за проследяването... В пета седмица съм, така че имам време да реша Simple Smile Ще се радвам, ако някой има впечатления и от двамата и ми даде съвет. Благодаря, момичета! Успех и здраве на всички!

# 64
  • Мнения: 1
д-р Илиев - НЕ!!! Чаровен и сладкодумен, но като специалист,  според мен нищо не струва.
Ако имате нормална бременост и всичко е нормално - Ок . Все пак едно време жените са раждали в къщи и  на полето без  помощта на лекари, но този прехвален “специалист” допусна елементарни грешки при мен.

# 65
  • Мнения: 1
НИКОГА ПИВЕЧЕ ПРИ ТОЗИ ДОКТОР ИЛИЕВ!!!!!!! Супер грубо и непрофесионално отношение! След прочетените суперлативи за него миналата година отидох при него на преглед и останах общо взето с добри впечатления. Реших, че ще ходя вече при него , беше ми писнало да обикалям при различни генеколози. Тази година отново отидох при него с оплаквания, направих си цитонамазка и микробиология , заради проблема, който имах. Наблюдавам и миома, заради което си направих и УЗИ. В момента на прегледа, думите му бяха - а, тук всичко е идеално гладко, няма никакви ранички. На узи-то ми каза че яйчниците ми са ок, функционират нормално. Попитах го изрично за миомата, исках да я снима, за да видя дали се е увеличила или не. Той каза - да сега ще ви кажа - ами тя е толкова нищожна, не е проблем. Имал съмнения за полип и трябвало да отида веднага след цикъл пак да ме види на УЗИ. Прегледа приключи, отидох при сестрата да си взема документите, оказа се че миомата не ми е снимана, след консултация между сестрата и него - явно беше забравил - ми се каза , че това не било важно, важен ми бил полипа - за който имаше СЪМНЕНИЯ че има такъв. Трябваше да се обадя за резултати на определена дата в 12 ч . на обяд.Да добавя , че това удоволствие ми струваше 150 лв.
 Когато се обадих във въпросния час, д-ра дори не ме попита за ЕГН или нещо друго, за да ми намери резултатите. Казах му - обажда се еди коя си, но не съм сигурна че ме чу добре и че по име може да ми намери резултатите - както и да е. Смънка ми на две натри че всичко ми било наред и ми казва - но за тази раничка трябва да дойдете - при което аз му казвам - нали ми казахте, че нямам ранички? И той се сконфузи и казва - е явно сестрата се е объркала и е писала, че имате.  ShockedВ същото време ми казва - ама аз в момента имам раждане - и продължава обаче да стои на телефона и да говори. Попитах го - мога ли другия месец да дойда за полипа, защото този няма да съм в София - отговорът беше - ами там, където ще бъдете има генеколози - идете там! Аз щях да ходя на планина и да бъда високо в планината по това време. Направо изумях от отношението му - направо си ми каза - не идвайте вече при мен на преглед ! В същото време ми казва - ами жената току що роди!  Shocked И така ми го казва, все едно аз имам някаква вина и какво го занимавам с глупости.
Аз не мога да разбера, как може да израждаш родилка и да си вдигаш телефона в същото време и да обясняваш резултати! Ами не вдигай телефона или кажи да се обадя по-късно, аз от къде да знам какво правиш в момента? И съм сигурна, че не гледаше никакви резултати, просто си говореше ей така наизуст и налучкваше нещата! Една приятелка ми вика - явно е толкова добър , че с едната ръка изражда, с другата говори по телефона!
Сега ще отида да си взема резултатите, и не съм сигурна, че ще отговарят на това, което той ми каза по телефона! Повече няма да стъпя при него, ще си търся друг генеколог !

# 66
  • Мнения: 1
Някой друг път ще ви разкажа в детайли за преживяното в Токуда, защото все още ми е трудно да говоря за този кошмар.
Накратко, след късен аборт по медицински предписания, трябваше да ида на контролен преглед при въпросния Илиев.
Още при самото ми влизане в кабинета много грозно впечатление ми направи шушукането между сестрата и въпросния доктор, от което чух само "това ли е тази дето..." и отговор "да, тя е", след което шушукането продължи в съседното помещение.Преглед не беше извършен, започнахме с разяснения по епикризата, в която пишеше абсолютно пълни глупости! 2 листа и нищо вярно в тях с изключение на името ми. Докато траеше шушукането в съседното помещение аз имах време да прегледам и прочета епикризата.Илиев седна при мен да ми "обясни" за епикризата, при което му посочих всяка една грешка. Завършихме със заключението от епикризата в което пишеше "Изход от заболяването: запазена бременност"
Пълен некадърник!
Ако имате проблемна или рискова бременност не ходете там. Там няма достатъчно компетентни лекари, които да ви помогнат. За жалост аз го разбрах по трудния начин.

# 67
  • Мнения: 11
Пиша това с ясната цел, че ако откажа дори едно момиче да роди при този ненормалник, всичко което преживях ще е имало смисъл.
Реших при първата ми бременност да се спра на Данаил Илиев, защото наивно повярвах във всичко, изписано в Нета за него. Ще направя анализ на всички качества, заради които го избрах.
"Чувство за хумор". Да повториш 3 пъти пред бъдещия баща, че НЕ Е ясно дали той е бащата. Накрая просто се засмяхме, за да престане да повтаря "смешката". Иначе темата на разговор беше минусовия ми резус фактор.
"Обяснява много добре." Факт, първия път, когато се чухме по телефона, за да ме зариби като клиент, той много подробно ми обясни как процедира. Раздели пациентите си на 2 групи, по ЗК и неосигурени. Понеже съм осигурена ме посъветва да ходя фиктивно при някой по ЗК, а при него да идвам всеки месец в частния му кабинет. До първата морфология се държа дружелюбно, когато видя, че вече съм му "в кърпа вързана" започнаха нелепиците. Да забравя какво ми е казал миналия път, да бърка кръвната ми група в документите, да се заяжда на тема каква професия работя, докато ме преглежда... Но най-фрапиращото за мен беше как малко преди КОЛЕДА ме разрева. Тогава бях към 7 месец и гинекологът ми по ЗК предположи хипотеза, че съм със сгрешен термин. Когато написах СМС на великия Илиев(за да не го притеснявам, веднъж му звъннах и ми се разкрещя да му пращам смс-и или Вайбър, тел в краен случай) за хипотезата на неговия колега, той ми звънна и започна арогантно да ми държи сметка защо вярвам на друг лекар. "Кво парайм сега, а!Кво предлагаш, а! Да раждаш веднага ли, аре почвай" Трябваше още тогава да го сменя, но реших че напрежението от сменяне на израждащ лекар в края на бременността може да е по-опасно, защото все пак това е ВЕЛИКИЯ Данаил Илиев.
"Придържане към желанията на раждащата и подръжник на естественото раждане." Каза ми че планът за раждане е за "един особен тип пациентки" и повече не отворихме темата. Оказа се обаче, че аз трябва да раждам точно, когато Данито ще излиза отпуска. Тогава изведнъж плодът ми стана огромен и ми бе поставен срок да родя до 38 г.с. иначе секцио. На следващата ни визита това той го беше забравил и вече с ясна дата за отпуската му ми каза, че ще си нося плода и че заради мен ските му били с 1 седмица по-кратки тази година, но ако все пак тръгна да раждам, докато го няма, ме пренасочи към колегата му д-р Кръстанова. Толкова ме е яд, че не стана така, че да родя при нея...
И отпуската свърши и 2 дни преди термина ми, мехурът мисе спука спонтанно и се запътих весело към Токуда, към днешна дата Аджибадем Сити Клиник. Уговорката с Илиев беше, да не му звъня аз, а колегите му, след като ме приемат. Е, приеха ме в неделя около полунощ и родих  на следващия ден към 20:00 часа. Хубавецът Дидо Илиев се появи чак към следобяда, след като се бях мъчила вече повече от 12 часа и то, само защото вече молех за окситоцин. Разреши системките, сложиха ми упойка и в крайна сметка след като обикалях 3 пъти отделението, за да слезе плода накрая родих с помощта на лактите на този специалист, което е единственото хубаво нещо, което той направи за нас. Отношението на подчинените му акушерки беше потресаващо. Нито ми мокриха устните с вода, както се хвалят на сайта, нито ме окуражаваха, нито слушаха лекаря какво им говори. Накрая дори ми развалиха момента, когато едната показала сина ми на мъжа ми, без да присъствам. Но не това е проблемът. Проблемът е, че Господа на гинеколозите си излизаше от родилната зала постоянно, за да си цъка в тела и дори, докато раждах гледаше ТВ, в резулат на което получих усложнения.
След тежкото раждане изпитвах 2 нощи адски болки в корема, а дежурните лекари(в чието число и гореспоменатия) не ми обърнаха особено внимание. Единствето лице, което все пак се смили над страданието ми и вместо да ми дава течен аналгин реши да провери какво ми е, установи задръжка на урина в пикочния ми мехур - 3 литра. Т.е. ако тя не беше се намесила навреме, можеше да ми се пръсне мехура. Това състояние ми бе причинено, поради лекарската небрежност на този набеден за специалист господинчо. Когато акушерките е трябвало да ми източат мехура преди раждане, те си клюкарстваха и си предаваха смяната, а веселия доктор отново беше извън родилна зала. След тази травма стоях в мизерната, нехигиенична Токуда (почистиха веднъж пода на стаята ми, след като вдигнах скандал) 7 дена, вместо 2, 5 от които с катетър, пълен урина, с кръв. Тази сладка картинка, която можеше да си остане за цял живот се допълваше от червените ми очи, защото не напъвах, както трябва. През цялото време бях подложена на адски психически и физически тормоз, защото всички бяха гузни, че ще ги съдя. Беше ми вменявано, че детето е голямо и за това съм пострадала. Детето ми се роди 3.5 кг. Данаил Илиев се опита да ме убеди колко ще е яко да се прибера вкъщи с новороденото и катетъра, пък после да дойда на контролен преглед. Когато не се навих  всеки ден ме лъжеха, че на следващия ще ме изпишат. Не бяха сигурни какво ми е точно и ме лекуваха по 2 метода. Бодяха ме и венозно и мускулно, докато кърмех. Милия, приветлив доктор Илиев се опита да ме изпише и по Вайбър. Когато му звъннах да попитам как така, ми се разкрещя защо му звъня в извънработно време. "Аз не съм робот, не мога да стоя нон стоп в болницата, мисля че ти обърнах достатъчно внимание. Теб НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЗДРАВЕТО И ДЕТЕТО ТИ, А САМО ЕПИКРИЗАТА!ИСКАШ ДА МЕ СЪДИШ!СЪДИ МЕ!" крещеше на ухото ми Дидо, докато детето ми стои до мен и плаче, защото междувременно го кърмех. С една дума само дето не ме напсува, не че наум не ме е псувал тогава. С някаква вътрешна сила и подкрепа на близките ми все пак успях да уринирам спонтанно и да ме изпишат. Вместо преповдигнатост, всички се бяха изпокрили в миши дупки и никой не искаше да ми подпише епикризата.
Към днешната дата вече съм що годе добре, въпреки че възстановяването бе трудно и болезнено. Искам да обощя и да повторя че дори една жена да откажа от Данаил Илиев и Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, то цялата ми драма е имала смисъл.  Това лице Данаил Илиев може би някога е бил добър лекар, преди да си повярва и да стане много търсен. Сега има хиляди пациентки баракуди като мен, 2 частни кабинета и дори да иска физически не може да огрее адекватно навсякъде. Всичко това е продиктуване от алчността и егото му. Той е добре прикрит циник, но в никакъв случай лекар в смисъла на човек, упражняващ хуманна професия!
П.С. Това е кратката версия, има още много какво да кажа за този сребролюбец, но едва ли на някого му се чете толкова дълга история.

# 68
  • София
  • Мнения: 218
Пиша това с ясната цел, че ако откажа дори едно момиче да роди при този ненормалник, всичко което преживях ще е имало смисъл.
Реших при първата ми бременност да се спра на Данаил Илиев, защото наивно повярвах във всичко, изписано в Нета за него. Ще направя анализ на всички качества, заради които го избрах.
"Чувство за хумор". Да повториш 3 пъти пред бъдещия баща, че НЕ Е ясно дали той е бащата. Накрая просто се засмяхме, за да престане да повтаря "смешката". Иначе темата на разговор беше минусовия ми резус фактор.
"Обяснява много добре." Факт, първия път, когато се чухме по телефона, за да ме зариби като клиент, той много подробно ми обясни как процедира. Раздели пациентите си на 2 групи, по ЗК и неосигурени. Понеже съм осигурена ме посъветва да ходя фиктивно при някой по ЗК, а при него да идвам всеки месец в частния му кабинет. До първата морфология се държа дружелюбно, когато видя, че вече съм му "в кърпа вързана" започнаха нелепиците. Да забравя какво ми е казал миналия път, да бърка кръвната ми група в документите, да се заяжда на тема каква професия работя, докато ме преглежда... Но най-фрапиращото за мен беше как малко преди КОЛЕДА ме разрева. Тогава бях към 7 месец и гинекологът ми по ЗК предположи хипотеза, че съм със сгрешен термин. Когато написах СМС на великия Илиев(за да не го притеснявам, веднъж му звъннах и ми се разкрещя да му пращам смс-и или Вайбър, тел в краен случай) за хипотезата на неговия колега, той ми звънна и започна арогантно да ми държи сметка защо вярвам на друг лекар. "Кво парайм сега, а!Кво предлагаш, а! Да раждаш веднага ли, аре почвай" Трябваше още тогава да го сменя, но реших че напрежението от сменяне на израждащ лекар в края на бременността може да е по-опасно, защото все пак това е ВЕЛИКИЯ Данаил Илиев.
"Придържане към желанията на раждащата и подръжник на естественото раждане." Каза ми че планът за раждане е за "един особен тип пациентки" и повече не отворихме темата. Оказа се обаче, че аз трябва да раждам точно, когато Данито ще излиза отпуска. Тогава изведнъж плодът ми стана огромен и ми бе поставен срок да родя до 38 г.с. иначе секцио. На следващата ни визита това той го беше забравил и вече с ясна дата за отпуската му ми каза, че ще си нося плода и че заради мен ските му били с 1 седмица по-кратки тази година, но ако все пак тръгна да раждам, докато го няма, ме пренасочи към колегата му д-р Кръстанова. Толкова ме е яд, че не стана така, че да родя при нея...
И отпуската свърши и 2 дни преди термина ми, мехурът мисе спука спонтанно и се запътих весело към Токуда, към днешна дата Аджибадем Сити Клиник. Уговорката с Илиев беше, да не му звъня аз, а колегите му, след като ме приемат. Е, приеха ме в неделя около полунощ и родих  на следващия ден към 20:00 часа. Хубавецът Дидо Илиев се появи чак към следобяда, след като се бях мъчила вече повече от 12 часа и то, само защото вече молех за окситоцин. Разреши системките, сложиха ми упойка и в крайна сметка след като обикалях 3 пъти отделението, за да слезе плода накрая родих с помощта на лактите на този специалист, което е единственото хубаво нещо, което той направи за нас. Отношението на подчинените му акушерки беше потресаващо. Нито ми мокриха устните с вода, както се хвалят на сайта, нито ме окуражаваха, нито слушаха лекаря какво им говори. Накрая дори ми развалиха момента, когато едната показала сина ми на мъжа ми, без да присъствам. Но не това е проблемът. Проблемът е, че Господа на гинеколозите си излизаше от родилната зала постоянно, за да си цъка в тела и дори, докато раждах гледаше ТВ, в резулат на което получих усложнения.
След тежкото раждане изпитвах 2 нощи адски болки в корема, а дежурните лекари(в чието число и гореспоменатия) не ми обърнаха особено внимание. Единствето лице, което все пак се смили над страданието ми и вместо да ми дава течен аналгин реши да провери какво ми е, установи задръжка на урина в пикочния ми мехур - 3 литра. Т.е. ако тя не беше се намесила навреме, можеше да ми се пръсне мехура. Това състояние ми бе причинено, поради лекарската небрежност на този набеден за специалист господинчо. Когато акушерките е трябвало да ми източат мехура преди раждане, те си клюкарстваха и си предаваха смяната, а веселия доктор отново беше извън родилна зала. След тази травма стоях в мизерната, нехигиенична Токуда (почистиха веднъж пода на стаята ми, след като вдигнах скандал) 7 дена, вместо 2, 5 от които с катетър, пълен урина, с кръв. Тази сладка картинка, която можеше да си остане за цял живот се допълваше от червените ми очи, защото не напъвах, както трябва. През цялото време бях подложена на адски психически и физически тормоз, защото всички бяха гузни, че ще ги съдя. Беше ми вменявано, че детето е голямо и за това съм пострадала. Детето ми се роди 3.5 кг. Данаил Илиев се опита да ме убеди колко ще е яко да се прибера вкъщи с новороденото и катетъра, пък после да дойда на контролен преглед. Когато не се навих  всеки ден ме лъжеха, че на следващия ще ме изпишат. Не бяха сигурни какво ми е точно и ме лекуваха по 2 метода. Бодяха ме и венозно и мускулно, докато кърмех. Милия, приветлив доктор Илиев се опита да ме изпише и по Вайбър. Когато му звъннах да попитам как така, ми се разкрещя защо му звъня в извънработно време. "Аз не съм робот, не мога да стоя нон стоп в болницата, мисля че ти обърнах достатъчно внимание. Теб НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВА ЗДРАВЕТО И ДЕТЕТО ТИ, А САМО ЕПИКРИЗАТА!ИСКАШ ДА МЕ СЪДИШ!СЪДИ МЕ!" крещеше на ухото ми Дидо, докато детето ми стои до мен и плаче, защото междувременно го кърмех. С една дума само дето не ме напсува, не че наум не ме е псувал тогава. С някаква вътрешна сила и подкрепа на близките ми все пак успях да уринирам спонтанно и да ме изпишат. Вместо преповдигнатост, всички се бяха изпокрили в миши дупки и никой не искаше да ми подпише епикризата.
Към днешната дата вече съм що годе добре, въпреки че възстановяването бе трудно и болезнено. Искам да обощя и да повторя че дори една жена да откажа от Данаил Илиев и Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, то цялата ми драма е имала смисъл.  Това лице Данаил Илиев може би някога е бил добър лекар, преди да си повярва и да стане много търсен. Сега има хиляди пациентки баракуди като мен, 2 частни кабинета и дори да иска физически не може да огрее адекватно навсякъде. Всичко това е продиктуване от алчността и егото му. Той е добре прикрит циник, но в никакъв случай лекар в смисъла на човек, упражняващ хуманна професия!
П.С. Това е кратката версия, има още много какво да кажа за този сребролюбец, но едва ли на някого му се чете толкова дълга история.



Много съжалявам за преживяното! Аз също родих при него, но преди почти 6 години. Беше адекватен, но и аз имах лека бременност. Сега ходя на профилактични прегледи при него всяка година, защото е внимателен, не е груб. Но имам известни съмнения в компетентността му и мисля да го сменя. Избрах го навремето, защото прочетох, че е за естественото раждане, а Токуда избрах , заради добрата неонатология и гинекология.

# 69
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз смених него и Токуда в 8 месец и не съжалявам и за миг. Имах натрапчивото усещане, че не е моят лекар, и няколко случки ме накараха да взема решение за смяна. Исках да раждам в Токуда заради неонатологията, но в крайна сметка съм доволна от избора, който направих.
.
Mama_Souljah, съжалявам за това,през което си преминала!

# 70
  • Мнения: 11
И аз го избрах точно заради естественото раждане, а Токуда заради Неонатологията.  В последствие се запонах с няколко мацки, които са раждали наскоро секцио при него. Едната е искала нормално, но той й е казал, че плодът е спрял да расте и О!изненада, когато е извадил детето, то се е оказало с нормално тегло. Другата е от Бургас и не се е следила при него. Накрая е изявила желание да дойде да роди тук и той да води, но Илиев най-нагло й е казал, че е много зает откъм раждания този месец и ако толкова държи на него, да дойде за секцио. Даже леко е намекнал и на двете, че е трябвало да се следят при него. Неонатологията беше водещото и при мен, защото преди години ми спасиха племенницата там. Но да споделя състоянието й сега далеч не е същото. Ако не е Масларска са загинали. Старите специалисти ги няма вече. Само за скромния 7дневен престой объркаха на съседката ми по легло документите на детето й при изписване(дадоха й чужди епикризи) и поставиха грешна диагноза на детето й, което трябваше да носи някакви анатомични гащи за несъществуваща луксация, които разбира се ТРЯБВАШЕ да се закупят от тяхната аптека. Слава Богу бебчето е добре, не са й навредили. Аз също щях да си тръгна с чужди документи оттам.

# 71
  • Мнения: 11
Аз смених него и Токуда в 8 месец и не съжалявам и за миг. Имах натрапчивото усещане, че не е моят лекар, и няколко случки ме накараха да взема решение за смяна. Исках да раждам в Токуда заради неонатологията, но в крайна сметка съм доволна от избора, който направих.
.
Mama_Souljah, съжалявам за това,през което си преминала!

Такъв трябваше и да е моя избор. Много се колебаех дали да го сменя. Сгреших. За това сега пиша тези неща, за да наклоня везните при подобни, колебаещи се. А за тези, които се чудят дали да родят при него - аз имах супер лека и безоблачна бременност -песен и въпреки това за малко да ме осакати за цял живот. А представете си, ако бях с проблеми!!!

# 72
  • Мнения: X
Родих преди година и половина, но общо взето са ми същите впечатления като твоите. Лекар, който отдавна е забравил какво е професионализъм.  Дано бързо се възстановиш, включително и психически!

Последна редакция: сб, 15 юли 2017, 09:12 от Анонимен

# 73
  • Мнения: 19 698
Леле, разтреперих се Crazy

# 74
  • Мнения: 2 760
Много съжалявам за всичко, което се е случило, направо скандално.
Аз също родих при него преди повече от осем месеца, но нищо такова не преживях, даже напротив, безкрайно благодарна съм му. Състоянието на отделението също не беше такова, а неонатологията за мен е една от най-добрите.
Изводът е, ако човек има и най-малкото съмнение, дискомфрт в един лекар, да го сменя веднага.

# 75
  • София
  • Мнения: 218
Много съжалявам за всичко, което се е случило, направо скандално.
Аз също родих при него преди повече от осем месеца, но нищо такова не преживях, даже напротив, безкрайно благодарна съм му. Състоянието на отделението също не беше такова, а неонатологията за мен е една от най-добрите.
Изводът е, ако човек има и най-малкото съмнение, дискомфрт в един лекар, да го сменя веднага.

Лошото е, че в осми месец примерно може и да не намериш добър лекар, който да те вземе. За тях часовете са запазени с месеци напред и не са много свободни. А и нямаш гаранция, че ще попаднеш точно на "твоя" лекар.

# 76
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843

Лошото е, че в осми месец примерно може и да не намериш добър лекар, който да те вземе. За тях часовете са запазени с месеци напред и не са много свободни. А и нямаш гаранция, че ще попаднеш точно на "твоя" лекар.


Така е за съжаление. Ако лекарят, към когото се насочих в 8 месец не можеше да ме поеме, щях може би да остана при Илиев. Човекът обаче откликна веднага, тъй като имах грешно поставена кофти диагноза, звъннах му без да ме знае и познава и ме извика за консултация още на следващия ден, без да ми вземе пари за нея. На два пъти ме е консултирал безплатно и винаги е бил много мил и внимателен. За съжаление се налагаше секцио, беше ясно от преди това още, но той направи операцията перфектно, възстанових се много бързо и след като излязох от реанимация бебето си беше при мен денонощно. Накратко, попаднах на добър човек и лекар, в добра болница, благодарение на което воинаги ще пазя прекрасни спомени от родилното. И се радвам, че се реших да го направя, прегледите при Илиев оставяха един лош привкус и усещане в мен.

# 77
  • Мнения: 132
Mama_Souljah, много съжалявам за ужасните преживявания, които си имала .. и се радвам, че всичко вече е наред!
Аз се включвам, за да споделя своите лични впечатление от Д-р Илиев, към когото се бях насочила за проследяване на бременността и раждане. След първите 2-3 посещения имах все по-натрапчивото усещане за неглижиране, недостатъчно внимание към мен и странна комуникация с нескрит сакразъм. Първоначално смятах, че може би изкривявам възприятията си, че той е твърде зает и е било нещо моментно, въобще оневинявах супер хваленият доктор и търсех вината в себе си. В един момент, може би вече през 7-ми месец, прецених без конкретна случка, че искам да имам истинско доверие и да усещам човечност и загриженост от лекаря си. Отидох при колега на Д-р Илиев от Токуда, който ми отдели необходимото ми внимание и освен самите прегледи, намираше малко време и да разговаря с мен. Родих с планово секцио в 39-та седмица, лекарят ми дори беше в отпуск, но си го прекъсна заради операцията, а след това ( продължавайки да бъде в отпуск), идваше да ме вижда, докато бях в отделението.
Вътрешното усещане за тази 'спойка" между лекар и пациент не е за пренебрегване и аз се радвам, че послушах себе си.

# 78
  • Мнения: 11
Mama_Souljah, много съжалявам за ужасните преживявания, които си имала .. и се радвам, че всичко вече е наред!
Аз се включвам, за да споделя своите лични впечатление от Д-р Илиев, към когото се бях насочила за проследяване на бременността и раждане. След първите 2-3 посещения имах все по-натрапчивото усещане за неглижиране, недостатъчно внимание към мен и странна комуникация с нескрит сакразъм. Първоначално смятах, че може би изкривявам възприятията си, че той е твърде зает и е било нещо моментно, въобще оневинявах супер хваленият доктор и търсех вината в себе си. В един момент, може би вече през 7-ми месец, прецених без конкретна случка, че искам да имам истинско доверие и да усещам човечност и загриженост от лекаря си. Отидох при колега на Д-р Илиев от Токуда, който ми отдели необходимото ми внимание и освен самите прегледи, намираше малко време и да разговаря с мен. Родих с планово секцио в 39-та седмица, лекарят ми дори беше в отпуск, но си го прекъсна заради операцията, а след това ( продължавайки да бъде в отпуск), идваше да ме вижда, докато бях в отделението.
Вътрешното усещане за тази 'спойка" между лекар и пациент не е за пренебрегване и аз се радвам, че послушах себе си.


Ох, все едно аз съм писала първите редове. И аз се обвинявах, че съм с изкривени възприятия, нали съм бременна, т.е. хормонална, нестабилна. До сега винаги съм се вслушвала в 6-тото си чувство и това е един урок за мен, че трябва да продължа да го правя, независимо бременна, кърмеща или не. А кой е бил лекарят, който сте избрала?

# 79
  • Мнения: 132
Наистина сме по-чувствителни в този период, но когато усещането е не просто моментно, а продължаващо, трябва да се вслушваме Simple Smile Аз дълго се колебаех ( и зодията ми е от най -"решителните")   но след като поговорих със следващия си избор за лекар - Д-р Корсачки, усетих, че за себе си съм взела правилно решение.

# 80
  • Мнения: 19 698
Корсачки е един път Heart

# 81
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Когато аз се реших да сменя др Илиев в 8ми месец, се замислях за др Димитров, защото се налагаше така или иначе секцио. Не посмях обаче да остана в Токуда, защото исках са избегна конфузната ситуация, че съм леко притеснителна в това отношение. Та другият лекар, препоръчан ми за секцио беше др Ташков, в Надежда. Още на първата ни среща го усетих това хубавото, правилно усещане на пълно доверие. Много се радвам, че събрах смелост за смяната. Интересното е, че когато избирах още в началото лекар, не срещнах негативни ковентари за др Илиев. След като го смених и започнах да чувам лоши отзиви. Както и да е, радвам се, че послушах вътрешното си усещане и  че попаднах на човек и лекар, който да ми вдъхне спокойствие и увереност.

Общи условия

Активация на акаунт